WiFi 802 استاندارد چیست.11ac? – نودو ، استانداردهای وای فای: درک پروتکل های مختلف 802.11

استانداردهای وای فای: درک پروتکل های مختلف 802.11

Contents

امروز ، تحت نام Wi-Fi ، ما می یابیم ده ها استاندارد مختلف که همه پیشوند یکسان دارند: 802.11. در متن زیر می توانید اطلاعات مربوط به مهمترین آنها را پیدا کنید. اگر بیشتر آنها نقاط مشترک را به اشتراک بگذارند ، هر یک نیز در مقایسه با قبلی خود یک تکامل حساس را نشان می دهند.

WiFi 802 استاندارد چیست.11ac ?

استاندارد 802.11ac تکامل 802 است.11n ، اولین استاندارد WiFi باند پهن. این بهترین استانداردهای WiFi است زیرا در استفاده روزانه ما از شبکه های بی سیم ما با تلفن هوشمند ، رایانه لوحی یا لپ تاپ ما مداخله می کند ..

WiFi 802.11ac ، چیست ?

802.11AC یک استاندارد انتقال WiFi است که توسط IEEE (انستیتوی مهندسان برق و الکترونیکی) تأسیس شده است.

استانداردهای خاص تری وجود دارد که به طور موازی با کاربردهای بسیار خاص سازگار است:

 • 802.11AH جریان کم اما دامنه WiFi طولانی (حداکثر 100 متر) را ارائه می دهد و بنابراین نیازهای اشیاء متصل را کاملاً برآورده می کند
 • 802.11AD سرعت جریان بسیار بالایی را در محدوده محدود (10 متر) ارائه می دهد

802.11ac ، آن را تغییر می دهد ?

استاندارد 802.11ac در سال 2013 ظاهر شد. ادغام فناوری “پرتو” باعث بهبود در انتشار امواج می شود که اکنون به دستگاهی که به شبکه WiFi متصل می شود به جای اینکه به طور تصادفی منطقه را در اطراف نقطه دسترسی بپردازد ، به شبکه WiFi متصل می شود.

WiFi 802.11AC همچنین پشتیبانی MIMO (ورودی چندگانه و خروجی چندگانه) را اضافه می کند که به طور خاص به یک نقطه دسترسی به WiFi اجازه می دهد تا چندین آنتن را برای تقویت سرعت جریان اتصال قرار دهد.

استفاده از عرض کانال 80 مگاهرتز (در مقایسه با 40 برای 802.11n) و باند فرکانس 5 گیگاهرتز عوامل دیگری هستند که اتصال بی سیم با کیفیت بسیار بهتر از استاندارد قدیمی را تضمین می کنند.

WiFi Standard 802.11ac

امروزه بیشتر تجهیزات شبکه (کانون یا روتر) و دستگاههای پیشرفته با این استاندارد کار می کنند. تمام تجهیزات WiFi نصب شده توسط Noodo با 802 سازگار است.11ac.

جانشین استاندارد WiFi 802.11AC باید 802 باشد.11AX. این استاندارد نوید می دهد تا 4 برابر بیشتر از استاندارد فعلی باشد.

یک سوال ? یک توصیه ? یک نیاز خاص ? من با نودو تماس می گیرم

استانداردهای وای فای: درک پروتکل های مختلف 802.11

استانداردهای مختلف Wi-Fi

راه اندازی تاریخ های Wi-Fi از سال 1997. از آن زمان ، استانداردهای WiFi همچنان به تکامل خود ادامه می دهند تا جریان کارآمدتری با مسافت های طولانی تر ارائه دهند. این فناوری مطابق با استانداردهای Wi-Fi به نام 802 است.11. به دنبال این 5 شکل ، یک نامه یا یک سری نامه وجود دارد.

