Windows Crash به صورت دستی – صفحه آبی در صورت تقاضا ، راهنمای نهایی برای حل خطاهای صفحه آبی (BSOD) در ویندوز – LE Crab Info

راهنمای نهایی برای حل اشتباهات صفحه آبی (BSOD) در ویندوز

Totovelo10 نظر جدیدی در مورد مقاله VirtualBox ارائه داده است: 7 ساعت پیش موارد اضافی دعوت شده را نصب کنید

Windows Crash به صورت دستی – صفحه آبی در صورت تقاضا

آرم tweaks.com

ویندوز شامل یک ویژگی است که می تواند با نگه داشتن کلید CTRL سمت راست و فشار دادن کلید “قفل پیمایش” دو بار ، به صورت دستی سیستم را خراب کند. این می تواند برای تولید زباله تصادف برای اشکال زدایی برنامه ها مفید باشد یا می تواند یک شوخی سرگرم کننده باشد. برای فعال کردن این ویژگی این مراحل را دنبال کنید:

 1. ویرایشگر رجیستری را با کلیک بر روی دکمه شروع و تایپ کردن باز کنید دوباره و ضربه زدن به. اگر در XP هستید ابتدا Run را انتخاب کرده و سپس تایپ کنید دوباره و ضربه را وارد کنید.
 2. هدایت به: hkey_local_machine \ system \ currentcontrolset \ services \ i8042prt \ پارامترها.
 3. یک مقدار DWORD جدید ایجاد کرده و آن را نامگذاری کنید Crashonctrlscroll
 4. بر روی مقدار DWORD جدید کلیک راست کرده و انتخاب کنید تغییر.
 5. 1 را در قسمت Value Data تایپ کنید و روی OK کلیک کنید.
 6. سیستم خود را دوباره ببندید و راه اندازی مجدد کنید.

اکنون می توانید با نگه داشتن کلید CTRL سمت راست و فشار دادن “قفل پیمایش” دو بار ، سیستم خود را آبی (سقوط) کنید.

نکته:

سیستم شما ممکن است هنگام شروع این تصادف به طور خودکار راه اندازی مجدد شود. اگر سیستم شما با شروع تصادف دوباره راه اندازی مجدد می کند و می خواهید صفحه آبی را ببینید ، این مراحل را دنبال کنید:

1. رفتن به صفحه کنترل > سیستم
2. کلیک کنید روی پیشرفته زبانه
3. زیر راه اندازی و بازیابی, کلیک کنید بر روی مجموعه دکمه.
4. زیر خرابی سیستم, گزینه را انتخاب کنید به طور خودکار راه اندازی مجدد.

راهنمای نهایی برای حل اشتباهات صفحه آبی (BSOD) در ویندوز

هنگامی که یک خطای مهلک بر روی سیستم شما رخ می دهد ، ویندوز معروف را نشان می دهد صفحه آبی مرگ (یا BSOD برای صفحه آبی مرگ). این خطای مهلک زمانی رخ می دهد که سیستم عامل به وضعیت بحرانی برسد که دیگر نتواند به درستی کار کند.

شما می توانید هنگام نصب به روزرسانی ، یک برنامه ، تجهیزات یا ناگهان ، بدون هیچ گونه اقدام دقیق به نظر برسد که باعث ایجاد آن شده است. ویندوز هنوز اینگونه عمل می کند : او ناگهان متوقف می شود تا از دست دادن داده های احتمالی محافظت کند ، او را نمایش می دهد صفحه آبی سپس رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید.

طبق گزارش های خطاها که تا آوریل 2014 به مایکروسافت ارسال شده است ، دلایلی که ویندوز Crashe به این ترتیب توزیع می شود:

 • خلبانان محیطی سوم: 70 ٪
 • ناشناخته ، به دلیل فساد جدی حافظه: 15 ٪
 • خطاهای مادی: 10 ٪
 • کد مایکروسافت: 5 ٪

گاهی اوقات استثنایی ، صفحه آبی مرگ که به دنبال یک خطای کشنده است ، متأسفانه می تواند بارها در دستگاه شما نمایش داده شود. اگر در حال حاضر این مورد برای شما باشد ، به شما نیاز خواهید داشت خلبان مسئول خطای کشنده را پیدا کنید و راه حلی برای آن بیاورید. یک دستگاه ، خلبان آن یا برنامه مرتبط با آن می تواند علت صفحه نمایش آبی باشد. به روزرسانی خلبان یا برنامه در بیشتر موارد مشکلات پیش آمده است.

در این آموزش ، من به شما نشان خواهم داد که چگونه صفحه آبی را تجزیه و تحلیل کنید به منظور یافتن راننده مسئول خطای کشنده و بنابراین می توانید به طور قطعی مشکل را حل کنید ! هدف این است که به شما اجازه دهید دوباره از رایانه شخصی خود در آرامش استفاده کنید ، بدون این که یک صفحه آبی دوباره ظاهر شود و شما را در کار خود قطع کند.

مقدمه: پرونده های تصویر حافظه

هنگامی که سیستم خراب می شود ، بنابراین ویندوز a را نمایش می دهد صفحه آبی, که با a همراه است کد توقف. این کد توقف اولین اطلاعات را در مورد ما می دهد ماهیت خطای کشنده.

