یک VPN ایجاد کنید: از کجا شروع کنید?, سرورهای VPN رایگان بدون محدودیت داده | پروتون VPN

برای محافظت نامحدود از محرمانه بودن خود به سرورهای VPN رایگان ما متصل شوید

Contents

ما همچنین باید از آن استفاده کنیم تا پیکربندی شبکه را در نظر بگیریم. اگر قصد دارید VPN را برای کاربران با حالت های مختلف اتصال (Wi-Fi ، مودم های 4G و اتصالات سیمی) نصب کنید ، باید زمان بیشتری را در پیکربندی مشتری VPN صرف کنید. ساده سازی شبکه با قطع ارتباط دستگاه های استفاده نشده می تواند چیزها را تسهیل کند.

یک VPN ایجاد کنید: از کجا شروع کنید ?

امروزه تأمین کنندگان VPN وجود دارند که از برنامه های کاربردی بسیار ساده در بازار استفاده می کنند. شما فقط باید یک اشتراک بپردازید و از یک سرویس با کیفیت لذت ببرید. شما مطمئناً می دانید VPN چگونه کار می کند, اما آیا می دانستید که می توان VPN خود را ایجاد کرد ? ما برای شما توضیح می دهیم !

 • رابط گرافیکی سیال
 • عملکرد و ارزش پول
 • سرورها برای جریان و P2P بهینه شده اند
 • اجرای فوق العاده
 • جریان (از جمله Netflix US) و دسترسی به تلویزیون بسیار مؤثر
 • تعداد بسیار زیادی از سرورها
 • سرعت اتصال بسیار بالا و خطی
 • پوشش جغرافیایی گسترده
 • قفل کاتالوگ های جریان خارجی از جمله Netflix US و Amazon Prime Video را باز کنید

چرا یک VPN ایجاد کنید ?

عدم اعتماد به نفس در خدمات VPN

به عنوان یک یادآوری ، هنگام اتصال به سرور VPN ، یک تونل ایمن توسط مشتری VPN بین دستگاه شما و سرور VPN ایجاد می شود. داده های رمزگذاری شده شما قبل از رسیدن به سرور VPN که از انتقال درخواست و داده های شما به مقصد خود مراقبت می کند ، در این تونل پخش می شود. مزیت این است که به لطف این فرآیند ، مرور وب شما از افراد خارج از کشور و ارائه دهنده دسترسی به اینترنت شما محافظت می شود ، که نمی توانند ببینند شما می خواهید در اینترنت چه کاری انجام دهید. همچنین ، از آنجا که این سرور VPN است که از ارائه درخواست شما مراقبت می کند ، مقصد شما آدرس IP سرور را به جای شما دریافت می کند ، که به شما امکان می دهد از محرمانه بودن بیشتر استفاده کنید.

اما نقطه ضعف این است که استفاده از VPN به معنای انتقال اعتماد به نفس خود از ISP خود به یک شرکت VPN است که لزوماً تابع همان قوانین نیست. در صورت تمایل ، این شرکت می تواند به طور کامل از هر یک از فعالیت های شما در وب سیاههها را حفظ کند و حتی این اطلاعات را برای تأمین مالی خود فروش مجدد کند. برای اطمینان از کاربران ، بسیاری از خدمات VPN ، از جمله تأمین کنندگان برتر NordVPN ، ExpressVPN یا Cyberghost ، می گویند که آنها VPN بدون ورود به سیستم هستند. حتی اگر آنها واقعاً به قول خود احترام بگذارند ، شما هنوز هم می توانید شک داشته باشید و تصمیم بگیرید که VPN خود را ایجاد کنید ، به خصوص اگر نمی خواهید از برخی از ویژگی های ارائه شده توسط VPN های تجاری استفاده کنید.

به شبکه محلی خود دسترسی پیدا کنید

به طور کلی ، هنگامی که افراد یا شرکت ها تصمیم به ایجاد VPN خودشان می گیرند ، هدف این است که بتوانند به صورت ایمن به یک شبکه محلی دسترسی پیدا کنند ، در حالی که از نظر جسمی حضور ندارند.

به عنوان مثال ، برای اینکه به کارمندان خود اجازه دهند از کار دور و به منابع شرکت در شبکه محلی دسترسی پیدا کنند ، بسیاری از شرکت ها VPN را راه اندازی کرده اند. بنابراین ، کارمندان می توانند از برنامه های خاصی استفاده کنند یا از راه دور به خدمات خاصی دسترسی پیدا کنند ، بدون این برنامه ها یا خدمات به دسترسی به اینترنت.

شما می توانید در خانه همان سناریو را داشته باشید. اگر یک سرور چندرسانه ای (به عنوان مثال با سرور PLEX) دارید که همیشه با تمام فیلم ها ، تصاویر و موسیقی خود در حال انجام است ، اما به اینترنت متصل نیست ، می توانید تعجب کنید که وقتی در خانه نیستید ، به آن دسترسی پیدا کنید. VPN راه حل خواهد بود. بنابراین ، حتی در تعطیلات ، می توانید فیلم های مورد علاقه خود را تماشا کنید یا عکس های خود را به همراهان مسافرتی خود نشان دهید. همچنین می توانید به دستگاه های محلی خود به سایر دستگاه ها و برنامه های کاربردی دسترسی پیدا کنید. این برای همه اشیاء در شبکه محلی شما کار می کند ، به عنوان مثال یک دوربین نظارت بدون اتصال.

