Wifi 6 و 6: چه هستند و جعبه های سازگار چیست?, Wi-Fi 6 / Wi-Fi 6th: تفاوت ها چیست? آیا باید سرمایه گذاری کنیم?

Wi-Fi 6 / Wi-Fi 6th: تفاوت ها چیست? آیا باید سرمایه گذاری کنیم

Wi-Fi ششم افزایش سرعت در سرعت (بارگذاری/بارگیری) را ارائه می دهد ، اما مهمتر. همچنین ، ششمین دستگاه های سازگار با Wi-Fi بسیار نادر هستند. باید اعتراف کنیم که این کمی طبیعی است زیرا فرکانس 6 گیگاهرتز فقط از دسامبر سال 2021 در فرانسه باز است. البته برخی از کارت های PCIE وجود دارد

Wifi 6 و 6: چه هستند و جعبه های سازگار چیست ?

WiFi 6 و WiFi 6E آخرین استانداردهای اتصال بی سیم هستند که به ویژه به لطف اتصال بهتر ، به طور خاص جریان را به دست می آورند اما همچنین در راحتی در راحتی می گیرند. پیشرفت های این استانداردهای اتصال بی سیم جدید در مقایسه با استانداردهای قبلی چیست؟ ? کدام جعبه را باید انتخاب کنید تا از آن بهره مند شوید ? ما اینجا بیشتر به شما می گوییم !

WiFi 6: که نسل ششم شبکه بی سیم به ارمغان می آورد ?

در Wifi 6 (802.11AX) ، که از پایان سال 2019 مستقر شده است ، با نسل ششم شبکه بی سیم مطابقت دارد. برای بهره مندی از مزایای این شبکه بی سیم ، لازم است جعبه Wifi 6 و تجهیزات بهره مند از استاندارد WiFi 6.

به عنوان یک یادآوری ، WiFi یک فناوری است که به شما امکان می دهد دستگاه های مختلف را از طریق امواج رادیویی به شبکه اینترنتی بی سیم وصل کنید. از زمان ایجاد آن در سال 1997 ، پروتکل WiFi با استانداردهای مختلف برای پاسخگویی به نیازهای کاربران تکامل یافته است.

بنابراین ، نسل ششم شبکه بی سیم به شما امکان می دهد از سرعت بالاتر 40 ٪ در مقایسه با آن بهره مند شوید Wifi 5 (802.11ac) از سال 2014 موجود است و همچنین دامنه بیشتری نسبت به استانداردهای قبلی ارائه می دهد.

علاوه بر این ، WiFi 6 از نظر اتصال عملکرد بهتری ارائه می دهد. با تشکر از فناوری ها اودما وت موم-میلو, WiFi 6 قادر است تعداد زیادی از دستگاه های متصل به طور همزمان ، بدون اشباع شبکه و بدون کند شدن عملکرد را ارائه دهد.

این شبکه بی سیم هوشمند همچنین یک استقلال بهتر دستگاه ها از طریق عملکرد TWT (زمان بیداری هدف). این به شما امکان می دهد هنگام قرار دادن WiFi خود در حالت آماده به کار ، به طور خودکار به دستگاه ها نشان دهید تا باتری خود را ذخیره کنید.

آخرین استاندارد Wifi 6

از دسامبر سال 2021 ، استاندارد جدید وجود داشته است Wifi 6th (گسترش یافته). WiFi 6e به معنای WiFi 6 است که به باند فرکانس 6 گیگاهرتز. این یک باند فرکانس جدید است که در فرانسه مجاز است که سرعت و سیالیت بیشتر استفاده را در مقایسه با WiFi 6 تضمین می کند.

برای جزئیات بیشتر ، WiFi 6 از 2 نوار فرکانس ، 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز استفاده می کند ، در حالی که WiFi 6 دارای 3 باند فرکانس: 2.4 گیگاهرتز ، 5 گیگاهرتز و 6 گیگاهرتز است.

توجه داشته باشید ، باند 3 6 گیگاهرتز فقط توسط تجهیزات سازگار با WiFi ششم استفاده می شود. تا به امروز ، باید بدانید که تجهیزات سازگار هنوز اندک است. برخی از تلفن های هوشمند ، جدیدترین آنها ، این استاندارد جدید را دارند سامسونگ گلکسی S22 یا تلفن هوشمند شیائومی 12.

