بخش پیستون: نقش ، نگهداری و قیمت ها | Vroomly ، بخش خودرو: دسته بندی اتومبیل ها در اروپا چیست?

بخش خودرو: دسته بندی اتومبیل ها در اروپا چیست

بخش های پیستون به شدت در موتور شما خواسته می شود ، اگر موتور به درستی حفظ نشود ، آنها را از بین می برد. هنگامی که اینها HS هستند ، در حضور علائم زیر در وسیله نقلیه خود خواهید بود:

بخش پیستون: نقش ، نگهداری و قیمت

بهترین گاراژ را برای تغییر بخش های پیستون خود پیدا کنید:

بخش پیستون را می توان در چندین مکان در اتومبیل خود یافت: موتور ، کمپرسورها ، پمپ ها ، گیربکس یا حتی توربوشارژر. با این حال ، شایع ترین بخش پیستون موجود در موتورهای احتراق وسایل نقلیه است. بین پیستون و دیوار سیلندر واقع شده است ، نقش مهمی در اطمینان از عملکرد مناسب موتور و ضد آب آن دارد !

 • ⚙ نقش یک بخش پیستون چیست ?
 • �� نحوه اندازه گیری یک بخش پیستون ?
 • �� علائم یک بخش پیستون HS چیست ?
 • �� قیمت یک بخش پیستون چقدر است ?

بهترین گاراژ را برای تغییر بخش های پیستون خود پیدا کنید:

⚙ نقش یک بخش پیستون چیست ?

نقش بخش پیستون

بخش پیستون در موتورهای احتراق یافت می شود که آنها با بنزین یا دیزل کار می کنند. ما در مورد صحبت می کنیم تقسیم بندی از موتور. حضور آن برای مهر و موم ، هدایت حرارتی و روغن کاری موتور را تضمین کنید از ماشین شما. همانطور که فهمیدید ، این قسمت در موتور وسایل نقلیه برقی وجود ندارد. به طور کلی ، بخش های پیستونی طراحی شده اند در چدن ، برنز در فولاد یا فولاد ضد زنگ بسته به مدل ها و مارک ها.

علاوه بر این ، بخش های پیستون فشار احتراق را جذب می کنند و باعث می شوند پیستون خنک شود. به عنوان یک قاعده ، یک موتور 4 ضربه ای دارای 3 قطعه پیستون در هر سیلندر است. هر بخش پیستون نقش متفاوتی ایفا می کند:

 1. اولین بخش پیستون از دو مورد زیر محافظت می کند ، گازهای احتراق را مسدود می کند و فشار احتراق هوا و مخلوط سوخت جذب می شود
 2. بخش دوم پیستون ، واقع در زیر ، گازهای احتراق را حفظ کرده و روغن موتور را به پایین منتقل می کند
 3. آخرین بخش ، به نام قطعه قطعه قطعه ، روغن را در محل خود حفظ می کند.

بسته به مدل های بخش پیستون ، انواع فشرده سازی را می توان یافت: مستطیل ، مخروطی ، ذوزنقه ، بمباران یا حتی در.

�� نحوه اندازه گیری یک بخش پیستون ?

نحوه اندازه گیری یک بخش پیستون

اگر می خواهید یکی از بخش های پیستون موتور وسیله نقلیه خود را اندازه گیری کنید ، برای محدود کردن خطر خطا باید این عملیات را دقیقاً انجام دهید. برای انجام صحیح اندازه گیری های خود ، می توانید به شرح زیر با یک اسلاید ادامه دهید:

 • اندازه گیری حفره سیلندر : این مطابق با قطر پیستون است ، لازم است که عمود در مقایسه با محور پیستون اندازه گیری شود
 • اندازه گیری ضخامت بخش پیستون : با یک اسلاید اندازه گیری می شود
 • مشاهده شکل بخش پیستون : از یک موتور به موتور دیگر می تواند شکل متفاوتی داشته باشد. در واقع ، می تواند مستطیل شکل باشد ، در منقار عقاب ، در L در نیمه ذوزنقه یا درست راست.

برای انجام این اندازه گیری ، باید به موتور اتومبیل خود دسترسی پیدا کنید. اگر در مکانیک خودرو راحت نیستید ، می توانید اندازه گیری بخش های پیستون را پیدا کنید در غیر این صورت. در واقع ، مشورت کنید کتاب خدمات از این وسیله نقلیه زیرا شامل تمام منابع مربوط به قطعات سازگار با ماشین شما و توصیه های سازنده در مقایسه با قطعات اصلی و نگهداری وسیله نقلیه شما است. این به شما امکان می دهد مرجع بخش های پیستون موتور احتراق و اندازه گیری آنها را بدانید.