هدف این حروف تمایز هر نسل است. از آنها به ویژه برای تشخیص استفاده از آن در مورد 802 استاندارد استفاده می شود.11a و 802.11b. یکی برای شرکت ها و دیگری برای افراد در نظر گرفته شده است. در این راهنما که توسط Mapetitebox ارائه شده است ، هر آنچه را که باید در مورد استانداردهای مختلف Wi-Fi بدانید.

تاریخچه فناوری WiFi یا اتصال بی سیم چیست ?

همانطور که قبلاً گفته شد ، فناوری Wi-Fi ، برای وفاداری بی سیم یا وفاداری بی سیم ، در سال 1997 ظاهر شد. هدف اولیه آن انتقال داده ها از یک شبکه به شبکه دیگر بود. این مجموعه ای از استانداردها را رعایت می کند که اولین آن 802 بود.11.

این پروتکل بسیار تغییر کرده است. قبلاً آن را به یک نوار فرکانس اعم از 2.4 تا 2.5 گیگاهرتز و می تواند به حداکثر جریان 2 مگابیت در ثانیه برسد. امروزه پیشرفت های زیادی حاصل شده است و جریان های قابل دسترسی در حدود چند صد یا حتی چند هزار مگابایت در ثانیه است.

استانداردهای Wi-Fi

آنچه باید در مورد استانداردهای مختلف Wi-Fi شناخته شود ?

در کل ، نه پروتکل ایجاد شده است که آخرین پروتکل 802 است.11 آه ، اجازه رسیدن به حداکثر 6،750 مگابایت در ثانیه جریان. در اینجا لیست پروتکل های اصلی موجود است تا حالا.

 • 802.11: این استاندارد اولیه است که در سال 1997 تأسیس شده است.
 • 802.11a و 802.11b: این دو استاندارد WiFi نسخه دوم پروتکل است که در سال 1999 ایجاد شده است. نسخه A برای مشاغل و نسخه B برای افراد در نظر گرفته شده است.
 • 802.11G: این پروتکل در سال 2003 تأسیس شد. به طور خاص ، افزایش دامنه سیگنال و همچنین حداکثر سرعت قابل دسترسی در WiFi را فعال کرده است.
 • 802.11n: این پروتکل موجود از سال 2009 اولین کسی بود که از جعبه اینترنت جعبه سرعت بسیار بالا بهره مند شد. فیبر نوری در دهه 2000 پدیدار شد, بنابراین این استاندارد اولین کسی بود که از پتانسیل واقعی بهره برداری می کرد.
 • 802.11AC: این پروتکل از سال 2013 قدمت دارد. هنوز هم امروزه معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد ، به شما امکان می دهد به جریان های همیشه بالاتر برسید.

مشاوره از منکم اهمیتجعبه

برای فهمیدن اینکه کدام فناوری برای چه تجهیزات در نظر گرفته شده است ، باید به وب سایت ارائه دهنده دسترسی به اینترنت یا تولید کننده مورد نظر بروید. هیچ نکته ای برای داشتن تجهیزات با WiFi 6 وجود ندارد اگر هیچ دستگاهی در دسترس با این استاندارد سازگار نیست.

پارامترهایی که در استانداردهای مختلف Wi-Fi متفاوت هستند چیست؟ ?

هر استاندارد WiFi با سه ویژگی مهم تر از سایرین متمایز می شود. این خصوصیات اصلی قدرت سیگنال ، دامنه آن و فرکانس آن است. در اینجا جزئیات بیشتری برای هر یک از آنها آورده شده است.

 • قدرت سیگنال:: در هر ثانیه در بیت شمارش می شود. این سرعت انتقال اطلاعات است. جعبه های اینترنتی گاهی اوقات ستایش می کنند تا 1 گیگابایت در ثانیه در دانلود. این بدان معنی است که می توان مقداری از داده های معادل 1 گیگابایت را در یک ثانیه بارگیری کرد. به عنوان مثال ، فیلمی که 1H45 در HD به طول انجامید تقریباً 3 گیگابایت وزن دارد. با 500 مگابایت در ثانیه جریان در ثانیه ، می توان چنین فیلمی را در فضای کمتر از یک دقیقه بارگیری کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نصب آن ، می توان یک آزمایش جریان را انجام داد.