از Wi-Fi عمومی استفاده کنید

یکی از توصیه‌ترین کاربردهای VPN ، محافظت از خود هنگام اتصال به Wi-Fi عمومی است. البته به شرط استفاده از پارامترهای مناسب هنگام ایجاد VPN خانگی خود ، به شما امکان می دهد به همان روشی که VPN تجاری در Wi-Fi عمومی محافظت می کنید ، محافظت کنید. اگر از قبل به ISP خود برای استفاده روزانه خود از اینترنت اعتماد دارید ، ایجاد VPN خود می تواند یک راه حل مناسب برای این نوع استفاده باشد.

خطرات ایجاد VPN چیست ?

برای اینکه بتوانید VPN خود را ایجاد کنید ، گزینه های مختلفی در دسترس شما است. اول از همه: آن را مستقیماً در خانه ، در اتصال به اینترنت خود میزبانی کنید. این یک جنبه منفی مهم را نشان می دهد: شما به یک باند پهنای باند خاص نیاز دارید. بدون اتصال خوب ، ناوبری وب پس از آن فاجعه بار خواهد بود.

بدیهی است ، با ایجاد یک VPN از خانه ، شما قادر نخواهید بود به لیستی از 5000 سرور دسترسی پیدا کنید زیرا برخی از غول های این بخش آن را ارائه می دهند. در این زمینه به سادگی به اتصال از سرور واقع در کشور خود دسترسی خواهید داشت.

اگر هدف شما بای پس انسداد جغرافیایی برای دسترسی به عنوان مثال کاتالوگ آمریکایی Netflix است: نیازی به ایجاد سرور خود با پیروی از اطلاعات ابلاغ شده در این مقاله نیست. در واقع ، به سادگی امکان پذیر نخواهد بود.

نکته دیگر: امنیت این راه حل های شخصی می تواند بسیار کمتر از بازیکنان اصلی بازار باشد. این به دلایل مختلف منطقی است: یک VPN برای پیکربندی خود پیچیده است و می توانید اشتباهاتی مرتکب شوید.

علاوه بر این ، این همه نیست. در صورت نقص احتمالی که در یک پروتکل VPN که از آن استفاده می کنید ، فاش شده است ، لزوماً نسبت به تیمی از تکنسین های تخصصی پاسخگو خواهید بود. آنها پر از وقت در این مسائل هستند و در صورت بروز مشکل باید اصلاحات لازم را به سرعت انجام دهند.

آیا برای ایجاد VPN خود پرداخت لازم است ?

این بستگی به کاری دارد که می خواهید انجام دهید. اگر قصد دارید VPN را در اتصال فعلی خود در خانه تنظیم کنید ، همه چیز را می توان به صورت رایگان انجام داد. پروتکل ها و روترهای رایگان وجود دارد که این کار را به راحتی امکان پذیر می کند.

به همه توجه داشته باشید که به صورت رایگان ، شما همیشه با محدودیت های فنی خاصی محدود خواهید شد. با درک این نکته که در چند ساعت امکان ایجاد چنین سرویس قدرتمندی به عنوان تأمین کننده تأسیس در این زمینه برای شما امکان پذیر نخواهد بود.

ایجاد VPN شما مهمتر از همه یک گزینه و یک رویکرد شخصی به عنوان بخشی از محافظت از داده های شما در اینترنت است.

1. نحوه ایجاد VPN با روتر خود ?

امروزه روترهای زیادی وجود دارد که به شما امکان می دهد به راحتی VPN را پیکربندی کنید. آنها سپس رابط کاربری را به شما ارائه می دهند (همیشه کاملاً واضح نیست ، ما به شما اعطا می کنیم) که همه چیز را برای پیکربندی یک سرویس از این نوع ، مستقیماً از خانه به شما ارائه می دهد.

اگر می خواهید آن را بدست آورید ، در انتخاب روتر از این نوع توجه کنید. برخی برای مبتدیان در نظر گرفته شده اند ، برخی دیگر برای کاربران متخصص تر. سپس تنظیم VPN در برخی از این دستگاه ها می تواند دشوار باشد ، زیرا پیکربندی می تواند خسته کننده باشد.

توجه داشته باشید که هر روتر رابط پیکربندی خاص خود را دارد. اگر شباهت هایی بین دستگاه های مختلف وجود داشته باشد ، همیشه حرکت در این پانل های پیکربندی آسان نیست که گاهی اوقات کاملاً واضح نیست.

در انتخاب روتر خود برای ایجاد VPN ، مهم است که با چندین معیار هوشیار باشید. به ویژه با توجه به پردازنده دوم یا حتی قوچ اختصاص یافته.