من اطلاعات: می توانید تمام کدهای توقف و معنی آنها را در کد مرجع بررسی اشکال سایت Microsoft Hardware Dev Center پیدا کنید.

با این حال ، این کد توقف می تواند کاملاً باشد avare با اطلاعات. در ضبط بالا ، کد توقف مدیریت حافظه نشان می دهد که یک خطای جدی در مدیریت حافظه رخ داده است … بدون دانستن چیزهای بیشتر (نگاه کنید به. بررسی اشکال 0x1a: Memory_Management).

تا ویندوز 7 ، صفحه آبی نمایش داده می شود چهار پارامتر, که با کد توقف (یافتن این چهار پارامتر در رویداد Observer امکان پذیر است). آنها به شما امکان می دهند کمی بیشتر در مورد خطای کشنده بدانید.

در مثال زیر ، اولین پارامتر کد توقف unmoundable_boot_volume دستگاهی را که نتوانسته است توسط سیستم نصب شده باشد نشان می دهد (نگاه کنید به. : بررسی اشکال 0xed: unmountable_boot_volume).

در صورت وجود ، نام خلبان که کاشته شده نیز نمایش داده می شود. در مثال زیر ، اینها RTKVHD64 هستند.سید. دومی از طرف دیگر از طرف دیگر به ما می گوید خیلی بیشتر به علت خطای کشنده. Google Research به ما می گوید که این درایور صوتی صوتی با کیفیت بالا است.

با این حال ، نام ماژول مسئول سقوط همیشه ظاهر نمی شود !

من یک کد خاموش دارم که هیچ اطلاعاتی به من نمی دهد و نام راننده مسئول این تصادف نمایش داده نمی شود … چگونه می توانم برای یافتن منشاء خطای کشنده انجام دهم ?

وقت نداشتم ببینم چه چیزی در صفحه آبی مشخص شده است ! چگونه می توانم برای اشکال زدایی ویندوز انجام دهم ?

وحشت نکنید ! من قصد داشتم به شما بدهم راه حل برای یافتن منبع صفحه های آبی خود.

پس از کاشت سیستم و پس از نمایش صفحه آبی ، ویندوز به A ادامه می یابد خالی کردن حافظه فیزیکی (RAM) رایانه ، با بارگیری محتوای آن در یک پرونده دیسک سخت: فایل تصویری حافظه (یا فایلهای زباله حافظه). همچنین می توانید از طریق درصد تکمیل که به تدریج باورنکردنی است (حداکثر “100 ٪ تمام شده”) پیشرفت تخلیه حافظه را روی صفحه آبی دنبال کنید)).

بنابراین این فایل تصویر حافظه حاوی یک کپی از تمام داده های موجود در حافظه رایانه قبل از اعم از. این داده ها به منظور ایجاد یک ارزشمند هستند تشخیص کامل در مورد تصادف پنجره ها. با مشورت با آنها ، مطمئناً ما را پیدا خواهیم کرد خلبان خلبان ویندوز !

دو نوع فایل تصویر حافظه وجود دارد: پرونده هایی برای حالت اصلی (زباله حالت هسته) و پرونده هایی برای حالت کاربر (فایل های دامپزشکی حالت کاربر). [1]

[1] حالت کاربر و حالت هسته ^

در رایانه ویندوز ، پردازنده دو حالت مختلف دارد: الف حالت کاربر و یکی حالت اصلی. پردازنده بین دو حالت تغییر دهید بسته به نوع کدی که او انجام می دهد: برنامه های کاربردی در حالت کاربر وجود دارد ، اجزای سیستم عامل در حالت هسته. بیشتر خلبان در حالت هسته وجود دارد ، اما برخی می توانند در حالت کاربر کار کنند.

برای حل مشکلات صفحه آبی خود ، باید تجزیه و تحلیل کنید تصویر حالت حالت هسته هسته. این پرونده هایی هستند که حاوی اطلاعات برای اشکال زدایی در سیستم هستند. پرونده های حالت کاربر به آنها امکان می دهد فقط برنامه های نصب شده توسط کاربران را اشکال زدایی کنند.

ویندوز می تواند تولید کند پنج نوع حافظه تصویر برای حالت هسته ، تفاوت در اندازه پرونده تولید شده:

