Vélib ‘2023: قیمت ها و اشتراک ها ، Vélib جدید را کشف کنید – شهر پاریس

شهر پاریس

Contents

بررسی مشتری تأیید شده

Vélib ‘2023: قیمت و شرایط اشتراک

در سال 2007 راه اندازی شد ، سیستم اجاره دوچرخه سلف سرویس در شهر پاریس موفقیت غیرقابل انکار بود. دوچرخه و قیمت از اول ژانویه 2018 عمیقاً اصلاح شده است. به عنوان بخشی از اشتراک ها ، قیمت های خاص تحولات بیشتری را برای دوچرخه های برقی در ماه مه 2023 تجربه کرده اند.

Vélib ، این چیست ?

Vélib “, که از انقباض کلمات “دوچرخه” و “آزادی” ناشی می شود ، سیستم اجاره دوچرخه سلف سرویس در شهر پاریس را تعیین می کند. نام این سرویس به طور دقیق تر Vélib ‘Métropole ، Vélib است که نام دوچرخه های در دسترس کاربران است.

این سرویس از 15 ژوئیه 2007 در خیابان های پاریس و همچنین ، از اوایل سال 2009 ، در شصت شهرداری با هم مرز پایتخت پایتخت ارائه شده است.

در 12 آوریل 2017 ، Métropole Syndicat Autolib ‘Vélib’ ()خدمات پس از فروش) ، که 101 شهرداری را در Ile -de -France جمع می کند ، به طور رسمی بازار عرضه و نگهداری Vélib را به گروه Hérault اعطا کرد بانونگو. این کنسرسیوم چهار بازیگر را گرد هم می آورد: Smoove Start-up ، کارشناس اسپانیایی در Moventia Mobility ، پارکینگ نیلی و Mobivia (شرکت مادر ، به ویژه خودآریا و تعمیرکاران Norauto).

نیروی کار از اول ژانویه 2018 ، این بازار عمومی برای مدت 15 سال به پایان رسیده است. وی از قرارداد اولیه امضا شده در 27 فوریه 2007 به مدت 10 سال بین شهر پاریس و شرکت ساموپی ، یک شرکت تابعه از نمایشگر تبلیغات و متخصص در مبلمان شهری ، شرکت می کند jcdecaux. علاوه بر تغییر اپراتور ، بازار جدید شامل چندین ویژگی جدید است.

سرویس اجاره اکنون 61 شهرداری را در بر می گیرد. Vélib جدید سبک تر است (20 کیلو به جای 22.25 کیلو تاکنون). دو مدل ارائه می شود: “سبزی” مکانیکی و کمک الکتریکی “آبی”. در این مورد ، به لطف یک سوکت USB امکان شارژ مجدد تلفن همراه خود وجود دارد. عمر باتری 50 کیلومتر (با سرعت متوسط ​​25 کیلومتر در ساعت) است. Vélib “2” بلوز “باید 30 ٪ از 25 را نشان دهد.000 دوچرخه جدید.

چه سبز و چه آبی ، آیا Vélib ‘2 به لطف یک مورد الکترونیکی در داخل (“V-Box”) که به آنها اجازه می دهد در زمان واقعی (در صورت از دست دادن یا پرواز مفید باشد) ژئولیک شوند و روی صفحه نمایش نمایش داده شوند. تلفن هوشمند وی (به لطف بلوتوث) زمان اجاره ، مسافت طی شده در طول سفر و در دراز مدت نشانه های ترافیکی (کار ، کلاه و غیره).

دوچرخه و سیستم قفل بین Vélib ‘1 و Vélib’ 2 متفاوت است ، 1.400 ایستگاه موجود بین اکتبر 2017 و مارس 2018 جایگزین شده است (تقریباً همه مکان ها نگهداری شده اند).

ولیب ، چگونه کار می کند ?

در اولین اجاره یک Vélib ، کاربر باید در یک ایستگاه مستقیماً در مقابل دوچرخه مورد نظر خود ظاهر شود و کلید “V” جعبه V را فشار دهد. او پاس ناووگو یا کارت métropole vélib خود را ارائه می دهد (به تصویر زیر مراجعه کنید). وی سپس کد دسترسی هشت رقمی خود را در صفحه کلید V-Box وارد کرده و دوباره به کلید “V” می رسد. او به کد مخفی چهار ضلعی خود برخورد می کند و بار دوم پاس یا کارت خود را ارائه می دهد.

کاربر می تواند دوچرخه را از “محدوده” خود حذف کند وقتی پیام “OK OK” در صفحه V-Box ظاهر می شود. برای Velib “” سبز “، کمک های برقی به محض شروع به پدال به طور خودکار شروع می شود. به طور پیش فرض ، حداقل سطح کمک تعیین شده است. می توان آن را مستقیماً در جعبه V در سطح 2 یا 3 اصلاح کرد. به دلایل امنیتی ، این عمل باید در زمان انجام شود.

