VoIP تماس می گیرد: چگونه کار می کند و چه مزایایی دارد? | وبلاگ RingCentral FR ، هر آنچه را که باید در مورد تماس های VoIP بدانید

راهنمای تماس های بین المللی

سیستم های تلفن VoIP مبتنی بر پروتکل Voice Over Internet یا La Voix در IP به زبان فرانسه است. این سیستم ها همچنین به تلفن IP ، تلفن اینترنتی یا تماس های اینترنتی نیز گفته می شود. آنها جایگزینی برای شبکه تلفن عمومی تعویض شده (RTC) ، به ویژه برای شرکت ها مفید هستند. با این حال بسیاری از متخصصان واقعاً درک نمی کنند .

VoIP تماس می گیرد: چگونه کار می کند و مزایای آن چیست ?

مردی که از تلفن همراه خود تماس VoIP می کند

VoIP برای Voice Over Internet پروتکل یا Voice در پروتکل اینترنت فناوری را تعیین می کند که به شما امکان می دهد با استفاده از شبکه تماس تلفنی را دریافت و برقراری تماس تلفنی کنید. این مجموعه ای از پروتکل ها است که با هم کار می کنند تا عملکردهای تلفنی اینترنتی مشابه خطوط تلفن معمولی یا RTC (شبکه تلفن عمومی روشن) را ارائه دهند.

سرویس تلفن VoIP انعطاف پذیری و تحرک را بسیار بیشتر از تلفن سنتی می دهد. فرانسه همچنین قصد دارد شبکه سنتی RTC را ببندد تا آن را با سیستم VoIP جایگزین کند.

این پایان RTC بسیاری از متخصصان و شرکت ها را به زیر سوال می برد که عملکرد تماس های VOIP را زیر سوال ببرد و به دنبال چگونگی ادغام آنها به طور مؤثر در ساختار خود باشد.

برای کمک به شما ، ما به طور مشخص برای شما توضیح می دهیم که VoIP چه تماس می گیرد ، چگونه می توان آنها را در جای خود قرار داد و به خصوص چگونگی لذت بردن از تمام مزایای آنها !

تماس VOIP چیست ?

تماس VoIP یک سیستم ارتباطی است که در آن داده های صوتی در بسته های داده کوچک محصور و فشرده می شوند. این بسته ها سپس از طریق شبکه های مختلف سفر می کنند تا اینکه به هدف خود برسند (به طور کلی تلفن IP یا رایانه گیرنده تماس). بسته ها سپس برای یافتن قالب صوتی آنها “فشرده” می شوند.

همه این عملیات در زمان واقعی و بدون تأخیر انجام می شود. برای کاربران ، عملکرد VoIP کاملاً شفاف است ، فرقی نمی کند که تماس گیرنده یا گیرنده از شبکه سوئیچ شده استفاده کند.

نحوه تماس با شماره VoIP ?

تماس به یک خط سنتی

عبور از یک تماس VoIP به سادگی فراخوانی یک خط سنتی است. اگر خطوط همیشه به شبکه تلفن عمومی تعویض شده (RTC) متصل می شوید ، به سادگی باید شماره تلفن خبرنگاران خود را تایپ کنید.

تنها تفاوت این است که انتقال داده های صوتی غیر ساخته شده با یک دروازه VoIP. دومی صدای دیجیتالی را به آنالوگ تبدیل می کند بدون اینکه شما یا همبستگی شما متوجه تفاوت در کیفیت تماس شود.

تماس به یک خط سنتی

VoIP در VoIP تماس می گیرد

اگر گیرنده شما از Voice on IP نیز استفاده می کند ، فقط باید از او بخواهید که همان تأمین کننده را که شما در دستگاه یا رایانه شخصی آنها نصب کرده است ، نصب کند. پس از ثبت نام ، شما قادر به استفاده از فناوری VoIP هستید تا با تماس دقیقاً به همان روشی که از وسایل سنتی استفاده کرده اید ، در تماس باشید.