 • تصویر حافظه کامل : حاوی تمام حافظه فیزیکی که در زمان خرابی توسط ویندوز استفاده می شد. این بزرگترین پرونده تصویر حافظه است. به یک فایل تبادل [2] نیاز دارد که حداقل به اندازه حافظه اصلی سیستم حجیم باشد: بنابراین اندازه پرونده مبادله باید برابر با کل RAM + 1 MB باشد. اگر 16 گیگابایت رم در رایانه خود دارید ، بنابراین اندازه پرونده مبادله باید 16.001 گیگابایت باشد تا بتواند داده های حافظه فیزیکی را در خود جای دهد !
 • تصویر هسته : حاوی فقط خاطره ای که توسط هسته استفاده می شود در زمان تصادف. این پرونده به طور قابل توجهی کوچکتر از پرونده تصویر حافظه کامل است. اندازه آن تقریباً برابر با یک سوم حافظه فیزیکی است که روی سیستم نصب شده است (اگر 16 گیگابایت رم داشته باشید ، اندازه پرونده حدود 5.3 گیگابایت خواهد بود). این فایل تصویری شامل حافظه غیر اختصاصی و نه حافظه اختصاص داده شده به برنامه های حالت کاربر نیست. این فقط حاوی حافظه اختصاص یافته به هسته ویندوز ، لایه انتزاع سخت افزار (HAL) و همچنین حافظه اختصاص یافته به خلبانان و برنامه ها در حالت هسته است. این مفیدترین فایل تصویر حافظه است. کوچکتر و سریعتر برای اجرای از فایل تصویر حافظه کامل ، حاوی داده های حافظه فیزیکی نیست که به طور کلی در خرابی دخیل نیست.
 • تصویر حافظه جزئی (256 کیلوبایت) : کوچکترین فایل تصویر حافظه ، در سیستم های فضایی دیسک بسیار محدود مفید است. تا آنجا که حاوی آن است اطلاعات محدود (پیام توقف ، لیست درایورهای بارگذاری شده …) ، تجزیه و تحلیل این پرونده ممکن است اجازه دهد منبع خطاهای رخ داده در زمان خرابی رایانه را کشف کند.
 • تخلیه حافظه خودکار : حاوی همان اطلاعات که فایل تصویر حافظه هسته. تفاوت بین این دو در خود پرونده تصویر ساکن نیست ، اما به روشی که ویندوز اندازه پرونده تبادل سیستم را تعریف می کند. اگر اندازه فایل تبادل سیستم در “مدیریت خودکار فایل مدیریت برای خوانندگان” تعریف شده باشد ، و پارامتر تصویر حافظه در “خالی کردن حافظه خودکار” تعریف شده است ، ویندوز به طور خودکار اندازه ای را برای فایل تبادل تعریف می کند ، به اندازه کافی بزرگ برای ضبط هسته تصویر حافظه.
 • خالی کردن حافظه فعال : مشابه تصویر حافظه کامل ، با این حال حاوی حافظه اختصاص داده شده به ماشین های مجازی Hyper-V نیست ، برای اشکال زدایی دستگاه میزبان بی فایده است.

[2] پرونده تبادل ویندوز ^

وقتی رم (رم) اشباع شود ، ویندوز پرونده ای ایجاد می کند (صفحه صفحه.sys) در سیستم خواننده (c 🙂 برای ذخیره اطلاعات اضافی در آنجا: این است پرونده مبادله. این تکنیک به ویندوز اجازه می دهد تا اطلاعاتی را روی دیسک سخت که به طور معمول در RAM ذخیره می شود ، ذخیره کند. گفته می شود که ویندوز دارای یک است حافظه مجازی, که مربوط به مبلغ بین اندازه رم (رم) و پرونده مبادله است.

می توانید نوع حافظه را که ویندوز در صورت خرابی در آن ایجاد می کند پیکربندی کنید تنظیمات پیشرفته سیستم (٪ SystemRoot ٪ \ System32 \ SystempertiesAdvanced.exe)> شروع و بازیابی.

توصیه می شود نوع حافظه پیش فرض را ترک کنید: تخلیه حافظه خودکار.

فقط یک و تنها پرونده تصویر حافظه را می توان در هنگام تصادف سیستم ایجاد کرد. اگر یک خطای کشنده دوم رخ دهد و یک حافظه تصویر از هسته (یا یک تصویر حافظه کامل) ایجاد شود ، گزینه قبلی را جایگزین می کند (اگر گزینه “جایگزین تمام پرونده های پارامتر موجود” شود).

پرونده تصویر حافظه به طور پیش فرض در نوشته شده است ٪ systemRoot ٪ \ حافظه.DMP.

هر نوع تصویر حافظه ای که انتخاب کرده اید ، ویندوز همیشه بیشتر ایجاد می کند یک فایل تصویر حافظه جزئی هر زمان که سیستم به طور غیر منتظره ای متوقف شود (وقتی صفحه آبی نمایش داده می شود) ، حتی اگر “تصویر حافظه هسته” یا “تصویر حافظه کامل” را در تنظیمات انتخاب کرده اید.

اگر یک خطای کشنده دوم رخ دهد ، یک ثانیه تصویر حافظه جزئی ایجاد شده و مورد قبلی حفظ خواهد شد. هر فایل تصویر حافظه جزئی جدید ، با تاریخ رمزگذاری در نام پرونده ، نام متفاوتی خواهد داشت. به عنوان مثال ، “050917-10843-01.DMP “فایل تصویر حافظه است که در 9 مه 2017 تولید شده است.

تمام پرونده های تصویر حافظه جزئی در پوشه نگهداری می شوند ٪ systemRoot ٪ \ minidump.

اکنون که می دانید عملکرد پرونده های حافظه چگونه است ، بیایید با آن مشورت کنیم اطلاعات غیرقانونی آنها برای پیدا کردن خلبان مسئول صفحه نمایش آبی شما حاوی هستند !