قفل دوچرخه در هنگام اجاره و خارج از ایستگاه امکان پذیر است. توجه: در این حالت ، زمان اجاره همچنان کسر می شود. برای قفل کردن Vélib خود در خارج از یک ایستگاه ، کاربر باید:

 • کلید “V” را روی جعبه V دوچرخه فشار دهید
 • کارت Metropolis Navigo Pass یا Velib را روی جعبه V اسکن کنید
 • دستورالعمل های V-Box را دنبال کنید تا تأیید کنید که این یک استراحت است

مدیریت ولیب سپس به طور خودکار مسدود می شود. علاوه بر این ، توصیه می شود که کابل را در سمت راست قرار دهید که در قسمتهای دسته دوچرخه ادغام شده و پس از آنکه آن را از یک نقطه ثابت عبور دهید ، انتهای خود را به داخل دهانه واقع در چنگال قفل ، پشت فانوس دریایی جلو معرفی کنید. ، به منظور وصل کردن Vélib ‘به یک نقطه ثابت.

برای باز کردن قفل دوچرخه ، کاربر باید:

 • کلید “V” را روی جعبه V Vélib فشار دهید
 • سپس پاس یا کارت خود را در جعبه V عبور دهید

مدیریت دوچرخه به طور خودکار باز می شود.

برای بازگرداندن یک Vélib در انتهای اجاره ، کاربر می تواند به هر ایستگاه برود و چرخ جلوی دوچرخه را در یکی از “Boundingones” رایگان قرار دهد تا اینکه دوچرخه درگیر شود. قبل از عزیمت ، کاربر باید آن را بررسی کند:

 • صفحه V-Box خوب است. اگر اینگونه نباشد ، کاربر باید کلید “V” را فشار دهد
 • دوچرخه را نمی توان حذف کرد

پیروی از این اقدامات:

 • یک پیام “بازگشت خوب” ، و دو صدا “بوق” (یک مختصر و طولانی) که از جعبه V ناشی می شود تأیید می کند که vélib ‘به درستی ضمیمه شده است که نشانگر انتهای اجاره به مبلغ مبلغ ناشی از استفاده از سرویس است. با توجه به زمان اجاره و قیمت گذاری تعریف شده در پیشنهاد انتخاب شده
 • یک پیام “بازگشت ko” و یک “بوق” صدای واحد نشان می دهد که دوچرخه به طور ضعیفی قفل شده است. سپس کاربر باید Vélib را مجدداً تغییر دهد و یا در همان “محدوده” یا در دسترس دیگر به بازپرداخت ادامه دهد. او همچنین می تواند دکمه V را بعد از اینکه دوباره دوچرخه را در مرز خود قرار داد ، فشار دهد

اگر بعد از این دستکاری ها ، دوچرخه هنوز بازگردانده نشود ، کاربر باید:

 • یا در اسرع وقت با خدمات مشتری تماس بگیرید (از طریق تلفن در 01 76 49 12 34 یا از منوی اختصاصی در ترمینال) برای شناسایی منشاء این حادثه
 • یا با ترمینال مشخص کنید تا اعلامیه دستی بازگشت ولیب را اعلام کنید و در نتیجه زمان بازگرداندن دوچرخه را تأیید کنید

اگر ناهنجاری توسط سیستم رایانه ای اثبات شود ، میزان سفر با توجه به لحظه ای که کاربر به خدمات مشتری اطلاع داده است محاسبه می شود. اگر هیچ ناهنجاری اثبات نشده باشد یا اگر کاربر مانع از خدمات مشتری نشود ، مجازات هایی ممکن است ادعا شود (به سپرده مراجعه کنید).

Vélib ، برای چه کسی ?

سرویس اجاره فقط برای ساکنان Ile -de -France محفوظ نیست. هر کسی می تواند از آن استفاده کند ، از جمله افرادی که در پاریس یا حتی île-de-france زندگی نمی کنند. علاوه بر این ، گردشگرانی که از پایتخت بازدید می کنند ، بخشی از کاربران Vélib هستند “.

از طرف دیگر ، شما باید بدانید که Vélib فقط برای افراد حداقل 14 سال در دسترس است. در زمان پرداخت ، افراد زیر سن قانونی قرار است گواهی والدین داشته باشند. پیشنهاد با نرخ ترجیحی برای افراد 14-26 ساله برنامه ریزی شده است (به تصویر زیر مراجعه کنید). شهردار پاریس, آن هیدالگو, یک سیستم بازپرداخت Vélib را برای افراد زیر 18 سال تنظیم کرده است (IDEM). در اول اوت 2021 ، نرخ ترجیحی مطابق با زیر 27 سال برای سالمندان 60 ساله و بالاتر تنظیم شد.

اشتراک ها و قیمت های 2023 Vélib

فرمول ها و قیمت های Vélib از اول ژانویه 2018 تغییر کرده است. جدیدترین این است که اشتراک ها اکنون ماهانه و دیگر سالانه نیستند. کاربران دیگر موظف نیستند دوازده ماه مشترک شوند و در صورت تمایل می توانند اشتراک خود را به حالت تعلیق درآورند (و از سر بگیرند).

به استثنای کاهش نرخ برای جوانان و افراد با مشکل ، قیمت ها حدود 30 ٪ افزایش یافته است. این افزایش توسط اتحادیه Métropole Vélib ‘autolib’ توسط شبکه بزرگتر ایستگاه ها ، دوچرخه هایی که از کیفیت بهتر و ایجاد خدمات جدید استفاده می شوند ، توجیه می شود.