بهترین گاراژ را برای تغییر بخش های پیستون خود پیدا کنید:

�� علائم یک بخش پیستون HS چیست ?

علائم بخش پیستون HS

بخش های پیستون به شدت در موتور شما خواسته می شود ، اگر موتور به درستی حفظ نشود ، آنها را از بین می برد. هنگامی که اینها HS هستند ، در حضور علائم زیر در وسیله نقلیه خود خواهید بود:

 1. از دست دادننیروی موتور : دستیابی به سرعت موتور به طور فزاینده ای دشوار است زیرا از بین رفتن فشرده سازی وجود دارد
 2. افزایش مصرفروغن موتور : کمبود نیروی حرکتی منجر به افزایش مصرف روغن موتور توسط سیستم می شود
 3. دود آبی در گازهایاگزوز کردن : روغن موتور به سمت بالا و سوزانده می شود ، شما دود آبی را به اگزوز مشاهده خواهید کرد
 4. یک چراغ موتور سبک : موتور نمی تواند به درستی کار کند ، این باعث می شود چراغ موتور روی داشبورد شروع شود.

به محض اینکه این شرایط اتفاق می افتد ، لازم است سریع عمل کنید زیرا می تواند باعث شکستگی کل موتور شما شود و هزینه های تعمیر بسیار گران قیمت را ایجاد کند.

�� قیمت یک بخش پیستون چقدر است ?

قیمت قطعه پیستون

بخش پیستون به ندرت به تنهایی فروخته می شود ، ما ترجیح می دهیم بازی های 4 تا 6 بخش پیستون. بسته به مصالح ساختمانی بخش ها و برند آنها ، قیمت ممکن است از یک تا دو برابر متفاوت باشد. به طور متوسط ​​، لازم است که بین 20 € و 50 € برای یک بازی 4 بخش.

علاوه بر این ، اگر برای ایجاد تغییر در بخش های پیستون ، یک حرفه ای را طی کنید ، باید هزینه نیروی کار را اضافه کنید.

بخش پیستون بخشی برای رانندگان ناشناخته است اما نقش آن در اطمینان از ضد آب بودن موتور و عملکرد مناسب آن در هنگام احتراق بسیار مهم است. اگر موتور شما به طور غیرمعمول کار می کند ، به یک مکانیک کارگاه نزدیکتر شوید تا بتواند منشأ اختلال را تشخیص دهد !

بهترین گاراژ را برای تغییر بخش های پیستون خود پیدا کنید:

بخش خودرو: دسته بندی اتومبیل ها در اروپا چیست ?

بیشتر بر اساس اندازه وسایل نقلیه و بدنه آنها ، تقسیم بندی اروپایی به تولید کنندگان این امکان را می دهد تا وسایل نقلیه خود را به صورت منسجم در مقابل پیشنهاد رقیب قرار دهند. حتی اگر بدیهی است که مارک های خاصی سعی می کنند با قرار دادن برخی از محصولات خود بین دو بخش ، ایستادگی کنند.

چند سال است که به خصوص از زمان ظهور کراس اوور ، مرزهای بین انواع مختلف مدل های خودرو به طور فزاینده ای مبهم است. این به دلیل نام “متقاطع” است که به معنای “عبور” به زبان فرانسه است و انواع جدیدی از بدنه ها را در نیمه راه بین Break و SUV به عنوان مثال یا بین SUV و کوپه به خود جلب می کند. علاوه بر این ، که اصطلاحات پیوست شده کاملاً ضد آنیک هستند: معروف “سدان برش”.

بخش ماشین چیست ?

این اختراعات صرفاً بازاریابی بدیهی است که به مصرف کنندگان توجه می کند و روی میزهای مختلف بازی می کند تا آنها را در شبکه های تولید کنندگان خودرو بهتر بگیرد. با این حال ، از نظر خودرویی نامگذاری شده است که ما همچنان برای طبقه بندی مدل ها در محدوده قیمت های مختلف ، اندازه ها ، بدنه ها ، استفاده می کنیم … به این “تقسیم ماشین” گفته می شود.

توجه داشته باشید که این یک ابزار تجزیه و تحلیل بازار است که توسط تولید کنندگان خودرو یا حتی شرکت های اجاره ای استفاده می شود ، اما رسمی نیست. برای دیدن واضح تر ، و شاید شما را در جستجوی اتومبیل آینده خود همراهی کنیم ، ما در واژگان زیر همه این تقسیم بندی های اتومبیل همانطور که در حال حاضر وجود دارد ، جزئیات خواهیم داشت.