اگر از تلفن های VoIP استفاده می کنید ، می توانید از بسیاری از ویژگی های اضافی نیز بهره مند شوید.

تلفن VoIP چگونه کار می کند ?

تلفن های VoIP معمولاً از نظر تلفنی استاندارد اداری دارند ، اما بسیار بیشتر از این هستند. اینها در واقع مینی سازنده های متصل به اینترنت از طریق WiFi یا اترنت هستند و برای برقراری تماس صوتی ضمن تقلید از عملکرد یک خط ثابت استاندارد طراحی شده اند.

انواع مختلفی از این دستگاه ها با تلفن های IP Office خاص ، تلفن های کنفرانس ستاره ماهی ، تلفن های بی سیم و غیره وجود دارد.

تلفن های VoIP برای برقراری تماس و دریافت تماس مانند تلفن های سنتی کار می کنند ، اما همچنین شامل بسیاری از امکانات اضافی مانند:

 • استانداردهای مجازی اتوماتیک برای مستقیم تماس با خدمات خوب ؛
 • چراغ های اعلان فوراً از در دسترس بودن کارمندانش مطلع می شوند
 • توابع قابل برنامه ریزی مانند ورود به سیستم تماس ، فهرست ، نقل و انتقالات و غیره.
 • بلندگوها و صدای HD برای گاهی اوقات AudioConference فیلم برای سازماندهی VISOCVERFERENCES .

بنابراین استفاده از سیستم VoIP به شما امکان می دهد از چندین گزینه اضافی استفاده کنید که در دنیای حرفه ای بسیار سودمند هستند.

دستگاه هایی برای برقراری تماس VoIP

مزایای تلفن VoIP چیست ?

در مقایسه با سیستم سنتی ، خدمات VoIP اجازه می دهند:

از تحرک و انعطاف پذیری بیشتر بهره مند شوید

مهمترین مزیت خدمات VoIP این است که آنها به شما امکان می دهند از اینترنت استفاده کنید تا تماس بگیرید ، در کنفرانس ها و پیوستن به کنفرانس ها و ارسال و دریافت فکس و پیام کوتاه از هر تجهیزات و هر مکانی در جهان استفاده کنید.

بنابراین VoIP یک راه حل کاملاً مناسب با تکامل حالت های کاری است. این امکان را برای کارمندان در کار از راه دور یا مسافرت فراهم می کند تا با تیم های خود در تماس باشند.

بهبود بهره وری

خدمات VoIP مدرن نه تنها یک راه حل تلفنی قابل اعتماد و نامحدود ، بلکه چندین ویژگی را نیز ارائه می دهد که کار تجاری را ساده می کند و بهره وری را افزایش می دهد.

به عنوان مثال با VoIP ، تیم ها می توانند با چند کلیک جلسه ای را برای تعریف یک استراتژی یا حل یک مشکل ترتیب دهند. دیگر نیازی به رزرو یک اتاق کنفرانس یا ارائه سفر نیست.

بهینه سازی ارتباط با مشتری

VoIP در مراکز تماس و کلیه خدمات مشتری تحسین می شود. در واقع ، راه حل های حق بیمه مانند RingCentral اجازه می دهد تا وظایف خود را به صورت خودکار و شخصی سازی مانند پذیرش و مسیریابی تماس ها به گیرنده راست یا حتی پیام صوتی و موسیقی منتظر ببرد.

با تشکر از سهم این ویدئو ، آنها همچنین پشتیبانی مشتری را با پاسخ ها و کمک های بسیار دقیق تر بهینه می کنند ، زیرا امکان تعامل با مشتریان خود دقیقاً به نظر می رسد که اگر رو در رو هستید.