برای عضویت در یک پیشنهاد (از جمله کوتاه مدت) ، کاربر باید یک حساب آنلاین را در سایت جدید Velib-metropole باز کند.خط. او ابتدا باید پیشنهاد خود را انتخاب کند و نشان دهد که آیا می خواهد از کارت Navigo Pass یا کارت Métropole Vélib استفاده کند که از طریق پست برای وی ارسال می شود. وی سپس آدرس ایمیل خود را نشان می دهد و برای دسترسی به حساب خود یک رمز عبور ایجاد کرده است. او باید اطلاعات تماس خود را ذکر کند و شرایط کلی دسترسی و استفاده را بپذیرد (CGAU).

برای بسته های ماهانه ، می تواند یک تجدید ضمنی را فعال کند (یک تغییر خودکار خودکار). پرداخت توسط کارت بانکی از طریق یک فضای امن انجام می شود. کاربر همچنین می تواند به اپراتور اجازه دهد با انجام مجوز مالیات و تهیه دنده/iban یک بدهی مستقیم خودکار را در اختیار بگیرد.

نسخه های سالانه با پرداخت به صورت یک GO برای بسته های V-Plus و V-Max ارائه می شود. این مبلغ 37.20 یورو در سال برای V-Plus ، با 27.60 یورو در سال برای جوان V-Plus (زیر 27 سال) و برای V-Plus ارشد (60 سال و بالاتر) از اول اوت 2021 و در سال است. 18.60 یورو در سال برای همبستگی V-Plus (نرخ اجتماعی). برای V-MAX ، نرخ سالانه 99.60 یورو بدون کاهش ، با قیمت 85.20 یورو برای بسته جوانان و بسته ارشد و 49.80 یورو برای بسته همبستگی.

برای بهره مندی از نرخ جوان ، ارشد یا اجتماعی ، کاربر باید اسناد پشتیبانی لازم را طی سه ماه منتقل کند (کپی یک سند هویت ، مجوز والدین برای خردسالان ، گواهی بازار سهام ، گواهی IDF تحرک و غیره).

اشتراک های Vélib می تواند در هزینه های حمل و نقل برای مالیات دهندگان که درآمد خود را به مقامات مالیاتی در “هزینه های واقعی” اعلام می کنند (و نه با کاهش مسطح 10 ٪ برای هزینه های حرفه ای) به شرط آنکه از این وسیله حمل و نقل استفاده کنند ، ادغام شوند. به کارشان بروید.

برای تأیید اشتراک خود ، کاربر باید یک کد مخفی چهار ضلعی را انتخاب کند و بنابراین به وی یک کد دسترسی 8 دیجیتالی اختصاص داده می شود. این دو کد از طریق پست الکترونیکی برای وی ارسال می شود و در حساب آنلاین وی در دسترس است. او در اولین اجاره خود به.

دانستن : برخی از شرکت ها از همه یا بخشی از اشتراک سالانه Vélib از کارمندان خود مراقبت می کنند. با بخش منابع انسانی (HRD) یا نمایندگان کارکنان خود تماس بگیرید.

پیشنهادات کوتاه مدت

 • کشف V : 5 یورو + تعداد سفرهای نامحدود به مدت 1 روز با 30 دقیقه اول رایگان برای دوچرخه های “سبز” (مکانیکی) و 30 دقیقه اول تا 1 یورو برای دوچرخه های “آبی” (کمک برقی)
 • v-séjour : 15 یورو + تعداد مسیرهای نامحدود به مدت 7 روز با 30 دقیقه اول رایگان برای دوچرخه های “سبز” و 30 دقیقه اول نیمی از ارزان تر برای دوچرخه های “آبی”

برای پیاده روی با خانواده یا دوستان ، این دو فرمول به شما امکان می دهد تا 5 دوچرخه را همزمان اجاره کنید (در همان زمان).

پیشنهادات طولانی مدت

در ماه مه 2023 ، نرخ های خاصی برای پیشنهادات Vélib تکامل یافته است. این تجدید نظر در قیمت گذاری بر اشتراک V-MAX و استفاده از کمک های الکتریکی Vélib متمرکز شده است.

اشتراک V-Max اکنون برای مشترکان خاص با 9.30 یورو در ماه ، در برابر 8.30 یورو در ماه قبل تأسیس شده است. از طرف دیگر ، مشترکین که از نرخ های اجتماعی (جوان ، ارشد ، متحد) بهره مند می شوند تحت تأثیر این افزایش قرار نمی گیرند: آنها همیشه 8.30 یورو در ماه پرداخت می کنند. به عنوان یادآوری ، از اول اوت 2021 ، 30 دقیقه اول دیگر رایگان نیست. در عوض ، دو سفر اول تا 45 دقیقه رایگان است.

اشتراک V-Plus یا با افزایش قیمت ماه مه 2023 تحت تأثیر قرار نمی گیرد. اشتراک در ماه 3.10 یورو باقی مانده است. از اول اوت 2021 ، مشترکین برای 45 دقیقه اول 2 یورو پرداخت کرده اند (در مقابل 1 یورو 30 دقیقه اول قبل از 1 اوت 2021).

برای اشتراک V-Libre (0 یورو) ، کاربر هنوز 3 یورو برای 45 دقیقه اول پرداخت می کند (30 دقیقه اول قبل از 1 اوت 2021 2 یورو بود).

