پاداش زیست محیطی: چه چیزی در سال 2024 تغییر می کند ، پاداش زیست محیطی برای خرید یک وسیله نقلیه غیر پالس

جایزه زیست محیطی: هر آنچه شما باید بدانید

Contents

هر شخص طبیعی یا حقوقی که به دست آورد (خرید به صورت نقدی یا اجاره با گزینه خرید) یک وسیله نقلیه برقی ، هیدروژن یا هیبریدی می تواند از آن بهره مند شود. وسیله نقلیه را می توان جدید یا مورد استفاده خریداری کرد ، اما با احترام به شرایط خاص

پاداش زیست محیطی: چه چیزی در سال 2024 تغییر می کند

ماه مه گذشته توسط رئیس جمهور جمهوری اعلام شد ، اصلاحات پاداش زیست محیطی در سال 2024 اعمال می شود. این چهارشنبه ، 20 سپتامبر 2023 ، حکم و فرمان وزیران که خطوط جدید را تعریف می کند در مجله رسمی منتشر شد.

 1. ترویج ساخته شده در فرانسه و اروپا
 2. اولین مدل های واجد شرایط در پایان سال 2023 شناخته می شوند
 3. که تغییر نمی کند

مقاله به روز شده در 20 سپتامبر 2023.

“ما اولین کشور اروپایی خواهیم بود که معیارهای تخصیص پاداش زیست محیطی را برای بهتر در نظر گرفتن ردپای کربن اصلاح می کنیم”, در هنگام ارائه برنامه “صنعت سبز” خود در 11 مه ، امانوئل ماکرون را اعلام کرده بود. در حالی که امروز این جایزه فقط انتشار گازهای گلخانه ای از وسیله نقلیه برای استفاده به عنوان یک معیار محیطی دارد ، هدف این است که مورد توجه قرار گیرد “ردپای کربن برای وسایل نقلیه برقی”, دولت را مشخص می کند. روشهای جدید تخصیص به تازگی در ژورنال رسمی منتشر شده است: یک حکم شرایط واجد شرایط بودن برای پاداش اکولوژیکی را مشخص می کند ، در حالی که یک حکم وزیر در مورد روشهای محاسبه نمرات زیست محیطی که وسایل نقلیه برقی جدید به آنها ارسال می شود ، شرح می دهد. این شرایط جدید به ویژه برای ترویج اتومبیل های برقی تولید شده در فرانسه و اروپا در نظر گرفته شده است, با در نظر گرفتن تأثیرات زیست محیطی به روشی بسیار جهانی تر از در حال حاضر.

ترویج ساخته شده در فرانسه و اروپا

این دو نشریه ، که قبل از انتشار به مشاوره عمومی ارسال شده اند ، معیارهای پاداش زیست محیطی را که به خرید یک وسیله نقلیه الکتریکی جدید اختصاص داده شده است ، تعریف می کنند. از این پس ، برای صلاحیت یک وسیله نقلیه الکتریکی جدید در پاداش زیست محیطی ، حداقل نمره محیط زیست لازم خواهد بود. نمره مرتبط با مراحل چرخه زندگی وسیله نقلیه قبل از استفاده در جاده: یعنی تمام مراحل تولید ، مونتاژ ، حمل و نقل. این فرمان به شرح روش برای محاسبه این نمره محیطی ، تعریف شده توسط آژانس برای انتقال زیست محیطی (ADEME). چه چیزی را به خاطر بسپار این است این نمره ردپای کربن تعدادی از مراحل تولید وسیله نقلیه را در نظر می گیرد : تولید فولاد ، آلومینیوم و سایر مواد مصرفی برای ساخت وسیله نقلیه یا مونتاژ آن ، تولید باتری ، تحولات میانی و مونتاژ و همچنین مسیریابی از سایت D ‘مونتاژ به سایت توزیع در فرانسه با در نظر گرفتن وسایل مختلف حمل و نقل (قایق ، قطار ، کامیون و غیره.).

جایزه زیست محیطی: هر آنچه شما باید بدانید

به منظور کاهش تأثیرات زیست محیطی ، اقدامات مختلفی برای ترغیب رانندگان برای روی آوردن به وسایل نقلیه کمتر آلاینده انجام شده است. در پاداش زیست محیطی, چه کسی یکی از آنهاست ، هدف قرار گرفته است رانندگانی که وسیله نقلیه تمیز به دست می آورند. این سیستم مربوط به خرید a است وسیله نقلیه برقی یا هیدروژن, هر دو جدید و مورد استفاده. ما همه چیز را در مورد موضوع می دانیم.