تنظیمات استاندارد Wi-Fi

پارامترهایی که بین استانداردهای مختلف Wi-Fi متفاوت است ?

 • دامنه سیگنال: این به سادگی حداکثر سیگنال است که سیگنال می تواند به آن برسد. با حرکت کاربر از منبع ، قدرت سیگنال به وضوح کاهش می یابد. منبع صادر کننده می تواند به شکل یک جعبه اینترنت یا تلفن هوشمند در حالت مودم باشد. در موانع همچنین می تواند انتشار موج و بنابراین قدرت و دامنه آن را ترمز کند. هرچه نوار فرکانس مورد استفاده بیشتر باشد ، شبکه نسبت به موانع حساسیت بیشتری دارد و دامنه کمتری خواهد داشت.
 • فرکانس پخش سیگنال:: بدون شک پیچیده ترین مفهوم برای درک. اطلاعات از طریق امواج هرتزیان پخش می شود. این امواج در یک باند فرکانس که در هرتز شمرده می شود ، و به طور دقیق تر در گیگا هرتز وجود دارد. دو باند فرکانس یا طیف فرکانس وجود دارد که توسط مودم ها استفاده می شود: فرکانس 2.4 گیگاهرتز و فرکانس 5 گیگاهرتز. هرچه فرکانس بالاتر باشد ، اطلاعات بیشتری به آن اجازه می دهد. با این حال ، هر چه سریعتر جریان اطلاعات باشد ، و بنابراین هرچه فرکانس بالا ، سیگنال پایین تر از موانع کم و حساس باشد.

در دستگاه های مورد استفاده کم و بیش با هر دو باند فرکانس سازگار خواهند بود. به عنوان مثال ، قدیمی ترین تلفن ها با فرکانس های 5 گیگاهرتز سازگار نیستند. به همین دلیل است که بسیاری از روترها از فناوری آن استفاده می کنند دو بانده.

باند دوتایی چیست ?

فن آوری دو بانده یک فناوری است که به ویژه توسط اکثر تجهیزات Wi-Fi امروزی مورد استفاده قرار می گیرد. هر یک روتر در واقع می تواند از فرکانس 5 گیگاهرتز ، 2.4 گیگاهرتز یا هر دو به طور همزمان استفاده کند. این جایی است که فناوری وارد می شود دو بانده. این اجازه می دهد تا روتر اینترنت اطلاعاتی را در هر دو فرکانس ارسال و دریافت کند. این همچنین Wi-Fi را برای هر دستگاه بهینه می کند. جدیدترین دستگاه ها ، سازگار با فرکانس 5 گیگاهرتز ، از آن استفاده می کنند در حالی که دستگاه های قدیمی تر برای فرکانس 2.4 گیگاهرتز در نظر گرفته شده اند.

ویژگی های استانداردهای مختلف Wi-Fi 802.11

اصطلاحات فنی توضیح داده شده است ، وقت آن است که به قلب موضوع برسیم. هر استاندارد دارای خصوصیاتی است که مخصوص آن است. لازم به ذکر است که یک استاندارد قبلی لزوما منسوخ نیست.

هر یک استاندارد Wi-Fi بسته به کاربر نیازهای مختلفی را برآورده می کند. به این دلیل نیست که یک استاندارد قدیمی است که به طور سیستماتیک منسوخ شده است. علاوه بر این ، برخی از استانداردهای Wi-Fi مانند 802.11ah یا 802.11ax کارآمد است ، اما در برخی موارد بسیار خاص. بنابراین لازم است یک برنامه بتونی و بهینه شده برای هر استاندارد Wi-Fi موجود پیدا کنید.

