شماره در 08: قیمت ها و ، شماره های اضافی: نحوه شناخت و تمایز آنها?

شماره های Supervixed / پرداخت شده: چگونه آنها را تشخیص دهیم و آنها را متمایز کنیم

شماره های رایگان ، شماره های پرداخت شده ، پیشوندهای بین المللی … پیدا کردن راه خود در میان بسیاری از پیشوندهای تلفنی دشوار است. برخی از آنها فرانکو فرانسوی هستند و فقط در فرانسه قابل استفاده هستند ، در حالی که برخی دیگر به فرانسه اجازه می دهند. برخی آزاد هستند ، برخی دیگر افزایش یافته اند. با این حال ، این تعداد اضافی منوط به نظارت قانونی شدید است. قیمت آنها تنظیم شده است ، و علائم به کار گرفته شده است: فراخوان پیشوندهایی که در سرزمین اصلی فرانسه وجود دارد.

شماره در 08: قیمت ها و

قیمت اعداد در 08. چگونه می توان قیمت 08 را دانست و بدانید که آیا یک تماس پرداخت می شود ، اضافه شده است یا خیر.

 • نرخ شماره از 0800 تا 0805
 • نرخ شماره از 0806 تا 0809
 • قیمت شماره در 081
 • قیمت شماره در 082
 • قیمت شماره در 089
 • قیمت یک شماره سبز ، خاکستری یا بنفش
 • 08 را به یاد بیاورید

شما می توانید قیمت ارتباطات خود را از اولین ارقام برای شماره 08 که قصد تهیه آن را دارید بدانید. در اینجا شبکه قیمت قابل اجرا است.

قیمت 0800 تا 0805 چقدر است ?

تماس با شماره هایی که از 0800 ، 0801 ، 0802 ، 0803 ، 0804 و 0805 شروع می شود رایگان است: قیمت ارتباطات و قیمت خدمات رایگان است ، از جمله از طریق تلفن همراه. در مورد اعداد 6 دیجیتالی که با شماره های 116 و 4 -digit شروع می شود که با 30 یا 31 شروع می شود ، همین موضوع صادق است.

قیمت 0806 تا 0809 چقدر است ?

تماس با 0806 ، 0807 ، 0808 و 0809 با قیمت ارتباطات صورتحساب می شود ، قیمت عادی تماس با شماره های ثابت. هیچ هزینه اضافی به شما صورتحساب نمی شود.

تعداد اعداد در 081 چقدر است ?

برای اعدادی که با 081 شروع می شود (به عنوان مثال 0811) ، شما یک تماس اضافی را پرداخت می کنید که قیمت آن شامل قیمت ارتباطات است که به آن اضافه می شود قیمت خدمات که باید کمتر از 0.06 یورو در دقیقه یا 0.15 یورو با تماس باشد.

تعداد اعداد در 082 چقدر است ?

اگر این شماره با 082 (به عنوان مثال 0820 یا 0825) شروع شود ، شما یک تماس اضافی از جمله قیمت ارتباطات + هزینه اضافی را پرداخت می کنید که نباید از 20 سنت در دقیقه یا 50 سنت در هر تماس بیشتر باشد.

تعداد اعداد در 089 چقدر است ?

برای اعدادی که از 089 شروع می شود (0892 ، 0899. ) ، شما قیمت ارتباطی را که به آن اضافه شده است ، پرداخت می کنید ، قیمت آن نمی تواند بیش از 80 سنت در دقیقه یا 3 یورو در هر تماس باشد.

قیمت یک شماره سبز ، خاکستری یا بنفش چقدر است ?

یک کد رنگی از اعداد در 09 تنظیم شده است تا قیمت های قابل استفاده برای هر یک فراهم شود. 3 رنگ باید متمایز شود: سبز ، خاکستری و بنفش,

شماره سبز

تعدادی که به رنگ سبز نوشته شده است به این معنی است که تماس کاملاً رایگان است. و این همچنین در صورت تماس از لپ تاپ از یک موقعیت ثابت. اینها اعداد با 08 شروع می شوند.00 تا 08.05.

عدد خاکستری

اگر شماره به رنگ خاکستری نمایش داده شود ، این بدان معنی است که تماس با هزینه تماس با شماره ثابت صورتحساب می شود. این اعداد از 08 است.06 تا 08.09.

اگر یک بسته نامحدود از جمله تماس با اصلاحات دارید ، در صورت تماس با شماره خاکستری ، هیچ هزینه اضافی برای شما صورتحساب نمی شود.

