انواع مختلفی از درگاه ها و کابل های USB که باید بدانید ، انواع مختلف کابل های USB چیست?

انواع مختلف کابل های USB چیست

“شبیه سازی USB واقعی برای سوئیچ های KVM”

انواع مختلف درگاه ها و کابل های USB که باید بدانید

درگاه USB (اتوبوس سریال جهانی) اتصالات بین دستگاه ها و رایانه ثابت یا لپ تاپ شما را ساده می کند. به همین دلیل تقریباً تمام دستگاه های الکترونیکی دارای درگاه USB هستند که روی آن کابل های USB به هم وصل شده است. با این حال ، تعیین اینکه کدام کابل در آن پورت است ، دشوار است زیرا تعداد زیادی از کابل های مختلف USB وجود دارد. بنابراین اجازه دهید انواع مختلف موجود در بازار را کشف کنیم.

محتوا

قسمت 1. انواع اتصالات USB

بیشتر رایانه ها و دستگاه های دیگر مجهز به بسیاری از درگاه های USB هستند. علاوه بر این ، با انتخاب بد ، ممکن است با یک مشکل درگاه USB روبرو شوید که کار نمی کند. برای جلوگیری از این ، این درگاه های USB که معمولاً استفاده می شود می توانند مفید باشند.

1. USB-A

این کانکتور USB رایج ترین نوع است و معمولاً در یک انتهای بیشتر کابل های USB که به دیدن آنها عادت کرده اید. این یک رابط مسطح و مستطیل است که اتصال به مکان مناسب را حفظ می کند ، به طوری که اتصال و جدا کردن آن آسان است. علاوه بر این ، این کانکتور USB اتصال پایین دست را فراهم می کند ، که فقط بر روی کنترل کننده ها و کنسانتره های میزبان کار می کند.

نوع A به ترتیب اتصالات مرد و زن به ترتیب به نام کانکتور و پورت دارد. کابل های A برای اتصال دستگاه های USB برای انتقال داده ها از سیستم رایانه ای مفید هستند. به سادگی USB Type-A را مستقیماً در دستگاه USB خود ادغام کرده و ماموریت انتقال خود را انجام دهید.

شما می توانید از این نوع کانکتور در دستگاه های رایانه ای و لوازم جانبی ، کنسول های بازی ، گیرنده های ویدئویی ، پخش کننده های پخش کننده ، بازیکنان Blu-ray از جمله سایر دستگاه های مشابه استفاده کنید. از نوع A برای اتصال دستگاه ها به رایانه استفاده می شود و برای اتصال دو رایانه شخصی قابل استفاده نیست. اتصال دو رایانه معادل آسیب جدی برای هر دو است.

USB a

2. usb-b

نوع B معمولاً برای اتصال دستگاه های USB برای انتقال داده ها از دستگاه های رایانه ای بزرگ مانند رایانه به چاپگرها ، یک هارد خارجی قدیمی 3.5 اینچ به رایانه برای به اشتراک گذاری داده ها و موارد دیگر استفاده می شود. ظاهر آن مربع با قسمت فوقانی کمی بیرون زده در هر دو گوشه است. نوع کابل USB نوع B به سوکت نوع B در بزرگترین دستگاه های رایانه ای مانند چاپگر وصل شوید. همچنین توجه داشته باشید که گرفتن B یک اتصال بالادست است ، به همین دلیل عمدتا برای لوازم جانبی مناسب است.

این چهار مخاطب دارد که دو مورد از آنها در قسمت فوقانی و دو مورد دیگر در قسمت پایین برای چسبندگی و اتصال قرار می گیرد. شما متوجه خواهید شد که اتصالات نوع B در USB 1.1 و 2.0 به طور یکسان نگاه کنید. این بدان معنی است که شما می توانید از یک سوکت USB Type B برای ارائه دو نسخه USB استفاده کنید ، زیرا در نسخه های USB 1 به خوبی متناسب است.1 و 2.0. اما در مورد اتصالات USB 3 اینگونه نیست.0 نوع B از آنجا که شکل متفاوتی دارند ، پنج پین اضافی دارند و با سرعت انتقال سریعتر استفاده می شوند.

usb b

3. مینی USB

مینی به معنای کوچک و همانطور که از نام آن پیداست ، کابل USB به USB برای اجزای کوچکتر مانند تلفن های همراه مناسب است. با این حال ، با ظهور تلفن های کوچکتر ، تلفن ها به Micro USB می روند در حالی که مینی به آرامی به سمت دستگاه های دیگر مانند دوربین ها ، پخش کننده های MP3 و غیره حرکت می کند.

کابل مینی USB دارای دو طرف است. یک انتهای کابل یک کنسانتره USB استاندارد با سرهای مسطح است که در رایانه شما قرار می گیرد در حالی که انتهای دیگر یک کنسانتره بسیار کوچکتر است که عمدتا برای دستگاه های کوچک مانند تلفن همراه یا دوربین دیجیتال مناسب است. مینی USB نیز خود را به دو شکل ارائه می دهد. مینی تا 5 پین محبوب تر از مینی همتای خود با 4 پین است.