استانداردهای Wi-Fi 802.11 A ، B و G ، آغاز بی سیم

دو استاندارد Wi-Fi اول به نام 802.11a و 802.11b نسبتاً شبیه به چند استثناء است. این ها بودند اولین استانداردهای وای فای برای عموم مردم و اجازه دسترسی به اینترنت در خانه. بنابراین اولین روترها و مودم های داخلی به طور طبیعی بر اساس این دو استاندارد مدل شدند.

 • استاندارد 802.11a, یا WiFi 1 برای شرکت ها در نظر گرفته شده بود. در واقع ، او از باند فرکانس 5 گیگاهرتز استفاده کرد ، بنابراین به این معنی بود که او می تواند اطلاعات بیشتری را در یک زمان منتقل کند. در سیگنال همچنین در برابر موانع و تداخل مقاوم تر بود. بنابراین این حداکثر جریان بالقوه آن از 54 مگابایت در ثانیه را توضیح داد. دامنه سیگنال حدود 35 متر بود. این استاندارد ترین استاندارد بود. تا سال 2009 و 802 استاندارد نبود.11n برای بیش از این 54 مگابایت در ثانیه حداکثر.
 • استاندارد 802.11b برای افراد در نظر گرفته شده بود. این دامنه مشابه با استاندارد 802 را ارائه داد.11a ، یعنی 35 متر. با این حال ، او جریان کمتری را ارائه داد. او حداکثر 11 مگابایت در ثانیه. این به ویژه به دلیل استفاده از باند فرکانس 2.4 گیگاهرتز بود. از این رو ، به این ترتیب اجازه می دهد تا اطلاعات کمتری را منتقل کنند ، اما اجازه می دهد دامنه بیشتری ، محوری که بعداً با استاندارد زیر نیز کار شده است.
 • در سال 2003 منتشر شد, استاندارد 802.11 گرم, یا Wi-Fi 2 ، می تواند به عنوان تلفیقی بین بهترین استانداردهای WiFi A و B ارائه شود. یعنی دامنه به لطف فرکانس 2.4 گیگاهرتز تا 40 متر گسترش یافته است, اما جریانی که با وجود حداکثر 54 مگابایت در ثانیه باقی مانده است. این استاندارد به عموم مردم این امکان را می دهد تا برای اولین بار ، تفاوت اصلی ADSL و فیبر نوری ، سرعت بالایی را طعم دهند.

802 استاندارد.11 A ، B و G: پروتکل ها بیش از

اگرچه 802 استاندارد.11 A ، B و G بسیار مفید بوده اند نه گذشته ، آنها اکنون منسوخ شده اند. از ویژگی های آنها در واقع فراتر رفته است. امروزه بیشتر تجهیزات از Wi-Fi 5 یا حتی Wi-Fi 6 استفاده می کنند. اینها در واقع بسیار مؤثرتر و با کاربردهای فعلی سازگار هستند.

استاندارد 802.11 N یا WiFi 4 ، دموکراتیک سازی باند پهن و سرعت بسیار بالا

تفاوت اصلی در استانداردهای Wi-Fi که از سال 2009 ایجاد شده است استفاده از دو باند فرکانس 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز. استاندارد 802.بدین ترتیب این امکان را فراهم می آورد که پهنای باند را با توجه به استفاده از هر دستگاه اختصاص دهد. به عنوان مثال ، رایانه ای که نیاز به اتصال بهتری دارد ، پهنای باند را در 5 گیگاهرتز اختصاص می دهد ، و بنابراین از سرعت بهتری بهره مند می شود ، جایی که یک تلفن قایقرانی در اینترنت در پهنای باند 2.4 گیگاهرتز قرار می گرفت و باعث می شد دامنه بهتری داشته باشد ، برای حرکت ، اما یک جریان کمی پایین تر.

802.این اولین استانداردی است که به سرعت بالا و سرعت بسیار بالا دسترسی پیدا می کند. در واقع ، فن آوری های اینترنتی ثابت در دهه 1900 و 2010 ، استاندارد 802 در حال تحول است.بنابراین او امکان دستیابی به آن را فراهم کرد جریانهای هلندی که می توانند تا 288 مگابایت در ثانیه با 70 متر صعود کنند با تشکر از فرکانس 2.4 گیگاهرتز و 600 مگابایت در ثانیه بیش از 35 متر به لطف فرکانس 5 گیگاهرتز.