تقسیم بندی های خودرو در اروپا چیست ?

در اینجا به ترتیب در حال رشد اندازه وسایل نقلیه ، بخش های مختلف وسایل نقلیه خصوصی که توسط کمیسیون اروپا تعریف شده است*:

A – بخش مینی ارگ

در بخش a مربوط به اتومبیل هایی است که در حدود 3.50 متر ، بین 3.4 تا 3.7 متر می چرخند. آنها برای یک مشتری نسبتاً شهری و جوان در نظر گرفته شده اند ، به طور کلی 3 یا 5 درب دارند و می توانند تا 4 مسافر را در خود جای دهند.

از طرف حرکتی ، بیشتر موتورهای بنزین وجود دارند ، در حالی که با تکامل مقررات اروپایی در انتشار آلاینده ، برخی از مدل ها دارای هیبریداسیون ملایم (یا MHEV) هستند. الکتریسیته بخش A نیز به طور فزاینده ای محبوب است.

فیات 500 برقی

از آنجا که این بخش دارای اتومبیل های مینی شهری است ، کمیسیون اروپا دو نمونه از اتومبیل را ارائه می دهد: فیات 500 و اوپل آدم. نمونه های دیگر مدل های A: Fiat Panda ، Hyundai I10 ، Kia Picanto ، Renault Twingo ، Volkswagen UP!, Skoda Citigo ..

 • ماشین بهترین بخش فروش در فرانسه در سال 2021: رنو Twingo
 • ماشین این بخش بهترین فروش در اروپا در سال 2021: فیات 500

بخش B – ساکنان شهر همه کاره

در بخش ب آنها را تعیین می کند اتومبیل های شهری همه کاره با ارائه طول از 3.70 متر تا 4.10 متر. آنها به طور عمده با یک حرفه شهری ، آنها ستاره های واقعی بازار خودرو هستند و اولین مکان های فرانسه و اروپا را به خود اختصاص می دهند. هنوز هم اغلب در نسخه های 3 درهای چند سال پیش ارائه می شود ، بدنهای شهر بخش B اکنون تقریباً همه بدنه های 5 دره ای هستند.

همچنین SUV های بیشتر و بیشتر (به نام B-SUV) وجود دارد که کمی ابعاد بخش را افزایش می دهد ، خیلی آهسته به سمت بخش C می کشید و به طول 4.30 متر می رود.

در مورد موتورها ، تقریباً همه آنها در بخش B نشان داده شده اند ، حتی اگر دیزل به نفع بنزین حرکت کند ، و هیبریداسیون ملایم ، بلکه هیبریداسیون “کلاسیک” و حتی هیبریداسیون قابل شارژ بیشتر و بیشتر فضای بیشتری را به خود اختصاص می دهد.

برای این بخش ب, کمیسیون اروپا به عنوان نمونه ای از وسایل نقلیه رنو کلیو و فورد فیستا می دهد. همچنین لازم است که شامل Peugeot 208 ، Renault Zoé ، Toyota Yaris ، Citroën C3 ، Nissan Micro ، Mini 5 Portes ، Audi A1 Sportback ، Hyundai I20 ، Seat Ibiza ، Opel Corsa و Corsa ، Kia Rio ، Volkswagen Polo ، Skoda ، Skoda فابیا

در مورد B-SUV ، می توانید Volkswagen Taigo ، Hyundai Bayon ، Citroën C4 Cactus ، Skoda Kamiq ، Peugeot 2008 و E-2008 ، Kia Niro ، Audi Q2… استناد کنید

 • بهترین ماشین قطعه B در فرانسه در سال 2021: پژو 208
 • ماشین بهترین بخش B در اروپا در سال 2021: پژو 208

بخش C – سدان های جمع و جور

یکی دیگر از بخش های بسیار مهم در بین تولید کنندگان ، بخش C, که نشان دهنده سدان های جمع و جور است. این در واقع همان چیزی است که بیشترین فروش را در اروپا دارد ، با گلف فولکس واگن در نماینده شایسته ، بهترین مدل فروش در قاره قدیمی در سال 2021.

در این بخش C ، کمیسیون اروپا نمونه ای از گلف فولکس واگن بلکه هوندا سیویک را نیز می گیرد. همچنین می توانید به رنو Mégane ، Citroën C4 ، DS 4 ، Peugeot 308 ، Opel Astra ، Seat Leon ، Toyota Corolla استناد کنید ..

