VDSL2 در Orange: LiveBox VDSL قیمت ، تفاوت بین VDSL و VDSL2 چیست?

VDSL و VDSL2

بنابراین سرعت اتصال می تواند تغییرات قابل توجهی داشته باشد ، و این بسته به فاصله بالاتر یا پایین تر که بین کاربر و توزیع کننده نارنجی است نیز بسته به فاصله بالاتر یا پایین تر است. این نقطه رله تلفن فیزیکی است که توسط تکنسین های اپراتور DSLAM به نام DSLAM به نام DSLAM است.

VDSL2 در Orange: LiveBox VDSL قیمت

به منظور ارائه سرعت بهتر ، تمام پیشنهادات نارنجی LiveBox بسته به صلاحیت خانه در VDSL2 در دسترس است. یکسان با پیشنهادات ADSL ، نارنجی VDSL2 ارائه می دهد جریان های بهتری.

  • ضروری
  • VDSL2 تکامل ADSL است ، که امکان اتصال به اینترنت با سرعت بسیار بالا را فراهم می کند.
  • پیشنهادات LiveBox در VDSL2 همان خدمات نارنجی را در پیشنهادات ADSL دارند.
  • اگر این خط واجد شرایط فیبر FTTH نارنجی باشد ، نارنجی پیشنهاد ADSL را ارائه نمی دهد بلکه فقط 100 ٪ فیبر آن را ارائه می دهد.

شما یک پیشنهاد اینترنتی نارنجی می خواهید ? پیشنهاد اینترنت نارنجی خود را با تماس با مشاوران SELECTRA به صورت رایگان مشترک کنید:

VDSL (خط مشترک مشترک دیجیتال با سرعت بسیار بالا) یک فناوری پسر عموی ADSL (خط مشترک دیجیتال نامتقارن) است که جریان بسیار سریعتر از دومی را فراهم می کند. در واقع اگر ADSL به حداکثر جریان نظری 25 مگابیت در ثانیه محدود شود ، VDSL می تواند به سرعت نظری 34 مگابیت در ثانیه و VDSL2 تا 100 مگابیت در ثانیه برسد ، هنوز هم در جریان نظری است.

مانند ADSL ، VDSL و بهبود آن VDSL2, از طریق خط تلفن مس بروید. این با بهره برداری از پتانسیل کامل خط مس ، برخلاف ADSL ، است که VDSL2 می تواند به چنین سرعتهای سریع برسد.

جریان های نظری و واقعی VDSL2

اگر جریان نظری یک خط VDSL2 می تواند تا 100 مگابیت در ثانیه صعود کند ، این فقط این مورد است. نارنجی حداکثر سرعت 50 مگابیت در ثانیه را اعلام می کند ، زیرا این جریان متوسط ​​است که توسط ARCEP مشاهده می شود. در واقع ، عملکرد یک خط VDSL2 از نزدیک به فاصله بین جعبه توزیع کننده بستگی دارد (موجود در تلفن مرکزی). اگر فاصله بین این دو کمتر از یک کیلومتر باشد ، جریان خط VDSL2 بسیار سریع خواهد بود. اگر فاصله بین جعبه و توزیع کننده بین 1 تا 3.5 کیلومتر باشد ، سرعت کمی سریعتر از یک خط ADSL خواهد بود. بالاتر از 3.5 کیلومتر ، جریان همان اتصال ADSL خواهد بود.

پیشنهادات VDSL2 نارنجی

به دنبال یک تست واجد شرایط بودن ، نارنجی می تواند VDSL2 را به مشتریان واجد شرایط ارائه دهد. اپراتور به تدریج DSLAM خود را در تلفن مرکزی تمدید می کند تا خطوط واجد شرایط VDSL باشد.

تمام پیشنهادات فعلی نارنجی (LiveBox ، LiveBox Up) VDSL2 را ارائه می دهد. خدمات ارائه شده با خدمات ADSL (به ویژه در پیشنهاد تلویزیونی) یکسان است. قیمت اجاره LiveBox در قیمت پیشنهاد (3 یورو/ماه) گنجانده شده است.