USB MINI-B (5 پین)

5 پین مینی نوعی است که توسط تولید کنندگان USB-IFI بسیار شناخته شده است. در واقع ، به طور پیش فرض ، یک مینی کابل USB میزبان 5 پین است. مینی تا 5 پین دارای 5 کانکتور مسطح در داخل درگاه است که به چسبندگی نیز کمک می کند. این ماده به طور عمده در تلفن های سیاه ، دوربین ها ، تلفن های معمولی برای انتقال داده ها و بارگیری تجهیزات استفاده می شود.

USB Mini-B (4 پین)

به جای 5 پین طبیعی ، این مینی USB با درج تنها 4 پین بسیار کوچکتر است. شکل پنتاد آن با چهار کانکتور مسطح در داخل پورت همچنین امکان اتصال و انتقال داده ها را فراهم می کند.

مینی USB

4. میکرو USB

انواع کابل های Micro USB به USB را می توان در دستگاه های کوچکتر مانند آخرین دستگاه های تلفن همراه و برای بارگیری و همچنین انتقال داده با نوع USB استفاده کرد. همچنین ارتباط جسمی کوچکتر از Mini-B ارائه می دهد. حتی اگر این مورد باشد ، سرعت انتقال سرعت خوبی تا 480 مگابیت در ثانیه است. میکرو USB در دو نوع موجود است. Micro-A USB و Micro-B USB. سوکت USB 3.0 Micro-A به نظر می رسد دو سوکت مستطیل شکل در یک واحد ادغام شده است.

این ورق ها با ظروف USB 3 سازگار هستند.0 میکرو – ab. سوکت USB 2.0 میکرو A گرچه مستطیل است ، اما بسیار کوچک هستند.

از طرف دیگر ، اتصالات USB 3.0 Micro-B مانند همتایان Micro-A به نظر می رسد. آنها همچنین با ظروف USB 3 سازگار هستند.0 گیرنده های میکرو – B و میکرو AB. به همین ترتیب ، سوکت USB 2.0 Micro-B ریز و مستطیل هستند اما دو گوشه خود را در یکی از طرف های Bevelled دارند.

میکرو پورت USB

5. USB-C

این کانکتور با سایر انواع USB کاملاً متفاوت است. USB کاملاً برگشت پذیر است ، به این معنی که می توانید آن را از هر طرف برگردانید و به راحتی وصل می شود. این می تواند سیگنال های USB 3 را حمل کند.1 ، 3.0 ، 2.0 و USB 1.1 و به طور کلی با انواع USB A ، B و Micro -B همراه است. فناوری پشت این یک اتصال استاندارد منحصر به فرد است که تقریباً برای همه کارها فقط به یک کابل نیاز دارد . می توانید هر خواننده خارجی را به رایانه خود وصل کنید ، دستگاه تلفن همراه خود را بارگیری کنید یا حتی یک کابل Thunderbolt را بدون اتصال اضافی به کابل USB وصل کنید.

با توجه به سرعت ، با سرعت بالای انتقال داده بسیار عالی است. به عنوان مثال ، مشخصات USB 3.1 منبع تغذیه نسبتاً بالایی تا 100 وات به 20 ولت/5 a بدهید. با این حال ، دستگاه شما ارتباط زیادی با مقدار خروجی دارد. نقاطی مانند نسخه USB ، کابل مورد استفاده و ترمینال وزن زیادی دارند.

USB Type C انواع پروتکل ها را پشتیبانی می کند زیرا از حالت های جایگزین استفاده می کند. با تشکر از این ظرفیت ، می توانید آن را در خروجی کابل HDMI به USB ، DisplayPort ، VGA ، از جمله انواع دیگر اتصالات ، همه از یک درگاه واحد ادغام کنید.

درگاه USB نوع C

Type C USB به عنوان روند آینده ، ممکن است تعجب کنید که آیا تلفن هوشمند مورد نظر شما می خواهد USB-C را پشتیبانی کند. در اینجا برخی از تلفن های هوشمند فعلی که از USB نوع C استفاده می کنند وجود دارد:

انواع مختلف کابل های USB چیست ?

جعبه سیاه توضیح می دهد

مخفف “USB” به معنای “اتوبوس سریال جهانی” است. این رابط به لطف همان نوع سوکت و کابل به منظور ایجاد اتصالات بین بسیاری از دستگاه ها طراحی شده است. هدف اصلی وی تبادل اطلاعات بود. امروز ، کابل های USB به شما امکان می دهد داده ها را مبادله کنید بلکه دستگاه ها را نیز تأمین کنید. USB کابل مورد علاقه بسیاری از رابط های صوتی ، لپ تاپ ، تلفن های هوشمند و تبلت است. این امکان انتقال داده ها و حداقل بار نسخه های قدیمی را فراهم می کند ، اما همچنین یک منبع تغذیه تا 100 W تأمین می کند.