قابلیت اطمینان سیستم تلفنی آن را افزایش دهید

خدمات VoIP خوب شامل استراتژی های ایمنی کامل برای محافظت از سرویس تلفنی مجازی و همچنین کاربران آن است. RingCentral از رمزگذاری سطح بالایی استفاده می کند که تماس های تلفنی VoIP را حفظ می کند ، و همچنین اقدامات دیگری مانند:

 • ممیزی منظم مراکز داده ؛
 • احراز هویت چند عاملی (رمز عبور ، کد ارسال شده توسط پیام کوتاه و غیره) ؛
 • احراز هویت منحصر به فرد برای محافظت از حساب ها ؛
 • مدیریت پیشرفته و مدیریت حساب ها.

علاوه بر این ، به منظور تضمین کیفیت بالای خدمات و RingCentrals ثابت میزبان سرویس تلفن ابر خود در چندین مرکز داده است. بنابراین اگر یک سرور یا یک مرکز داده با مشکلات روبرو می شود ، دیگران می توانند به عهده بگیرند.

هزینه ها را کاهش دهید

با VoIP نیازی به نصب خطوط تلفن جدید ندارید. برای کار کردن ، این سیستم فقط به یک اتصال اینترنتی با دلهره بالا (WiFi یا Wired) نیاز دارد.

علاوه بر این ، اگر مایل به سرمایه گذاری در تلفن های VoIP نیستید که می توانید تماس های خود را از طریق تلفن ثابت ، تلفن همراه یا از طریق تلفن رایانه شخصی خود دریافت کرده و دریافت کنید.

سرانجام ، IP Telephony امکان برقراری تماس های بین المللی و مسافت های طولانی با کیفیت بهتر و با هزینه کمتری نسبت به شبکه روشن شده را ارائه می دهد. به طور کلی ، این راه حل همچنین تماس های رایگان در سطح محلی و داخل شرکت ارائه می دهد.

از طرف دیگر ، لازم است یک راه حل VoIP پرداخت شده را انتخاب کنید. در واقع ، اگر راه حل های رایگان وجود داشته باشد ، آنها اغلب به عنوان یک عملکرد بسیار محدود هستند و محدودیت های استفاده را شامل می شوند. برای بهره برداری از تمام پتانسیل های VoIP در فعالیت حرفه ای خود ، استفاده از یک راه حل حق بیمه یک سرمایه گذاری معقول است که به شما امکان می دهد از تمام مزایای ذکر شده و یک سرویس کامل استفاده کنید.

خدمات VoIP RingCentral

پیشنهاد VoIP RingCentral شامل یک سرویس تلفنی مجازی قابل اعتماد و مطمئن است که از راه حل Cloud PBX نیز استفاده می کند. علاوه بر تماس های صوتی ، شما در میان دیگران سود می برید:

 • جلسات آنلاین (AudioConference ، ویدئو کنفرانس ، وبینار) ؛
 • پیام کوتاه ، پیام رسانی فوری و ویژگی های پیشرفته مدیریت تماس برای کمک به سازمان شما در ارتباط بهتر
 • یک بستر کامل ارتباطی ابری ؛
 • ابزارهای مشترک.

PBX امکان استفاده از هر تلفن به عنوان خط تجاری یا دستگاه تلفن همراه را به شما می دهد. بنابراین شما نیازی به سرمایه گذاری در تجهیزات جدید نخواهید داشت. سرانجام ، راه حل MVP RingCentral علاوه بر تماس برای تماس ، جلسات ، امنیت و تحرک ، گزارش های قدرتمند و ابزارهای تجزیه و تحلیل شامل می شود.

پورتال تحلیلی عملکردهای ایجاد گزارش های موجود مانند گزارش در مورد کیفیت خدمات یا داشبورد جلسات را در یک ابزار واحد جمع می کند. نصب ، کنترل ، پیکربندی و توسعه با توجه به نیاز خود بسیار ساده است.

شایع ترین سؤالات در مورد VoIP

تفاوت بین VoIP و TOIP چیست ?