بسیار گسترده ، بخش C اتومبیل های اندازه گیری بین 4.10 متر و 4.50 متر را ادغام می کند. و مهمتر از همه این تعداد زیادی از بدنه های مختلف را ارائه می دهد ، و دیگر فقط سدان ها نیست. به عنوان اثبات ، این یک SUV یا C-SUV ، Peugeot 3008 است که در سال 2021 بهترین فروش در این بخش بود.

علاوه بر SUV ها ، بخش C همچنین شامل انواع مختلف ، تعداد زیادی از مدل های پرچمدار ، خواه شکسته ، کوپه ، مینی بوس ، سدان های Tricorps است. نمونه ای از سری BMW 1 را بگیرید که سدان جمع و جور در بسیاری از اشکال با سری 2 کاهش می یابد: کوپه (2 درب) ، گران کوپه (4 درب) ، مینی بوس (تورر فعال) و مینی بوس 7 -Seater (Gran Tourer). همه در بخش C.

از نظر موتورها ، دامنه با دیزل ، بنزین ، انواع هیبریداسیون و آشکارا برقی بسیار گسترده است (رنو Mégane E-Tech ، مرسدس EQA …).

در اینجا چند نمونه از لیست (جامع) وسایل نقلیه که نماینده C هستند آورده شده است:

 • در مقابل : Renault Mégane ، Peugeot 308 ، Citroën C4 ، DS 4 ، Audi A3 ، سری BMW 1 ، مرسدس کلاس A ، Opel Astra ، Volkswagen Golf ، Seat Leon ، Cupra Leon ، Mazda 3 ، Kia Ceed ؛
 • ج – SUV : Renault Austral ، Volkswagen Tiguan ، Peugeot 3008 ، Seat Ateca ، Volvo XC40 ، Nissan Qashqai ، Citroën C5 Aircross ، Kia Sportage ، Volkswagen ID.4 ، مزدا CX.5 ، Toyota RAV4 ، Kia XPEST ، Audi Q3 ، BMW X1 ؛
 • ج – شکستن : Volkswagen Golf SW ، Peugeot 308 SW ، Seat Leon Sportourer ، Cupra Leon Sportourer ، Hyundai I30 SW ، Kia Ceed SW ، Kia Caves ..
 • ج – کوپه : BMW 2 سری کوپه ؛
 • ج – tricorps : BMW 2 سری Gran Coupé ، Audi A3 Sedan ، Honda Civic 5 Portes ، Mercedes Class A Sedan ، Hyundai i30 Fastback.

 • بخش بهترین بخش C در فرانسه در سال 2021: پژو 3008
 • بخش بهترین بخش C در اروپا در سال 2021: فولکس واگن گلف

بخش D – سدان های خانوادگی

با طول عموماً بین 4.50 متر و 4.90 متر ، بخش سدان های خانوادگی کمی بزرگتر از جمع و جور هستند. بدن سازی عمدتاً سه جلد است ، حتی اگر برخی از مدل های منتشر شده در سالهای اخیر تمایل به گنگ زدن آهنگ ها داشته باشند.

این مورد مدل تسلا مدل 3 است که همچنین بهترین بخش فروش بخش در سال 2021 است.

در این بخش ، کمیسیون اروپا به عنوان نمونه ای از سری BMW 3 و Volkswagen Passat را می گیرد. ما همچنین مرسدس کلاس C ، آئودی A4 ، رنو تالیسمان ، پژو 508 را می یابیم.

بنابراین بسیاری از سدان ها همانطور که اغلب در بدنه های استراحت ، متعلق به همان بخش D ، دقیقاً مانند مشتقات با سطح بالا ، نسخه های SUV ، که به آن D-SUV نیز گفته می شود ، می یابند. ما به ویژه می توانیم در مورد Audi Q5 ، Mercedes GLC ، Lexus NX ، Alfa Romeo Stelvio ، BMW X3 ، Volvo XC60 ، The Peugeot 5008 صحبت کنیم.

با توجه به موتورها ، بخش D ، به ویژه به دلیل حجم تحمیل کننده تر و تصویری قانونی تر ، موتورهای قدرتمندتر ، بنزین و دیزلی را ارائه می دهد ، با گزینه های قابل شارژ بیشتر و بیشتر ترکیبی. پیشنهاد برقی نیز به طور فزاینده ای تقویت می شود ، به ویژه با مدل تسلا y ، آئودی Q4 e-Tron و Q4 Sportback e-Tron ، Skoda Enyaq IV و Enyaq Coupé IV ، Mercedes EQB ، Kia EV6 ..