اگر قیمت اشتراک در اوت 2021 جابجا نشده بود ، یک بسته ارشد ، که به مدت 60 سال در نظر گرفته شده بود و بر روی بسته های جوان رزرو شده برای زیر 27 سال مدل شده بود ، در آن زمان تنظیم شده است.

علاوه بر این ، استفاده از قیمت گذاری برای دوچرخه های آبی (برقی) در ماه مه 2023 تغییر کرده است. از این پس ، نرخ استفاده از VAE با یورو افزایش یافته است. مشترکان V-MAX پرداخت می کنند:

 • 1 یورو بیشتر برای هر سفر اضافی در VAE در اشتراک گنجانده نشده است
 • اگر آنها بیش از 45 دقیقه سفر کنند ، 1 یورو بیشتر برای نیم ساعت اضافی (30 دقیقه) در VAE

به طور مشابه ، برای پاس کوتاه مدت ، پاس الکتریکی 24 ساعته و پاس 3 روزه اکنون شامل پنج سفر در هر 24 ساعت به جای شش (80 ٪ از کاربران در حال حاضر کمتر از پنج سفر هستند) و سفر اضافی در VAE یک هزینه دارد یورو بیشتر.

قیمت اشتراک Vélib در سال 2023

بازپرداخت از Vélib “برای پاریسی های جوان

شهر پاریس یک سیستم بازپرداخت کامل را برای اشتراک Vélib ‘Métropole برای پاریسی های جوان 14 تا 18 ساله تنظیم کرده است. این سیستم منحصراً برای جوانان مستقر در پایتخت در نظر گرفته شده است (اثبات Domicile در طی بررسی پرونده درخواست می شود) و دارای اشتراک مکانیکی “V-Plus” است.

مهم : اگر کودک یک بسته “” V-Max Young “را در اختیار داشته باشد ، این اشتراک به میزان اشتراک” V-Plus Young “بازپرداخت می شود.

درخواست بازپرداخت مستقیماً در وب سایت شهر پاریس انجام می شود. شما باید قسمت های زیر را بیاورید:

 • قرارداد اشتراک Vélib ‘Métropole از جوان مربوطه
 • بیانیه هویت بانکی (RIB) با همان نام پرداخت کننده بسته
 • اثبات آدرس
 • سندی که سن کودک را توجیه می کند

توجه: شما باید حداقل 15 روز بین ثبت نام به بسته واجد شرایط Vélib ‘Métropole و درخواست بازپرداخت اجازه دهید. اگر قبل از 15 روز (زمان لازم برای ضبط کامل) انجام شود ، می توان آن را به دلیل کمبود اطلاعات موجود رد کرد.

کارتهای Vélib ‘

دو نوع پشتیبانی اشتراک سالانه در Vélib وجود دارد: ناگو و کارت Vélib ‘Métrople فرستاده شده به خانه. کارتهای اکسپرس Old Vélib و Vélib دیگر معتبر نیستند.

حساب Vélib “

مشترکان سالانه همه یک حساب Vélib دارند “. برای دسترسی به آن ، فقط به فضای شخصی در صفحه اصلی سایت Velib وصل شوید.پاریس که نام ، شماره مشترک و کد مخفی را نشان می دهد. فضای “حساب من” به شما امکان می دهد تا به حساب کاربری اعتبار دهید ، مجدداً به صورت خودکار درآیند یا غیرفعال کنید ، اطلاعات بانکی خود را تغییر دهید و/یا داده های شخصی را تغییر دهید ، در صورت ضرر یا پرواز یا پشتیبانی از تغییر ، کارت جدید سفارش دهید.

مشترک همچنین به کارت پویا و ایستگاه های مورد علاقه خود دسترسی دارد. بنابراین می تواند تعداد دوچرخه ها و مکان های موجود را بررسی کند. اگر یک Vélib از طریق اشتراک خود تحت اجاره باشد ، می توان هشدار داد. او همچنین می تواند اطلاعات تماس Allo Vélib و فرم های تماس را پیدا کند.

احتیاط

واریز 300 یورو پرداخت شده توسط کاربر (اما پرداخت نشده است) هنگام عضویت در این سرویس می تواند توسط اپراتور برای جمع آوری موقت در صورت مجازات استفاده شود. میزان مجازات ها به ماهیت کاستی ها بستگی دارد:

 • برای پرواز Vélib با خشونت به شخص و تحت ارائه شکایت به ایستگاه پلیس: 100 یورو برای دوچرخه “آبی” (مکانیکی) و 150 یورو برای دوچرخه “سبز”
 • برای ناپدید شدن دوچرخه بدون توجیه از ابتدای اجاره: 200 یورو برای یک دوچرخه آبی و 300 یورو برای یک دوچرخه سبز
 • برای وخامت نسبت به کاربر: مبلغ 100 یورو
 • برای جایگزینی کارت Métropole Vélib به دنبال ضرر یا پرواز: 5 یورو

مجدداً

مشترکین سالانه سابق در Vélib 1 ، که تصمیم به انتخاب مجدد با تمدید Tacit گرفتند ، در تاریخ 1 ژانویه 2018 به یک اشتراک ماهانه Vélib 2 اعطا شدند.