مزایای WiFi 6th چیست ?

WiFi 6 مزایای

در Wifi 6th Tri Band به لطف افزودن جریان حتی سریعتر جریان می یابد باند فرکانس 6 گیگاهرتزاختصاصی. جریان نظری قابل دسترسی با این آخرین نسل WiFi و فیبر است 11 گیگابایت در ثانیه.

در عمل ، با این فناوری بی سیم ، می توان از سرعت اتصال بیشتر از 1 گیگابایت در ثانیه بهره مند شد. توجه داشته باشید که جریان با WiFi ششم به عوامل مختلفی از جمله فاصله با جعبه اینترنت یا تجهیزات مورد استفاده بستگی دارد.

یک مزیت دیگر ، به لطف افزایش مقاومت در برابر تداخل سایر دستگاه ها ، این استاندارد اتصال بی سیم جدید باعث می شود ثبات اتصال بهتر.

علاوه بر بهبود کیفیت اتصال بی سیم شما ، WiFi ششم در یک جعبه نیز در آن بسیار مؤثر است مدیریت چندین اتصالات به طور همزمان. به طور واضح ، این استاندارد جدید امکان اتصال دستگاه های حتی بیشتر را بدون چسباندن شبکه بی سیم فراهم می کند.

سرانجام ، WiFi ششم نیز ارائه می دهد تأخیر ضعیف, دارایی اصلی برای 4K ، بازی یا حتی خدماتی مانند واقعیت مجازی یا خدمات 8K.

جعبه های سازگار با WiFi ششم چیست ?

تامین کننده نارنجی اولین کسی است که جعبه ای با WiFi ششم به بازار عرضه کرده است LiveBox 6 در آوریل 2022 راه اندازی شد. سپس اپراتور Bouygues Telecom سپس این استاندارد بی سیم جدید را با پیشنهاد خود ارائه داد فیبر Bbox Ultym و نسخه جدیدی از مودم Fiber 6 Sound Bbox Fiber 6. در بازار اینترنت جعبه ، دلتا همچنین اکنون از WiFi 6 پشتیبانی می کند.

مقایسه پیشنهادات جعبه اینترنت WiFi ششم

فیبر LiveBox Max فیبر Bbox Ultym دلتا
سرنوشت حداکثر 2 گیگابایت در ثانیه حداکثر 2 گیگابایت در ثانیه حداکثر 8 گیگابایت در ثانیه
قائم حداکثر 800 مگابایت در ثانیه حداکثر 900 مگابایت در ثانیه حداکثر 700 مگابایت در ثانیه
تلفن تماس های نامحدود به موبایل های ثابت و موبایل فرانسه ، اروپا ، ایالات متحده و کانادا تماس های نامحدود به ثابت و موبایل در فرانسه ، اروپا ، سوئیس و ثابت بیش از 110 کشور تماس های نامحدود به موبایل در فرانسه ، ایالات متحده ، چین ، کانادا و کامبوج + به ثابت بیش از 110 مقصد
تلویزیون 140 کانال ضبط تلویزیونی تلویزیون
چند ارکران 300 ساعت
حداکثر را به مدت 24 ماه پخش کنید
180 کانال تلویزیونی
100 ساعت ضبط تلویزیون
Salto و Disney بیشتر به مدت 6 ماه شامل می شوند
270 کانال تلویزیونی با تلویزیون توسط کانال
+ Netflix و Video Premium شامل+ کانال+ سری برای 1 سال است
تجهیزات LiveBox 6
رمزگذار تلویزیون 4KJUS UHD به 3 تکرار کننده WiFi 6 شامل
رمزگشایی دوم یا کلید تلویزیون
رمزگذار تلویزیون Bbox 4K HDR
فیبر فیبر Bbox 6th
حداکثر 2 تکرار کننده WiFi 6 گنجانده شده است
دلتا سرور Freebox
پاپ
تکرار کننده وای فای
قیمت 34.99 یورو/ماه به مدت 12 ماه و سپس 54.99 یورو 29.99 یورو/ماه به مدت 12 ماه و سپس 49.99 یورو 39.99 یورو/ماه به مدت 12 ماه و سپس 49.99 یورو
تعهد 12 ماه 12 ماه بدون درگیری

Orange Livebox 6: اولین جعبه سازگار با WiFi 6

LiveBox 6 WiFi 6

در آوریل 2022 ، نارنجی راه اندازی کرد LiveBox 6 , اولین جعبه در بازار فرانسه سازگار با جدید استاندارد Wifi 6th.

