افزایش قیمت برق در فرانسه به مدت 15 سال ، افزایش برق بین 10 تا 20 ٪ در فوریه 2024?

در فوریه 2024 بین 10 ٪ و 20 ٪ افزایش می یابد

Contents

در پیشنهادات قیمت شاخص با وجود افزایش ، می تواند فرصتی عالی برای پرداخت سیستماتیک ارزان تر از نرخ تنظیم شده باشد.

چگونه قیمت برق در فرانسه تکامل می یابد ?

در فرانسه ، قیمت برق دو بار در سال در حال تحول است و بیش از 10 سال به طور فزاینده ای در حال افزایش است (از سال 2017 90 یورو در فاکتور) ! در 10 سال ، قیمت هر کیلووات ساعت در EDF از 0.1168 یورو به 0.1740 یورو افزایش یافته است. ما در این مقاله بیشتر به شما می گوییم.

 • قیمت برق دارد 4 ٪ از جمله مالیات در فوریه 2022 افزایش یافته است.
 • بدون سپر قیمت گذاری تنظیم شده توسط دولت ، نرخ فروش برق تنظیم شده خواهد بود 35 ٪ از جمله مالیات افزایش یافته است.
 • در سال 2021 ، قیمت برق حدود 3 ٪ از جمله مالیات افزایش یافته است.
 • در قیمت کیلووات ساعت پس از آن رفت 0.1168 یورو در سال 2011 داشتن 0.2276 یورو امروز (برای یک پیشخوان 6 kVA اختیاری).
 • در قیمت اشتراک همچنین بسیار افزایش یافته است ، از آنجا 82 یورو در سال در سال 2011 داشتن 143 یورو در سال 2023.
 • در عین حال ، افتتاح بازار انرژی در رقابت چندین میلیون مصرف کننده را قادر ساخته است تا یک تأمین کننده برق ارزان تر از نرخ تنظیم شده انتخاب کنند.
 • دولت انتخاب کرده است سپر قیمت را در سال 2023 حفظ کنید. بنابراین ، افزایش قیمت برق و گاز است محدود به 15 ٪.

�� تکامل قیمت برق در سال 2023 چیست ?

ژل افزایش قیمت ها: به سمت یک صید در سال 2023 ?

اصلاحیه ای که نخست وزیر ارائه شده است بند cattered بیش از 12 ماه. از اولین تکامل قیمت های تنظیم شده سال 2023 ، 1 فوریه 2023.

هدف این است که ضرر و زیان درآمدی را که توسط تأمین کنندگان برق و به ویژه موارد EDF متحمل شده است ، جبران کنیم.

آخرین محدودیت افزایش قیمت برق ، بین آگوست 2012 و آگوست 2013 ، در واقع توسط شورای ایالتی در سال 2014 لغو شد. بنابراین مصرف کنندگان مجبور بودند سالهای بعد را تسلیم کنند.

با این وجود ، وحشت نکنید ! اگرچه قیمت انرژی در سال 2023 تکامل یافته است, نرخ تنظیم شده محدود به افزایش 15 ٪ است.

قیمت برق در سپتامبر 2023 چقدر است ?

جایزه KWH در فرانسه به طور مرتب در حال تغییر است. برای اینکه نخ را از دست ندهید ، در زیر پیدا خواهید کرد قیمت برق به روز برای ماه سپتامبر 2023. این قیمت آبی مسکونی EDF است که به عنوان یک پایه اختیاری یا ساعت های کامل/ساعتهای خاموش در دسترس است.

شبکه قیمت تنظیم شده قیمت / پایه آبی

بروزرسانی در 13 سپتامبر 2023

شبکه قیمت تنظیم شده قیمت آبی / خاموش ساعت – ساعت های کامل

بروزرسانی در 13 سپتامبر 2023

200 € در 2 دقیقه

این به طور متوسط ​​چیزی است که کاربران ما با تغییر تأمین کننده انرژی کسب می کنند

�� چگونه می توان خود را از افزایش قیمت برق محافظت کرد ?

فرار از افزایش برق دشوار است ، به خصوص هنگامی که می دانید فرانسوی ها به این انرژی وابسته هستند. خانوارها به طور متوسط ​​5000 کیلووات ساعت در سال مصرف می کنند (داده های RTE 2019). با این حال ، نکاتی در مورد کاهش صورتحساب شما وجود دارد.

پیشنهاد برق را با قیمت ثابت انتخاب کنید

مشترک شدن در یک پیشنهاد برق با قیمت های مسدود شده می تواند یک راه حل مناسب برای از افزایش قیمت برق خودداری کنید. در واقع ، قیمت kWh و اشتراک در طول قرارداد شما یکسان خواهد بود که می تواند 1 ، 2 یا 3 سال به طول انجامد. با این حال مراقب باشید ، این هیچ تغییری در میزان مالیات های لازم را در نظر نمی گیرد.

در پایان ،علاقه یک پیشنهاد ثابت دو برابر است:

 1. ✔ شما تحت افزایش قیمت های تنظیم شده قرار نمی گیرید و بنابراین از افزایش قیمت برق عبور می کنید.
 2. ✔ شما می توانید به راحتی بودجه خود را بدون خطر شگفتی های ناخوشایند سازماندهی کنید.

سرانجام ، قرارداد شما با این حال باقی مانده است بدون درگیری. در صورت افت قیمت برق ، بنابراین همیشه می توانید تأمین کننده خود را تغییر دهید.

�� اینجا ماست جدول خلاصه ای از پیشنهادات برق با قیمت ثابت جالب ترین در سپتامبر 2023:

پیشنهادات برق با قیمت های مسدود شده

قیمت اشتراک

قیمت ساعت کیلووات

فاکتور سالانه برای یک خانواده در خانه فردی

فاکتور سالانه یک زن و شوهر در یک آپارتمان

مرجع سبز 1 سال

(سهم “عرضه” قرارداد)

100 ٪ برق سبز – ثابت

برق سبز ثابت 1 سال

افزایش برق: +10 ٪ در اوت 2023 ?

با انتخاب پیشنهاد قیمت ارزان تر یا مسدود شده ، اکنون افزایش بعدی قیمت برق را پیش بینی کنید.

در خرید گروهی از برق شرکت کنید

این یکی از بهترین راه حل ها برای غلبه بر افزایش قیمت برق است: شرکت در یک خرید انرژی گروهی . این عملیات که توسط کارگزاران انرژی یا انجمن های مصرف کننده سازماندهی شده است ، شامل جمع آوری حداکثر شرکت کنندگان برای رفتن است در مورد نرخ سودمند مذاکره کنید با تأمین کنندگان انرژی.

�� ثبت نام برای خریدهای گروه. پس از مذاکره قیمت برق ، شما می توانید از این پیشنهاد خارج شوید یا نه این پیشنهاد را از بین ببرید.

تأمین کنندگان برق را با یکدیگر مقایسه کنید

افتتاح بازار انرژی باعث ظهور آن شده است تأمین کنندگان جایگزین که پیشنهادات بازار را ارائه می دهد اغلب ارزان تر از قیمت های تنظیم شده است. بهترین تخفیف ها گاهی اوقات از 10 ٪ قیمت HT در هر کیلووات ساعت فراتر می رود ! به عنوان مثال ، Vattenfall در حال حاضر یک پیشنهاد را با -5 ٪ می فروشد.

همه تأمین کنندگان برق با قیمت هایی که ارائه می دهند برابر نیستند. اگر هنوز در EDF با نرخ تنظیم شده هستید ، بدانید که می توانید تا 300 € صرفه جویی کنید با بازی در رقابت. البته همه اینها به مصرف شما و میزان معمول فاکتور شما بستگی دارد. یک چیز مسلم است ، هرچه دومی بالاتر باشد ، احتمال صرفه جویی در هزینه بیشتر است.

�� برای یافتن ارزانترین تأمین کننده برق ، به عنوان مثال فکر کنید قیمت هر کیلووات ساعت و اشتراک را مقایسه کنید ! غالباً از طریق مقایسه کننده مناقصه آنلاین آسانتر از مشورت ده ها شبکه قیمت گذاری آسان تر است.

⚡ چرا قیمت برق افزایش می یابد ?

با وجود افتتاح بازار انرژی به رقابت ، قیمت برق همچنان در حال افزایش است. دلایل این افزایش ها متعدد است. اول ، نگهداری و نوسازی شبکه برقی برای مالیات دهندگان هزینه دارد. انتقال انرژی و سرمایه گذاری در انرژی های تجدید پذیر و همچنین مالیات انرژی قوی در فرانسه نیز برای چیزی است.

هسته ای: یک مسئله مهم برای EDF

مسئله هسته ای در فرانسه چندین نقطه از طبیعت های مختلف را گرد هم می آورد اما ذاتاً با آن مرتبط است قیمت برق افزایش می یابد. مشکل به گونه ای است که دولت حتی مسئله تجدید نظر جزئی EDF را مطرح می کند.

نوسازی پارک هسته ای فرانسه

طی 10 سال گذشته ، EDF به طور گسترده ای در مبهم. به طور مشخص ، در حالی که میانگین سنی راکتورهای فرانسوی 30 سال نزدیک می شود ، در مورد آن است طول عمر را گسترش دهید برای به 40 تا 60 برسید.

برای انجام این کار ، EDF مرتکب شده است آثار متعدد به عنوان جایگزینی ژنراتورهای بخار ، ترانسفورماتورهای اصلی ، بدنهای مبادله ای برای هوازانی یا نوسازی توربین ها. به موازات این کار ، EDF باید افزایش نظارت بر وضعیت امکانات مهار و مخازن راکتور را تضمین کند.

به روزرسانی نیروگاه های فرانسوی

استانداردهای ایمنی هسته ای بالاتر و بالاتر است. علاوه بر سن ساختمانها ،تصادف فوکوشیما, که در 11 مارس 2011 در ژاپن رخ داد ، منجر به انطباق نیروگاه های فرانسوی در استانداردهای جدید. اجرای سیستم های خنک کننده نجات که روی دیزل و هشدارهای جدید آتش سوزی کار می کنند در روز کاری است.