به یاد داشته باشید که VPN سرور است که باید پایدار باشد و به طور دائم در دسترس باشد. اگر پوسته پوسته شود ، امنیت و رمزگذاری داده های شما دیگر بیمه نشده است. به همین دلیل است که از تجهیزات با کیفیت استفاده می کند.

2. نحوه ایجاد سرور VPN با یکی از ماشین های خود ?

برای ایجاد VPN خود ، گزینه های مختلفی وجود دارد. اگر دیدیم که امکان برقراری ارتباط با روتر امکان پذیر است ، با یکی از ماشین های شما که به اینترنت متصل است نیز امکان پذیر است.

اگر به عنوان مثال دیگر از رایانه استفاده نکنید ، کاملاً امکان پذیر است که آن را به راحتی به یک سرور VPN تبدیل کنید. برای انجام این کار ، ما به ویژه به شما توصیه می کنیم از پروتکل OpenVPN ، Safer یا پروتکل WireGuard استفاده کنید ، برای استفاده از VPN در تلفن هوشمند Android و iOS مناسب تر است ، زیرا سبک تر و خوشمزه تر است.

برای اینکه بتوانید آن را اداره کنید ، با این وجود دستکاری های خاصی در کنار روتر شما لازم است. در واقع لازم است که درگاه های روتر خود را به درستی به دستگاهی که میزبان سرور است ، هدایت کنید.

OpenVPN امروز در بسیاری از سیستم عامل ها (ویندوز ، MacOS ، Linux) نصب شده است ، هم به عنوان مشتری برای اتصال به یک VPN موجود به عنوان سرور برای ایجاد یکی ، به شما امکان می دهد از یک VPN خانگی استفاده کنید. همچنین می توانید به لطف یک برنامه اختصاصی به تلفن های Android و iOS خود به VPN خود متصل شوید.

به همه توجه داشته باشید که دستگاهی که به عنوان VPN به شما خدمت می کند باید به طور دائم باشد تا بتواند عملکردی داشته باشد. در عوض ، ما توصیه می کنیم برای این استفاده از Raspberry Pi استفاده کنید تا با کمک PIVPN به یک سرور VPN تبدیل شوید.

3. نحوه استفاده از سرور اختصاصی برای نصب VPN ?

همچنین نصب VPN خود بر روی یک سرور اختصاصی کاملاً امکان پذیر است. پس از آن لازم است اشتراک به یک میزبان بپردازید تا بتواند در VPS مشترک شود (سرور خصوصی مجازی, به عنوان مثال یک سرور اختصاصی مجازی). پس از به دست آوردن دستگاه مجازی خود ، می توانید آنچه را که می خواهید نصب کنید.

مزیت این گزینه این است که شما نیازی به ترک دستگاه برای دائمی در خانه نخواهید داشت. این برق کمتری مصرف می کند و مهمتر از همه امکان در دسترس بودن VPN بسیار بیشتر شما را فراهم می کند. بسته به کیفیت میزبان شما ، VP های شما واقعاً باید در اکثریت قریب به اتفاق در دسترس و کاربردی باشند.

حتماً بررسی کنید که پهنای باند نامحدود است. این یک نکته اساسی در تنظیم VPN است. به طور کلی ، این گزینه گاهی اوقات از نظر قیمت سودمندتر از آن است که اگر در یک سرویس از این نوع مشترک شوید. بسته به پیشنهاد انتخاب شده ، شما همچنین می توانید خدمات دیگری را از نوع وب سایت کوچک و مورد نظر نیز اداره کنید ، که باعث می شود سرمایه گذاری سودآور باشد.

فقط توجه داشته باشید که این ممکن است مهارت کم و بیش از شما بپرسد. بسته به آنچه می خواهید تنظیم کنید ، ممکن است مجبور شوید “دستان خود را در سکه” قرار دهید همانطور که می گویند با تایپ کردن به ویژه چند خط فرمان. مطمئن باشید: هیچ چیز خیلی پیچیده ای یکسان نیست.

سایر گزینه های جایگزین مانند Outline VPN

شرکت مادر Google ، به نام Alphabet ، همچنین راه حلی به نام Outline را راه اندازی کرده است. این امکان را به همه می دهد تا بدون داشتن دانش فنی گسترده یا مجبور به تسویه حساب بسیاری از پارامترها ، VPN خود را به راحتی ایجاد کنند.

سپس برای چند کلیک برای تنظیم ابزاری از این نوع کافی است. با این حال ، شما قادر نخواهید بود به صورت رایگان به طور رایگان عمل کنید. قبل از آن مشترک است که در VPS مشترک شوید. رئوس مطالب پیکربندی شده است تا بتواند در چند کلیک با برخی از تأمین کنندگان ابر ، مانند DigitalOcean نصب شود. بنابراین ، نصب نیازی به دانش فنی ندارد. شما می توانید با Outline سرور خود را ایجاد کنید و سپس دسترسی خود را به چه کسی می خواهید با استفاده از یک کلید به اشتراک بگذارید تا ایمن ارسال شود.