حل یک صفحه مرگ آبی (BSOD)

مرحله 1: فایلهای تصویر حافظه را تجزیه و تحلیل کنید

برای شروع ، ما تجزیه و تحلیل خواهیم کرد پرونده های تصویر حافظه جزئی.

حتی اگر دومی حاوی اطلاعات کمی باشد ، پیدا کردن خلبان مسئول خطای کشنده غیر معمول نیست.

اگر پرونده های تصویر جزئی حافظه به ما اجازه نمی دهند منبع صفحه آبی مرگ را پیدا کنیم ، ما تجزیه و تحلیل خواهیم کرد تصویر کامل یا پرونده هسته که حاوی اطلاعات بسیار بیشتری در مورد این تصادف است که باعث صفحه آبی مرگ شده است.

از طریق فایلهای تصویر حافظه جزئی

منابزار کنترل تصویر حافظه (دامپچک.مثال) یک ابزار خط فرمان است که توسط مایکروسافت برای بررسی و فایلهای تصویر حافظه را بخوانید.

برخلاف سایر ابزارهای اشکال زدایی موجود ، Dumpchk.EXE نیازی به دسترسی به نمادهای اشکال زدایی ندارد ، که حجیم هستند و برای انجام اشکال زدایی باید بارگیری شوند.

اگرچه مؤثر است ، این ابزار بسیار ارگونومیک نیست.

به همین دلیل ما از برنامه استفاده خواهیم کرد نمای بلوک : او تمام فایلهای تصویر حافظه ایجاد شده در رایانه شما را به دنبال خرابی ویندوز اسکن می کند و اطلاعات موجود در آن را به وضوح نمایش می دهد.

اکنون ، BlascReenView را روی رایانه خود بارگیری و نصب کنید ، سپس آن را اجرا کنید.

در پانل فوقانی ، همه پرونده های تصویری حافظه در پوشه ٪ systemRoot ٪ \ minidump و همچنین ٪ systemRoot ٪ \ File تصویر حافظه یافت می شود.DMP نمایش داده می شود. در ضبط فوق ، شش تصویر حافظه جزئی نمایش داده می شود. این بدان معنی است که این رایانه شش بار با صفحه آبی روبرو شده است !

برای هر تصادف ، BlueScreenView نام فایل تصویر حافظه جزئی را نشان می دهد ، تاریخ و زمان سقوط, در کد توقف (نمایش داده شده در صفحه آبی) ، 4 پارامتر کد توقف, و جزئیات مربوط به خلبان چه کسی احتمالاً باعث خرابی شده است (نام پرونده ، نام محصول ، توضیحات پرونده و نسخه پرونده).

در پانل پایین ، به طور پیش فرض ، BluescReenView نمایش می دهد همه خلبانانی که بارگیری شده اند در حین تصادف (که در پانل فوقانی انتخاب کرده اید). خلبانانی که آدرس حافظه آنها در باتری این تصادف یافت شده است به صورت صورتی برجسته می شوند و این امر پیدا کردن خلبانانی که احتمالاً مسئول این تصادف هستند آسان می کند.

ماموریت شما ساده است : خلبان مسئول صفحه نمایش آبی را در ستون “ناشی از درایور” پیدا کنید !

در ضبط زیر ، می بینیم که تصادف 5 آگوست 2013 توسط خلبان NVLDDMM ایجاد شده است.SYS که احتمالاً کارت گرافیک Nvidia را تبدیل می کند.

اگر می خواهید جزئیات بیشتری در مورد درایور شناسایی شده (کدام مؤلفه ، دستگاه یا برنامه متعلق به آن) داشته باشید ، بر روی پرونده تصویر حافظه راست کلیک کرده و انتخاب کنید جستجوی گوگل – بررسی اشکال + درایور برای شروع جستجو در اینترنت.

متأسفانه ، اغلب اتفاق می افتد که پرونده های تصویر جزئی حاوی اطلاعات کافی نیستند تا بتوانند خلبان مسئول صفحه آبی را شناسایی کنند.

در صورت نمایش BluescReenView این مورد است ntoskrnl.از پیش در ستون “ناشی از راننده”. این اشتباه است : این به سادگی آخرین پرونده باتری است که قبل از نمایش صفحه آبی بارگذاری شده است. این پرونده نیست خطای کشنده.

با توجه به آنچه BluescreenView در ستون “علت راننده” تأثیر می گذارد, موارد زیر را اعمال کنید ::

 • اگر BlascReenView نام پرونده ای را نشان می دهد که به آن اشاره دارد یک مؤلفه ، یک دستگاه یا یک برنامه → راه حل های خاص را برای یک خلبان معیوب اعمال کنید.
 • اگر پوستر BluescReenView گندازن.از پیش → ما برای یافتن خلبان که واقعاً باعث ایجاد صفحه آبی شده است ، باید پرونده تصویر کامل (یا هسته) را تجزیه و تحلیل کنیم. به بخش زیر بروید: پرونده کامل حافظه یا هسته را بخوانید.