آنجا LiveBox 6 با پیشنهاد در نارنجی در دسترس است فیبر LiveBox Max. این اشتراک جعبه سه گانه در دسترس با فیبر نارنجی با قیمت 34.99 یورو در ماه به مدت 12 ماه و سپس 54.99 یورو با تعهد 12 ماهه ارائه می شود.

مشخصات LiveBox 6 با پیشنهاد فیبر LiveBox Max:

 • Wifi 6 مودم سازگار,
 • 5 درگاه اترنت (1 درگاه اترنت 2.5 گیگابایت در ثانیه + 4 پورت اترنت 1 گیگابایت در ثانیه),
 • به روزرسانی تا 2 گیگابایت در ثانیه و حداکثر 800 مگابایت در ثانیه جریان دهید,
 • حداکثر 3 تکرار کننده WiFi 6 در صورت درخواست.

Bocobes Telecom’s Bbox Wifi 6th

فیبر فیبر Bbox 6

جعبه دیگری سازگار با استاندارد WiFi جدید ، bbox ultym توسط Bouygues Telecom. پس از راه اندازی مودم WiFi 6 در ژانویه سال 2020 ، این FAI از پایان آوریل 2022 ، درست پس از انتشار LiveBox 6 Orange ، یک جعبه سازگار با WiFi ششم با فیبر نوری .

این آخرین نسل WiFi با فیبر Bbox Ultym در دسترس است 29.99 یورو در ماه به مدت یک سال و سپس 49.99 یورو در ماه با تعهد یک ساله.

ویژگی های ششم مودم Wifi Bbox با پیشنهاد Bbox Ultym:

 • Bbox WiFi 6th روتر,
 • 5 درگاه اترنت (4 پورت اترنت 1 گیگابایت در ثانیه و 1 پورت اترنت 10 گیگابایت در ثانیه),
 • در بروزرسانی تا 2 گیگابایت در ثانیه و حداکثر 900 مگابایت در ثانیه جریان دهید,
 • حداکثر 2 تکرار کننده WiFi 6 در صورت درخواست.

WiFi ششم در دلتای Freebox رایگان

WiFi Delta Freebox 6

ارائه دهنده دسترسی به اینترنت رایگان در ژوئن سال 2022 راه اندازی شد ، نسخه جدیدی از آن دلتا سرور Freebox با آخرین نسل WiFi ، Wifi 6th.

اشتراک دلتا با Pop Player با قیمت 39.99 یورو در هر ماه به مدت 12 ماه و سپس 49.99 یورو ، بدون تعهد در دسترس است.

ویژگی های اصلی دلتای Freebox:

 • سرور Freebox Delta WiFi ششم,
 • فناوری فیبر 10G Epon با سرعت پایین تا 8 گیگابایت در ثانیه و بالاتر,
 • سرور NAS از طریق یک هارد دیسک در دسترس به عنوان گزینه,
 • 4 درگاه اترنت گیگابیت,
 • 1 تکرار کننده WiFi POP گنجانده شده است.

جعبه SFR 8 و 8X WiFi 6 سازگار است

جعبه SFR 8

اپراتور SFR هنوز جعبه ای سازگار با آخرین استاندارد WiFi 6 ارائه نمی دهد. با این وجود ، این امکان وجود دارد که از جعبه ای که از استاندارد WiFi 6 پشتیبانی می کند ، استفاده کند.

با پیشنهاد قدرت فیبر SFR, این اپراتور مودم را فراهم می کند جعبه SFR 8 WiFi 6 سازگار و همچنین یک تکرار کننده Wifi Smart 6. این اشتراک فیبر SFR یک جریان نظری را به 2 gb/s مشترک و یک مقدار نظری با سرعت تا 500 مگابایت در ثانیه نشان می دهد. این بسته جعبه از 26 یورو در ماه به مدت 12 ماه و سپس 43 € ، با تعهد 12 ماهه در دسترس است.