طرح کلی مزایای خاصی دارد. استفاده از آن از Shadowsocks باعث می شود دور زدن سانسور مؤثرتر شود و باعث می شود کمتر از یک VPN مصرف کننده قابل تشخیص باشد. همچنین ترافیک دستگاه شما به سرور را رقم می زند ، که از افراد خارجی جلوگیری می کند که از کدام سایت بازدید می شود یا از کدام اطلاعات منتقل می شود.

با این حال ، طرح کلی بر این واقعیت اصرار دارد که او ابزاری نیست که شما را ناشناس تر کند ، فقط برای محافظت از حریم خصوصی شما ، زیرا سایت های بازدید شده و برنامه های کاربردی در تلفن همراه شما روش های دیگری برای شناسایی شما دارند ، خطری که همچنین با استفاده از VPN تجاری وجود دارد. شما می توانید به لطف مشتری خود برای بارگیری در تمام سیستم عامل های اصلی ، ویندوز ، Mac OS ، Linux ، iOS و Android از Outline استفاده کنید.

بدیهی است که ایجاد VPN شما ساده ترین چیز نیست. اگر برخی از خدمات وظیفه شما را به عنوان طرح کلی تسهیل می کنند ، همچنین خوب است که به یاد داشته باشید که VPN های ممتاز هنوز هم می توانند شما را راضی کنند. استفاده از آنها آسان است و به این فرآیند نصب و پیکربندی احتیاج ندارند.

VPN خود را ایجاد کنید یا برای VPN پرداخت کنید ?

برای اینکه کاملاً صریح باشد ، ایجاد یک VPN برای مبتدیان در نظر گرفته نشده است. بدیهی است که این برای کاربران با تجربه در نظر گرفته شده است. نگهداری و نصب مراحل مهمی است و ممکن است توسط همه درک نشود. با این حال ، برخی از ابزارها نصب ، پیکربندی و استفاده از VPN خود را آسان تر می کنند.

با این حال ، مهمترین معیار همان چیزی است که می خواهید VPN خود را بسازید. اگر هدف شما این است که یک مسدود کردن جغرافیایی را بدست آورید و از VPN برای تماشای Netflix استفاده کنید ، مشترک شدن در یک VPN تجاری کلاسیک از ExpressVPN ، NordVPN یا Cyberghost ، که دوره های آزمایشی سخاوتمندانه ای را برای آزمایش VPN ارائه می دهند و آیا می بینند آیا می بینید بهت میاد.

اگر هدف شما این است که بتوانید حتی با حضور در خانه ، به دستگاه های متصل در شبکه محلی خود دسترسی پیدا کنید ، یک VPN خانگی یک راه حل خوب خواهد بود. همچنین به شما امکان می دهد هنگام استفاده از Wi-Fi عمومی در این حرکت ، از خود محافظت کنید ، جالب تر.

هر دو گزینه می توانند هزینه های قابل توجهی داشته باشند. این وظیفه شماست که تعیین کنید کدام گزینه مناسب ترین به نظر می رسد.

 • رابط گرافیکی سیال
 • عملکرد و ارزش پول
 • سرورها برای جریان و P2P بهینه شده اند

Cyberghost تمام خصوصیاتی را که از VPN مصرف کننده انتظار می رود ، هم از نظر عملکرد و هم از نظر ایمنی و چه از نظر ایمنی ، جمع می کند. رابط گرافیکی مدرن و بصری آن ، آن را به یکی از دلپذیر ترین خدمات VPN که به طور روزانه استفاده می کند. استقرار سرورهای Nospy گزینه های امنیتی در حال حاضر قانع کننده آن را تقویت می کند. ما از مدیریت بسیار خوب آن در سیستم عامل های جریان و توانایی آن در دور زدن سخت ترین ژئورستون ها مانند Netflix و Amazon Prime Video قدردانی می کنیم.

Cyberghost تمام خصوصیاتی را که از VPN مصرف کننده انتظار می رود ، هم از نظر عملکرد و هم از نظر ایمنی و چه از نظر ایمنی ، جمع می کند. رابط گرافیکی مدرن و بصری آن ، آن را به یکی از دلپذیر ترین خدمات VPN که به طور روزانه استفاده می کند. استقرار سرورهای Nospy گزینه های امنیتی در حال حاضر قانع کننده آن را تقویت می کند. ما از مدیریت بسیار خوب آن در سیستم عامل های جریان و توانایی آن در دور زدن سخت ترین ژئورستون ها مانند Netflix و Amazon Prime Video قدردانی می کنیم.

شما به دنبال اطلاعات بیشتر برای درک نحوه استفاده از VPN هستید ? با مقالات ما مشورت کنید:

 • VPN چگونه کار می کند ?
 • آیا استفاده از VPN خطرناک است ?
 • آیا استفاده از VPN قانونی است ?
 • نحوه حذف VPN ?