ℹ محل نوسازی ناوگان هسته ای فرانسه به تنهایی باید کمی بیشتر از آن باشد 50 میلیارد یورو در EDF.

ساخت نیروگاه های هسته ای جدید

آخرین سایت از اهمیت بالایی ، ساخت نیروگاه های نسل جدید. منEPR (راکتور تحت فشار اروپا) ، قرار است در سالهای آینده نیازهای انرژی فرانسه را برآورده کند. مشکل: پروژه های مختلف دیر شده است ، خواه در Olkiluoto در فنلاند یا Flamanville در فرانسه. این تأخیرها منجر به هزینه های اضافی قابل توجهی برای EDF, سهامدار اکثریت Framatome ، شرکت مسئول طراحی این نیروگاه ها.

منEPR Flamanville در ابتدا در سال 2012 با هزینه کل تخمین زده شد 3.3 میلیارد یورو در هر EDF. دادگاه حسابرسان اکنون ارزیابی می کند فاکتور نهایی در 19.1 میلیارد. چه چیزی باعث می شود هزینه تولید تولید مگاوات ساعت مگاوات: بیش از 110 €/مگاوات ساعت برای EPR آینده از دور مقابل 36 €/مگاوات ساعت برای نیروگاه های موجود در حال حاضر. شروع آن برای سال 2023 برنامه ریزی شده است.

شبکه: سرمایه گذاری های مهمتر

بخشی از قیمت برق برای پاداش استفاده می شود مدیران شبکه. این قسمت بسیار مهم است زیرا تقریباً نمایانگر آن است 30 ٪ از صورتحساب شما ! در فرانسه ، این شبکه توسط دو سازمان مختلف اداره می شود:

 • رک بخشی از ارتباط با حمل و نقل برق از طریق خطوط ولتاژ بالا را مدیریت می کند
 • ادیس (سابق ERDF) توزیع برق شبکه به محل اقامت شما را مدیریت می کند.

مدیران برای نوسازی تاسیسات برقی باید پول زیادی سرمایه گذاری کنند. به عنوان مثال استقرار پیشخوان Linky جدید, که از این تعداد 30 میلیون پیشخوان در پایان سال 2021 نصب خواهد شد ، هنوز هم خواهد داشت هزینه 4 میلیارد یورو در enedis. باهوش تر از کنتورهای قدیمی ، نظارت بر مصرف الکتریکی آن را تسهیل می کند ، به مدیران شبکه اجازه می دهد تا از راه دور مداخله کنند و امکان تأمین کنندگان انرژی را برای ارائه قراردادهای جدید با قیمت گذاری پویا فراهم می کند.

مالیات و مشارکت: افزایش فاکتور

مالیات و مشارکت نشان دهنده است 36 ٪ از قبض برق شما. این مالیات ها برای همه تأمین کنندگان یکسان است و فرار از آنها امکان پذیر نیست. چهار مورد از آنها وجود دارد و اهداف آنها متنوع است:

 1. گل مالیات مالیاتی است زیرا علاوه بر درخواست قیمت کیلووات ساعت ، در مورد سایر مالیات نیز صدق می کند.
 2. CSPE (مشارکت در سرویس برق عمومی) مالیاتی است که در ابتدا به ویژه برای جبران تأمین کنندگان برق از هزینه های اضافی مرتبط با تعهد خدمات عمومی آنها استفاده شده است. گرفته شده توسط گمرک ، اکنون بخشی جدایی ناپذیر از بودجه دولت است. مقدار آن از اول ژانویه 2016 با 0.0225 یورو/کیلووات ساعت تعیین شده است.
 3. TCFE (مالیات بر مصرف نهایی برق) مالیات های محلی است که توسط ادارات و شهرداری ها تعیین می شود.
 4. CTA (سهم نرخ تحویل) مستقیماً در قبض برق شما اعمال می شود. این حقوق خاص مربوط به بیمه سالخورده پرسنل را که تحت رژیم صنایع برقی و گاز قرار دارند ، تأمین می کند.

�� تاریخچه تکامل قیمت برق در فرانسه

افزایش قیمت برق در سال 2022

در سال 2022 ، صورتحساب برق شما ممکن است دوباره افزایش یابد. در سوال: شیوع قیمت در بازار انرژی از سال گذشته.

به منظور جلوگیری از این افزایش و حفظ قدرت خرید خانوارها ، دولت ژان ریخته در فوریه 2022 درپوش 4 ٪ افزایش می یابد قیمت برق تنظیم شده. بدون این اقدام ، قیمت های تنظیم شده احتمالاً 10 تا 15 ٪ افزایش می یابد !

اقدامات انجام شده توسط دولت چیست؟ ?

به منظور جلوگیری از عواقب افزایش بالای قیمت انرژی در بازارها ، دولت چندین اقدامات مهم را اجرا کرده است:

 1. پرداخت یک بررسی انرژی استثنایی 100 یورو در دسامبر سال 2021 (5.8 میلیون خانوار ذینفع بودند).
 2. اجرای یک ” سپر قیمت گذاری “، که به یک گازها قیمت گاز را تنظیم می کنند از اول نوامبر 2021 در سطح اکتبر آنها.
 3. آنجا افزایش قیمت برق تنظیم شده برنامه ریزی شده برای 1 فوریه 2022 است محدود به 4 ٪ شامل با تشکر از کاهش مالیات.
 4. پرداخت یک کمک هزینه تورم 100 یورو به فرانسوی ها که کمتر از 2،000 یورو خالص در هر ماه درآمد دارند (38 میلیون نفر از آنها ذینفع هستند). این اندازه گیری با هدف جبران افزایش قیمت انرژی به کلی (برق ، گاز ، روغن سوخت و سوخت).

افزایش قیمت برق در سال 2021

کمیسیون تنظیم انرژی (CRE) اولین افزایش قیمت برق را 1.6 ٪ از جمله مالیات برای 1 فوریه 2021 اعلام کرد. این نشان دهنده یک است میانگین افزایش 15 یورو در سال در صورتحساب فعلی فرانسه.

چندین دلیل برای توجیه این افزایش استناد شده است:

 • اقدامات بهداشتی همه گیر Covid-19 منجر به یک تأخیر در عملیات نگهداری نیروگاه های هسته ای؛
 • منخرد کنندهعید به دنبال بیش از سقف خود در سال 2020 (146.2 TWH به جای 100 TWH که در ابتدا برنامه ریزی شده بود)
 • آ عدم پرداخت بدون پرداخت, به خصوص در بخش حرفه ای به دلیل بیماری همه گیر مشاهده می شود.

قیمت فروش برق تنظیم شده (TRV) دوباره در اول اوت 2021 افزایش یافت. CRE در واقع ارائه داده است افزایش قیمت برق 0.48 ٪ TTC برای افراد و 0.38 ٪ از جمله مالیات برای متخصصان. این افزایش به طور متوسط ​​نشان می دهد 4 یورو بیشتر در سال در صورتحساب برق خانگی (و 6 یورو در سال دیگر برای متخصصان).

تکامل 1 آگوست 2021 عمدتا به دلیل لازم به وارد کردن نسخه ششم Turpe (قیمت استفاده از شبکه برق عمومی) است. این سیستم است که امکان تأمین مالی حمل و نقل و توزیع برق در فرانسه را فراهم می کند.

CRE برنامه ریزی کرده است که به تدریج مقدار Turpe را افزایش دهد تا سال 2024 برای تأمین مالی سرمایه گذاری Enedis و RTE در نگهداری شبکه و انتقال انرژی.

از این رو هیچ لحظه ای برای مصرف کنندگان برنامه ریزی نشده است. Turpe باید تا سال 2024 حدود 1 ٪ در سال افزایش یابد ، که نشان دهنده یک است میانگین افزایش سالانه 15 یورو در هر خانواده.

قیمت برق در سال 2020 افزایش می یابد

افزایش جدید قیمت برق وارد شده است 1 فوریه 2020: +2.4 ٪ TTC, افزایش متوسط ​​20 یورو در سال برای افراد. برای یک خانواده 4 نفری که از گرمایش برقی استفاده می کنند ، این حتی بیش از 30 یورو در سال است ! افزایشی که بر بخش حرفه ای نیز تأثیر می گذارد.

این افزایش جدید عمدتا به دلیل انجماد قیمت انرژی در زمستان 2019 است. تمام و کمال حرکت جلیقه زرد, دولت تصمیم گرفته بود قیمت گاز و برق را افزایش ندهد تا اختلافات جدیدی ایجاد نکند.

افزایش بسیار زیاد قیمت برق در سال 2019

سال 2019 با توجه به قیمت برق یک سال تاریک برای بودجه خانوار است. با تقریباً 10 ٪ در 12 ماه افزایش می یابد, این کشور در تابستان خود را می شناسد افزایش بالاتر از زمان آزادسازی بازار انرژی:

 • +5.9 ٪ شامل مالیات در ژوئن 2019 ؛
 • +1.23 ٪ شامل مالیات در آگوست 2019.

آنجا کمیسیون نظارتی انرژی (CRE) ، نهاد مستقل مسئول تنظیم بازار انرژی ، می خواست افزایش قیمت برق از 3 تا 4 ٪ در فوریه 2019.

با توجه به جنبش جلیقه زرد ، نخست وزیر ادوارد فیلیپ در دسامبر سال 2018 اعلام کرد ژل قیمت برق و گاز تا ماه مه 2019. پس از این لحظه از احترام ، قیمت هر کیلووات ساعت سرانجام در سال 2019 افزایش یافت ، اما خیلی بیشتر از آنچه در ابتدا برنامه ریزی شده بود ! (تقصیر تعویق).

در فوریه 2024 بین 10 ٪ و 20 ٪ افزایش می یابد ?