SFR همچنین اخبار خود را ارائه می دهد جعبه SFR 8x با پیشنهاد فیبر حق بیمه SFR. این جعبه سازگار با اینترنت WiFi 6 سرعت نظری را برای بارگیری تا 8 گیگابایت در ثانیه و حداکثر 1 گیگابایت در ثانیه در ارسال نشان می دهد. پیشنهاد حق بیمه فیبر SFR از 32 یورو در ماه به مدت 12 ماه و 50 یورو با تعهد 12 ماهه در دسترس است.

جعبه قرمز WiFi 6

همچنین می توانید از یک جعبه اینترنت WiFi 6 با اپراتور کم هزینه Red توسط SFR و پیشنهاد آن بهره مند شوید جعبه قرمز بدون درگیری. این تأمین کننده یک جعبه WiFi 6 اختیاری را با 7 یورو در ماه به شما ارائه می دهد ، اشتراک جعبه قرمز با 30 یورو در ماه با فیبر و WiFi 6. با این اشتراک ، جریان نظری 2 گیگ بر ثانیه برای بارگیری و 500 مگابایت در ثانیه در ارسال با فیبر نوری است.

ثبت نام در خبرنامه Tons of Cableereview

قبل از هر کس دیگری به برنامه های خوب در جعبه های اینترنتی ، بسته های تلفن همراه و اشتراک های جریان هشدار داده شود !

✅ 1 ایمیل در هفته ، بدون هرزنامه !

Wi-Fi 6 / Wi-Fi 6th: تفاوت ها چیست ? آیا باید سرمایه گذاری کنیم ?

در حالی که Wi-Fi 6 شروع به ایجاد خود به عنوان استاندارد جدید می کند ، Wi-Fi ششم بیشتر در مورد آن صحبت می شود. تفاوت های اصلی بین Wi-Fi 6 و Wi-Fi 6 چیست ? آیا باید خود را در Wi-Fi ششم تجهیز کنیم ? ما از شما دعوت می کنیم تا در این پرونده اطلاعات بیشتری کسب کنید.

wi fi 6e-wi-fi 6 / wi-fi 6th: تفاوت ها چیست؟ آیا باید سرمایه گذاری کنیم؟

Wi-Fi 6 / Wi-Fi 6th

پس از Wi-Fi 4 و Wi-Fi 5 ، یک استاندارد جدید برای آن متمایز است wi-fi 6. 802 نیز نامیده می شود.11ax ، جریان نظری را از 600 تا 9608 مگابایت در ثانیه ارائه می دهد. در واقع ، کمی متفاوت است. معیارهای مختلفی وجود دارد که باید مورد توجه و به ویژه تعداد آنتن ها قرار گیرد (MIMO ، MU-MIMO و غیره.). در اینجا یک جدول مقایسه ای از آخرین نسل های Wi-Fi آورده شده است:

نسل

فرکانس

حداکثر جریان

سال

در مقایسه با نسل های قبلی ، Wi-Fi 6 یک تکامل مهم است. اول از همه ، البته سرعت اتصال بالقوه سریعتر وجود دارد. فراتر از سرعت ، Wi-Fi 6 نیز تأخیر را کاهش می دهد. با این حال ، این دستاوردها به چندین معیار و پارامتر بستگی دارد. اولین مورد البته داشتن یک دستگاه سازگار است. در ماه های اخیر ، ما متوجه شده ایم که دستگاه های بیشتر و بیشتر سازگار بوده اند: تلفن هوشمند ، لپ تاپ ، کارت شبکه و غیره. سپس ، Wi-Fi 6 گزینه های مختلفی را برای بهبود اتصال بی سیم خود ارائه می دهد:

 • اودما(بخش فرکانس متعامد دسترسی چندگانه) : به اشتراک گذاری انتقال به منظور برقراری ارتباط با چندین دستگاه به طور همزمان
 • ابهام (همپوشانی مجموعه های خدمات اساسی) : شناسایی شبکه منحصر به فرد ؛
 • Beamforming: انتقال یک جریان داده بومی شده تر به سمت دستگاه ..