برای محافظت نامحدود از محرمانه بودن خود به سرورهای VPN رایگان ما متصل شوید

برای محافظت آنلاین بدون محدودیت پهنای باند ، بدون محدودیت سرعت و بدون روزنامه به سرورهای رایگان VPN VPN VPN وصل شوید.

برای کشف همه مقادیر به راست یا چپ بروید

نحوه اتصال به پروتون VPN

برنامه های رایگان ، سرورهای VPN رایگان ، بدون محدودیت داده ، بدون جاسوسی

Proton VPN یک سرویس VPN رایگان بدون محدودیت داده یا سرعت است که توسط شرکتی که ارزش اعتماد به نفس شما را طراحی کرده است ، طراحی شده است.

به صورت خصوصی حرکت کنید

پروتون VPN فعالیت شما را در اینترنت از نظر همه پنهان می کند و از دانستن وب سایت ها از آدرس IP واقعی شما جلوگیری می کند.

گشت و گذار بدون سانسور

برای دور زدن محدودیت های سانسور دولت و دسترسی به محتوای مسدود شده به یک سرور پروتون VPN رایگان وصل شوید.

با خیال راحت وصل کنید

Proton VPN هنگام استفاده از نقاط دسترسی به WiFi عمومی ، اتصال شما را تضمین می کند و از هکرها جلوگیری می کند تا داده های شما و میزبان WiFi از نظارت و فروش تاریخچه ناوبری خود جلوگیری کنند.

با پروتون VPN به سرورهای VPN رایگان وصل شوید

 • برنامه های منبع باز رایگان برای همه دستگاه ها
 • سرورهای VPN رایگان
 • بدون محدودیت پهنای باند و بدون روزنامه
 • محرمانه بودن سوئیس برای داده ها اعمال می شود
 • توسط روزنامه نگاران و فعالان در سراسر جهان استفاده می شود

برای محافظت از داده های خود به سرورهای VPN رایگان ما متصل شوید

سرورهای رایگان

Proton VPN چندین سرور رایگان در ایالات متحده ، هلند و ژاپن را مدیریت می کند.

تایید شده

پروتون توسط فعالان و روزنامه نگاران از سراسر جهان تأیید می شود و توسط سازمان ملل توصیه می شود.

قوانین محرمانه بودن سوئیس

روزنامه ما بدون سیاست توسط قوانین سختگیرانه سوئیس در مورد حمایت از داده های شخصی پشتیبانی می شود. سوئیس همچنین هیچ ارتباطی با توافق نامه خدمات اطلاعاتی “پنج چشم” ندارد.

کلید کشتار

در صورت قطع اتصال VPN ، تمام برنامه های ما دارای سوئیچ کشتن یا VPN دائمی هستند تا بتوانید از آن ایمن شوید.

رمزگذاری قوی

برنامه های رایگان ما فقط از امن ترین پروتکل های VPN در بالاترین تنظیمات رمزگذاری خود استفاده می کنند.

آسان برای استفاده

فقط دکمه را فشار دهید اتصال سریع در برنامه های ما برای اتصال به بهترین سرور VPN رایگان با توجه به موقعیت مکانی شما.

شفاف

تمام برنامه های ما منبع باز هستند ، بنابراین همه می توانند کد ما را بررسی کنند تا از امنیت و ایمن بودن آن اطمینان حاصل کنند.

حسابرسی

ما متخصصان امنیتی مستقل را موظف کرده ایم تا ممیزی های کامل از همه برنامه های منبع باز خود را انجام دهند و گزارش های آنها را منتشر کرده ایم.

برای کشف همه مقادیر به راست یا چپ بروید

Proton VPN قابل اعتماد ، ایمن و رایگان است

 • سرورهای رایگان در ایالات متحده ، هلند و ژاپن
 • هیچ روزنامه ای که بتواند محرمانه شما را به خطر بیاندازد
 • پهنای باند نامحدود ، بدون محدودیت سرعت
 • توسط تیم Mail Proton

برای به دست آوردن ویژگی های بیشتر به Proton VPN Plus بروید

برای دسترسی به سرعت حتی بالاتر ، ویژگی های ایمنی پیشرفته و سرورهای منحصر به فرد تر ، ارتقاء به اشتراک پرداخت شده را در نظر بگیرید.

شبکه جهانی

در بیش از 60 کشور جهان به بیش از 1400 سرور متصل شوید

VPN Secure Core

با مسدود کردن تبلیغات ، بدافزار و ردیاب های آنلاین ، سرعت ناوبری خود را افزایش دهید

حداکثر 10 دستگاه را وصل کنید

حداکثر 10 دستگاه را به 10 سرور با سرعت بالا در ثانیه وصل کنید

مسدود کننده تبلیغات

از کاهش سرعت ناوبری خود از بدافزار ، تبلیغات و ردیاب ها جلوگیری کنید

پشتیبانی بیتورنت

با به اشتراک گذاشتن ایمن پرونده ها از سرعت بارگیری سریع استفاده کنید

حداکثر 10 دستگاه

فعالیت خود را به صورت آنلاین از هر دستگاهی که استفاده می کنید محافظت کنید

برای کشف همه مقادیر به راست یا چپ بروید

سوالات متداول

چگونه می توانم به یک سرور VPN رایگان متصل شوم ?