از طریق حافظه کامل یا فایل تصویر هسته

من اطلاعات: حافظه کامل یا فایل تصویر اصلی که ما تجزیه و تحلیل خواهیم کرد با پرونده تصویر حافظه از آخرین صفحه آبی که ظاهر شد در کامپیوتر شما. به عبارت دیگر ، این نسخه “کامل” تر است جدیدترین فایل تصویری جزئی که در BluescReenView نمایش داده شده است (می توانید با کلیک بر روی عنوان ستون “زمان خرابی” ، پرونده های تصویر جزئی را بر اساس تاریخ مرتب کنید).

برای تجزیه و تحلیل پرونده تصویر کامل یا هسته ، باید نصب کنیم اشکال زدایی ویندوز (گنجانده شده در ویندوز SDK).

برای این کار ، این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

 1. برنامه نصب SDK (کیت توسعه نرم افزار) را با توجه به نسخه ویندوز خود بارگیری کنید.
 2. برنامه نصب Windows DUSDK را راه اندازی کنید. در صفحه اول ، مکان پیش فرض را بگذارید و سپس روی آن کلیک کنید بعد.
 3. از بین تمام ویژگی های پیشنهادی ، فقط ابزارهای اشکال زدایی را نصب کنید. ترک کردن ابزار اشکال زدایی برای ویندوز همه جعبه های دیگر را بررسی و از آن بردارید ، سپس روی آن کلیک کنید نصب.

پس از نصب ابزارهای اشکال زدایی ، پنج محیط حذف در اختیار خود دارید (نگاه کنید به. مناطق اشکال زدایی برای اطلاعات بیشتر) از آنها Microsoft Windows Debugger (WindBG), آ اشکال دهنده قادر به اشکال زدایی در حالت کاربر و حالت هسته.

WindBG اشکال زدایی را برای هسته ویندوز ، درایورهای حالت هسته و خدمات سیستم و همچنین برنامه های کاربر و درایورها فراهم می کند. این یکی است که ما از آن استفاده خواهیم کرد.

من فوت و فن : به منظور اینکه بتوانید فایلهای تصویر حافظه را راحت تر بخوانید (.DMG) ، می توانید آنها را با برنامه WindBG مرتبط کنید. برای انجام این کار ، یک فرمان را به عنوان یک مدیر باز کنید و دستورات زیر را وارد کنید (مطابق با نسخه ویندوز خود اقتباس شود):

CD "C: \ Files Program (x86) \ Kits Windows \ 10 \ Debuggers \ x64 \" .\ windbg.exe -a
 1. WindBG را به عنوان یک مدیر اجرا کنید: منوی Start را باز کنید ، “Windbg” را وارد کنید ، بر روی راست کلیک کنید WindBG (x64) (یا Windbg (x86) اگر از نسخه 32 بیتی ویندوز استفاده می کنید) سپس انتخاب کنید به عنوان سرپرست اجرا کنید.
 2. پنجره اصلی اشکال زدایی باز کردن.
 3. مکان نمادهای اشکال زدایی را از طریق مشخص کنید خط >مسیر پرونده نماد. پرونده های نماد شامل داده های متنوعی هستند که برای اشکال زدایی بسیار مفید هستند.
 4. مکان بعدی را وارد کنید و سپس روی آن کلیک کنید خوب ::

SRV*C: \ SymbolsSrvCache*https: // msdl.مایکروسافت.com/بارگیری/نمادها

 • فضای کاری را از طریق ذخیره کنید خط >ذخیره فضای کاری. این امر باعث می شود که ما مجبور به تعریف مجدد محل نمادهای اشکال زدایی با هر جلسه شویم.
 • فایل تصویر حافظه را از طریق باز کنید خط >زباله تصادف باز.
 • به پوشه C: \ Windows بروید و پرونده را انتخاب کنید خاطره.DMP.
 • صبر کنید تا WindBG نمادهای لازم برای اشکال زدایی در پرونده تصویر حافظه. متن اشکال زدایی متصل نیست در پایین پنجره نمایش داده می شود. شما باید صبر کنید تا سریع فرمان KD> Command نمایش داده شود.
 • پس از دست خود ، دستور را وارد کنید !تجزیه و تحلیل -v برای راه اندازیتجزیه و تحلیل فایل تصویر حافظه.
 • تجزیه و تحلیل هنگامی که متن تکمیل می شود *مشغول* دیگر در پایین پنجره نمایش داده نمی شود و دوباره به فرمان KD> Prompt دسترسی پیدا کرده اید> .
 • نوار پیمایش را تا خط بکشید تصویر_ نام. شما اطلاعات جالبی را در آنجا پیدا خواهید کرد ، مانند اینها:

  Image_Name: CPUZ138_X64 ماژول_ نام: CPUZ138_X64 ماژول خطا: FFFFF8004DC30000 CPUZ138_X64 PROCESS_NAME: Speccy64.از پیش

  تفسیر داده ها بسیار ساده است. در نام پرونده دخیل این امکان را برای هدف قرار دادن دستگاه ، خلبان یا برنامه مسئول صفحه آبی فراهم می کند.