برنامه Vélib “

قابل بارگیری به صورت رایگان از App Store (iPhone) ، Google Play (Android) و Windows Phone ، بلکه در ساعتهای متصل به Samsung Gear S2 ، برنامه Mobile Vélib به شما امکان می دهد دوچرخه ها و/یا مکان های موجود را به زمین بزنید. با این وجود امکان رزرو آنها امکان پذیر نیست.

Vélib و Véligo: چه تفاوتی دارد ?

ما نباید Vélib و Véligo را اشتباه بگیریم. تفاوت مهمتر از همه استفاده از این دو سرویس است.

سرویس اجاره دوچرخه برقی بلند مدت Véligo ، که در سپتامبر 2019 توسط منطقه île-de-france راه اندازی شد ، به شما امکان می دهد از طریق یک اشتراک ، یک دوره دو چرخ داشته باشید. یا اجاره طولانی تر از Vélib ، که فقط یک روش حمل و نقل است در زمان محدود.

تفاوت دیگر: در حالی که سرویس اجاره Vélib برای آن محفوظ است استفاده در 61 شهرداری کلانشهر گراند پاریس, Véligo را می توان در سراسر محیط منطقه île-de-france استفاده کرد.

سرانجام ، کاربران یک Veligo بر خلاف کاربر Vélib که باید یک دوچرخه شخصی داشته باشند در پایان هر استفاده ، دو چرخ را به یک ایستگاه شارژ کاهش دهید.

Vélib جدید را کشف کنید

از اول ژانویه سال 2018 ، پاریسی ها ، ایل -de -france و بازدید کنندگان از یک Vélib جدید بهره مند شده اند ، که در یک منطقه کلانشهر موجود است. این دوچرخه ها سبک تر هستند ، 30 ٪ از آنها به کمک الکتریکی مجهز هستند و می توان آنها را در ایستگاه ها واریز کرد حتی اگر همه مکان ها قبلاً اشغال شده باشند.

Métropole Syndicate Autolib ‘و Vélib’ Métropole ، که 101 شهرهای Ile -de -france را گرد هم می آورد ، در 12 آوریل 2017 جایزه Vélib را به گروه Smoovengo تأیید کرد. این بازار عمومی برای مدت 15 سال ، از اول ژانویه 2018 تنظیم شده است.

یک Velib کاملاً مدرن

با استفاده از این بازار ، سرویس Vélib به کلانشهر تبدیل می شود. این قلمرو بسیار بزرگتر از امروز را پوشش می دهد ، که مناسب تر از سبک زندگی ساکنان است. دوچرخه سبک تر خواهد بود (در حال حاضر 20 کیلوگرم در برابر 22.25 کیلوگرم).

آنها به لطف یک مورد الکترونیکی در داخل (“V-Box”) متصل می شوند که به آنها امکان می دهد تا آنها را در زمان واقعی زمین جغرافیایی کنند ، زمان اجاره را به نمایش بگذارند یا مسافت طی شده در طول سفر خود را بدانند. داده های صادر شده (کل زمان ، کیلومتر سفر شده) به هر مشترک این امکان را می دهد تا از استفاده خود از Vélib پیروی کنند. آنها کاملاً شخصی هستند و برای تجزیه و تحلیل شیوه های کاربر به منظور کارآمدتر کردن خدمات ناشناس خواهند شد.

یک سیستم “Superflow Anti Station” به شما امکان می دهد دوچرخه خود را در یک ایستگاه قرار دهید حتی اگر همه مکان ها قبلاً اشغال شده باشند.

سیستم “سرریز”: توضیحات

سیستم

یکی دیگر از چیزهای جدید: 30 ٪ از دوچرخه ها (بلوز) کمک الکتریکی خواهند داشت. این مدل ها دارای یک سوکت USB و همچنین یک مورد برای واریز تلفن هوشمند شما هستند.

استقلال باتری آنها 50 کیلومتر است ، با سرعت 25 کیلومتر در ساعت. قطره های عبور برای همه آسان می شوند. شما دیگر نمی ترسید که برای تحسین منظره به تپه مونت مارتر بروید!

“چنگال قفل” همچنین به جلوگیری از بهتر پروازها کمک می کند.

بسته ها و قیمت های جدید

در تاریخ 9 نوامبر ، همه نمایندگان منتخب کمیته اتحادیه اتحادیه “Vélib” Métropole به قیمت های خدمات عمومی جدید Vélib ‘Métropole که از اول ژانویه 2018 در مقیاس Métropole du Grand Paris در دسترس بود ، رای دادند.

چندین پیشنهاد قیمت گذاری ، بر اساس بسته های ماهانه برای مشترکان طولانی مدت که به Vélib برقی و مکانیکی دسترسی دارند ، تعریف شده است ، به ما رأی داده شد:

حفظ اولین نیم ساعت رایگان,
قیمت های کاهش یافته و اجتماعی,
واریز توسط اثر بانکی (بدون نمونه بر خلاف سایر اپراتورها).

آنها محیط جدید خدمات گسترش یافته به 68 شهر در گراند پاریس و نوآوری های فن آوری را که Vélib ‘Métropole با دوچرخه به ارمغان می آورد ، در نظر می گیرند که در تمام ایستگاه ها 30 ٪ برقی خواهد بود و قابل شارژ است

یک جعبه V دیجیتالی در هر vélib ‘,
دوچرخه های امن تر,
یک ظرفیت بیش از حد منحصر به فرد ایستگاه ها.
ویژگی های منتشر نشده تا به امروز با پیشنهاد دوچرخه سلف سرویس در این مقیاس.