برق ارزان تر

معمولاً قیمت برق هر سال در هنگام تجدید نظر توسط مقامات تغییر می کند. رئیس کمیسیون تنظیم انرژی (CRE) پس از افزایش قیمت برق 10 ٪ در اوت 2023 (به جای 74.5 ٪) با سپر قیمت ، افزایش بالقوه 10 ٪ از قیمت برق را در اول فوریه 2024 اعلام کرد.

�� افزایش جدید برق از 10 ٪ به 20 ٪ در فوریه 2024 ?

امانوئل وارگون ، رئیس جمهور CRE ، گفت این افزایش جدید قیمت برق در روز پنجشنبه ، 14 سپتامبر ، از حدود 10 ٪ تا 20 ٪ می تواند در تاریخ 1 فوریه 2024 طبق محاسبه نظری بعدی تعرفه برق در فرانسه انجام شود.

با این حال ، امانوئل Wargon می خواهد در کنفرانس مطبوعاتی خود اطمینان بخش و اعلام کند “ما قصد داریم به افزایشی که قابل توجه خواهد بود نزدیک شویم ، اما این به ترتیب دو برابر شدن یا بیش از 50 ٪ نخواهد بود [[. بشر. برای ساختن معادله هنوز کمی زود است [. ] ، ما باید صبر کنیم تا قیمت ها در پایان سال 2023. در این مرحله ، برآورد ما حدود 10 ٪ است.””.

در حال حاضر ، سپر قیمت انرژی تا پایان سال 2024 هنوز لازم است تا افزایش نرخ برق تنظیم شده محدود شود. با این حال ، وزیر حسابهای عمومی گابریل آتال در اوایل ماه ژوئیه به فرانسوی ها هشدار داد “ما به تدریج از آن خارج خواهیم شد”.

برونو لو مایر ، وزیر اقتصاد و دارایی ، می خواست فرانسوی ها را اطمینان دهد: “افزایش نرخ برق از 10 ٪ به 20 ٪ [. ] در ابتدای سال 2023 حذف شده است “. در واقع ، مهم است که توصیه های CRE ایجاد شده در فرمول محاسبه نظری قیمت های تنظیم شده و تصمیم دولت را تشخیص دهیم. CRE توصیه هایی را به مقامات دولتی ارائه می دهد که تصمیم می گیرند آنها را اعمال کنند یا نه.

درصد افزایش قیمت برق خواهد بود انتشار رسمی مطبوعات در پایان سال.

قیمت برق در حال حاضر چقدر است ?

قیمت برق اختیاری پایه

شبکه قیمت زیر قیمت برق اختیاری را بسته به قدرت متر مشترک ارائه می دهد.

قیمت در € شامل مالیات عرضه قیمت های تنظیم شده برق از تأمین کننده EDF تا به امروز در 24/09/2023

قیمت برق اختیاری ساعتهای تمام ساعت خاموش کردن ساعتها

قیمت دو ساعت کامل و ساعتهای خاموش برای قدرت متر در 3 کیلو ولت وجود ندارد. جدول زیر قیمت برق را در ساعات کامل مرخصی بسته به قدرت متر مشترک شده نشان می دهد.

قیمت در € شامل مالیات عرضه قیمت های تنظیم شده برق از تأمین کننده EDF تا به امروز در 24/09/2023

قیمت برق اختیاری

شبکه تعرفه زیر قیمت اشتراک و کیلووات ساعت از قیمت فروش برق تنظیم شده را که سرعت اختیاری به بازار عرضه شده توسط EDF ارائه می دهد.

شبکه قیمت از قیمت های تنظیم شده برق توسط گزینه EDF Tempo ارائه می شود

قیمت اشتراک سالانه �� کیلووات ساعت قیمت آبی ⚪ کیلووات ساعت قیمت روز سفید �� کیلووات ساعت قیمت روز قرمز
خاموش ساعت (HC) ساعتهای کامل (HP) HC HP HC HP
6 kva 153.60 یورو 0.1056 € 0.1369 € 0.1246 € 0.1654 € 0.1328 € 0.7324 یورو
9 kva 192.00 € 0.1056 € 0.1369 € 0.1246 € 0.1654 € 0.1328 € 0.7324 یورو
12 kva 231.48 یورو 0.1056 € 0.1369 € 0.1246 € 0.1654 € 0.1328 € 0.7324 یورو
15 kva 267.60 یورو 0.1056 € 0.1369 € 0.1246 € 0.1654 € 0.1328 € 0.7324 یورو
18 kva 303.48 یورو 0.1056 € 0.1369 € 0.1246 € 0.1654 € 0.1328 € 0.7324 یورو
30 کیلو ولت 457.56 € 0.1056 € 0.1369 € 0.1246 € 0.1654 € 0.1328 € 0.7324 یورو
36 kva 531.36 یورو 0.1056 € 0.1369 € 0.1246 € 0.1654 € 0.1328 € 0.7324 یورو

قیمت در € شامل مالیات عرضه قیمت های تنظیم شده برق از تأمین کننده EDF تا به امروز در 24/09/2023

قیمت EDF Tempo برای قدرت متر در 3 kva وجود ندارد

پاک کردن قیمت برق اختیاری روزهای نوک (EJP)

جدول زیر نشان دهنده شبکه قیمت گذاری قیمت تنظیم شده فروش برق است که توسط EDF برای گزینه EJP ارائه شده است.

شبکه قیمت از قیمت های تنظیم شده برق توسط EDF گزینه EJP ارائه می شود

قیمت اشتراک سالانه قیمت روز عادی کیلووات ساعت قیمت kwh day ejp
9 kva 187.56 € 0.1518 € 1.4958 یورو
12 kva 223.20 یورو 0.1518 € 1.4958 یورو
15 kva 259.44 € 0.1518 € 1.4958 یورو
18 kva 294.60 یورو 0.1518 € 1.4958 یورو
36 kva 515.52 € 0.1518 € 1.4958 یورو

قیمت در € شامل مالیات عرضه قیمت های تنظیم شده برق از تأمین کننده EDF تا به امروز در 24/09/2023

بهترین پیشنهاد برق برای انتخاب از افزایش قیمت ها با Selectra در:
09 74 59 04 04 یادآوری رایگان
(خدمات رایگان از دوشنبه تا جمعه از 7 صبح تا 9 بعد از ظهر ، شنبه 8:30 صبح تا 6.30 بعد از ظهر و یکشنبه از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر)

قیمت برق EDF 10 ٪ اوت 2023 دولت افزایش یافته است

افزایش برق در 10 ٪ در اوت 2023 (به جای 74.5 ٪)

در 17 ژوئیه 2023 ، دولت اعلام کرد افزایش قیمت برق با نرخ تنظیم شده (TRV) در اوت 2023 10 ٪ با استفاده از سپر قیمت هنوز در حال انجام تا سال 2025 است.

چه چیزی افزایش برق اعمال شده بدون سپر قیمت در اوت 2023 بود ?

بدون این سپر قیمت ، قیمت برق از نظر تئوری 74.5 ٪ افزایش می یابد به گفته CRE.

با توجه به بحث در 22 ژوئن 2023 در مورد پیشنهاد قیمت های تنظیم شده برای فروش برق CRE ، افزایش قیمت برق در اوت 2023 اساساً ناشی از آن خواهد بود:

 • منافزایش درقیمت استفاده از شبکه های توزیع برق عمومی (Turpe HTA-BT) ناشی از بحث 31 مه 2023: + 1.17 ٪ در TRVE TTC ؛
 • آنجا افزایش جبران مالی این تأمین کنندگان به نمایندگی از مدیر شبکه از هزینه های بازاریابی به عنوان مدیریت مشتری دریافت می کنند: – 0.04 ٪ در TTC TRVE ؛
 • آنجا به روزرسانی مؤلفه هزینه مربوط به بازاریابی و هزینه های CEE برای 2023: – 0.04 ٪ در TRVE TTC ؛
 • منبه روزرسانی مؤلفه Catch -up مقادیر بی نظیر برای سال 2022: – 0.32 ٪ در TRVE TTC.

چه تعداد یورو با افزایش برق 10 ٪ در اوت 2023 در فاکتور مطابقت دارد ?

در واقع ، طبق گفته دولت ، متوسط ​​تمیز کردن با برق با مصرف 7000 کیلووات ساعت در سال ، می بیند که فاکتور آن از 1640 یورو به 1800 یورو در سال می رود.

شبکه های قیمت گذاری نرخ تنظیم شده EDF را در اول اوت 2023 منتشر شده توسط مجله رسمی جمهوری فرانسه کشف کنید ! با قیمت های تنظیم شده EDF در تاریخ 1 اوت 2023 مشورت کنید

که در اوت 2023 با افزایش برق 10 ٪ تحت تأثیر قرار می گیرد ?

که تحت تأثیر افزایش قیمت و چه زمانی قرار می گیرد ?

نوع قرارداد برق مشترک مشتری اختصاص داده شده یا افزایش برق ? هنگامی که افزایش قیمت برق مؤثر است ?
مشتریان تعرفه تنظیم شده EDF
نرخ آبی تنظیم شده
✅ بله از 1 اوت 2023
مشتریان یک پیشنهاد قیمت شاخص ✅ بله از انتشار شبکه های قیمت اوت 2023
مشتریان از یک پیشنهاد قیمت متغیر ✅ بله بر اساس انتشار نرخ های جدید پیشنهاد با قیمت های متغیر
مشتریان یک پیشنهاد قیمت ثابت ✅ بله از پایان قرارداد پیشنهاد ثابت

افزایش برق 10 ٪ در آگوست 2023 نگران است خانوارها و متخصصان کوچک داشتن یک متر متر بیش از 36 kva نیست و با عقد قرارداد در قیمت تنظیم شده یا پیشنهادی که به نرخ تنظیم شده فهرست بندی شده است.

توجه داشته باشید که خانوارهای با نرخ آبی تنظیم شده مسکونی 93 ٪ از سایت ها را با نرخ تنظیم شده یا 91 ٪ مصرف نشان می دهند. متخصصان با نرخ آبی تنظیم شده غیر مسکونی 7 ٪ از سایت ها را با نرخ تنظیم شده یا 9 ٪ مصرف نشان می دهند.