  اگر نمی دانید به چه چیزی اشاره دارد ، فقط باید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد راننده گفته شده ، در وب جستجو کنید. به عنوان مثال در ضبط فوق ، این خلبان متعلق به برنامه CPU-Z است که کاشته شده است (CPUZ138_X64) ، برنامه ای که توسط نرم افزار Speccy راه اندازی شده است (Speccy64.exe).

  بسته به آنچه در پرونده تصویر سیستم پیدا کرده اید ، موارد زیر را اعمال کنید:

  • اگر نام پرونده ای را پیدا کرده اید که به آن مراجعه کنید یک دستگاه یا یک برنامه -> راه حل های خاص را برای یک خلبان معیوب اعمال کنید.
  • اگر هنوز ندارید چیزی پیدا نشد -> از حسابرس درایور ویندوز (برای تشخیص خلبانان معیوب) استفاده کنید یا در صورت عدم استفاده ، راه حل های کلی را برای خطاهای صفحه آبی اعمال کنید.

  مرحله 2: مشکل صفحه آبی را حل کنید

  راه حل های خاص برای یک خلبان معیوب

  اگر دستورالعمل های قبلی را دنبال کرده اید ، پیدا کرده اید خلبان صفحه نمایش آبی.

  اکنون دستورالعمل های زیر را دنبال کنید تا به طور قطعی مشکل را اصلاح کنید و به مشکل صفحه آبی خود پایان دهید:

  • اگر خلبان یک باشد خلبان برنامه (سابق. : cpuz138_x64.SYS برای برنامه CPU-Z):
   • نسخه جدیدی از برنامه را نصب کنید (به وب سایت ناشر بروید یا از ابزار یکپارچه به روزرسانی خودکار استفاده کنید) ؛
   • در غیر این صورت ، برنامه را به طور موقت حذف نصب کنید.
  • اگر خلبان یک باشد خلبان محیطی (سابق. : nvlddmkm.SYS برای کارت گرافیک NVIDIA):
   • درایور دستگاه را از وب سایت سازنده به روز کنید
   • در غیر این صورت ، خلبان دستگاه قبلی را بازیابی کنید: مدیر دستگاه> کلیک راست بر روی دستگاه> خصوصیات> برگه خلبان>خلبان را بازیابی کنید ؛
   • در غیر این صورت ، دستگاه را حذف کنید و درایور آن را حذف کنید: مدیر دستگاه> کلیک راست بر روی دستگاه> حذف دستگاه>خلبان این دستگاه را بردارید + حذف کردن.

  تبریک می گویم : شما با به روزرسانی یا حذف برنامه خلبان برنامه یا محیطی که درگیر آن هستید ، موفق به حل ویندوز آبی مرگ (BSOD) شده اید ! ��

  راه حل های عمومی

  اگر نتوانسته اید درایور صفحه آبی را پیدا کنید ، می توانید این موارد را دنبال کنید سعدیپیشنهادات Uelques:

  • اگر اخیراً داشته اید یک دستگاه اضافه کرد در رایانه خود ، در صورت وجود اصلاحات ، با سازنده بررسی کنید و در این صورت آنها را نصب کنید.
  • هرگونه محیطی خارجی را جدا کنید (چاپگر ، وب کم …) و Véاگر مشکل صفحه آبی را حل کند ، تفنگ.
  • اگر خلبانان محیطی جدید یا خدمات سیستم اخیراً نصب شده اند ، سعی کنید آنها را حذف کنید یا نسخه های قدیمی خلبانان را بازیابی کنید.
  • به آنچه دارد فکر کنید اخیراً در ویندوز تغییر کرده است (نصب یک برنامه ، به روزرسانی جدید …) ، این می تواند این تغییر باشد که باعث خطای کشنده می شود. اگر به یک برنامه مشکوک هستید ، آن را حذف نصب کنید.
  • مدیر محیطی را باز کنید تا ببینید که آیا لوازم جانبی هستند با تعجب مشخص شده است. مجله رویداد را در خصوصیات خلبان بررسی کنید تا جزئیات بیشتری در مورد خطای روبرو داشته باشید. همچنین سعی کنید این خلبان را به روز کنید.
  • مشورت مجله سیستم در صورت Observer و نگاه کنید که آیا پیام های خطا می توانند به شناسایی دستگاه یا خلبان که باعث صفحه آبی می شود کمک کند. می توانید روزنامه سیستم را فیلتر کنید تا فقط رویدادهای “بحرانی” و “خطا” را نمایش دهید.
  • ابزار را اجرا کنید تشخیص حافظه ویندوز برای آزمایش رم (رم). پس از انجام آزمایش ، از Event Observer برای نمایش نتایج (در روزنامه سیستم) استفاده کنید. برای نمایش نتایج به دنبال ورودی “MemoryDiagnostics-Résults” باشید.
  • بررسی کنید که آیا تجهیزات جدیدی که نصب کرده اید؟ سازگار با نسخه ویندوز نصب شده.
  • نرم افزار آنتی ویروس را نصب کنید و اسکن آنتی ویروس را راه اندازی کنید. ویروس ها می توانند انواع دیسک های فرمت شده برای ویندوز را آلوده کنند و دیسک های حاصل از آن می توانند خطاهای کشنده ایجاد کنند. اطمینان حاصل کنید که آیا نرم افزار آنتی ویروس در صورت آلوده بودن رکورد بوت است.
  • ازابزار تأیید دیسک (CHKDSK) برای بررسی اینکه سیستم فایل آسیب دیده است.
  • ازابزار تأیید فایل سیستم (SFC) برای ترمیم پرونده های سیستم مفقود شده یا آسیب دیده.
  • بررسی کنید که وجود دارد فضای آزاد کافی روی سیستم خواننده سیستم. سیستم عامل و برنامه های خاص برای ایجاد پرونده های تبادل و سایر کارکردها به فضای آزاد کافی نیاز دارند. فضای آزاد 10 تا 15 ٪ توصیه می شود.
  • آخرین به روزرسانی های ویندوز را نصب کنید از طریق Windows Update.
  • بررسی کنید که آیا تولید کننده رایانه یا مادربرد شما ارائه می دهد UEFI BIOS یا به روزرسانی سیستم عامل از سیستم شما. همچنین بارگیری کنید تنظیمات پیش فرض از سیستم عامل BIOS/UEFI شما.
  • برای رایانه های شخصی ، اطمینان حاصل کنید که همه کارتهای فرمت به درستی نصب شده اند و این همه کابل ها کاملاً متصل هستند.