VoIP مربوط به همه انتقال های ارتباطی بین کارمندان ، شرکت ها و اپراتورها است. این پروتکل برای انتقال ارتباطات صوتی (و گاهی فیلم) به شبکه است.

به نوبه خود ، TOIP برای تلفن از طریق IP به لطف IPBX ، کل سیستم تلفنی را در شبکه IP کار می کند. این ساختاری است که شبکه RTC را با یک راه حل کاملاً رایانه ای جایگزین می کند و بنابراین درخواست سرمایه گذاری قابل توجهی می کند.

سرور IPBX چیست ?

یک سرور IPBX برای تبادل شعبه پروتکل اینترنت از شبکه اینترنتی یک شرکت برای مدیریت تماس های تلفنی استفاده می کند. سیستم IPBX شبیه به یک سرور پروکسی است که دایرکتوری از همه تلفن ها و کاربران را گرد هم می آورد و امکان اتصال و مسیریابی تماس ها را فراهم می آورد.

IPBX عنصر اصلی راه حل های TOIP و VOIP است ، اما می توان آن را با یک راه حل میزبانی جایگزین کرد: Cloud PBX که به شما امکان می دهد هزینه های نصب را حذف کنید.

چرا صدای IP ?

ما از Voice on IP صحبت می کنیم ، زیرا با VoIP صدا به معنای واقعی کلمه توسط شبکه اینترنتی حمل می شود. ابتدا به سیگنال های الکترونیکی تبدیل می شود و سپس نرم افزار ، کدک ، این سیگنال ها را به زبان رایانه تبدیل می کند (باینری). به محض ورود سیگنال ها تبدیل های جدید به پیام های صوتی هستند.

ارسال شده در 29 اکتبر 2021

سیستم های تلفن VoIP

سیستم های تلفن VoIP: آنچه شامل می شود ?

سیستم های تلفن VoIP مبتنی بر پروتکل Voice Over Internet یا La Voix در IP به زبان فرانسه است. این سیستم ها همچنین به تلفن IP ، تلفن اینترنتی یا تماس های اینترنتی نیز گفته می شود. آنها جایگزینی برای شبکه تلفن عمومی تعویض شده (RTC) ، به ویژه برای شرکت ها مفید هستند. با این حال بسیاری از متخصصان واقعاً درک نمی کنند .

هر آنچه را که باید در مورد تماس های VoIP بدانید

هر آنچه را که باید در مورد تماس های VoIP بدانید

هر آنچه را که باید در مورد تماس های VoIP بدانید

اگر رایانه یا تلفن هوشمند دارید ، مطمئناً با افرادی روبرو شده اید که نشان می دهد آنها برای دوستان و خانواده خود تماس های رایگان برقرار کرده اند.آنچه با VoIP خوانده می شود? از چه نوع فناوری باید استفاده کنید?چگونه کار می کند? و کدام شرکت ها امروز از این فناوری برای ارائه خدمات تماس قابل توجه از طریق سیاره استفاده می کنند? برای یافتن همه پاسخ ها ، به خواندن ادامه دهید!

از طریق VoIP چه تماس می گیرد?

VoIP مخفف Voice از طریق پروتکل اینترنت است. این یک فناوری است که امکان حمل و نقل صوتی را فراهم می کند ، دقیقاً مانند تلفن ، از طریق دیجیتالی شدن و انتقال آن از طریق اینترنت به گیرنده می رود. تعداد زیادی از نام های دیگر در فناوری VoIP از سرعت بالا ، تلفن اینترنتی ، سرعت بالا یا تلفن در IP وجود دارد.

مزیت فناوری VoIP این است که انتقال این اطلاعات از طریق اینترنت ارزان تر از استفاده از خدمات ارتباطات ماهواره ای یا خطوط تلفنی منظم است. بنابراین ، انتقال هرگونه تماس ، ویدئو یا پیام کوتاه از طریق اینترنت واقعاً اقتصادی تر است. این امر به تأمین کنندگان VoIP اجازه می دهد تا خدمات گران تری را با قیمت های سودمندتر از آنچه که توسط اپراتورهای تلفن سنتی ارائه می شود ارائه دهند.