یکی دیگر از تازگی های موجود در استاندارد 802.11n ، گروه گسترش یافته. تا آن زمان ، نوارهای فرکانس 2.4 گیگاهرتز یا 5 گیگاهرتز عرض 20 مگاهرتز داشتند. با این حال, یک باند گسترده تر به معنای گردش بهتر اطلاعات و در نتیجه جریان بالاتر است. به همین دلیل نسخه N از استاندارد 802 است.او می توانست عرض پهنای باند خود را دو برابر کند و تا 40 مگاهرتز برود. بنابراین امکان دو برابر شدن جریان اطلاعات در گردش را امکان پذیر می کند.

تفاوت های بایت ، بیت ، بایت

برای خواندن واحدهای مورد استفاده در علوم کامپیوتر نیز بخوانید

802.11 AC یا WiFi 5 ، رایج ترین فناوری بی سیم در حال حاضر

استاندارد 802.11AC یکی از بیشترین مورد استفاده در حال حاضر است. این امکان را به شما می دهد تا با استفاده از طیف فرکانس 160 مگاهرتز به حداکثر جریان 1300 مگابیت بر ثانیه یا حتی 2600 مگابایت بر ثانیه برسید. او دامنه 35 متر به دلیل قرار گرفتن در فرکانس 5 گیگاهرتز است. فرکانس 2.4 گیگاهرتز دیگر وجود ندارد.

فن آوری پرتو همچنین با استاندارد 802 ظاهر شد.11ac. به طور خاص اجازه می دهد تمرکز و هدایت سیگنال در یک جهت. تا آن زمان سیگنال به طور مداوم و از همه جهات برابر می شود. تقویت جهت گرفته شده توسط سیگنال بنابراین سرعت جریان را افزایش می دهد. بنابراین این فناوری با جلوگیری از از دست دادن داده و تداخل داده ، می توانید اتصال WiFi خود را تقویت کنید.

مخفف MIMO چیست ?

مخفف MIMO برای ورودی های چندگانه, خروجی های متعدد یا ورودی های متعدد و خروجی های متعدد ، فناوری است که توسط روترها استفاده می شود. با چندین آنتن ، یک روتر می تواند مسئله و دریافت داده ها از چندین دستگاه. یک دستگاه واحد می تواند دو برابر داده دریافت کند.

802 استاندارد وای فای.11 میلادی ، 802.11 آه و 802.11 تبر (Wi-Fi 6) به طور مفصل

سه استاندارد آخر تحت پوشش Mapetitebox استانداردهای WiFi خاص هستند. برخی از آنها جریان عظیمی دارند ، وقتی برخی دیگر دامنه بسیار طولانی را نشان می دهند. این استانداردها وجود دارند و عملیاتی هستند ، اما هنوز هم برای یافتن سودمندی واقعی تلاش می کنند. با این حال ممکن است که در طولانی مدت ، یک برنامه خاص برای هر یک از آنها یافت شود. این فناوری ها هنوز برای عموم مردم در نظر گرفته نشده است و به عنوان مثال ، به ویژه در صنعت برنامه های خاص تری داشته باشید.

جریان استاندارد Wi-Fi

جریان استاندارد Wi-Fi 802.11AD ، آه و تبر ?

در اینجا آخرین استانداردهای Wi-Fi اجازه می دهد:

Wi-Fi AC ، AD ، N ، G استانداردها: جریان ، عملیات ، تفاوت ها ، همه چیز را درک کنید !

wi-fi در همه جا در اطراف ما است. شبکه ای که ما به طور خودکار در خانه یا با چند کلیک در خیابان یا کافه ها ضبط می کنیم. مانند بسیاری از کاربردهای دیجیتالی زندگی روزمره ، ما دیگر حتی به آن فکر نمی کنیم. اما چگونه استانداردهای Wi-Fi را تغییر داده است ? امروز چگونه کار می کند ? ما با شما سهام می گیریم.