OFDMA و OBBS ارتباط بهتری ارائه می دهند ، حتی اگر محیط Wi-Fi پر ازدحام باشد (به عنوان مثال ساختمان). پرتونگاری جدید نیست ، اما استاندارد 802 است.11ax آن را بهبود بخشید.

در مطلق ، WiFi ششم خیلی سریعتر نیست … اما عمدتا یک باند فرکانس جدید 6 گیگاهرتز را به ارمغان می آورد. به طور پیش فرض ، هرچه نوار بالاتر باشد ، جریان مهمتر است. با این حال ، باند بالاتر و دامنه پایین تر است. همچنین هرچه باند بالاتر باشد ، از دیوارها نیز عبور می کند. بله ، ما واقعاً به شما می گوییم که باند فرکانس 2.4 گیگاهرتز از 6 گیگاهرتز برای عبور از دیوارهای خانه شما بهتر است. فرکانس 2.4 گیگاهرتز قدیمی و احتقان است. کانال ها باریک و بی نظیر هستند. 5 گیگاهرتز مجبور شد بخشی از مشکل را حل کند ، اما به طور گسترده دموکراتیک شد. نتیجه: 2 مورد احتقان هستند. اینجاست که Wi-Fi 6th و 6 گیگاهرتز آن در حال عمل هستند.

Wi-Fi 6 / Wi-Fi 6th: کدام یک را انتخاب کنید ?

شما خواهید فهمید ، Wi-Fi 6 از نظر عملکرد (سرعت و تأخیر) یک سود واقعی به همراه دارد. با این حال ، دومی محدود به فرکانس های 2.4 و 5 گیگاهرتز است که قبلاً بسیار احتقان شده است. اگر در خانه زندگی می کنید ، با همسایگان از راه دور ، یک فرصت خوب وجود دارد که در 5 گیگاهرتز ساکت باشید. دومی برای لذت بردن از بهترین سرعت ایده آل خواهد بود و 2.4 گیگاهرتز به شما کمک می کند تا پوشش بهتری از خانه خود داشته باشید (و از دیوارها عبور کنید). البته برای عملکرد بهتر ، اجرای شبکه مش (MESH) یک مزیت خواهد بود. امروز ، Wi-Fi 6 بیشتر در دستگاه های ما حضور دارد. تلفن های هوشمند ما بیشتر و بیشتر Wi-Fi 6 دارند. ما برای لپ تاپ ها و حتی برای رایانه های شخصی ثابت با کارت های PCIE با قیمت های تهاجمی (یا مادربردهای بالا) متوجه همین موضوع هستیم. با توجه به اپراتورها ، Wi-Fi 6 جدید نیست … اما واقعاً تعمیم یافته است. امروزه اکثر اپراتورها جعبه Wi-Fi 6 را ارائه می دهند ، اما به طور کلی با گرانترین پیشنهاد.

Wi-Fi ششم افزایش سرعت در سرعت (بارگذاری/بارگیری) را ارائه می دهد ، اما مهمتر. همچنین ، ششمین دستگاه های سازگار با Wi-Fi بسیار نادر هستند. باید اعتراف کنیم که این کمی طبیعی است زیرا فرکانس 6 گیگاهرتز فقط از دسامبر سال 2021 در فرانسه باز است. البته برخی از کارت های PCIE وجود دارد

آیا باید در مورد Wi-Fi 6 سرمایه گذاری کنیم (E) ?

امروز ، Wi-Fi 6 سود قابل توجهی به همراه دارد … این یک واقعیت است. دستگاه های سازگار بیشتر و بیشتر هستند و قیمت نقاط دسترسی Wi-Fi 6 در ماه های اخیر به خوبی کاهش یافته است. نقاط دسترسی Wi-Fi 6 در کمتر از 100 € وجود دارد. اگر این انتخاب را دارید ، با Wi-Fi 6 یک نقطه روتر/دسترسی بگیرید ! با این حال ، هنگام مراجعه به مبلغ باید مراقب باشید. در واقع ، تعداد آنتن ها (و تعداد جریان های مدیریت شده) یک معیار مهم است. اگر فقط 2 آنتن یک روتر/دسترسی Wi-Fi 6 را می گیرید ، ممکن است ناامید شوید … به خصوص اگر بسیاری از دستگاه های متصل دارید. در بعضی موارد ، بهتر است یک روتر Wi-Fi 5 خوب از یک جعبه Wi-Fi 6 بد باشد.