مصرف کننده هایی که برای یک انتخاب کرده اند قرارداد با قیمت ثابت (یا مسدود شده) در نتیجه فاکتور برق HT را تغییر نخواهد داد. با این حال ، برای یافتن مدت زمان ثابت ، باید این قرارداد کنترل شود. قرارداد رسید ، قیمت ها تکامل می یابد. اما وحشت نکنید ، تأمین کننده موظف است حداقل یک ماه از قرارداد جدید جلوگیری کند.

�� چه راه حلی برای محافظت از خود در برابر افزایش قیمت برق ?

قیمت ها را برای ارزانترین تأمین کنندگان مقایسه کرده و پیشنهادات برق را تغییر دهید

مصرف کنندگان برق امروز به آنها دسترسی دارند قیمت تنظیم شده, فقط توسط EDF و همچنین پیشنهادات ارائه شده است رقبای تأمین کننده تاریخی (Totalenergies ، Eni ، Ilek. ). این پیشنهادات ممکن است این مزیت را داشته باشد که از نظر مالی جالب تر از قیمت تنظیم شده EDF باشد. قرارداد اشتراک برق بدون درگیری, مشتری رایگان است در هر زمان و بدون دلیل ، پیشنهادات و تأمین کنندگان انرژی رایگان را تغییر دهید.

چهار نوع پیشنهاد وجود دارد:

 1. در قیمت تنظیم شده, قیمت آن توسط دولت تعیین شده است ، و امروزه هنوز انتخاب اکثریت بزرگ فرانسوی ها است
 2. ارائه های ارائه کاهشقیمت ساعت کیلووات برق یا قیمت اشتراک در مقایسه با قیمت های تنظیم شده. این پیشنهادات ، با نام “با قیمت های فهرست بندی شده” در مورد قیمت های تنظیم شده ، اجازه می دهد تا در زمان اشتراک فاکتور خود را پس انداز کنید.
 3. با قیمت هر کیلووات ساعت برق و/یا قیمت اشتراک به استثنای مالیات ارائه می دهد در زمان ثابت. این پیشنهادات به شما کمک می کند تا از افزایش آینده در قیمت کیلووات ساعت به استثنای مالیات محافظت کنید ، اما نه در برابر افزایش مالیات که به ناچار نیز مداخله می کنند
 4. پیشنهادات قیمت آزادانه ثابت شد جایی که هیچ قانون خاصی برای تعیین قیمت ها وجود ندارد.

مقایسه های برق با قیمت های شاخص

در پیشنهادات قیمت شاخص با وجود افزایش ، می تواند فرصتی عالی برای پرداخت سیستماتیک ارزان تر از نرخ تنظیم شده باشد.

در جدول زیر پیشنهادات برق با ارزانترین قیمتهای فهرست بندی شده لحظه ای برای مصرف سالانه 5،500 کیلووات ساعت در پایه 6 کیلو ولت ارائه شده است.

* قیمت TTC به روز با 09/24/2023. بودجه محاسبه شده برای مصرف سالانه 5،500 کیلووات ساعت در تولوز به عنوان پایه (6 کیلو ولت).

مقایسه پیشنهادات برق با قیمت های ثابت

در پیشنهادات قیمت مسدود شده – همچنین پیشنهاداتی را با قیمت های ثابت خوانده می شود – به شما کمک می کند تا از افزایش قیمت برق محافظت کنید. با این حال ، پیشنهادات قیمت ثابت فقط در صورتی جالب است که بودجه سالانه ارزان تر یا یکسان با نرخ برق تنظیم شده باشد. در واقع ، اگر قیمت برق گرانتر از نرخ تنظیم شده باشد ، برای مسدود کردن قیمت ها در یک پیشنهاد قیمت ثابت فقط برای مسدود کردن قیمت توصیه نمی شود. برای اطلاع از کدام پیشنهاد با قیمت های ثابت برای انتخاب ، از تماس با یک متخصص دریغ نکنید.

در جدول زیر ارزانترین پیشنهادات برق ثابت در حال حاضر برای مصرف سالانه 5،500 کیلووات ساعت در پایه 6 کیلو ولت ارائه شده است.

* قیمت TTC به روز با 09/24/2023. بودجه محاسبه شده برای مصرف سالانه 5،500 کیلووات ساعت در تولوز به عنوان پایه (6 کیلو ولت).

قیمت های ثابت یا قیمت های فهرست بندی شده در قیمت های فروش تنظیم شده ? اگر بین این دو تردید دارید ، ویدیوی زیر به شما روشنایی جالب ارائه می دهد تا با توجه به نیاز و مشخصات مصرف خود بهترین انتخاب را انجام دهید.

برای پرداخت برق ارزان تر در انرژی گروهی شرکت کنید:

گروه خرید اقتصاد انرژی GAZ GAZ

 • مذاکره کردن در بازار برق دیگر که دیگر قیمت های گران قیمت نداشته باشند
 • بهره بردن کاهش قابل توجهی در قیمت هر کیلووات ساعت (کیلووات ساعت)
 • كاهش دادن برق
 • از یک عملیات رایگان و بدون تعهد ؛
 • در پذیرش یا امتناع آزاد باشید بهترین پیشنهاد مذاکره ؛
 • مصرف کردن همان برق, صرف نظر از تأمین کننده.
  پیش ثبت نام برای خرید گروه انرژی با SELECTRA

برنامه هوشیاری انرژی برای کاهش مصرف چیست؟ ? گرایش های زیست محیطی و نوسازی انرژی

شما مطمئناً از “هوشیاری انرژی” اعلام شده توسط دولت شنیده اید. نخست وزیر فراخوانده شده بود هوشیاری و همبستگی اروپایی برای جلوگیری از کمبود انرژی در صورت وجود امواج بزرگ سرماخوردگی در زمستان. وزارت انتقال زیست محیطی نیز راه اندازی کرده است کمپین ارتباطی از 10 اکتبر 2021 با عنوان “هر ژست حساب می شود” برای آگاهی از این موضوع. هدف از برنامه هوشیاری کاهش مصرف انرژی فرانسه 10 ٪ توسط گرایشهای زیست محیطی ساده است ، اما برای استفاده موثر است.

برای شرکت, توصیه می شود:

 • دفاتر را بیش از 19 درجه گرم کنید
 • درجه حرارت را به 16 درجه در شب کاهش دهید
 • هنگامی که ساختمان بیش از سه روز بسته می شود ، به 8 درجه کاهش یابد
 • استفاده از آب گرم خانگی را در دفاتر کاهش دهید (به عنوان مثال آب گرم فقط برای دوش).

برای اشخاص حقیقی, توصیه می شود:

 • برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد ، خود را در خانه (شلوار ، ژاکت ، جوراب) بپوشانید
 • حداکثر اتاق نشیمن را با حداکثر 19 درجه گرم کنید
 • دمای اتاق ها را به 16 درجه پایین بیاورید
 • از حالت “Eco” برای ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی استفاده کنید
 • بازسازی انرژی مانند:
  • بهبود عایق دیوارها ، کفها ، اتاق زیر شیروانی چه در داخل یا خارج
  • برای تهویه بهتر (جریان ساده ، جریان دو برابر با بازیابی گرما ، مکانیک توزیع شده یا با استفاده از انسداد) انتخاب کنید
  • پمپ حرارتی را نصب کنید
  • تغییر رادیاتورهای حاکم بر انرژی برای آخرین مصرف کم مصرف ؛
  • در صورتی که محل اقامت 100 ٪ در برق گرم شود ، گرمایش جایگزین (چوب) را انتخاب کنید:
  • یک ترموستات قابل برنامه ریزی و متصل را نصب کنید
  • پانل های خورشیدی فتوولتائیک را قرار دهید.

  چه کمکی برای مقابله با افزایش جدید قیمت برق ?

  بررسی انرژی استثنایی

  برای کمک به خانوارها متوسط ​​ترین, آ بررسی انرژی استثنایی بین 100 تا 200 € در پایان سال 2022 به 12 میلیون خانوار اعطا شد. توجه داشته باشید که کمک های اضافی تا 200 یورو برای خانوارها اعطا می شود گرمایش فیو یا چوب.

  کمک نوسازی انرژی: Maprimerenov ‘، Anah ، Cee و غیره.

  کمکهای زیادی برای نوسازی انرژی برای خانوارها وجود دارد. برای سال 2023 ، دولت برای تأمین مالی سیستم کمک Maprimerenov در سال 2020 حدود 2.5 میلیارد یورو بسیج می کند. برای تغییر گرمایش ، می توان تا 15،000 یورو برای یک دیگ بخار چوبی و 9000 یورو برای پمپ حرارتی هوا/آب بهره مند شد. برای نصب یک برنامه نویس روی یک دیگ بخار موجود (ترموستات) ، این شرایط برای تمیز کردن 65 یورو پشتیبانی می کند.

  لازم است به سازمان پشتیبانی نزدیک شویم و به آنها کمک کنیم تا شرایط واجد شرایط بودن را با توجه به کار نوسازی انرژی خود بدانیم.

  کمک به نصب پانل های فتوولتائیک

  پانل های فتوولتائیک را می توان در نظر گرفت تا صورتحساب برق شما را کاهش دهد. کمک های مالی برای نصب پانل های فتوولتائیک از جمله حق بیمه خودآزمایی ، کاهش مالیات بر ارزش افزوده نرخ ، با نرخ صفر اکو وام ، Maprimerénov ‘، کمک های محلی و غیره وجود دارد.

  �� چرا قیمت برق چندین سال افزایش یافته است ?

  قیمت برق هر ساله بین سالهای 2006 تا 2023 افزایش یافته است ، تحت تأثیر افزایش قیمت های تنظیم شده به استثنای مالیات ، بلکه مالیات بر برق مانند Accuise On برق (EX-CSPE)). این افزایش برای تأمین مالی سه پروژه ملی مداخله می کند:

  • آنجا ارتقاء پارک نیروگاه های هسته ایEDF ؛
  • در توسعه انرژی های سبز (فتوولتائیک ، باد. ) تولید آنها با قیمت های بالا توسط EDF خریداری می شود
  • در تقویت شبکه ها حمل و نقل برق و توزیع.