بنابراین بهتر است قبل از انتخاب ، تفاوت های بین سوکت ها و خود کابل را درک کنیم. همچنین لازم به ذکر است که USB-C به فناوری خاص تلفن ، رایانه لوحی یا رایانه بستگی دارد. اگر دستگاه از انتقال/تصویر خود توسط درگاه USB-C پشتیبانی نکند ، اتصال یک سوکت USB-C به آداپتور HDMI بی فایده خواهد بود. به همین ترتیب ، اگر دستگاه از USB 3 پشتیبانی نمی کند.1 از نسل 2 و سرعت حداکثر 10 گیگابایت در ثانیه ، اتصال کابل از این نوع بی فایده است. بیشتر دستگاه های موجود در بازار از قبل با این عناصر سازگار هستند. فناوری تکامل می یابد. امکانات ارائه شده توسط دستگاه های مختلف نیز بهبود می یابد. آخرین تغییرات و پیشرفت در فناوری USB گزینه های بیشتری را به شما ارائه می دهد. اگر مزایای هر اتصالات و کابل را درک کنید ، قادر خواهید بود یکی از مواردی را که مناسب شما است انتخاب کنید.

استانداردهای USB

ویژگی های USB سرعت و عملکرد کابل را تعریف می کند.

USB 2.0

در سال 2002 بود که USB 2.0 (سرعت بالا) به بازار عرضه شده است. این نسخه با USB 1 سازگار است.1. این سرعت اتصال بین دستگاه و رایانه شخصی را از 12 مگابایت در ثانیه به 480 مگابایت در ثانیه افزایش می دهد ، 40 برابر بیشتر از USB 1.1. نام درگاه شامل ذکر “پیشرفته” ، “میزبان پیشرفته” یا “میزبان جهانی” است.

USB 3.1 Gen 1 (همچنین USB 3 نامیده می شود.0)

USB 3.0 (SuperSpeed) (2008) عملکرد USB 2 را بهبود می بخشد.0. USB 3.0 می تواند به سرعت 4.8 گیگابایت در ثانیه ، 10 برابر سریعتر از USB 2 برسد.0. USB 3.0 یک اتوبوس فیزیکی فعال را به موازات اتوبوس 2 اضافه کنید.0 موجود. USB 3.0 با USB 2 به عقب است.0. نام پورت نشانگر USB 3 است.0.

USB 3.1 ژن 2

USB 3.1 (SuperSpeed+) پهنای باند 10 گیگابایت بر ثانیه ، سرعت مؤثر 3.4 گیگابایت در ثانیه و رژیم غذایی 900 متر را ارائه می دهد. برخلاف USB 2.0 ، نسخه 3.1 Gen 2 در دوبلکس کامل کار می کند. USB 3 استاندارد.1 Gen 2 با مدل های 3 سازگار است.1 ژن 1 (یا 3.0) و USB 2.0.

انواع مختلف اتصالات USB چیست ?

USB نوع A

 • آنها به طور کلی در سمت میزبان یافت می شوند (رایانه شخصی ، صفحه کلید ، سرور ، هاب ، کابل ها و دستگاه های کوچک)
 • شکل مستطیل با چهار پین آنلاین
 • اتصال آبی به راحتی قابل تشخیص

USB نوع B

 • به طور کلی در دستگاه ها و دستگاه های دیگر با کابل برق مانند چاپگرها استفاده می شود
 • قالب مربع با گوشه های گرد از یک طرف
 • چهار پین ، یکی در هر گوشه.

USB Mini Type B

 • شکل مستطیل شکل با پنج پین
 • به طور کلی در دوربین ها و سایر دستگاه های کوچک استفاده می شود

میکرو نوع B با کابل 2.0

 • دستگاه های موبایل و قابل حمل
 • شکل مستطیل شکل با پنج بروش 500 میلی آمپر

USB Micro Type-B با کابل 3.1 ژن 1 (یا 3.0)

 • دستگاه های موبایل و قابل حمل
 • منبع تغذیه 900 میلی آمپر

USB Type C

 • سازگار با میزبان و دستگاه. اتصالات در هر دو طرف یکسان هستند. شکل.
 • سازگار با حالت های متناوب برای انتقال داده و دیگران از طریق اتصالات و کابل
 • می تواند برای هر پورت ثابت شود. عملیات توسط تجهیزات تعریف می شود.
 • سوکت برگشت پذیر (بالا یا پایین)
 • درگاه برگشت پذیر با 24 پین. رفع سریع و آسان.
 • سرعت جریان تا 40 گیگابایت در ثانیه در چهار خط 10 گیگابایت در ثانیه
 • می تواند جریان را تأمین یا مصرف کند و تا 100 W تولید کند
 • در برابر 10،000 چرخه مقاومت می کند.
 • پس سازنده

نحوه انتخاب کابل مناسب ?

برای شناسایی پورت های دقیق باید اتصالات میزبان و دستگاه را بررسی کنید. کابل USB را با توجه به عملکرد مورد نیاز انتخاب کنید.

منابع USB

کتاب سفید

“پسوند USB:
فراتر از 5 متر “

کاغذ سفید را بارگیری کنید.

کتاب سفید

“شبیه سازی USB واقعی برای سوئیچ های KVM”

کاغذ سفید را بارگیری کنید.

محصولات USB

محصولات USB را مقایسه کنید