برخی از نمونه های روتر Wi-Fi 6 کارآمد:

 • Netgear AX8 Nighthawk (حداکثر 6.6 گیگابایت در ثانیه)
 • Netgear AX12 Nighthawk (حداکثر 10.8 گیگابایت در ثانیه)
 • TP-Link Archer AX600 (حداکثر 6 گیگابایت در ثانیه)

اگر یک منطقه بزرگ برای پوشش دادن دارید ، توصیه می کنیم بسته های Wi-Fi 6 مش را تماشا کنید:

 • Netgear Orbi Pro WiFi 6 (بسته 2: حداکثر 6 گیگ بر ثانیه)
 • Netgear Orbi WiFi 6 Mesh نهایی (بسته 2: حداکثر 6 گیگ بر ثانیه)

فراتر از قسمت شبکه (که بسیار مهم است) ، همچنین لازم است به SOC (پردازنده) در هیئت مدیره و امکانات ارائه شده توسط روترها توجه کنیم: VLAN ، جمع آوری ، VPN ، محافظت از شبکه و غیره. می توانید تصور کنید که یک محصول با 50 € نمی تواند ظرفیت های مشابهی با 300 € ارائه دهد.

نقطه دسترسی Wi-Fi (به روتر/جعبه نیاز دارد):

 • unifi 6 بلند (حداکثر 3 گیگابایت در ثانیه)
 • unifi 6 lite (حداکثر 1.5 گیگابایت در ثانیه)

برای Wi-Fi 6th ، پیچیده تر است. اول از همه ، یک سوال هزینه وجود دارد. در واقع ، دستگاه های سازگار هنوز در حال حاضر نادر و نسبتاً گران هستند. وجود دارد کارت های ششم Wi-Fi PCIE با کمتر از 50 €. سود بسیار زیاد نیست و طبق پیکربندی شما (خانه/آپارتمان ، ضخامت دیوارها …) ، سود به دست آمده لزوماً قابل توجه نخواهد بود. با این حال ، اگر تصمیم گرفتید نصب خود را تغییر داده و چند سرمایه گذاری کنید ، مطمئناً بهتر است اکنون آینده را پیش بینی کنید. همانطور که این خطوط را می نویسیم ، فقط LiveBox 6 Wi-Fi 6th سازگار است (6 گیگاهرتز).

Wi-Fi 6 (E) و Multi-Gig

سرانجام ، از شما فرار نخواهد کرد که Wi-Fi 6 و Wi-Fi 6E جریان کارآمدتری نسبت به سوکت شبکه ساده 1 گیگابایت در ثانیه ارائه می دهند. با ورود اترنت چند GIG (2.5 گیگابایت بر ثانیه) ، می توان در مورد این نیاز به سازگاری تعجب کرد. در واقع ، جعبه های اپراتورهای بالا به طور فزاینده ای به اینترنت 2 گیگابایت در ثانیه (یا بیشتر) ارائه می دهند. تولید کنندگان NAS در مسکن خود دنده ای بالا رفته اند (حتی اگر سینولوژی در حال کشیدن پاهای خود بر روی مدل ها برای افراد باشد).

و شما به Wi-Fi ششم خواهید رفت ? از چه چیزی برای اتصال Wi-Fi خود استفاده می کنید (روتر ، AP ، جعبه اپراتور) ?

چه تفاوتی بین WiFi 6 و WiFi 6th

می توانید با WiFi 6 آشنا شوید و در نظر بگیرید که تلفن قدیمی خود را با آخرین WiFi 6 جایگزین کنید. WiFi Alliance یک استاندارد WiFi جدید ، ششم WiFi در سال 2020 را اعلام کرده است. بسته به اصطلاحات ، به نظر می رسد WiFi 6E یک به روزرسانی افزایشی WiFi 6 است ، اما احتمالاً تعجب می کنید که WiFi 6 و WiFi 6E با یکدیگر متفاوت هستند.