استانداردهای Wi-Fi

اگر فکر می کردید که Wi-Fi از ابتدای کار تغییر نکرده است یا اینکه در خانه و محل کار شما یکسان است ، متأسفیم اما شما اشتباه می کنید ! از اواخر دهه 1990, او تحت تحولات رادیکال قرار گرفته ، سازگار یا ایجاد کرده است, به همان اندازه که ممکن است ناامن باشد. برای کمک به شما در دیدن واضح تر ، تصمیم گرفتیم این راهنمای کوچک را جمع کنیم.

استانداردهای WiFi: چه تفاوت هایی در جریان ?

در سال 1997 بود که استانداردهای IEEE 802 برای اولین بار ظاهر می شوند.11 ، مسئول تعریف مفهوم شبکه بی سیم. دو سال بعد, Wi-Fi Alliance (سپس WECA نامگذاری شده است) توسط شش پیشگام ایجاد می شود برای مدیریت برند تازه متولد شده.

امروز ، تحت نام Wi-Fi ، ما می یابیم ده ها استاندارد مختلف که همه پیشوند یکسان دارند: 802.11. در متن زیر می توانید اطلاعات مربوط به مهمترین آنها را پیدا کنید. اگر بیشتر آنها نقاط مشترک را به اشتراک بگذارند ، هر یک نیز در مقایسه با قبلی خود یک تکامل حساس را نشان می دهند.

802.11 باند فرکانس حداکثر جریان نظری محدوده تراکم، شلوغی پهنای کانال میمو
داشتن 5 گیگاهرتز 54 مگابیت در ثانیه ضعیف ضعیف 20 مگاهرتز هیچ
شرح 2.4 گیگاهرتز 11 مگابیت در ثانیه درست عالی 20 مگاهرتز هیچ
جف 2.4 گیگاهرتز 54 مگابیت در ثانیه درست عالی 20 مگاهرتز هیچ
نه 2.4 گیگاهرتز از 72 تا 288 مگابیت در ثانیه خوب عالی 20 مگاهرتز هیچ
نه 5 گیگاهرتز از 72 تا 600 مگابیت در ثانیه درست ضعیف 20 یا 40 مگاهرتز آره
AC (موج 1) 5 گیگاهرتز از 433 تا 1300 مگابیت در ثانیه درست ضعیف 20 ، 40 یا 80 مگاهرتز آره
AC (موج 2) 5 گیگاهرتز از 433 تا 2600 مگابیت در ثانیه درست ضعیف 20 ، 40 ، 80 یا 160 مگاهرتز بله (+mu-mimo)
آگهی 60 گیگاهرتز 7 گرم در ثانیه خیلی ضعیف ضعیف ? آره
مون 900 مگاهرتز 18 مگابایت بسیار قوی عالی ? ?
عود 54 مگاهرتز -790MHz ? بسیار قوی عالی ? ?
تبر 5 گیگاهرتز حداکثر 10 گیگابیت در ثانیه ? ضعیف ? آره

یادآوری فنی کوچک ، هرچه فرکانس پایین تر باشد ، شبکه بیشتر می شود. از طرف دیگر ، بیشتر مشمول تداخل های بیرونی است. به این دلیل که 2.4 گیگاهرتز به تدریج رها شد. علاوه بر این ، هنگامی که ما در مورد حداکثر جریان نظری صحبت می کنیم ، اغلب لازم است که آن را به دو تقسیم کنیم تا سرعت واقعی داشته باشد. سرانجام ، دامنه نیز به شدت با پیکربندی مکان ، با وجود موانع به عنوان دیوارهای بتونی مرتبط است.

در مواجهه با عدم امکان ارائه جامع مجموعه استانداردهای Wi-Fi موجود یا وجود, ما تصمیم گرفتیم که سه نفر را به شما ارائه دهیم, بدون شک مهمترین ، در زیر.