  یک یا دو بار در سال, کمیسیون تنظیم انرژی (CRE) ارائه می دهد تجدید نظر در قیمت برق برای نرخ آبی تنظیم شده EDF. این پیشنهاد تجدید نظر در قیمت منوط به وزرای اقتصاد و انتقال زیست محیطی است که رایگان برای استفاده یا پیشنهاد CRE رایگان است.

  به طور کلی ، از زمان آزادسازی بازار انرژی ، پیشنهاد تجدید نظر در میزان برق تنظیم شده توسط دولت اعمال شده است. با این حال ، از زمان بحران انرژی در پایان سال 2021 ، دولت از افزایش 44.5 ٪ از جمله مالیات ارائه شده توسط CRE برای مصرف کنندگان مسکونی در اول فوریه 2022 استفاده نکرده است. یک سپر قیمت برای افزایش این افزایش قیمت برق با 4 ٪ از جمله مالیات تنظیم شده و آن را برای کل سال 2022 یخ زده است. توجه داشته باشید که قانون مالی برای سال 2023 سپر قیمت را افزایش داد تا افزایش قیمت برق به 15 ٪ از جمله مالیات در ماه فوریه (به جای 99.22 ٪) ، سپس 10 ٪ از جمله مالیات در ماه آگوست (در محل 74.5 ٪) افزایش یابد. آنچه این افزایش در قیمت برق را توضیح می دهد ?

  هزینه های تأمین کننده EDF به طور مداوم در حال افزایش است

  برای سالهای بعد موظف به سرمایه گذاری 200 میلیارد یورو در هسته ای است ، هزینه های عملیاتی تأمین کننده EDF به طور مداوم سال به سال افزایش می یابد. به ترتیب دولت ، EDF باید تعداد زیادی از راکتورهای هسته ای را متوقف کنید به عنوان بخشی از برنامه انرژی چند ساله (PPE) بین سالهای 2019 و 2028. این راکتورهای هسته ای تجمعی را در نگهداری فعالیت های ارائه دهندگان آن ایجاد می کند سرمایه گذاری های مهم. این هزینه قیمت برق پرداخت شده توسط مصرف کننده نهایی را دارد.

  در سال 2022 ، EDF موظف شد وارد شود به دلیل مشکلات خوردگی تعداد زیادی راکتور را متوقف کنید. این احکام منجر به کاهش تولید برق شده است.

  قیمت های عمده فروشی در نوسان است

  بین سالهای 2019 و 2023 ، قیمت فروش برق در بازارهای عمده فروشی تقریباً بود ضرب شده توسط 7 از 30 تا 200 €/مگاوات ساعت و شمارش قله ها با قیمت 743 یورو/مگاوات ساعت در جریان 2022. افزایش قیمت بازار عمده فروشی از سپتامبر 2021 توسط عوامل بسیاری توضیح داده شده است ، برخی از نمونه های زیر:

  • سهم انرژی های تجدید پذیر افزایش می یابد : هدف فرانسه افزایش سهم انرژی های ناشی از منابع تجدید پذیر در ترکیب انرژی مطابق با قانون انتقال انرژی است. برای پاسخ به آنها ، بسیاری از تولید کنندگان انرژی سبز در بازار اروپا ظاهر شده اند. با این حال ، تولید انرژی سبز هزینه بالاتری نسبت به انرژی هسته ای دارد. بنابراین ، هزینه تولید انرژی های تجدید پذیر پیامدهایی در قیمت فروش پرداخت شده توسط مصرف کننده نهایی دارد.
  • هزینه تولید انرژی هسته ای افزایش می یابد : این افزایش تا حدودی توسط قیمت نهایی EPR جدید (راکتور تحت فشار اروپا – راکتور تحت فشار اروپا) EDF بالاتر از قیمت ابتدا برنامه ریزی شده.
  • بهبود اقتصادی پس از بازه : به دنبال همه گیر Covid-19 ، بهبود اقتصادی باعث تقاضای زیاد برای برق و همچنین قیمت و هزینه آن مواد اولیه شد. قیمت سوخت هایی که برای تولید برق مانند زغال سنگ ، گاز و نفت استفاده می شود افزایش یافته است.
  • تحریم ذغال سنگ استرالیا : چین تحریم واردات زغال سنگ خود را از تأمین کننده اصلی خود ، استرالیا برپا کرده است.
  • تولید گاز محدود به هلند : میدان گازی گرونینگن به دلیل ضعف های پی در پی در خانه های منطقه ، تولید خود را متوقف کرده است.
  • حمله به روسیه در اوکراین : گاز در اروپا ، انرژی مورد استفاده برای تولید بخشی از برق ، توسط روسیه تولید و تأمین می شود. پس از حمله به روسیه در اوکراین ، اتحادیه اروپا با امتناع از پرداخت گاز در روبل (ارز روسیه) آرزو داشت روسیه را تحریم کند. در نتیجه ، روسیه تحویل گاز خود را در اروپا کاهش داده است.

  با توجه به بحث و گفتگو Nº2023-17 از CRE 19 ژانویه 2023 به پیشنهاد قیمت های تنظیم شده در فروش برق ، قیمت عمده فروشی سال 2023 در مقایسه با قیمت 2022 بسیار زیاد است و باعث افزایش قابل توجهی در هزینه های تأمین کننده تأمین کننده می شود که نرخ برق تنظیم شده باید در نظر بگیرد (4 /72 ٪ از جمله مالیات). علاوه بر این ، CRE همچنین عواقب قیمت برق تنظیم شده در سال 2022 را برانگیخته است تا در نهایت با هزینه های انباشت تعرفه ، از جمله اثرات 20 TWH اضافی Arenh (25.2 ٪ TTC)).

  قیمت بازار کربن

  در بازار کربن سیستمی است که به شما امکان می دهد حقوق خود را در مورد انتشار گازهای گلخانه ای (مسئول تغییرات آب و هوا) مبادله کنید – همچنین نامیده می شود “اعتبار کربن” یا “سهمیه کربن”. هدف این است که فرستنده گازهای گلخانه ای با توجه به یک اصل ، هزینه مزاحمت را برای آب و هوا می پردازند “این آلاینده است که می پردازد”. این هزینه باید صادرکنندگان را ترغیب کند تا روشهای عملیاتی خود را مرور کند. به عنوان مثال ، با کاهش مصرف انرژی خود ، با استفاده از انرژی بازیابی ، استفاده از انرژی های دکربونیزه شده تجدید پذیر به جای استفاده از سوخت های فسیلی مانند نفت ، گاز یا زغال سنگ ، میزان انتشار آنها را کاهش دهید.

  توجه داشته باشید که بازار کربن و مالیات کربن هر دو هدف یکسان دارند ، یعنی کاهش انتشار گازهای گلخانه ای. با این حال ، بین این دو سیستم تفاوت وجود دارد. مالیات کربن قیمتی است که توسط مقامات تعیین شده است ، در حالی که بازار کربن شامل تعیین حد انتشار کربن است. این بازار کربن که سقف برنامه ایجاد می کند ، بازاری نیست که به بازارهای معمولی یا حتی مالی جذب می شود.

  قیمت کربن نتیجه مستقیم بر قیمت برق دارد. در واقع ، قیمت آن با توجه به هزینه تولید نیروگاه های هسته ای به منظور یافتن تعادل بین عرضه و تقاضا متفاوت است. با این حال ، اکثر وقت,

  در پایان سال 2021 ، قیمت برق به ویژه به دلیل افزایش قیمت بازار کربن افزایش یافته است (80 یورو در دسامبر 2021 ، 2.4 برابر گرانتر از ژانویه 2021). در واقع ، کمیسیون اروپا قیمت سهمیه انتشار Co₂ را افزایش داده است به منظور تولید سبزتر برق.

  در سه ماهه دوم سال 2022 ، قیمت Co₂ Tonne در حدود 85 € متفاوت است, یا در مقایسه با سه ماهه دوم 2021 دو برابر.

  �� تاریخچه تغییرات در قیمت برق

  EDF 2023 افزایش: +15 ٪ فوریه (به جای 99.22 ٪)

  در 4 سپتامبر 2022 ، نخست وزیر الیزابت بورنه از نگهداری آن خبر داد سپر قیمت گذاری برای 2023. در اول فوریه 2023, قیمت برق 15 ٪ از جمله مالیات به طور متوسط ​​افزایش یافته است. گسترش سپر قیمت باعث می شود که این افزایش داشته باشد باید +99 ٪ بود ! با وجود این حاوی افزایش قیمت برق ، تأثیر بر میزان صورتحساب برق بسیار قابل توجه است.

  در سال 2022 ، قیمت در هر کیلووات ساعت از نرخ آبی تنظیم شده EDF به عنوان یک گزینه پایه ، 0.1740 یورو ، 0.1841 یورو در ساعات کامل و 0.1470 یورو در ساعات خاموش بود. از جانب افزایش قیمت برق در اول فوریه 2023 ، همین قیمت در هر کیلووات ساعت در حال حاضر 0.2062 یورو به عنوان یک پایه ، 0.2228 یورو در ساعات کامل و 0.1516 یورو در ساعات خاموش است.

  دولت اطلاع می دهد که وجود خواهد داشت بدون گرفتن در سال 2024 برای خانوارها. دولت از کمبود تأمین کنندگان مراقبت می کند.

  میزان افزایش 15 ٪ با سپر قیمت با قبض برق به یورو چقدر است ?

  براساس سایت خدمات عمومی ، افزایش 15 ٪ باعث افزایش متوسط ​​در 20 یورو در صورتحساب برق ماهانه خانوار گرمایش برق, به جای 180 یورو در هر ماه, بدون سپر قیمت.