شرایط و نرخ استفاده از خدمات عمومی Métropole Vélib

پرداخت ماهانه بسته ها ، روز شروع اشتراک برای اولین مهلت و سپس هر ماه در سالگرد اشتراک ، با تعهد یک سال تجدید پذیر برای همین مدت مشابه. کاربران از سالگرد در بالادست برای اعتبارسنجی یا نه تجدید نظر مطلع می شوند.

سه پیشنهاد طولانی مدت که به Velib الکتریکی و مکانیکی دسترسی دارند

بسته V-Libre ، با 0 € در ماه ، که امکان استفاده از دوچرخه مکانیکی را به مدت 1 €/نیم ساعت و یک دوچرخه برقی به مدت 2 ساعت/نیم ساعت امکان پذیر می کند

بسته V-Plus ، با قیمت 3.10 یورو در ماه با نرخ کامل ، 2.30 یورو در ماه با نرخ کاهش یافته و 1.55 یورو در ماه تعرفه اجتماعی ، که نیم ساعت برای هر مکانیک سفر دوچرخه جدید ارائه می دهد (سپس 1/نصف اضافی ساعت) ، و استفاده از دوچرخه برقی را برای نیم ساعت اول (سپس 2 یورو/نیم ساعت اضافی) اجازه می دهد

بسته V-Max ، با 8.30 یورو در ماه با نرخ کامل ، 7.10 یورو در ماه با نرخ کاهش یافته و 4.15 یورو در ماه تعرفه اجتماعی ، که نیم ساعت رایگان برای هر دوچرخه سواری جدید Bicycle Electric ارائه می دهد (سپس 1 €/اضافی نیم ساعت) یا یک ساعت رایگان برای هر سفر جدید با دوچرخه مکانیکی (سپس 1 یورو/نیم ساعت اضافی).

دو پیشنهاد کوتاه مدت

کشف V ، با نرخ 5 یورو ، که نیم ساعت برای هر دوچرخه مکانیکی جدید به هر چند بار مورد نظر در طول روز (سپس 1 یورو/نیم ساعت اضافی) ارائه می دهد و امکان استفاده از دوچرخه های برقی را به مدت 1 یورو فراهم می کند نیم ساعت اول برای هر سفر جدید هر بار که در طول روز مورد نظر بود (سپس 2 یورو/نیم ساعت اضافی).

V-Séjour ، خدمات 15 € را برای یک هفته با همان نرخ استفاده به عنوان اشتراک 1 روزه ارائه می دهد.

یک پیشنهاد تجاری

V-Pro ، برای سفرهای حرفه ای به شما امکان می دهد چندین بسته را ارائه دهید که خدمات بسته الکتریکی Vélib ‘را با کاهش اشتراک سالانه بسته به تعداد کارت های درخواست شده خریداری کنید.

اعتبار پاداش زمان

پاداش های زمانی برای مشترکین بسته مکانیکی Vélib ‘یا بسته الکتریکی Vélib’ ، از جمله مشترکان Vélib فعلی ‘سود می برد.

مشترکین با هر خروج از یک ایستگاه سرریز کامل و یا در هر ورود به یک ایستگاه خالی ، پاداش 3 دقیقه ای خود را اعتبار می دهند ، خواه دوچرخه مربوطه برقی باشد یا مکانیکی. در صورت عزیمت از ایستگاه سرریز و ورود به یک ایستگاه خالی ، این حساب با 10 دقیقه اعتبار می یابد.

پاداش های زمانی را می توان برای استفاده از دوچرخه برقی و مکانیکی استفاده کرد. برای استفاده از پاداش زمانی ، کاربر باید حداقل نیم ساعت پاداش زمان حساب خود داشته باشد.

مشترکین فعلی Vélib جوایز زمان اکتسابی را حفظ می کنند.

مشترکین فعلی به عنوان بخشی از سرویس جدید Vélib ‘Métropole در یک اشتراک معادل تغییر می کنند. مدت زمان باقی مانده اشتراک ها اصلاح نمی شوند. اطلاعات مربوط به اشتراک ها ، کار و métropole جدید Vélib را می توان در وب سایت رسمی یافت.

خدمات عمومی جدید Vélib ‘Métropole با هدف دستیابی به بیشترین تعداد (ساکنان ، متخصصان ، گردشگران) در دسترس است. از آخرین فن آوری ها به منظور ارائه سیستمی از دوچرخه های سلف سرویس با کارایی بالا ، نوآورانه و سازگار با نیازهای تحرک کاربران کلانشهر بهره مند می شود. Métropole Syndicat Autolib ‘Vélib’ ، با تمام جوامعی که نماینده آن است ، با این سرویس عمومی جدید یک پیشنهاد حمل و نقل مشترک بی سابقه پایدار توسعه می یابد ، و ترویج Intermodality در مقیاس بزرگ پاریس.

تمام قیمت های جدید Vélib ‘www را کشف کنید.وتپولیس.خط

Vélib و تلفن هوشمند

آیا ما می توانیم محفظه Vélib را به تلفن هوشمند و/یا به ساعتهای متصل وصل کنیم ?