  این پیشنهادات برای بیشتر اشتباهات صفحه آبی معتبر است.

  در اینجا چند نمونه از کد توقف وجود دارد که می توانید در ویندوز ملاقات کنید:

  0x000000D1: Driver_irql_not_or_equal 0x0000000a: irql_not_less_equal 0x000050: page_fault_in_nunped_area 0x000000c2: bad_pool_caller 0x000000ed: unmoutable_boot_vorolume 0x000000 _file_system

  لینک های مفید

  • به روزرسانی ویندوز (عدم موفقیت به روزرسانی ها و خطاها)
  • خطای srtrail.TXT در هنگام تعمیر اتوماتیک ویندوز 10
  • صدا بیشتر: مشکلات صدا را در ویندوز 10 حل کنید
  • خطا “bootmgr از دست رفته” در Start -up: راه حل ها

  این مقاله برای اولین بار در 17 مه 2017 منتشر شد . در 29 نوامبر 2021 به طور کامل مورد بازبینی قرار گرفت و برای آخرین بار در 4 سپتامبر 2023 به روز شد .

  • عیب یابی
  • صفحه آبی مرگ
  • پنجره ها

  مدیر دستگاه ویندوز را باز کنید

  30.7k بازدید 1 نظر

  فایلهای فشرده و فشرده سازی (ZIP) را با ویندوز فشرده و

  154.1K بازدید 5 نظر

  نحوه نصب Windows XP: CD ، Key USB ، Sata Disc ، AHCI.

  229.3K بازدید 111 نظر

  با وجود خواندن مقاله “راهنمای نهایی برای حل اشتباهات صفحه آبی (BSOD) در ویندوز”, شما هنوز سؤالی دارید که شما را در ذهن خود قرار می دهد ? شما همیشه آنها را دارید همان مشکلات که در آغاز ? شما مسدود شده اید و شما نمی دانید چه کاری باید انجام دهید ?

  با پرسیدن سؤال خود در انجمن ها با جامعه خرچنگ تماس بگیرید !

  سوال من را بپرسید

  سلام ، من صفحه های آبی با کد توقف “hypervisor_error” دارم از آنجا که صفحه دوم را به رایانه شخصی خود نصب کردم ، مرجع: “LC32G5XT”. این بسیار نامنظم اتفاق می افتد ، می تواند بعد از 30 دقیقه مانند 2 ساعت بعد از روشن کردن رایانه من باشد. من دستورالعمل های شما را دنبال کردم و مسدود کردم زیرا حافظه را ندارم “.DMP “، با این حال من در کنار پرونده” minidump “پیدا کردم. من غربالگری Windbg را وصل می کنم. در مقابل Process_Name: FactoryGame بازی است که من هنگام وقوع از آن استفاده کردم ، اما در بازی های دیگر نیز اتفاق می افتد. من نمی توانم خط “faulting_module:” را پیدا کنم. من واقعاً نمی فهمم مشکل از کجا پیش می آید. پیشاپیش از کمک شما متشکرم.

  صبح بخیر,
  موضوع: BSOD در نصب Win7 RTM 7600 x64 در HDD جدید
  پیکربندی سخت افزار:
  CM: ASROCK M3A770DE
  CPU: AMD Phenom II
  MEM: Corsair DDR3 1600 مگاهرتز 4Gb x2
  HDD: WD SATA 500 GB
  GPU: ASUS/NVIDIA EN7300GT 512M
  موضوع :
  صفحه آبی با راه اندازی مجدد پس از رفع فشار پرونده ها – نصب ویژگی ها – نصب به روزرسانی ها.
  اقدامات کامل:
  جداسازی اتصال HDD – HDD به یک ایستگاه پذیرش در رایانه شخصی دیگر – تجزیه و تحلیل پرونده های HDD در C: با BluescReenView
  بعد از تجزیه و تحلیل:
  این تصادف از درایورهای DirectX و خلبانان Nvidia (DXGKKRNL) انجام می شود.sys – nvlddmkm.sys – nvlddmkm1.سیستم)
  سوال:
  نحوه حل مشکل در حالی که استخوان به طور کامل نصب نشده است ?
  – KO Safe Mode زیرا نصب تمام نشده است
  – تعمیر شروع نمی تواند مشکل را حل کند
  برای نصب درایورهای خوب چه باید کرد ?
  در ضمن قبل از ثبت نام در اینجا ، من یک کارت گرافیک جدید سفارش دادم (تنها راه حل شاید ..?) اما اگر راه حل دیگری داشته باشید علاقه مندم فقط دستورالعمل من را کامل می کند
  وقتی با کارت گرافیک جدید تست کردم ، دوباره به ارسال نتایج برمی گردم .
  خالصانه.