  بودجه سالانه صورتحساب برق قبل از افزایش +15 ٪ در 1 فوریه 2023

  سطح مسکن متوسط ​​مصرف برق در سال بودجه متوسط ​​سالانه از جمله مالیات
  قبل از 1 فوریه 2023 بعد از 1 فوریه 2023 هزینه اضافی سالانه
  70 متر مربع 13،000 کیلووات ساعت در سال
  قدرت 6 کیلو ولت متر
  2398.14 € 2824.31 یورو +426.17 یورو
  100 متر مربع 18،100 کیلووات ساعت در سال
  قدرت 9 کیلو ولت متر
  3319.49 یورو 3911.61 € +592.12 یورو
  140 متر مربع 23.500 کیلووات ساعت در سال
  قدرت 9 کیلو ولت متر
  4259.09 € 5025.09 € +766.00 €
  200 متر مربع 29.900 کیلووات ساعت در سال
  قدرت 12 کیلو ولت متر
  5407.11 یورو 6381.64 € +974.53 €

  با وجود استفاده از سپر قیمت ، صورتحساب برق یک مشتری مسکونی با نرخ تنظیم شده (9 کیلو ولت برای 8،500 کیلووات ساعت در سال ، 46 ٪ از آنها در ساعات خاموش) تقریباً بود دو بین سالهای 2010 تا 2023.

  مشتری HP/HC 9 KVA با مصرف 8،500 کیلووات ساعت در سال ، 46 ٪ در ساعات خاموش. منابع: CRE و SELECTRA

  افزایش قیمت بستگی به قدرت متر مشترک ، گزینه قیمت گذاری (ساعات پایه یا خاموش) و به ویژه تعداد کیلووات ساعت مصرف شده دارد. مصرف کنندگان بزرگ بیشترین تأثیر را با افزایش قیمت در هر کیلووات ساعت 5/18 درصد و تقریباً 5 ٪ برای قیمت اشتراک سالانه دارند.

  مقایسه شبکه قیمت گذاری قبل و بعد از افزایش برق در اول فوریه 2023

  قدرت متر مشترک اشتراک سالانه قیمت در هر کیلووات ساعت
  قبل از 1 فوریه 2023 بعد از 1 فوریه 2023 تفاوت قبل از 1 فوریه 2023 بعد از 1 فوریه 2023 تفاوت
  3 kva 103.56 € 109.91 € + 6.13 ٪ 0.1740 € 0.2062 € + 18.51 ٪
  6 kva 136.14 € 143.71 € + 5.56 ٪ 0.1740 € 0.2062 € + 18.51 ٪
  9 kva 170.09 € 179.39 € + 5.47 ٪ 0.1740 € 0.2062 € + 18.51 ٪
  12 kva 204.51 € 216.26 € + 5.75 ٪ 0.1740 € 0.2062 € + 18.51 ٪
  15 kva 236.61 € 250.54 € + 5.89 ٪ 0.1740 € 0.2062 € + 18.51 ٪

  مبنای اختیاری € TTC

  چه افزایشی بدون سپر قیمت اعمال می شد ?

  سپر قیمت انرژی وسیله ای مؤثر برای محافظت از مصرف کنندگان در مواجهه با افزایش قیمت انرژی است. در واقع ، با توجه به بحث Nº2023-17 CRE ، اگر سپر قیمت اعمال نشده بود ، میزان برق تنظیم شده توسط: افزایش می یابد:

  • +99.36 ٪ TTC (یعنی +108.91 ٪ HT معادل 175.41 یورو در هر MWH HT) مسکونی ؛
  • +97.94 ٪ TTC (یعنی +106.88 ٪ HT معادل 177.52 یورو در هر MWH HT) حرفه ای ها.
  مقایسه میزان برق تنظیم شده با یا بدون سپر در 1 فوریه 2023 (گزینه پایه)

  قیمت پایه HT بدون سپر قیمت گذاری با سپر قیمت
  قدرت متر مشترک اشتراک، ابونمان قیمت کیلووات ساعت اشتراک سالانه قیمت در هر کیلووات ساعت
  3 kva 129.48 یورو 0.3149 € 90.96 یورو 0.1708 یورو
  6 kva 160.44 یورو 0.3149 € 117.24 یورو 0.1708 یورو
  9 kva 189.00 یورو 0.3149 € 14.96 یورو 0.1708 یورو
  12 kva 217.92 یورو 0.3149 € 173.64 یورو 0.1708 یورو

  قیمت € ht
  منبع: CRE

  مقایسه نرخ برق تنظیم شده با یا بدون سپر قیمت در 1 فوریه 2023 (ساعت گزینه/ساعت خاموش)

  Hoke Hood Hours Ht بدون سپر قیمت گذاری با سپر قیمت
  قدرت اشتراک سالانه قیمت کیلووات ساعت در ساعات کامل قیمت کیلووات ساعت در ساعتهای خاموش اشتراک سالانه قیمت کیلووات ساعت در ساعات کامل قیمت کیلووات ساعت در ساعتهای خاموش
  6 kva 191.64 € 0.3،234 یورو 0.2866 € 121.92 یورو 0.1847 یورو 0.1636 یورو
  9 kva 222.24 € 0.3،234 یورو 0.2866 € 153.24 یورو 0.1847 یورو 0.1636 یورو
  12 kva 251.04 € 0.3،234 یورو 0.2866 € 1832.6 یورو 0.1847 یورو 0.1636 یورو

  قیمت € ht
  منبع: CRE

  بدون سپر قیمت انرژی ، صورتحساب برق برای مشتری مسکونی با نرخ تنظیم شده (با 9 کیلو ولت برای 8،500 کیلووات ساعت در سال ، 46 ٪ از آنها در ساعت های خاموش) بین سالهای 2010 و 2023 چند برابر می شد.

  HP/HC 9 KVA 8،500 کیلووات ساعت در سال شامل 46 ٪ در HC – سپر قیمت اعمال شده در 2022 و 2023. منبع: CRE و SELECTRA

  EDF 2022 افزایش: +4 ٪ در فوریه (به جای 44.5 ٪)

  از 17 سپتامبر 2021 ، دوره های برق رکورد در بازارهای عمده فروشی را شکستند. در حالی که برخی از مردم فرانسوی (به ویژه افراد) در فوریه 2022 تحت افزایش صورتحساب برق خود قرار گرفتند ، برخی دیگر قبلاً قبل از این تاریخ ، به ویژه صنعتگران افزایش صورتحساب انرژی خود را افزایش داده بودند.

  در آغاز ، پیش بینی های افزایش قیمت برق برای خانوارها حدود 12 ٪ بود براساس اعلامیه های باربارا پومپیلی ، وزیر انتقال زیست محیطی در روز پنجشنبه ، 30 سپتامبر 2021 (چند ساعت قبل از اعلام نخست وزیر ژان کاستکس در مورد اقدامات برای کمک به مصرف کنندگان با افزایش قیمت انرژی).

  همان شب از پنجشنبه 30 سپتامبر 2021 در اخبار تلویزیونی TF1 ، نخست وزیر ژان کاستکس اعلام کرد سپر قیمت گذاری برای جلوگیری از این افزایش ، به خصوص از طریق کاهش میزان مالیات برق.

  از اولین تکامل آنها در سال 2023 ، قیمت های تنظیم شده فروش برق به نام “آبی” () (. ) یک مؤلفه صید ، بیش از دوازده ماه را ادغام کنید ، و این امکان را برای تأمین ضررهای درآمد پشتیبانی شده توسط شرکت “برق د فرانسه” ناشی از شکاف بین سطح قیمت های تنظیم شده برای فروش برق “آبی” است. پیشنهاد شده توسط کمیسیون تنظیم انرژی و سطح همان قیمت های تعیین شده توسط وزرا مسئول اقتصاد و انرژی در استفاده از VI این ماده. – قانون شماره 2021-1900 از 30 دسامبر 2021 در امور مالی برای سال 2022

  چرا قیمت برق در سال 2022 افزایش یافته است ?

  در بسیاری از کشورهای اروپایی ، محل نیروگاه های گازی بسیار مهم است (که در مورد فرانسه که در آن هسته ای حاکم است ، اینگونه نیست). با شرایط آب و هوایی با ضرر تولید انرژی تجدید پذیر (کمبود باد برای توربین های بادی بین اواخر سال 2021 و اواسط 2022) ، نیروگاه های گازی حتی ضروری تر بودند. بنابراین قیمت برق در اروپا به شدت تحت تأثیر تغییرات قیمت گاز قرار گرفت.

  در دروس گاز نیز در اوایل سپتامبر 2021 رکورد های جدیدی را شکست (300 ٪ در مقایسه با شروع سال). در واقع ، تقاضای گاز در سطح بین المللی افزایش می یابد. بنابراین تمام دنیا تحت تأثیر شیوع دوره گاز قرار گرفتند. در برزیل ، افزایش قیمت برق به دلیل خشکسالی نمایی بوده است. هیدروالکتریس مجازات شده است ، استفاده از گیاهان گاز لازم بود.

  به طور موازی ، قیمت سهمیه شرکت نیز افزایش یافته است, بین دسامبر 2020 و سپتامبر 2021 از 33 € به 60 € در هر تن Co₂ می رود. توجه داشته باشید که این سیستم سهمیه CO₂ هدف تقویت سیاست آب و هوا در سطح اروپا است.

  افزایش فاکتور قیمت برق

  صورتحساب برق فرانسوی (فردی) هنوز در اواخر سال 2021 افزایش نیافته بود. با این حال ، افزایش قیمت برق پس از آن تأثیر گذاشت. شیوع قیمت برق برای خانوارهای فرانسه با نرخ تنظیم شده وارد شده است فوریه 2022 در طول تجدید نظر توسط مقامات دولتی.