برنامه ما را روی دستگاه خود باز کنید و دکمه را فشار دهید اتصال سریع برای اتصال به سریعترین سرور VPN رایگان بسته به موقعیت مکانی شما. در غیر این صورت ، شما همچنین می توانید هر سرور را در ایالات متحده ، هلند یا ژاپن که مشخص شده است انتخاب کنید رایگان.

آیا سرورهای ProtonVPN رایگان نسبت به سرورهای VPN پرداخت کننده شما کمتر ایمن هستند ?

از نظر محرمانه بودن و امنیت ، پروتون VPN با همه کاربران خود به همان روش رفتار می کند. سیاست روزنامه های دقیق ما کاملاً برای همه کاربران پیشنهاد رایگان ما اعمال می شود. کاربران پیشنهاد رایگان ما نیز از همان برنامه های با همان پارامترهای رمزگذاری قوی استفاده می کنند که کسانی که به یکی از بسته های پرداخت شده ما مهاجرت کرده اند.

آیا می توانم با استفاده از سرورهای VPN رایگان شما محتوا را پخش کنم ?

ما جریان را روی سرورهای رایگان خود مسدود نمی کنیم ، بلکه باز کردن سرویس هایی مانند Netflix (نسخه های مختلف محلی) ، Amazon Prime ، BBC IPlayer ، Hulu Plus ، Peacock و موارد دیگر فقط با اشتراک بیشتر تضمین می شود.

پیکربندی VPN

VPN یک تونل ایجاد می کند که می توانید با استفاده از ابزارهای رمزگذاری و احراز هویت ، داده ها را با خیال راحت ارسال کنید. شرکت ها غالباً از اتصالات VPN استفاده می کنند زیرا آنها یک راه حل مطمئن را تشکیل می دهند که به کارکنان امکان دسترسی به شبکه های شرکت های خصوصی را می دهد ، حتی با استفاده از راه دور. VPN به دستگاه های از راه دور مانند لپ تاپ اجازه می دهد تا مانند آنها در همان شبکه محلی کار کنند. بسیاری از روترهای VPN می توانند با استفاده از ابزارهای پیکربندی ساده ، ده ها تونل را همزمان پشتیبانی کنند. این دسترسی به داده های تجاری به همه کاربران را تضمین می کند ، مهم نیست که در کجا هستند.

از VPN خود با استفاده از احراز هویت چند فعال (MFA) محافظت کنید

همچنین کشف کنید:

چرا یک شرکت به VPN نیاز دارد?

یک VPN ساده شده از شرکت ها ، کاربران و داده های محرمانه آنها محافظت می کند. در اینجا سایر مزایای بالقوه ارائه شده توسط VPN به تجارت شما وجود دارد:

کالا

VPN ها یک راه حل عملی را تشکیل می دهند که به کارمندان ، به ویژه کاربران از راه دور ، بدون نیاز به حضور فیزیکی ، ضمن حفظ امنیت شبکه های خصوصی و منابع شرکت ، به راحتی به شبکه شرکت شما دسترسی پیدا می کند.

امنیت بهتر

ارتباط با یک اتصال VPN به لطف محدودیت دسترسی افراد غیرمجاز به شبکه های خصوصی ، سطح امنیتی بهتری را در مقایسه با سایر روشهای ارتباطی از راه دور فراهم می کند. موقعیت جغرافیایی واقعی کاربران مانند اینترنت در شبکه های عمومی یا مشترک محافظت می شود و ماسک می شود.

دولت ساده

اضافه کردن کاربران یا گروه های جدید کاربران به شبکه ها با استفاده از ابزارهای نرم افزاری انعطاف پذیر VPN ساده تر است. این ایده آل برای شرکت هایی است که مقیاس پذیری آنها از بودجه فراتر می رود ، تا آنجا که ردپاهای شبکه ها اغلب بدون اضافه کردن اجزای جدید یا تعریف تنظیمات پیچیده شبکه قابل گسترش هستند.

آیا مضرات استفاده از VPN وجود دارد?

کارآیی VPN به سایر قسمت های زیرساخت شبکه شما بستگی دارد. در اینجا عواملی وجود دارد که می تواند باعث ایجاد مشکلات عملکرد VPN شود:

خطرات امنیتی پیکربندی

طراحی و اجرای یک VPN می تواند پیچیده باشد. اگر به امنیت عملیاتی آن شک دارید ، از یک متخصص صالح در ایمنی شبکه استفاده کنید تا تأیید کنید که امنیت VPN به خطر نیامده است.

قابلیت اطمینان

از آنجا که اتصالات VPN از طریق اینترنت کار می کند ، شما باید یک ارائه دهنده خدمات اینترنتی (FSI) را انتخاب کنید که خدمات عالی را با حداقل یا حتی صفر متوقف کنید.