شماره بنفش

شماره بنفش تماس های بیش از حد را تعیین می کند. قیمت این است که یک تماس به یک موقعیت ثابت که به آن اضافه می شود نرخ شارژ شده توسط دقیقه یا تماس با آن اضافه شود. شماره های بنفش مربوط به شماره های شروع شده از 081 ، 082 و 089 است.

آیا باید به یاد داشته باشم که 08 پیام برای من گذاشت ?

بعضی اوقات می توانید از یک شماره ناشناخته پیام صوتی یا پیامکی دریافت کنید که شما را به تماس با شماره دعوت می کند. به منظور تشویق شما به یادآوری ، فرستنده به طور قابل توجهی می تواند وانمود کند که سازمانی مانند بانک یا تأمین کننده انرژی است. شما نباید شماره مشخص شده تحت مجازات دیدن حساب خود را برای هزینه تماس خود به یاد بیاورید. این در واقع یک عمل مکرر است – به نام “تماس پینگ” – که هدف آن فراخوان یک عدد اضافی است. بیشتر اوقات ، این اعداد با 08 شروع می شوند و 10 رقم دارند. برای پایان دادن به این تلاش های کلاهبرداری ، می توانید با نوشتن “spamvocal” و به دنبال آن شماره ، پیامکی را به 33700 ارسال کنید.

Matthieu Blanc در تاریخ 03/13/23 10:40 AM به کارگردانی متخصصان حقوق و دارایی ، به سرپرستی Eric Roig ، فارغ التحصیل HEC و Matthieu Blanc ، استاد حقوق تجارت اصلاح شده است. به طور دائم و به روز با آخرین تحولات قانونی.

شماره های Supervixed / پرداخت شده: چگونه آنها را تشخیص دهیم و آنها را متمایز کنیم ?

شماره های پرداخت شده ، اضافی

شماره های رایگان ، شماره های پرداخت شده ، پیشوندهای بین المللی … پیدا کردن راه خود در میان بسیاری از پیشوندهای تلفنی دشوار است. برخی از آنها فرانکو فرانسوی هستند و فقط در فرانسه قابل استفاده هستند ، در حالی که برخی دیگر به فرانسه اجازه می دهند. برخی آزاد هستند ، برخی دیگر افزایش یافته اند. با این حال ، این تعداد اضافی منوط به نظارت قانونی شدید است. قیمت آنها تنظیم شده است ، و علائم به کار گرفته شده است: فراخوان پیشوندهایی که در سرزمین اصلی فرانسه وجود دارد.

اعداد با 01 ، 02 ، 03 ، 04 و 05 شروع می شوند: خطوط ثابت

مانند شماره های بین المللی و نشانگر خاص آنها ، شماره های فرانسوی با یک کد نشانگر منطقه ای شروع می شود. این پیشوند به موقعیت جغرافیایی آنها بستگی دارد و از 01 به 05 می رود. این قانون بدیهی است فقط مربوط به خطوط ثابت است ، و نه خطوط تلفن همراه.

اعداد به شرح زیر توزیع می شوند:

 • 01: Ile de France ؛
 • 02: شمال غربی فرانسه (Pays de La Loire ، Center ، Basse-Normandie ، Haute-Normandie ، بریتانی) ؛
 • 03: شمال شرقی فرانسه (Franche-Comté ، Bourgogne ، Alsace ، Lorraine ، Picardie ، Nord-Pas-de-Calais ، شامپاین-Adne) ؛
 • 04: جنوب شرقی فرانسه (Rhône-Alpes ، Corsica ، Provence-Alpes-Côte D’Azur ، Auvergne ، Corsica ، Languedoc-Roussillon) ؛
 • 05: جنوب غربی فرانسه (Poitou-Charentes ، Limousin ، Aquitaine ، Midi-Pyrénées.

شماره تلفن های نشانگر در فرانسه

نقشه نامزد تلفن در فرانسه

اعداد با 06 و 07 شروع می شوند: خطوط موبایل

این اعداد برای همه شناخته شده است. این شماره های مربوط به خطوط تلفن همراه است که توسط چهار اپراتور بازار فرانسه اعطا می شود. فقط از پیشوند 06 استفاده شد تا زمانی که امکانات ترکیبی شروع به اتمام نشود. شماره های 07 بنابراین در تاریخ 3 مه 2010 وارد شد. هر یک از دو پیشوند با این حال 100 میلیون ترکیب مختلف ارائه می دهد !

با استفاده از این نوع تعداد ، هیچ گونه خطر اضافی وجود ندارد. با این حال ، مراقب باشید به افرادی که می توانند تا 06 یا 07 با شماره های مبتدی تماس بگیرند و از این بار بخواهند این بار را در نوع دیگری از شماره به یاد بیاورند ، که این بار اضافی خواهد بود.