پاداش زیست محیطی 2023 ، میزان پاداش کمک به وسایل نقلیه تمیز

جایزه زیست محیطی چیست ?

در پاداش زیست محیطی پاداش خرید است با هدف تشویق رانندگان برای به دست آوردن وسایل نقلیه تمیز, یعنی وسایل نقلیه برقی یا هیدروژن با میزان انتشار CO2 وجود ندارد. جعبه V.7 کارت خاکستری سپس خالی خواهد بود. حق بیمه مربوط به هر دو وسیله نقلیه تمیز خریداری شده جدید و مورد استفاده (کمتر از 2 سال). برای بهره مندی از آن ، وسیله نقلیه باید کمتر از 47000 یورو هزینه داشته باشد و وزن کمتر از 2.4 تن داشته باشید. میزان حق بیمه زیست محیطی به درآمد مالیاتی مرجع بستگی دارد و می تواند برای خانوارهای متوسط ​​به 7000 یورو برسد. دیگه چی, پاداش زیست محیطی دیگر برای به اصطلاح پیشرو مانند اتومبیل های هیبریدی بلکه فقط برای وسایل نقلیه الکتریکی و هیدروژن صدق نمی کند. دریابید که چگونه سیستم پاداش / مجازات بر هزینه کارت خاکستری تأثیر می گذارد.

چه وسایل نقلیه تحت تأثیر جایزه زیست محیطی قرار می گیرند ?

پاداش زیست محیطی مربوط به خرید a است ماشین یا یک وسیله نقلیه جدید یا استفاده شده ، معیارهای زیر را رعایت کنید:

 • وسیله نقلیه برقی یا هیدروژن ؛
 • قیمت خرید عمومی نباید از 47000 یورو تجاوز کند
 • وزن وسیله نقلیه باید کمتر از 2400 کیلوگرم باشد.

یک وسیله نقلیه جدید نباید قبل از 1 سال پس از تاریخ خرید یا قبل از سفر 6000 کیلومتر ، مشمول فروش یا انتقال باشد. در غیر این صورت ، پاداش باید بازپرداخت شود.

در وسیله نقلیه اکولوژیکی باید در فرانسه ثبت شده است و می تواند به صورت نقدی یا برای اجاره طولانی مدت LLD یا با گزینه خرید LOA خریداری شود. بنابراین ، پاداش زیست محیطی هزینه کارت خاکستری یک وسیله نقلیه الکتریکی یا مجهز به دستگاه هیدروژن را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

که می تواند از جایزه زیست محیطی بهره مند شود ?

برای بهره مندی از پاداش اکولوژیکی باید شرایط خاصی برآورده شود:

 • خریدار باید یک فرد طبیعی باشد که در فرانسه ساکن است و برای دستیابی به وسیله نقلیه یا یک شخص حقوقی (شرکت) که در فرانسه تأسیس شده است ، سن قانونی دارد
 • خریدار باید وسیله نقلیه ای را که مطابق با آن باشد خریداری یا اجاره کند مقررات کاربرد پاداش زیست محیطی و معیارهای واجد شرایط بودن در حکم شماره 2022-1761 از 30 دسامبر 2022.

مبلغی که برای پاداش زیست محیطی اعطا می شود ?

 • برای وسایل نقلیه الکتریکی استفاده شده (بیش از 2 سال) مبلغ پاداش روشن است 1000 یورو ؛
 • برای یک وسیله نقلیه برقی یا هیدروژن جدید ، جایزه است 5000 یورو اگر وسیله نقلیه هزینه کمتری داشته باشد ؛
 • مقدار جایزه به 7000 یورو اگر درآمد مالیاتی مرجع /سهم مالک کمتر یا برابر با 14،089 یورو باشد و از 27 ٪ قیمت خرید وسیله نقلیه تجاوز نکند
 • پاداش اعطا شده به اشخاص حقوقی است 3000 یورو برای دستیابی به وسیله نقلیه شرکت برقی یا هیدروژن.

مبلغ و همچنین شرایط اعطای جایزه اکولوژیکی هر سال قابل اصلاح است.