مقیاس پذیری

مشکلات ناسازگاری فنی در صورت لزوم اضافه کردن زیرساخت جدید یا ایجاد تنظیمات ، به ویژه برای افزودن محصولات جدید از تأمین کنندگان مختلف ، می تواند بوجود بیاید.

سرعت اتصال کم

اگر از مشتری VPN که یک سرویس VPN رایگان ارائه می دهد استفاده می کنید ، سرعت اتصال می تواند کند باشد ، زیرا این تأمین کنندگان اغلب اتصال سرعت بالایی را ارائه نمی دهند. در نظر بگیرید که آیا سرعت با نیازهای کسب و کار شما سازگار است.

آیا باید VPN خود را ایجاد کنید یا خرید کنید?

به جای ایجاد یکی از خودتان ، می توانید یک راه حل VPN از پیش تصور شده خریداری کنید. هنگام خرید راه حل های VPN ، در مورد سهولت پیکربندی اطلاعات کسب کنید.

مراحل پیکربندی VPN

6 مرحله برای پیکربندی VPN

مرحله 1: گروه بندی اجزای کلیدی VPN

برای شروع ، به یک مشتری VPN ، یک سرور VPN و یک روتر VPN نیاز دارید. مشتری قابل بارگیری به شما امکان می دهد به سرورهای سراسر جهان متصل شوید و به کارمندان خود اجازه می دهد تا در هر کجا که به شبکه خود برای شرکت های کوچک دسترسی پیدا کنند. مشتری با دستگاه هایی مانند تلفن های هوشمند و لپ تاپ سازگار است ، حتی اگر کاربران از شبکه های Wi-Fi عمومی استفاده کنند.

یک روتر VPN برای تأمین و رمزگذاری کلیه ترافیک شبکه لازم است. بسیاری از روترها شامل مشتریان یکپارچه VPN هستند.

مرحله 2: دستگاه های آماده سازی

مشتریان VPN گاهی اوقات می توانند با سایر مشتریان ناسازگار باشند یا به طور عادی کار نکنند. توصیه می شود قبل از پیکربندی VPN سیستم شبکه را تهیه کنید تا از هرگونه مشکل بعدی جلوگیری شود.

اولین قدم حذف نرم افزار موجود در VPN مشتریان موجود است. از نظر تئوری ، مشتریان VPN باید سازگار باشند ، اما مشتریان تأمین کنندگان رقیب می توانند مشکلاتی ایجاد کنند ، بنابراین توصیه می شود آنها را حذف کنید.

ما همچنین باید از آن استفاده کنیم تا پیکربندی شبکه را در نظر بگیریم. اگر قصد دارید VPN را برای کاربران با حالت های مختلف اتصال (Wi-Fi ، مودم های 4G و اتصالات سیمی) نصب کنید ، باید زمان بیشتری را در پیکربندی مشتری VPN صرف کنید. ساده سازی شبکه با قطع ارتباط دستگاه های استفاده نشده می تواند چیزها را تسهیل کند.

مرحله 3: بارگیری و نصب مشتریان VPN

بهترین راه برای ایجاد VPN عملیاتی نصب مشتریان تأمین کننده VPN شما است. با این حال ، این ممکن است نرم افزاری برای برخی از سیستم عامل های مورد نیاز شما از جمله ویندوز ، iOS و Android فراهم نکند. حتی در این حالت ، بهتر است ابتدا محصول خود را نصب کنید ، سپس تأیید کنید که حساب VPN شما به درستی کار می کند.

با صفحه بارگیری وب سایت تأمین کننده VPN مشورت کنید. همچنین باید برنامه های دستگاه های تلفن همراه را که کاربران از آنها استفاده می کنند بارگیری کنید.

اگر مشتری اولیه نصب شده به طور مستقیم کار کند ، می توانید از سایر سیستم عامل های تأمین کننده VPN خود از مشتریان درخواست کنید. اگر اتصال غیرممکن است ، می توانید تیم پشتیبانی تأمین کننده VPN را به شما اطلاع دهید.

مرحله 4: برای آموزش پیکربندی جستجو کنید

اگر مشتری اولیه نصب شده به طور مستقیم کار کند ، می توانید از سایر سیستم عامل های تأمین کننده VPN خود از مشتریان درخواست کنید. بدون شک مستندات لازم را پیدا خواهید کرد. در غیر این صورت ، راهنماهای پیکربندی را برای سایر تأمین کنندگان با استفاده از همان دستگاه ها جستجو کنید.

به عنوان مثال ، اگر تجارت شما از Chromebook استفاده می کند ، می توانید آموزش های رزرو شده برای این دستگاه ها را جستجو کنید.

مرحله 5: اتصال به VPN

پس از نصب برنامه های کاربردی مشتری VPN ، وقت آن است که اطلاعات اتصال را وارد کنید. به طور کلی ، نام کاربری و رمز عبور با شناسه های مورد استفاده در هنگام عضویت در تأمین کننده VPN یکسان است ، حتی اگر برخی از شرکت ها از شما بخواهند که یک شناسه جداگانه برای مشتری VPN مناسب ایجاد کنید.