Wi-Fi Technology 6

WiFi 6 استاندارد نسل جدید در فناوری WiFi است که در پاسخ به تعداد فزاینده دستگاه های جهان طراحی شده است. اگر دستگاه VR ، چندین دستگاه هوشمند داخلی دارید یا فقط تعداد زیادی دستگاه در خانه خود دارید ، یک روتر WiFi 6 می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

WiFi 6 از هر دو 1024-QAM برای ارائه سیگنال حاوی داده های بیشتر و یک کانال 160 مگاهرتز استفاده می کند تا یک کانال گسترده تر برای سریع تر کردن وای فای شما فراهم شود. این بدان معنی است که شما می توانید از یک واقعیت مجازی بدون لکنت یا جریان 4K و حتی 8K فوق العاده سرزنده لذت ببرید. از همه مهمتر ، فناوری هایی مانند Mu-Mimo و OFDMA تولید شده از WiFi 6 ظرفیت حداکثر 4 برابر بیشتر دارند و به دستگاه های بیشتری اجازه می دهند تا دستگاه های بیشتری را مدیریت کنند. با WiFi 6 ، به راحتی می توانید تعطیلات خانگی را با شبکه ای که برای مدیریت همه میهمانان و دستگاه های آنها طراحی شده است ، ترتیب دهید.

Wifi 6th چیست و چگونه با WiFi 6e تفاوت دارد ?

در حقیقت ، WiFi ششم با WiFi 6 با افزودن “E” یکسان است ، که به معنی “گسترش یافته” است – همانطور که در تعداد گسترده ای از باند بی سیم قابل استفاده ، باند 6 گیگاهرتز. به عبارت ساده ، WiFi 6E به معنای WiFi 6 است که به باند 6 گیگاهرتز گسترش یافته است.

6 گیگاهرتز باند فرکانس جدید از 5.925 گیگاهرتز تا 7.125 گیگاهرتز است که به 1200 مگاهرتز از طیف اضافی امکان پذیر است. بر خلاف گروههای موجود که در حال حاضر کانال ها در طیف محدود جمع شده اند ، باند 6 گیگاهرتز بدون همپوشانی یا تداخل وجود دارد. دسترسی به فرکانس 6 گیگاهرتز پهنای باند ، سرعت سریعتر و تأخیر پایین تر ، باز کردن منابع برای نوآوری های آینده مانند AR/VR ، جریان 8K و غیره را فراهم می کند.

WiFi 6 چگونه می تواند تفاوت ایجاد کند ?

بر خلاف باند 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز ، طیف 6 گیگاهرتز به طور گسترده ای باز شده است و فقط توسط اتصالات مؤثر WiFi 6 اشغال شده است ، و ناامیدی های موجود در حال حاضر ناشی از جمعیت بیش از حد در بسیاری از شبکه های WiFi را از بین می برد. کانال های گروه جدید 6 گیگاهرتز هم با هم همپوشانی ندارند ، که باعث کاهش چشمگیر احتقان آن می شود.

WiFi 6E به 7 کانال 160 مگاهرتز اضافی اجازه می دهد که پهنای باند و جریان را دو برابر کنند ، و این امکان را برای انتقال همزمان به بالاترین سرعت ممکن فراهم می کند. این نتیجه در فیلم های 8K ، بازی های AR/VR و بارگیری فایل های حجیم ، همه بدون بافر.

WiFi 6E حداکثر 1200 مگاهرتز طیف اضافی را برای WiFi 6 گیگاهرتز ارائه می دهد ، و نیازهای استفاده مداوم از WiFi را برآورده می کند. 1،2 گیگاهرتز از طیف متناوب بیش از دو برابر تعداد مسیرهایی که در حال حاضر برای ارسال و دریافت داده ها در دسترس است ، باعث افزایش قابل توجهی ظرفیت شبکه ضمن کاهش احتقان.

Wifi 6th: پتانسیل کامل WiFi 6 را آزاد کنید

افتتاح باند 6 گیگاهرتز وضعیت WiFi 6 را تغییر خواهد داد. WiFi 6 عملکرد را از نظر کارایی و ظرفیت شبکه بهبود می بخشد. در حالی که از مزایای WiFi 6 به طور کامل در رقابت با انتقال WiFi 5 (یا سایر رادیوها) استفاده نمی شود. باند 6 گیگاهرتز فقط برای ترافیک WiFi 6 در دسترس است و به WiFi 6 اجازه می دهد تا به پتانسیل برنامه ریزی شده خود برسد.