اعداد در شماره 08 ، اعداد کوتاه و SVA: به یاد بیاورید قیمت گذاری

تعداد اضافی در سال 2015 اصلاح شد. فقط سه نوع شماره برای شرکت ها و خدمات دولتی برای شرکت ها و خدمات عمومی وجود دارد. ما اعداد رایگان ، شماره ها و اعداد اضافی را که تنها ارتباطات آنها صورتحساب است متمایز می کنیم.

طبقه بندی و قیمت گذاری

اعداد مربوط به این نظارت قانونگذاری می تواند از 10 رقم با شروع 08 یا 4 تا 6 رقم با 1 ، 3 یا 118 شروع شود. ما در مورد شماره های NVA (سرویس ارزش افزوده) و اعداد کوتاه صحبت می کنیم. این شماره های اعطا شده توسط ARCEP دسترسی به خدمات ، به عنوان مثال کمک تلفنی. آنها می توانند موضوع سه قیمت گذاری مختلف باشند: رایگان ، عادی و اضافی.

این اعداد مشمول هیچ گونه صورتحساب نیستند: نه در ارتباطات و نه در خدمت. اعداد مربوطه کسانی هستند که 4 رقم با 30 یا 31 شروع می شوند ، و همچنین تعداد 10 دیجیتالی بین 0800 تا 0805.

قیمت گذاری این اعداد همان است که به اعداد ثابت کلاسیک. بنابراین آنها به بسته های موبایل یا ثابت اختصاص داده شده اند. برای یک بسته نامحدود ، این تماس ها “رایگان” هستند. اعداد مربوطه با 4 رقم با 1 یا 3 شروع می شوند ، و همچنین اعداد شامل 10 رقم بین 0806 و 0809.

این تماس ها موضوع صورتحساب مضاعف است: ارتباطات و خدمات شامل. ارتباطات به عنوان یک تماس “عادی” صورتحساب می شود ، که قیمت خدمات به آن اضافه می شود. این صورتحساب بطور مشخص در صورت تماس به صورتحساب اضافی ترجمه می شود. این امر بدون در نظر گرفتن بسته آن ، مستقیماً از لایحه مشترکین کسر می شود. از سال 2015 ، متخصصان دیگر نمی توانند از این شماره ها برای خدمات در نظر گرفته شده برای شکایات استفاده کنند.

تعداد اضافی

اعداد رایگان و اضافی را تشخیص داده و تمایز دهید.

در میان این شماره های اضافی ، انواع مختلفی وجود دارد:

 • اعداد در 081 : قیمت گذاری کمتر از 0.06 یورو در دقیقه یا 0.15 یورو در هر تماس ؛
 • کسانی که در 082 هستند : قیمت گذاری کمتر از 0.20 یورو در دقیقه یا 0.50 یورو در هر تماس ؛
 • اعداد در 089 : قیمت گذاری کمتر از 0.80 یورو در دقیقه یا 3 یورو در هر تماس.

فقط شماره 6 -دیجیتالی ، با شروع 118 ، می تواند در معرض صورتحساب رایگان باشد.

تعداد اضافی

انواع و طبقه بندی های مختلف اعداد اضافی.

شماره تلفن های رایگان اپراتورهای رایگان

همچنین بخوانید تعداد رایگان اپراتورهای تلفن همراه چیست ?

علائم “رنگ” که توسط متخصصان ایجاد شده است

برای پیدا کردن قیمت تماس ها ، و به ویژه شناسایی شماره های اضافی ، سه علامت تنظیم شده است. به لطف یک سیستم رنگی ، مصرف کننده می تواند با یک نگاه نوع شماره را تشخیص دهد.

بنابراین لازم است که تشخیص دهیم:

 • اعداد سبز : این اعداد رایگان است
 • اعداد خاکستری : این شماره ها اضافی نیستند ، فقط ارتباطات صورتحساب می شود
 • اعداد بنفش : این شماره ها اضافی هستند ، ارتباطات و خدمات صورتحساب می شوند.

شماره های بیش از حد ، رنگ

رنگ علائم اعداد با 08 شروع می شود.

یک پیام اطلاعات رایگان قیمت (MGIT) اجباری

علاوه بر علائم رنگی, اپراتورها باید قبل از شارژ بیش از حد از متقاضیان جلوگیری کنند. این تعهد ، که از سال 2009 اجرا شده است ، بنابراین مربوط به همه شماره های SVA و اضافی است. پیام اطلاعات باید حداقل 10 ثانیه طول بکشد و روش های قیمت گذاری را مشخص کند. او به ویژه باید هزینه خدمات و هزینه ارتباطات را تجزیه کند. بنابراین این MGIT کاربران را مجبور می کند قبل از هرگونه صورتحساب آویزان شوند.