فن آوری های نوآورانه شرکت هایی مانند Rebtel را قادر به استفاده از راه حل های VoIP که هر دو را از طریق تلفن در یک رایانه کار می کنند ، استفاده کرده اند. این امر به فناوری VoIP به کاربران تلفن در سراسر جهان دسترسی داده است و به تأمین کنندگان اجازه داده است تا نرم افزار و فناوری های جدیدی را توسعه دهند تا با عزیزان خود راحت تر و ارزان تر در تماس باشند.

چه نوع تجهیزات لازم را باید از VoIP استفاده کنم?

در ابتدا ، بسیاری از شرکت ها سعی کرده اند از فناوری VoIP استفاده کنند و طیف وسیعی از افزودنی ها را توسعه داده اند که به خط ثابت شما مرتبط می شوند تا این سرویس در دسترس باشد. که با این حال در منشأ دو مشکل اساسی بود: از طریق تلفن همراه کار نمی کند و اگر خانه شما قربانی از دست دادن جریان بود ، نمی توانستید دریافت کنید یا نوع دیگری از آن ایجاد کنید.

با این حال ، چندین شرکت تخصصی توانستند از فناوری تماس VoIP استفاده کنند و نرم افزار و فناوری هایی را توسعه داده اند که امکان استفاده از آن را بدون نیاز به سخت افزار گران قیمت دارند. برخی از بهترین شناخته شده ها در زیر ذکر شده است:

اسکایپ: احتمالاً بهترین شناخته شده از همه تأمین کنندگان VoIP ، که از فناوری VoIP استفاده می کند تا مکالمات و پیام های رایگان بین کاربران از طریق تلفن و رایانه امکان پذیر باشد.

واگن: Vonage از اتصالات پر سرعت از رایانه شخصی و تلفن های هوشمند و همچنین از طریق تلفن های دیجیتالی معمولی ، تماس های VoIP را به مشتریان خود ارائه می دهد.

در: همانطور که در بالا گفته شد ، Rebtel طیف کاملی از خدمات VoIP را از طریق رایانه شخصی ، خط ثابت و تلفن های همراه به مشتریان خود ارائه می دهد. آنها همچنین طیف وسیعی از برنامه های قابل بارگیری رایگان را از وب سایت خود برای Android ، Windows Phone و iPhone و همچنین عملکرد نوآورانه ارائه می دهندادامه دادن“. این به کاربران هشدار می دهد که کیفیت تماس به دلیل محدودیت محدود به اتصال سطح بالا یا 3G کاهش می یابد و به آنها امکان می دهد بدون از دست دادن اتصال ، تماس خود را هدایت کنند.

چگونه یک تماس VoIP برقرار کنیم?

تماس های VoIP بسیار ساده است. پس از ضبط با یکی از شرکت های فوق ، به سادگی تعداد یک دوست یا یک دوست عزیز را به فهرست خود اضافه کنید. با خبرنگاران خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید که همان تأمین کننده را در دستگاه یا رایانه شخصی خود نصب کنند. پس از ثبت نام ، شما قادر به استفاده از فناوری VoIP برای برقراری ارتباط با همان روشی هستید که گویی از وسایل سنتی استفاده کرده اید.

و مزایای آن?

فناوری VoIP سریعتر ، ارزان تر و به راحتی استفاده از فناوری تماس سنتی است. علاوه بر صدا ، اطلاعات دیگری مانند فیلم نیز می تواند در همان زمان و بدون هزینه اضافی منتقل شود. نتیجه این امر این است که کاربران در تماس های بین المللی تلفن و ویدیویی خود از کیفیت بهتری برخوردار می شوند ، چه رایگان و چه با ارزان ترین قیمت ها ، به خصوص اگر با یک تأمین کننده با کیفیت باشید.