برای مشتریان نارنجی که در یک پیشنهاد ADSL با LiveBox 2 مشترک شده اند ، مهاجرت به VDSL2 هنگامی که محل اقامت با تماس با خدمات به مشتری و مهاجرت به LiveBox 4 واجد شرایط باشد ، امکان پذیر است. بسته به پیشنهاد ارائه شده ، مهاجرت قابل پرداخت است.

یک یادآوری رایگان توسط یک مشاور نارنجی بخواهید:

خدمات برای اشتراک های جدید رزرو شده است. مشتری در حال حاضر ? لطفا با 3900 تماس بگیرید.

با کلیک بر روی “اعتبارسنجی” ، شما موافقت می کنید که توسط یک مشاور نارنجی فراخوانده شوید. شماره شما فقط برای این درخواست فراخوان استفاده می شود و به اشخاص ثالث ارسال نمی شود.

یک یادآوری رایگان توسط یک مشاور نارنجی بخواهید:

خدمات برای اشتراک های جدید رزرو شده است. مشتری در حال حاضر ? لطفا با 3900 تماس بگیرید.

یک مشاور نارنجی ظرف 48 ساعت به شما یادآوری می کند

با کلیک بر روی “اعتبارسنجی” ، شما موافقت می کنید که توسط یک مشاور نارنجی فراخوانده شوید. شماره شما فقط برای این درخواست فراخوان استفاده می شود و به اشخاص ثالث ارسال نمی شود.

به روز شده در 08/01/2023

Benoit که یک علاقه مندان بزرگ در زمینه ارتباطات از راه دور ، تخصص واقعی در مورد بازیکنان تلفن همراه و اینترنت دارد. و پیشنهادات آنها. وی از سال 2011 مقالات خبری را نوشت و از تفکیک پیشنهادات سحابی و تجهیزات اپراتورها بسیار لذت برد.

VDSL و VDSL2

بنیانگذار بنیامین Gervais از Ydata

مرور 13/10/2021 توسط بنیامین Gervais
4.7/5 – 96 رای – 2 نظر

VDSL و VDSL2 دو فناوری برای اتصال به شبکه اینترنتی ، وارث ADSL هستند. هر دوی آنها سرعت بالایی از اتصال وب را ارائه می دهند. اما تفاوت های اصلی این دو خانواده فناوری چیست ?

تکامل تکنیک ADSL: VDSL

VDSL ، نسخه تقویت شده ADSL

VDSL مانند خط تلفن می رود

اگر پروتکل ADSL جزو اولین فن آوری های انتقال داده به وب بود ، شبکه VDSL آن را موفق می کند. فناوری DSL با سرعت بسیار بالا نیز در همان زیرساخت های ADSL سنتی ، یعنی شبکه تلفنی کار می کند. برای ارائه نرخ اتصال به شبکه اینترنت بالاتر از ADSL ، VDSL “عبور می کند” همچنین توسط سیمهای مس. بنابراین دیگر نیازی به شروع کار سیم کشی اضافی برای همه افراد و متخصصانی که مایل به عضویت در چنین شبکه ای هستند ، وجود ندارد زیرا اپراتور تلفن تاریخی (نارنجی ، قبلاً فرانسه از راه دور) قبلاً شبکه تلفنی را بر روی یکپارچگی قلمرو مستقر کرده است.

مزیت دیگر با VDSL سرعت مرور وب است که ارائه می دهد. چه مبلغ و چه فرزندان ، جریان های تحویل شده توسط VDSL نسبت به ADSL سودمندتر هستند. در واقع ، VDSL امکان دستیابی به جریان های نزولی از 15 تا 70 مگابیت در ثانیه را فراهم می کند ، در برابر جریان های 1 تا 15 مگابیت در ثانیه برای ADSL. در سمت پایین جریان ، روند یکسان است زیرا VDSL سرعت 1 تا 12 مگابیت در ثانیه در برابر محدوده 0.5 تا 1 برای ADSL دارد.

کدام جعبه های ADSL/VDSL در خانه موجود است ?