پیام اطلاعات قیمت: قبل از صورتحساب آویزان شوید

ممکن است مردم موضوع باشند هزینه های ارتباطی پولی را تعیین کنید. در این حالت ، یک پیام اطلاعاتی اجباری تعرفه در مقدمه اتصال منتشر می شود. قبل از برقراری ارتباط ، همسان می توانند کاملاً آویزان شوند.

تماس های کلاهبرداری از طریق شماره اضافی

این تعداد اضافی گاهی موضوع انحراف کلاهبرداری است. این نوع کلاهبرداری نامیده می شود “کلاهبرداری شماره تعجب آور” یا ” تماس پینگ “. اصل ساده است: کاربران را ترغیب کنید تا یک شماره اضافی را به یاد بیاورند. برای این کار ، کلاهبرداران چندین تکنیک دارند. بطور کلی, آنها یک پیام صوتی نسبتاً مبهم می گذارند به هر کسی نگران شود. گاهی اوقات فقط یک تماس کوتاه است ، و سپس شماره را در لیست تماس ها در غیاب نشان می دهد.

برای جلوگیری از این نوع ناراحتی ، فقط یک راه حل: شماره های اضافی را تشخیص داده و هرگز آنها را به یاد نمی آورید.

تماس پینگ

همچنین بخوانید که چگونه کلاهبرداری تماس پینگ کار می کند و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد ?

اعداد با 09 شروع می شوند

این یک عدد غیررسمی است ، اما همچنین و مهمتر از همه غیر جغرافیایی. بر خلاف اعداد اولیه تا 01 تا 05 ، می توان آنها را در صورت حرکت نگه دارید. این اعداد از سال 2006 و تصمیمی توسط ARCEP وجود داشته است. آنها با ارائه دهندگان خدمات اینترنتی ، شماره های 08 را جایگزین می کنند که عملکرد مشابهی دارند. دومی با این حال به طور مرتب با شماره های اضافی اشتباه گرفته می شد !

اعداد در 09 فقط به دارندگان یک خط IP اختصاص می یابد ، به عبارت دیگر یک جعبه اینترنت. فقط ارائه دهندگان دسترسی به اینترنت علاوه بر شماره های جغرافیایی می توانند آنها را اختصاص دهند.

آخرین نوع شماره در 09 وجود دارد: این شماره کریستال است. بنابراین نارنجی با شروع از 09 69 ، برای مراکز روابط مشتری در نظر گرفته شده است. این ممنوعیت استفاده از شماره های اضافی برای این نوع خدمات است که در قانون نوسازی اقتصاد گنجانده شده است.

پیشوندهای بین المللی

برای اینکه بتوانید یک تماس بین المللی برقرار کنید ، لازم است که نشانگر تلفن کافی را تهیه کنید. هر کشور نشانگر خاص خود را دارد, حتی اگر برخی از آنها یکسان باشند. این به عنوان مثال مورد کانادا و ایالات متحده است که نشانگر مشترک آن 001 است.

پیشوند بین المللی از 00 تشکیل شده است, به دنبال تعدادی از ارقام ، از 1 تا 6. در فرانسه ، نشانگر 0033 است ، همچنین +33 نوشته شده است. با این حال ، برای برقراری تماس در خارج از کشور ، لازم است + را با یک صفر دو برابر جایگزین کنید. این بدان معنی است که این یک تماس بین المللی است. بنابراین ، برای برقراری تماس از خارج از کشور به فرانسه ، لازم است 0033 را تایپ کنید و به دنبال آن شماره مورد نظر. در مقابل ، شماره 0033 و به دنبال آن یک شماره تلفن معمولی در صورت تماس خارجی ورودی روی صفحه نمایش داده می شود.

برای یافتن اینکه کدام کشور متعلق به یک نشانگر بین المللی است ، برخی از سایت ها همچنین یک سیستم تحقیقاتی هدفمند ارائه می دهند. سریعتر از مشاوره با یک لیست ، فقط نام کشور را وارد کنید ، یا نشانگر مربوط به به دست آوردن نشانگر/کشور مربوطه.

کشور مشخصه

همچنین لیستی از شاخص های تلفنی همه کشورها را بخوانید

در مورد پیوندهای وابستگی بیشتر بدانید

تیم ما بهترین پیشنهادات را برای شما انتخاب می کند. برخی از پیوندها ردیابی می شوند و می توانند بدون تأثیرگذاری بر قیمت اشتراک شما ، کمیسیون برای mypetitforfait ایجاد کنند. قیمت ها برای اطلاعات ذکر شده و احتمالاً تکامل می یابند. مقالات حمایت شده مشخص می شوند. برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.