پرونده Vélib (V-Box) می تواند به برنامه رسمی Vélib جدید (که از اول ژانویه در iOS یا Android در دسترس خواهد بود) وصل شود.

برای لحظه ای برنامه ریزی نشده است که با ساعتهای متصل ارتباط برقرار کنید.

چگونه آن دسته از تلفن های هوشمند عاری می شوند ?

استفاده از سرویس Vélib بدون تلفن هوشمند کاملاً امکان پذیر است. با این حال ، شما باید بتوانید به وب سایت www دسترسی پیدا کنید.وتپولیس.fr برای فعال کردن حساب خود.

اندازه جیب برای مورد تلفن هوشمند چقدر است ?

اندازه جیب برای مورد تلفن هوشمند 15.5 * 9 سانتی متر است.

آیا داشتن یک تلفن هوشمند برای استفاده از این سرویس ضروری است ?

شما به طور خاص به یک تلفن هوشمند برای استفاده از Vélib جدید احتیاج ندارید. شما می توانید از کارت Navigo استفاده کنید یا کارت Métropole Vélib را سفارش دهید که به صورت رایگان به خانه شما ارسال شود.

انتقال بین این دو سرویس چگونه خواهد بود?

از اکتبر سال 2017 ، ایستگاه های قدیمی به تدریج با تجهیزات Smoovengo جایگزین شده اند. این دو سرویس تا 31 دسامبر همزیستی خواهند بود. کج شدن در شب سلولهای مقدس مداخله خواهد کرد. ایستگاه ها به تدریج تا پایان ماه مارس مستقر می شوند.

پیگیری کار دائمی و چند کاناله (نقطه اطلاعات ، جزوه ، ایمیل ، وب سایت) ، در دسترس همه Ile -de -france ، در دسترس است. یک برنامه تعاملی نیز در تلفن هوشمند موجود است. یک برنامه اقدام محلی نیز برای پشتیبانی از شهرهای جدید در نصب کلانشهرها طراحی شده است.

جبران خسارت برای مشترکین

با توجه به مشکلات در استقرار ایستگاه های جدید ، جبران خسارت به مشترکان Vélib اعطا شد.
مقاله ما در مورد جبران خسارت

نحوه انتقال اشتراک?

انتقال اشتراک مزایای بدست آمده توسط مشترکان را تضمین می کند.

اشتراک های طولانی و ساعات ساعت مرتبط با اشتراک های فعلی نگهداری می شود. کاربران جوایز و تمام مزایای اشتراک های قبلی خود را حفظ می کنند.

اشتراک های سالانه مشترک در سال 2017 توسط اپراتور جدید برای مدت زمان اشتراک باقی مانده برای اجرای مطابق با شرایط زیر گرفته می شود:

“اشتراک های معمولی” به طور خودکار بر روی “اشتراک کلاسیک” (دوچرخه های مکانیکی) متروپولیتن جدید Vélib کج می شوند

“اشتراک های اشتیاق” به طور خودکار در “اشتراک کلاسیک” (دوچرخه های مکانیکی) قرارداد جدید کج می شود اما با 45 دقیقه رایگان (به جای 30 دقیقه برای سایر اشتراک ها).

کاربرانی که مایل به امتحان الکتریکی هستند ، می توانند به عنوان بخشی از اشتراک معمولی خود و در صورت تمایل به انتخاب اشتراک Vélib étaux این کار را انجام دهند.

ساختمانها و مجوزها برای هدایت مشترکان به دارنده جدید منتقل نمی شوند. اپراتور جدید Smovengo باید از همه مشترکین بپرسد که آیا جدید یا از سر گرفته شده است ، وسیله ای برای سپرده گذاری: Levy یا مجوز کارت بانکی.

300.000 مشترکین فعلی به سرویس Vélib ، که سه چهارم آنها پاریسی هستند با Smoovengo به منظور تهیه اجرای سرویس جدید با آنها تماس گرفته شده اند.

برای مشترکان جدید Vélib از اول ژانویه 2018 ، اشتراک ها در دسترس است.
کلیه اطلاعات مربوط به بسته های www vélib.وتپولیس.خط

آیا Navigo Pass هنوز هم به دوچرخه اجازه می دهد?

بله ، اشتراک Vélib همیشه با Pass Navigo سازگار خواهد بود.

چه چیزی به دوچرخه ها و ایستگاه های قدیمی تبدیل خواهد شد?

JCDecaux صاحب مبلمان و دوچرخه فعلی است. این شرکت مسئول بازیافت یا استفاده مجدد خواهد بود. این خدمات دوچرخه به اشتراک گذاشته شده در بسیاری از شهرهای دیگر ، فرانسه و خارج از کشور را مدیریت می کند ، که استفاده مجدد از پاریسی های سابق Vélib را تسهیل می کند.

این کارمند خواهد شد?

پس از جلسات و بحث و گفتگوهای متعدد ، شهر پاریس خوشحال است که برای کارمندان Cyclocity ، یک شرکت تابعه گروه JC Decaux ، توافق نامه ای حاصل شد.

چهارشنبه ، 6 دسامبر ، پس از جلسات و بحث و گفتگوهای متعدد ، JCDecaux ، Smovengo و سازمان های اتحادیه های صنفی برای کارمندان Cyclocity ، یک شرکت تابعه JCDecaux که از سال 2007 نگهداری و تنظیم خدمات Vélib را حفظ کرده است ، به توافق رسیدند.