  در واقع ، مانند هر ماه ژانویه ، CRE تجدید نظر جدیدی از نرخ برق تنظیم شده ارائه می دهد. دولت فرانسه افزایش پیشنهادی CRE را اعمال نکرد ، اما با افزایش نرخ برق تنظیم شده (نرخ آبی) که 4 ٪ در آن قرار دارد ، یک سپر قیمت را انتخاب کرد. بدون این سپر قیمت ، قیمت برق 35 ٪ افزایش می یابد. توجه داشته باشید که 70 ٪ از مصرف کنندگان فرانسوی در نرخ برق تنظیم شده مشترک شده اند.

  با این حال ، برخی از خانوارها قبلاً دستخوش افزایش صورتحساب برق خود شده بودند ، به ویژه کسانی که در پیشنهادی که در بازار عمده فروشی ایجاد شده بود مشترک بودند.

  دستگاه های راهنما مستقر در سال 2022

  آنجا جدید افزایش قیمت برق اجتناب ناپذیر بوده است, اما چگونه می توان حداکثر تأثیر را در بودجه اختصاص داده شده به صورتحساب برق کاهش داد ?

  مالیات و مشارکتها 1/3 لایحه برق را نشان می دهد ، که دولت فرانسه توانست برای تسکین صورتحساب برق فرانسوی ها عمل کند. جدا از مالیات ، دولت چندین بار راه اندازی کرده است انرژی های استثنایی از جمله روغن سوخت و چوب.

  برای عدم سود حاصل از بررسی انرژی ، وسایل دیگری برای کاهش افزایش صورتحساب برق تا حد امکان وجود دارد. برخی از تأمین کنندگان برق ارائه می دهند قیمت برق ارزان تر HT (kWh) نسبت به نرخ برق تنظیم شده.

  سایر تأمین کنندگان امکان این امکان را داده اند قیمت برق را برای یک دوره ثابت مسدود کنید توسط قرارداد.

  EDF 2021 افزایش می یابد: +1.6 ٪ در فوریه و 48 /0 ٪ در ماه آگوست

  EDF در فوریه 2021 با +1.6 ٪ افزایش می یابد

  با توجه به اطلاعات جمع آوری شده توسط پاریس در تأمین کننده برق سبز سیاره بله در پایان دسامبر 2020 ، قیمت برق در اوایل سال 2021 افزایش 2 ٪ را تجربه کرد. اخبار تلویزیون از ساعت 1 بعد از ظهر از فرانسه 2 سه شنبه ، 12 ژانویه 2021 اعلام کرد افزایش احتمالی قیمت برق. در 18 ژانویه 2021 ، cre a رسما اعلام شد افزایش قیمت برق از ترتیب 1.93 ٪ به طور جداگانه 1.6 ٪ شامل مالیات.

  این توسعه صعودی قیمت برق به دلیل کاهش هزینه های بازاریابی مرتبط با بحران اقتصادی و بهداشتی (همه گیر Covvi-19) ، و بر تولید برق هسته ای در فرانسه تأثیر می گذارد. یکی بود گرفتن تفاوت بین هزینه ها و قیمت برق که در طول بحران رخ داده است ، به ذکر افزایش در قبض های پرداخت نشده. علاوه بر این ، هزینه های عرضه در برق افزایش یافته است.

  EDF افزایش +0.48 ٪ در اوت 2021

  • +0.48 ٪ TTC برای نرخ آبی مسکونی (افراد) ؛
  • +0.38 ٪ TTC برای نرخ آبی حرفه ای.

  این نتیجه آن استادغام Turpe 6 (میزان جدید استفاده از شبکه های برق) در محاسبه قیمت های تنظیم شده برق. به عنوان یک یادآوری ، Turpe 6 جایگزین Turpe قدیمی برای ادغام سرمایه گذاری های مختلف مدیر شبکه در انرژی های تجدید پذیر در هزینه کلی آن است. به طور خاص ، Turpe اکنون در نظر گرفته می شود:

  1. سرمایه گذاری های لازم برای انتقال انرژی : تأمین مالی اتصالات جدید مرتبط با نصب سایتهای تولید انرژی تجدید پذیر
  2. افزایش بیشتر نگهداری شبکه توزیع : برای اطمینان از کیفیت سرویس توزیع برق ؛
  3. نوآوری و تحقیق (تحقیق و توسعه) ؛
  4. شتاب و توسعه وسایل نقلیه برقی : به عنوان مثال ، نصب پایانه های شارژ برای تسهیل انتقال به این شیوه جدید سفر ، به عنوان مثال ؛
  5. افت پای محیطی : بازیافت و استفاده از سازه های قدیمی یا مواد قدیمی در صورت امکان.

  همچنین ، این افزایش با به روزرسانی ایجاد شده است قیمت بازپرداخت مبلغ غیر تحت پوشش در سال 2019. این Catch -up در دسامبر 2021 به پایان رسید ، همانطور که CRE در ابتدا آن را اعلام کرد.

  EDF 2020 افزایش می یابد: 4 /4 ٪ در ماه فوریه و 5/1 ٪ در ماه آگوست

  رسانه ها (از جمله پاریسی) در دسامبر سال 2019 اعلام کردند که قیمت برق از ژانویه 2020 می تواند بین 3 تا 4 درصد افزایش یابد. با این حال ، CRE این اطلاعات را تأیید نکرده است. این افزایش می تواند با این واقعیت توضیح دهد که EDF وظیفه دارد MWH برق هسته ای را با 42 یورو در نظر گرفته شده برای تأمین کنندگان جایگزین (رقبای EDF) از طریق Arenh به بازار عرضه کند. با این حال ، EDF نمی تواند بیش از 100 TWH هر سال بفروشد. اگر از این آستانه فراتر رفته بود ، رقبای EDF باید انرژی خود را از بازارهای عمده فروشی در بازار اروپا یا مستقیماً از تولید کننده خریداری می کردند.

  برق هسته ای MWH به جای 42 یورو 45 یورو هزینه دارد. این بدان معنی است که قیمت برق از نظر منطقی افزایش یافته است زیرا ترکیب انرژی در فرانسه سهم 71 ٪ در هر اتم را نشان می دهد. علاوه بر این ، آستانه 100 TWH در این سطح باقی مانده است ، نه اینکه تقاضای تأمین کنندگان برق را که مستقیماً در بازار عمده فروشی با قیمت بالاتر از آنچه که توسط Arenh ارائه می شود تأمین کنند ، برآورده نشود.

  تا ژانویه سال 2020 نگذشت که CRE با افزایش 2.4 ٪ قیمت های تنظیم شده برای افراد و متخصصان کوچک (واجد شرایط تعرفه آبی EDF) مقابله کرد. دولت این افزایش قیمت برق را در 22 ژانویه 2020 تأیید کرده است. نرخ برق جدید سپس در فوریه 2020 وارد شد. طبق متن ، این توسعه قیمت به طور متوسط ​​21 یورو در صورتحساب برق خواهد بود.

  افزایش قیمت ها با افزایش هزینه های عرضه توضیح داده شد ، که به یک دوره دو ساله بین هزینه ها و قیمت های اعمال شده برای سال 2019 اضافه شده است. این تأخیر به دلیل انجماد قیمت برق در زمستان 2019 است.

  در ژوئیه سال 2020 ، CRE اعلام کرد افزایش جدید نرخ برق تنظیم شده از اول اوت 2020. قیمت برق برای اشخاص حقیقی داشتن 1.82 ٪ افزایش یافته است. برای متخصصان با نرخ آبی (نرخ تنظیم شده) ، قیمت 1.81 ٪ به استثنای مالیات افزایش یافته است ، معادل 1.58 ٪ شامل. این افزایش عمدتا با افزایش Turpe (مالیات و سهم) ایجاد شده است.

  EDF 2019 EDF افزایش می یابد: +5.9 ٪ در ماه ژوئن و +1.23 ٪ در ماه آگوست

  براساس کمیسیون تنظیم انرژی (CRE) ، قیمت برق ، به ویژه در بازارهای عمده فروشی در حال افزایش است. این قانون تصریح کرد که نرخ تنظیم شده باید با توجه به هزینه ها محاسبه شود. بنابراین سه امکان وجود داشت که به وجود آمد:

  1. قیمت برق را افزایش دهید : مشترکان تحت افزایش صورتحساب برق قرار می گیرند
  2. قیمت برق HT را افزایش دهید وت نزول کردن : بنابراین قیمت برق TTC با جبران کاهش مالیات یکسان است.
  3. از قانون و قیمت ها را افزایش ندهید : دولت ممکن است تصمیم بگیرد که از این افزایش قیمت برق عبور نکند. با این وجود ، باید آگاه باشد که این امکان وجود دارد که این افزایش بعداً در قیمت برق عواقب شود.

  دولت 3 ماه فرصت داشت تا در مورد تکامل قیمت برق تصمیم بگیرد. او تصمیم گرفت5.9 ٪ افزایش در نرخ برق تنظیم شده در 1 ژوئن 2019. در مواجهه با افزایش قیمت برق ، مصرف کنندگان وسوسه شدند قیمت ها را با توجه به تأمین کنندگان مختلف انرژی در بازار مقایسه کنید. براساس نظرسنجی به رهبری Lelynx.دوستیابی از 3 ژوئن 2019 ، این است 56 ٪ از جمعیت مصاحبه شده که از این افزایش آگاه نبودند صورتحساب برق آنها. برای 43 ٪ که آن را می دانستند, فقط 27 ٪ از آنها می خواستند تأمین کننده را تغییر دهید برای کاهش قبض انرژی آنها. این دوره همچنین لحظه ای منجر به حرکات قراردادهای انرژی و در نتیجه تغییر در تأمین کنندگان برق در همان زمان بود.

  افزایش 1.23 ٪ از قیمت

  کمیسیون تنظیم انرژی (CRE) در مورد افزایش قیمت تعرفه برق تنظیم شده توسط EDF ، بحث و بررسی کرده است. این افزایش 1.23 ٪ بود در 1 اوت 2019 در مقایسه با ژوئن 2019 که قبلاً 5.9 ٪ افزایش قیمت داشته است.