  کوکی های خوشمزه ما. ��

  شما انتخاب کرده اید که کوکی ها را امتناع کنید: بنابراین ما نمی توانیم تبلیغات را در سایت نمایش دهیم.
  ما به انتخاب شما احترام می گذاریم. توجه داشته باشید که به لطف کوکی ها و تبلیغات است که خرچنگ اطلاعات کاملاً رایگان است.

  با پذیرش کوکی ها ، به شما کمک می کنید و به خرچنگ اطلاعات رایگان کمک می کنید ! ��

  اگر نظر خود را تغییر دهید و شما می خواهید به ما انبردست, اینجا را کلیک کنید: من کوکی ها را می پذیرم

  272 کاربر فعال

  Calisto06 پیام جدیدی را در نحوه عملکرد سرورهای VPN قرار داده است ? 38 دقیقه پیش

  Carbone56 پیام جدیدی را در Fenetre File و Bloc Note و Innet Explorer 54 دقیقه پیش باز می کند

  Idreem موضوع جدیدی را ایجاد کرده است که چگونه سرورهای VPN کار می کنند ? 1 ساعت پیش
  Kcsgreg 2 ساعت پیش پیام جدیدی را در از دست دادن عملکرد دیگر ارائه داد
  دلتا 2 ساعت پیش پیام جدیدی را در از دست دادن عملکرد دیگر قرار داده است
  Kcsgreg 2 ساعت پیش پیام جدیدی را در از دست دادن عملکرد دیگر ارائه داد

  یک عضو موضوع جدیدی از محیط بازیابی ناقص و غیر عملکردی ایجاد کرده است. 4 ساعت پیش

  Calisto06 4 ساعت پیش در نصب ویندوز 10 پیام جدیدی دارد
  جمال 5 ساعت پیش نظر جدیدی در مورد مقاله حرفه ای دفتر به علاوه 2016 ارائه داد
  Marco64 5 ساعت پیش موضوع نصب ویندوز 10 جدید ایجاد کرد
  Meunier 5 ساعت پیش نظر جدیدی را در مورد مقاله دفتر حرفه ای Plus 2021 ارائه داد
  Klipoute یک پیام جدید در رمز عبور پرونده Forgrie Excel 6 ساعت پیش ارائه داد
  Longaripa 6 ساعت پیش پیام جدیدی را در چندین تروجان در رایانه من قرار داده است
  Fishclown 6 ساعت پیش پیام جدیدی را در رمز ورود پرونده Forgrie Excel قرار داده است

  Longaripa پیام جدیدی را در Fenetre File و Bloc Note قرار داده و Intenet Explorer 6 ساعت پیش تقاضا را باز می کند

  Mateleot 6 ساعت پیش در چندین تروجان در رایانه شخصی من پیام جدیدی را ارائه داد

  Totovelo10 نظر جدیدی در مورد مقاله VirtualBox ارائه داده است: 7 ساعت پیش موارد اضافی دعوت شده را نصب کنید

  ED6426 7 ساعت پیش پیام جدیدی را در چندین تروجان در رایانه شخصی من قرار داد
  ED6426 7 ساعت پیش چندین تروجان را در رایانه شخصی من ایجاد کرد
  Tulburite یک پیام جدید را در بروزرسانی غیرممکن 8 ساعت پیش قرار داد
  Kcsgreg 8 ساعت پیش پیام جدیدی را در از دست دادن عملکرد قرار داده است
  Delta با از دست دادن عملکرد 8 ساعت پیش پیام جدیدی را ارائه داد
  StarFox85 11 ساعت پیش یک موضوع بروزرسانی جدید را غیرممکن ایجاد کرد

  Carbon56 پیام جدیدی را در پرونده Fenetre و Bloc Note و Innet Explorer تقاضا می کند که 12 ساعت پیش آن را باز می کند

  Klipoute یک پیام جدید در رمز عبور پرونده Forgrie Excel 13 ساعت پیش ارائه داد

  Longaripa پیام جدیدی را در Fenetre File و Bloc Note قرار داده است و Innet Explorer در این ادعا 13 ساعت پیش افتتاح می شود

  Branryann 15 ساعت پیش یک مسئله موضوع جدید ایجاد کرده است

  میشلت نظر جدیدی در مورد مقاله ارائه داد و یک کلید USB قابل بوت با روفوس 10 ساعت پیش ایجاد کرد