در یک نگرانی شدید برای نگهداری و تداوم خدمات عمومی ، شهر پاریس ، در کنار Syndicat Autolib ‘Vélib’ Métropole ، به شدت بسیج شده است تا این دو شرکت در کنار هم قرار بگیرند و منجر به توافق حفاظت شده برای 315 کارمند سیکلوسیوسی شوند.

در چارچوب این توافق نامه ، کلیه کارمندان می توانند از یک طبقه بندی مجدد خارجی تحت حقوق و شرایط قراردادی در Smovengo بهره مند شوند تا از تداوم خدمات عمومی با Vélib جدید که در تاریخ 1 ژانویه وارد سرویس می شود ، اطمینان حاصل شود. همانطور که در این توافقنامه سه جانبه بین نمایندگان سازمان های اتحادیه های صنفی ، JCDecaux و Smovengo پیش بینی شده است ، کارمندانی که مایل به طبقه بندی داخلی در شرکت JCDECAUX هستند.

“شهر پاریس خوشحال است که سرانجام توافق نامه ای برای کارمندان Cyclocity که اجازه عملکرد مناسب و موفقیت خدمات عمومی را که Vélib است ، بدست آورد. کریستوف نجدوفسکی ، دستیار شهردار پاریس مسئول حمل و نقل ، جاده ها ، مسافرت ها و فضای عمومی توضیح می دهد که شهر پاریس همچنان هوشیار خواهد بود. “.

آیا محل ایستگاه ها یکسان خواهد بود?

بله ، بیشتر مکان های فعلی حفظ می شوند. به منظور تسهیل دسترسی آنها ، ایستگاه های خاصی اصلاح می شوند.

هنگامی که نصب ایستگاه ها انجام می شود ?

بین اکتبر 2017 و مارس 2018 ، ایستگاه های موجود برای راه اندازی 1400 ایستگاه جدید در قلمرو کلانشهر برچیده شده اند. افزایش خدمات تا رسیدن به نرخ 80 ایستگاه جدید در هفته تدریجی خواهد بود. هدف کامل استقرار این سرویس در بهار 2018 حاصل می شود.

چرا کار لازم است ?

برای قرار دادن سرویس Métropole Vélib و دوچرخه های جدید آن (از جمله 30 ٪ دوچرخه های کمک برقی) ، لازم است ایستگاه های موجود را جایگزین کنید که برای شارژ مجدد دوچرخه ها برق می شوند. علاوه بر این ، ایستگاه های جدید ظرفیت مکان ها و دوچرخه های موجود را دو برابر می کنند ، بنابراین مشکل ایستگاه های کامل یا خالی را کاهش می دهد.

ایستگاه های جدید در شهرداری هایی که به شبکه Métropole Vélib می پیوندند نصب می شوند.

نقشه ایستگاه های در دست ساخت

از اکتبر 2017 تا پایان مارس 2018 ، 1400 ایستگاه Vélib موجود به تدریج جایگزین می شوند تا در ژانویه سال 2018 دوچرخه های جدید را در خود جای دهند.

برای اطلاع از کار و ایستگاه های بسته ، با نقشه تعاملی مشورت کنید.

سؤالات متداول ‘

در زیر شایع ترین سؤالات و پاسخ ها در مورد سرویس Vélib: اشتراک ، فعال سازی کارت ، استقرار ایستگاه ها ..

ماتروپول

از پاریس و شهرداری های اطراف در Vélib ‘Métropole دیدن کنید !
Vélib ‘Métropole یک سرویس دوچرخه سلف سرویس نسل جدید است که در جهان با دوچرخه های مکانیکی (سبز) و برقی (آبی) خود منحصر به فرد است که در ایستگاه قابل شارژ است. در سال 2021 ، این سرویس 24/24 در حدود شصت شهرداری در کلانشهر پاریس در دسترس بود. با استفاده از Velib Electric ، نیازی به تلاش نیست: اولین سکته مغزی پدال و Vélib ‘Métropole شما را بیشتر و سریعتر می کند تا به تپه ترین خیابان های پایتخت و کلانشهر حمله کنید.
هوشمندانه و متصل ، métropole vélib ‘فاصله طی شده و سرعت شما را در طول سفرها نشان می دهد. برای پیاده روی با خانواده یا دوستان ، از کلاس کلاسیک 24 ساعته (24 ساعت) انتخاب کنید و به طور همزمان تا 5 métropole vélib اجاره کنید.

خدمات

دوچرخه خدمات خود

اطلاعات مفید

 • حرفه ای ها
 • اعضا
 • مطبوعات

در دسترس بودن زمان واقعی

بلیط های دسترسی به اولویت

بررسی مشتری تأیید شده

تحویل به هتل شما

 • پاریس را کشف کنید
 • زندگی پاریس
 • باید انجام داد
 • مناسبت ها
 • اقامت خود را آماده کنید
 • ما که هستیم ?
 • منطقه اشتغال
 • نکات اطلاعاتی
 • اخبار
 • اطلاعات کاربردی
 • با ما تماس بگیرید
 • اطلاعات حقوقی و داده های شخصی
 • شرایط فروش
 • حساب مشتری
 • پرسش