پس از اتصال ، برنامه VPN به طور کلی به سرور نزدیک به مکان فعلی شما متصل می شود.

مرحله ششم: انتخاب پروتکل های VPN

پروتکل های VPN در مورد حالت مسیریابی داده بین رایانه و سرور VPN تصمیم می گیرند. برخی از پروتکل ها سرعت را بهبود می بخشند ، در حالی که برخی دیگر محرمانه بودن و امنیت داده ها را بهبود می بخشند.

OpenVPN

این یک پروتکل منبع رایگان است ، یعنی کد کدهای آن نمایش داده می شود. OpenVPN همچنین یک استاندارد به طور فزاینده ای در صنعت است.

L2TP/ipsec

پروتکل تونل سازی برای لایه 2 نیز گسترده است. این شامل محافظت از ایمنی قابل اعتماد است و اغلب در پروتکل IPSEC گروه بندی می شود ، که به شما امکان می دهد بسته های داده ارسال شده توسط VPN را تأیید و رمزگذاری کنید.

SSTP

پروتکل تونل سازی SSL کاملاً در سیستم عامل مایکروسافت ادغام شده است.

PPTP

پروتکل تونل سازی نقطه به نقطه در بین قدیمی ترین پروتکل های VPN. اما با توجه به در دسترس بودن پروتکل های سریعتر و ایمن تر ، کمتر و کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

مرحله 7: عیب یابی

به طور کلی ، مشتری تأمین کننده VPN باید مستقیماً عملیاتی شود. اما اگر اینطور نیست ، مراحل زیر را امتحان کنید:

 • مشتری را خاموش و راه اندازی مجدد کنید یا دستگاه خود را مجدداً راه اندازی کنید.
 • اگر یک نرم افزار VPN دیگر فعال است ، بررسی کنید که از هم جدا شده اید ، سپس آن را غیرفعال کنید.

مشتریان VPN برای کار به طور عادی به درایورهای نرم افزاری مناسب نیاز دارند. در بعضی موارد ، برای شارژ خلبانان می توانید بر روی تنظیم “تعمیر” کلیک کنید. صفحه تنظیمات را بررسی کنید تا ببینید آیا این ویژگی در دسترس است.

در صورت بروز مشکل اتصال ، اطلاعات تأیید اعتبار اتصال خود را دوباره بررسی کنید. برخی از مشتریان VPN شناسه های خود را تولید می کنند ، برخی دیگر به شما اجازه می دهند آنها را تعریف کنید.

حتماً از شناسه مناسب استفاده کنید و در صورت لزوم با ایمیل های خوش آمدید یا راهنماهای شروع سریع که از تأمین کننده دریافت کرده اید مشورت کنید.

همچنین می توانید سرورها را تغییر دهید. سعی کنید به سرور دیگری در نزدیکی مکان فیزیکی خود وصل شوید.

جایگزین: اگر مشتری VPN به شما اجازه می دهد آنها را تغییر دهید ، سعی کنید با پروتکل های مختلف ارتباط برقرار کنید. به عنوان مثال ، می توانید از OpenVPN از طریق TCP استفاده کنید ، سپس به L2TP و PPTP بروید.

در صورت ادامه مشکلات ، سایر برنامه های نرم افزاری ممکن است علت آن باشد. فایروال ها یا نرم افزار امنیتی گاهی اوقات می توانند اتصالات VPN را مختل کنند. شما می توانید به طور موقت نرم افزاری را که احتمالاً عامل این مشکل است غیرفعال کنید ، با این حال ، مراقبت از فعال کردن مجدد آنها پس از اتصال برای جلوگیری از آسیب پذیری سیستم های حرفه ای ضروری در برابر حملات.

مرحله 8: تنظیم اتصال

پس از اتمام اصول اساسی ، زمان آن رسیده است که به سمت پیشرفت ها حرکت کنیم. اطمینان حاصل کنید که پارامترهای اعمال شده برای VPN با نیازهای شرکت شما سازگار هستند.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید VPN را بلافاصله پس از شروع دستگاه ها فعال کنید ، تعریف کنید. اگر می خواهید به لطف VPN از حفاظت مداوم بهره مند شوید ، اگر اکثر کاربران از راه دور کار می کنند ، این توصیه می شود. اما ، اگر فکر می کنید فقط گاهی به VPN احتیاج ندارید ، می توانید در صورت لزوم فعال سازی آن را پیکربندی کنید تا منابع شبکه برای سایر موارد استفاده کنید.

گزینه تنظیم دیگر انتخاب سرورهای فعلی به عنوان تنظیمات پیش فرض یا “مورد علاقه” است. این می تواند کمی وقت شما را صرفه جویی کند زیرا شما و سایر کارمندان دیگر نیازی به جستجوی سرورهای مورد علاقه خود برای هر اتصال نخواهید داشت.

همچنین اگر توسط تأمین کننده VPN خود ارائه شود باید “سوئیچ توقف” را فعال کنید. سوئیچ Stop برای جلوگیری از ارسال یا دریافت داده در هنگام قطع VPN طراحی شده است.