Wi-Fi 802.11b ، شروع برای افراد

ما ترجیح می دهیم Wi-Fi 802 را بگوییم.11a و 802.11b. ما در سال 1999 هستیم ، اولین شبکه های Wi-Fi وارد می شوند ، استاندارد اول برای مشاغل در نظر گرفته شده است ، دومی برای افراد. با این حال ، آنها اولین تفاوت واقعی دارند. اولین استفاده از باند 5 گیگاهرتز دارای مدولاسیون ODFM است که به آن اجازه می دهد تا به 54 مگابایت در ثانیه برسد. مورد دوم در باند 2.4 گیگاهرتز است اما مدولاسیون ODSS آن را با 11 مگابایت در ثانیه قرار می دهد.

بي سيم

Wi-Fi 802.11g ، یک وای فای متحد

در سال 2003 ، ما شاهد اولین جهش بودیم. دو استاندارد قبلی در زیر یک و یکسان ، 802 جمع شده اند.11 گرم. این ترکیبی از این دو است. ما با ترکیب فرکانس در 2.4 گیگاهرتز ، مدولاسیون ODFM بخش خصوصی را بازیابی می کنیم. هدف این است که قدرت را ترکیب کنید (در 54 مگابایت در ثانیه و برای همه کاربران حمل می شود. نکته مثبت ، سازگاری مجدد با دو استاندارد قدیمی تضمین می شود.

Wi-Fi 802.11ac ، استاندارد اصلی فعلی

Wi-Fi 802.11AC استاندارد اصلی فعلی است. موج اول یا نسل اول استاندارد حداکثر سرعت 3.47 گیگابیت بر ثانیه را ارائه می دهد ، در حالی که موج دوم حداکثر جریان 6.93 گیگابیت در ثانیه را ارائه می دهد. علاوه بر افزایش نرخ شدید ، تازگی اصلی ناشی از این موج دوم ، ظاهر فناوری MU-MIMO (ورودی چندگانه/خروجی چندگانه) است.

این به Wi-Fi اجازه می دهد تا همزمان از چندین جریان استفاده کند. با Wi-Fi 802.11ac ، اینها می توانند تا 8 همزمان باشند. این استاندارد فقط بر روی فرکانس 5 گیگاهرتز کار می کند ، امواج به لطف پرتوها جهت گیری می شوند و به خصوص در نهایت آن را می یابیم “چند کاربره” که به همان ترمینال اجازه می دهد چندین کاربر را همزمان مدیریت کنند.

استانداردهای Wi-Fi

Wi-Fi 802.11AD ، یک استاندارد سریع اما بسیار کوتاه

استاندارد جدید 802.11AD ، برای اولین بار توسط تلفن هوشمند ، Max Pro مجهز به یک تراشه Qualcomm ، یک رویکرد کاملاً متفاوت از WiFi ارائه می دهد. این استاندارد دامنه را به نفع سرعت شدید قربانی می کند. این بر اساس باند فرکانس 60 گیگاهرتز است که به آن اجازه می دهد تا به A برسد سرعت چشمگیر 7 گیگابیت در ثانیه. از طرف دیگر ، دامنه آن بسیار کوتاه است و اتصال نمی تواند از دیوارها و موانع دیگر عبور کند. روتر باید در چشم باشد. بنابراین این استاندارد برای یک دفتر یا یک ملک کامل مناسب نیست ، اما می تواند برای یک اتاق واحد عملی باشد. قیمت آن با این حال برای در نظر گرفتن دموکراتیک در حال حاضر بسیار بالا است.