  CRE این افزایش جدید را با روند صعودی در هزینه های شبکه ، از جمله هزینه های توزیع و هزینه های نگهداری زیرساخت ها توجیه می کند. در نتیجه ، شبکه تعرفه قیمت استفاده از شبکه های برق عمومی (TURPE) تغییر کرده است.

  EDF 2018 EDF افزایش می یابد: +0.8 ٪ در ماه ژوئن ، سپس در ماه آگوست -0.5 ٪ کاهش می یابد

  با افزایش هزینه ساخت EPR در Flamanville و کسب جزئی از Areva NP ، فعالیت های هسته ای EDF همچنان به افزایش لایحه برق فرانسوی ها در سال 2018 ادامه داد. در واقع ، در فوریه 2018 ، قیمت برق 0.8 ٪ افزایش یافته و در آگوست 2018 0.5 ٪ کاهش یافته است.

  افزایش EDF 2017: + 1.7 ٪

  افزایش شناخته شده در سال 2016 ، در سال 2017 به دلیل ابتلا به سال 2017 ادامه یافت. این کمبود 190 میلیون نفر بود و توسط مشتریان EDF با میانگین افزایش 1.7 ٪ برای افراد و 0.6 ٪ برای متخصصان پر شد.

  EDF 2016 افزایش: +2 ٪ ، سپس با 0.5 ٪ افت کنید

  اضافه شده به این است افزایش مالیات برق, و به ویژه CSPE ، که مقدار آن قبلاً بوده است بین سالهای 2003 تا 2016 منفجر شد. این مالیات ، که از سال 2011 3 یورو تا 1 ژانویه هر سال افزایش یافته است ، مسئولیت افزایش سالانه حدود 2.5 ٪ از کل قیمت در هر کیلووات ساعت را بر عهده داشت. نگران کننده ترین جنبه این بود که این مالیات ، هدف از آن به ویژه برای تأمین هزینه های مربوط به خرید مجدد برق منشأ تجدید پذیر ، به اندازه کافی برای تأمین مالی این پست هزینه هزینه به اندازه کافی افزایش نمی یابد.

  افزایش جدید 3 ٪ CSPE در ژانویه سال 2016 مداخله کرد و آن را از 19.5 یورو/مگاوات ساعت به 22.5 یورو/مگاوات ساعت رساند. برای فرانسوی ها ، این افزایش شامل افزایش 2 ٪ از قیمت های تنظیم شده برق از ژانویه 2016 است. در آگوست سال 2016 ، CRE از افت نرخ تنظیم شده 0.5 ٪ خبر داد.

  افزایش EDF 2015: 5 /2 ٪ دو بار

  در سال 2015 ، قیمت برق در 1 اوت افزایش جدید 2.5 ٪ را تجربه کرد ، که به نیاز به جبران کمبود EDF در دوره 2012-2013 پاسخ می دهد. در حقیقت ، قیمت برق در این دوره در مقایسه با افزایش هزینه های تولید برق هسته ای بسیار کاهش یافته است. به منظور حل و فصل این تأخیر ، CRE ، تنظیم کننده بازار بازار ، افزایش 11.6 ٪ برای قیمت های تنظیم شده برای مشتریان خصوصی پیشنهاد کرده بود. وزیر امور خارجه ، Ségolène Royal ، با این حال ، تصمیم به گسترش این افزایش در طی سه سال گرفت ، بنابراین این امکان را فراهم می آورد تا زاویه ها را با افکار عمومی صاف کند و منجر به افزایش 2.5 ٪ در ژانویه 2015 شود. در آگوست 2015 ، نرخ تنظیم شده 2.5 ٪ بیشتر افزایش یافته است.

  افزایش EDF 2014: + 2.5 ٪ سپس + 3 ٪

  قیمت مالیات به استثنای مالیات در دوره 2006-2012 ، با افزایش افزایش یافته است ، یک پاروکسیسم در سال 2013 با افزایش 5 ٪. این پدیده به درخواست EDF پاسخ می دهد ، که این امر نیاز به افزایش این سرمایه گذاری ها در پارک نیروگاه های هسته ای خود دارد. به هدف گسترش طول عمر راکتورها ، از سال 2011 نیاز به افزایش استانداردهای ایمنی در پی تصادف هسته ای فوکوشیما اضافه شده است. با این حال ، این افزایش ها با انجمن های مصرف کننده غافل نشده است و وزیر انرژی Ségolène Royal را تشویق می کند تا اجرای یک قانون محاسبه سختگیرانه تر را تسریع کند افزایش سالانه را بررسی کنید : این بود روش انباشت. کاربرد این روش امکان پذیر است حاوی افزایش به 1.6 ٪ در سال 2014 (که به آن اضافه شد کمبود EDF در سالهای 2012-2013 ، تا 0.9 ٪).

  قیمت گاز نیز در سال 2023 افزایش یافته است ? اگر مشترک از گاز برای پخت و پز ، آب گرم یا گرمایش استفاده می کند ، توصیه می شود که از تکامل قیمت های تنظیم شده گاز طبیعی تنظیم شده پیروی کنید. در صورت تبلیغ قیمت ، انتخاب قیمت ثابت ممکن است یک راه حل باشد به طوری که دستخوش افزایش صورتحساب گاز نیست. با این حال ، یک پیشنهاد قیمت شاخص می تواند صورتحساب گاز خود را همیشه ارزان تر از اشتراک نرخ تنظیم شده باشد.

  questions سؤالات مکرر در مورد افزایش قیمت برق

  آنچه از نرخ برق تنظیم شده تشکیل شده است ?

  برای درک روند فعلی قیمت برق ، تهیه یک مسیر دفع با ساختار قیمت های تنظیم شده مفید است. آنها تشکیل شده اند سهم به استثنای مالیات, تعریف شده توسط روش محاسبه به نام “توسط انباشت”, وت یک سری مالیات به اهداف مختلف.

  قیمت برق تنظیم شده توسط دولت به توصیه کمیسیون تنظیم انرژی (CRE) تعیین شده است. آنها در نظر می گیرند:

  • قیمت Arenh (دسترسی تنظیم شده به برق هسته ای) ، که هزینه عملکرد نیروگاه های هسته ای EDF را تعریف می کند. وزن دوم (تقریباً 60 ٪ از قیمت های تنظیم شده به استثنای مالیات) وزن دارد زیرا هسته ای بیش از 75 ٪ از تولید برق در فرانسه را نشان می دهد
  • Turpe (قیمت استفاده از شبکه های برق عمومی) ، که باعث می شود تأمین اعتبار فعالیت های ENEDIS (EX-ERDF) و مدیران شبکه RTE باشد.
  • در مکمل تأمین برق : ایندکس شده در بازارهای عمده فروشی ، تعهدات ظرفیت تأمین کننده را تأمین می کند
  • در هزینه های بازاریابی EDF, که شامل پاداش طبیعی است.

  برای درک همه چیز در مورد قیمت های تنظیم شده برق که توسط EDF ارائه شده است ، می توانید توصیه ها و اطلاعات مفیدی را در فیلم زیر پیدا کنید.

  در کمک ها و مالیات ها نماینده یک سوم بزرگ قیمت برق.

  • مالیات برقی : او ادغام سابق Co-P-Pest و Ex-TCFE را ادغام می کند:
   • سابق-CSPE (مشارکت در هزینه های خدمات برق عمومی): این بخشی از بودجه واسطه انرژی ملی ، TPN یا ضرورت اساسی ، تساوی تعرفه و به ویژه هزینه های اضافی مرتبط با خرید مجدد برق سبز را تأمین می کند
   • سابق-TCFE (مالیات بر مصرف نهایی برق): این مالیات های محلی به نمایندگی از شهرداری ها (TCCFE) و ادارات (TDCFE) گرفته می شود. آنها بسته به موقعیت مکانی از 5 تا 50 € متفاوت هستند

   عرضه: سهم نرخ تنظیم شده برای تأمین هزینه های تولید و بازاریابی برق. شبکه: بخشی از نرخ تنظیم شده برای تأمین هزینه های حمل و نقل برق. مالیات و مشارکت: مالیات بر ارزش افزوده ، CTA ، TCFE و CSPE.

   اگر مالیات های مربوط به برق برای شما یک رمز و راز باقی مانده است ، تمام اطلاعات ضروری را در ویدیوی زیر پیدا کنید.

   وقتی قیمت برق در سال 2024 است ?

   CRE ابتدا تجدید نظر در قیمت برق ، چه به سمت بالا یا به پایین ، که آن را به دولت می پردازد. مقامات دولتی تصمیم می گیرند که آیا پیشنهادات CRE را اعمال می کنند یا خیر. پس از افزایش قیمت برق 10 ٪ در اول اوت 2023 ، قیمت ها نباید قبل از پایان سال حرکت کنند.

   اگر منطق تجدید نظر از زمان بحران انرژی دنبال شود ، قیمت برق در فوریه 2024 تجدید نظر می شود ، همانطور که در فوریه 2022 و فوریه 2023 بود. کسب و کار.

   پون

   پس از یک دیپلم تجاری بین المللی با یک تخصص انرژی ، Xavier Crere شرکت Selectra با Aurian de Maupeou. وی کتابی با عنوان “بازار خرده فروشی انرژی ، رقابت در عمل در برق و گاز” (2015) با همکاری توماس ورون نوشت. خاویر به طور مرتب مقالاتی در مورد اخبار بین المللی برق و مقایسه بین کشورها منتشر می کند.

   صرفه جویی در هزینه در قبض برق و/یا گاز خود را با مقایسه کننده SELECTRA مقایسه کنید !
   09 75 18 41 65 یادآوری رایگان
   (شماره غیرقانونی – سرویس رایگان – در حال حاضر افتتاح شده است) اعلامیه

   سکوی تلفن در حال حاضر بسته شده است (سرویس رایگان – دوشنبه تا جمعه از 7 صبح تا 9 بعد از ظهر ، شنبه از ساعت 8:30 صبح تا 6.30 بعد از ظهر و یکشنبه از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر باز کنید)