اگر نیازی به انجام کار اتصال نباشد ، به عنوان مثال می تواند موردی برای فیبر نوری باشد ، یکی دیگر از موارد قدرتمند اشتراک VDSL این است که آنها به طور کلی با همان قیمت همتایان ADSL خود صورتحساب می شوند. بنابراین می توان از سرعت بسیار بیشتری از اتصال به وب با همان قیمت یا تقریباً با ADSL بهره مند شد.

VDSL2 ، حتی سریعتر از VDSL

VDSL با سرعت بالا

گسترش فن آوری VDSL ، پروتکل اتصال اینترنت VDSL2 سرعت ناوبری حتی بیشتر از VDSL را ارائه می دهد. بنابراین می توان نرخ جریان بین 80 تا 100 مگابیت در ثانیه را بدست آورد (همانطور که برای برخی از اشتراک های فیبر نوری).

مانند پروتکل VDSL ، VDSL2 همچنین از شبکه تلفنی موجود استفاده می کند و از طریق سیم های مسی عبور می کند. بنابراین هیچ ارتباطی برای افراد و شرکت هایی که مایل به توسعه اشتراک اینترنت خود هستند وجود ندارد. کل زیرساخت ها در حال حاضر موجود است.

پروتکل VDSL2 در ابتدا طراحی شده بود تا بتواند پیشنهادات جدید Triple Play را ارائه دهد که یک اشتراک اینترنتی را با تلفن و دسته ای از کانال های تلویزیونی ترکیب می کند. بنابراین لازم بود که بتوانیم جریان کافی را تحویل دهیم تا مشترکان بتوانند از کل پیشنهاد استفاده کنند. به همین ترتیب ، VDSL2 در دو مرحله در قلمرو مستقر شد ، ACERP (سازمان نظارتی برای ارتباطات و پست های الکترونیکی) با مجازات تعمیم آن از پایان سال 2013 و سپس اواسط سال 2014. در نتیجه ، کمتر از 5 میلیون خانوار نمی توانند ادعا کنند که از فناوری بهره مند می شوند ، عمدتا در مناطق جغرافیایی (برای بیش از 2 میلیون خانوار) ​​که در آن فیبر نوری در کوتاه مدت یا میان مدت اجرا نمی شود.

برخی از محدودیت ها باقی مانده است

اگرچه از نظر سرعت اتصال/قیمت اشتراک بسیار جالب است ، پروتکل های VDSL و VDSL2 با این وجود برخی از محدودیت های فنی را تجربه می کنند که داشتن دانش مهم است.

VDSL و VDSL2 هر دو موردی هستند که توسط “دیافونی” مختل می شوند. این پدیده ای است که با کاهش نسبتاً قابل توجه در جریان اتصال به دلیل تداخل الکترومغناطیسی که سیمهای مس می توانند سرعت جریان را منتقل کنند ، تعریف می شود.

بنابراین سرعت اتصال می تواند تغییرات قابل توجهی داشته باشد ، و این بسته به فاصله بالاتر یا پایین تر که بین کاربر و توزیع کننده نارنجی است نیز بسته به فاصله بالاتر یا پایین تر است. این نقطه رله تلفن فیزیکی است که توسط تکنسین های اپراتور DSLAM به نام DSLAM به نام DSLAM است.

تخمین زده می شود که حداکثر فاصله برای بهره مندی از بالاترین جریان در VDSL همانطور که در VDSL2 1.5 کیلومتر بین توزیع کننده و مودم کاربر است. پس از این فاصله ، انتخاب یک اشتراک ADSL سودمندتر است.

با جزئیات ، جریان اتصال به شرح زیر کاهش می یابد:

  • 95 مگابیت/ثانیه تا 150 متر با توزیع کننده فاصله دارد
  • 80 مگابیت/ثانیه تا 300 متر
  • 50 مگابیت/ثانیه تا 600 متر
  • 35 مگابیت/ثانیه تا 900 متر
  • 25 مگابیت/ثانیه تا 1200 متر

ZoneadSL به شما امکان می دهد جریان یا “سرعت اتصال” خود را آزمایش کنید تا این نشانه ها را در عمل بررسی کنید.

واقعیت این است که بیشتر خانوارهای فرانسه اکنون نزدیک به یک توزیع کننده هستند ، و این باعث می شود که اشتراک VDSL یا VDSL2 را انتخاب کنید.