Wi-Fi 802.11AH و AF ، هنجارهای دامنه باورنکردنی

برخلاف 802.11AD ، استاندارد 802.11ah و AF در محدوده شرط بندی می کنند. بنابراین ، 801.11ah ، که به آن Hifi Halow نیز گفته می شود ، حداکثر دامنه یک کیلومتر را ارائه می دهد. برای رسیدن به این محدوده ، استاندارد جدید بر اساس باند فرکانس 900 مگاهرتز است. در عوض ، سرعت جریان بین 150 کیلوبیت بر ثانیه و 18 مگابیت در ثانیه است. این فناوری می تواند برای اشیاء متصل مفید باشد. اولین دستگاه های Halow برای سال 2018 پیش بینی می شود. 802.11AF ، با نام مستعار White-Fi یا Super WiFi ، بر اساس باند فرکانس تلویزیونی بین 54 مگاهرتز و 790 مگاهرتز استوار است. این می تواند چندین کیلومتر از دسترس را پوشش دهد.

Wi-Fi 802.11ax ، استاندارد آینده

حتی موج دوم استاندارد 802.11AC در مقابل استاندارد آینده کم رنگ است: 802.11AX. این استاندارد جدید نه تنها سرعت کلی شبکه را افزایش می دهد بلکه همچنین سرعت اتصال بی سیم چهار برابر شخصی. در آزمایشگاههای تحقیق و توسعه خود ، هواوی موفق شد به سرعت اتصال بی سیم 10 گیگابیت در نوار فرکانس 5 گیگاهرتز برسد. این استاندارد باید از سال 2019 نهایی شود.

چه آینده ای برای wi-fi ?

همانطور که در بالا به شما گفتیم ، ما اغلب در مورد حد نظری جریان در اینجا صحبت می کنیم. اما ، فراتر از آنچه اپراتور می تواند قول دهد ، در حال حاضر محدودیت های دیگری وجود دارد. اگر برخی از مدل های لپ تاپ ها شامل 3 جریان فضایی (3 آنتن) هستند ، برخی دیگر به 2 محدود هستند, کافی است به جای 1300 پتانسیل ، اتصال 867 مگابیت در ثانیه را برطرف کنید. اما ، حتی اگر 3 آنتن داشته باشید ، جعبه شما هنوز هم باید آنها را بپذیرد. در مدل های عمومی در فرانسه ، ما فقط LiveBox 4 را پیدا می کنیم.

در مورد تلفن های هوشمند شما ، این روند حتی اگر یکسان باشد بیشتر و بیشتر تلفن های هوشمند اکنون با استاندارد 802 سازگار هستند.11AC موج 2. مشکلات Haut-Débit که ممکن است به نظر می رسد حکایتی با پشتوانه. که هنوز هم مشکلات سازگاری را در باند 2.4 گیگاهرتز با مایکروویو و سایر دستگاه های بلوتوث به یاد می آورد.

با این حال ، چالش دیگری در انتظار Wi-Fi است. 4G نامحدود 4G و حتی 5G Haut-Débit می تواند به معنای توقف مرگ آن باشد. در ایالات متحده ، این یک روند واقعی است که به نظر می رسد ظهور می کند ، حتی اگر برای لحظه ای ، در خانه ، این وضعیتی است که هنوز هم ممتاز است. برای چه مدت ? سایر فن آوری های آینده نگر مانند اتصال به اینترنت از طریق LED یا از طریق میکرو ماهواره مدار خاک نیز می تواند WiFi را به فراموشی بفرستد.

همچنین بخوانید:

 • Google WiFi: تست کامل ، بررسی ها ، ویژگی ها ، نصب
 • فیس بوک اکنون می تواند Wi-Fi رایگان را در اطراف شما پیدا کند ، در اینجا چگونه آورده شده است
 • چگونه بررسی کنیم آیا کسی Wi-Fi شما را پرواز می کند و از خود محافظت می کند

آیا تکامل Wi-Fi را در خانه یا محل کار تجربه کرده اید؟ ? برجسته ترین افرادی که با گذشت زمان به آنها اشاره کرده اید ? همه چیز را در نظرات توضیح دهید و در مورد بهترین حکایات خود برای ما بگویید !

 • اشتراک اشتراک ->
 • توییتر
 • اشتراک گذاری
 • ارسال به یک دوست