شرایط برای بهره مندی از پاداش زیست محیطی برای خرید یک وسیله نقلیه استفاده شده

در اینجا شرایطی برای بهره مندی از پاداش زیست محیطی برای خرید a ماشین الکتریکی نوع VP یا وسیله نقلیه برقی استفاده شده:

 • این وسیله نقلیه باید بیش از 2 سال قبل از تاریخ ثبت نام اصلی خودرو استفاده شده باشد
 • وسیله نقلیه باید در یک سری آخر در فرانسه ثبت شود
 • وسیله نقلیه نباید متعلق به همان خانواده مالیاتی باشد

شرایط استفاده از جایزه زیست محیطی برای یک وسیله نقلیه جدید

 • با خرید یا اجاره جدید ، برای مدت حداقل 2 سال ؛
 • موضوع اولین ثبت نام وی باشد
 • از برق یا هیدروژن ، حتی ترکیبی از این دو ، به عنوان منبع انرژی استفاده کنید
 • با قیمت عمومی کمتر از یا مساوی 47000 یورو نمایش داده شود (در صورت لزوم هزینه خرید و اجاره باتری).

از طرف دیگر ، وسیله نقلیه نباید در سال اول پس از دستیابی به آن فروخته شود و باید حداقل 6000 کیلومتر قبل از هر فروش سفر کرده باشد.

جداول قیمت برای اعطای حق بیمه برای خرید وسیله نقلیه تمیز

مبلغ پاداش زیست محیطی هر سال به روز می شود. در اینجا پاداش های کمک شده از اول ژانویه 2023 آورده شده است.

 • حداکثر قیمت عمومی: 47000 یورو
 • وزن وسیله نقلیه کمتر از 2.4 تن (مگر اینکه انحراف)
 • در سال اول پس از کسب آن و حداقل 6000 کیلومتر به فروش نرسد
 • هر 3 سال یک بار به افراد اعطا می شود
 • 27 ٪ از قیمت خرید
 • 5000 یورو برای یک شخص طبیعی (7000 یورو برای اشخاص طبیعی که درآمد مالیاتی مرجع در هر سهم کمتر یا برابر با 14،089 یورو است)
 • 3000 یورو برای یک شخص حقوقی
 • در سال اول پس از کسب آن فروخته نشود و حداقل 6000 کیلومتر سفر کرده است
 • هر 3 سال یک بار به افراد اعطا می شود
 • در 40 ٪ قیمت خرید
 • 6000 یورو برای یک شخص طبیعی (8000 یورو برای اشخاص طبیعی که درآمد مالیاتی مرجع در هر سهم کمتر یا برابر با 14،089 یورو است)
 • 4000 یورو برای یک شخص حقوقی
 • باید بیش از 2 سال داشته باشد
 • متعلق به همان خانواده مالیاتی نیست
 • طی 2 سال از ثبت نام وسیله نقلیه فروخته نمی شود
 • 1 بار هر 3 سال برای افراد
 • اولین ثبت نام در یک سری آخر
 • در سال اول پس از کسب آن فروخته نشود و حداقل 2،000 کیلومتر سفر کرده است
 • هر 3 سال یک بار به افراد اعطا می شود
 • اولین ثبت نام در یک سری آخر
 • در سال اول پس از کسب آن فروخته نشود و حداقل 2،000 کیلومتر سفر کرده است
 • هر 3 سال یک بار به افراد اعطا می شود

از اول نوامبر 2013 ، پاداش وسایل نقلیه هیبریدی ساده به شکل حداکثر کمک 8.25 ٪ از افزایش هزینه خرید هزینه باتری در صورت اجاره یا 8.25 ٪ از مبلغ اجاره مقرر در نظر گرفته می شود. با قرارداد اجاره با حداقل 1650 € و حداکثر در 3500 €.
برای یک ماشین هیبریدی قابل شارژ ، این پاداش در 20 ٪ هزینه خرید با هزینه باتری افزایش می یابد در صورت اجاره یا 20 ٪ از مبلغ اجاره داده شده توسط قرارداد اجاره با حداکثر 4000 € یورو.

پاداش زیست محیطی به وسایل نقلیه آلاینده کمی اعطا می شود

چه مراحلی برای بهره مندی از پاداش زیست محیطی چیست؟ ?

جایزه زیست محیطی می تواند باشد:

 • مستقیماً از قیمت خرید وسیله نقلیه توسط امتیاز دهنده استنباط می شود
 • پس از خرید وسیله نقلیه خود ، به خریدار درخواست شده است که آن را درخواست می کند.

برای از حق بیمه اکولوژیکی استفاده کنید, خریدار باید آن را در یک دوره حداکثر درخواست کند 6 ماه پس از خرید وسیله نقلیه وی. اگر وسیله نقلیه با فرمول اجاره با گزینه خرید خریداری شود ، درخواست باید ظرف 6 ماه از پرداخت اولین اجاره انجام شود.

در بعضی موارد ، اعطای امتیاز ممکن است در این جایزه پیشروی کند. برای این کار ، مبلغ پیش پرداخت از قیمت خرید از جمله مالیات وسیله نقلیه کسر می شود و باید در یک خط خاص در فاکتور خرید به وضوح ظاهر شود. این آژانس خدمات و پرداخت (ASP) است و سپس فروشنده را بازپرداخت می کند.

اگر فروشنده پیش پرداخت پاداش ندهد ، خریدار وسیله نقلیه می تواند از طریق پلت فرم خدمات آنلاین ، مستقیماً از ASP درخواست کند.

خوب است بدانید: شما یک وسیله نقلیه الکتریکی ، هیبریدی ، هیدروژن به دست می آورید ? چه جدید و چه از.ارگ در بهترین شرایط از ثبت نام مراقبت می کند. برای انجام این کار ، شما فقط باید ما را موظف کنید تا بتوانیم این روند را از طرف شما انجام دهیم. ما در ثبت نام وسایل نقلیه جدید و استفاده شده تخصص داریم و از تأیید وزارت کشور و همچنین مجوز خزانه داری بهره مند می شویم

همچنین بخوانید

ج.داشتن.سعدی.

حق پاداش زیست محیطی ?

هر شخص طبیعی یا حقوقی که به دست آورد (خرید به صورت نقدی یا اجاره با گزینه خرید) یک وسیله نقلیه برقی ، هیدروژن یا هیبریدی می تواند از آن بهره مند شود. وسیله نقلیه را می توان جدید یا مورد استفاده خریداری کرد ، اما با احترام به شرایط خاص

حداکثر میزان انتشار باعث ایجاد جایزه اکولوژیکی چیست؟ ?

حق بیمه زیست محیطی بسته به ارزش وسیله نقلیه و وضعیت خریدار (شخص طبیعی یا حقوقی) به وسایل نقلیه برقی و هیدروژن اعطا می شود اما بیشتر بسته به میزان انتشار CO2.

از کجا می توانم درخواست خود را برای بهره مندی از پاداش زیست محیطی ارائه دهم ?

درخواست این است که مستقیماً به آژانس خدمات و پرداخت ASP ارسال شود.

میزان جایزه اکولوژیکی چقدر است ?

این بستگی به چندین عامل دارد ، مانند قیمت خرید وسیله نقلیه ، کیفیت خریدار (فردی یا شرکت) یا سن و نوع وسیله نقلیه. جدول را ببینید

پاداش زیست محیطی: قوانین

فرمان n ° 2021-977 از 23 ژوئیه 2021: پاداش زیست محیطی برای وسایل نقلیه ابزار سبک (VUL)

فرمان n ° 2020-1526 از 7 دسامبر 2020 مربوط به کمک به خرید یا اجاره وسایل نقلیه کوچک آلاینده

فرمان n ° 2020-955 از 31 ژوئیه 2020 مربوط به کمک به خرید یا اجاره وسایل نقلیه اندک آلاینده

فرمان n ° 2020-656 از 30 مه 2020 مربوط به کمک به خرید یا اجاره وسایل نقلیه آلاینده کوچک

حکم شماره N ° 2019-1526 از 30 دسامبر 2019 فرمان شماره 2019-1526 از 30 دسامبر 2019 مربوط به کمک به خرید یا اجاره وسایل نقلیه کوچک آلاینده

حکم شماره N ° 2015-361 از 30 مارس 2015 اصلاح فرمان N ° 2014-1672 ، ایجاد پاداش تبدیل برای جایگزینی وسیله نقلیه دیزلی که قبل از سال 2001 توسط یک وسیله نقلیه تمیز در گردش است.

حکم شماره N ° 2014-1672 از 30 دسامبر 2014 ایجاد کمک در خرید و اجاره وسایل نقلیه کوچک آلاینده.

حکم شماره N ° 2013-971 از 30 اکتبر 2013 اصلاح فرمان شماره N ° 2007-1873 از 26 دسامبر 2007 ایجاد کمک برای دستیابی به وسایل نقلیه تمیز

فرمان n ° 2012-925 از 30 ژوئیه 2012 اصلاح فرمان n ° 2007-1873 از 26 دسامبر 2007 در حال تحول مبالغ پاداش زیست محیطی.

فرمان n ° 2011-2055 از 29 دسامبر 2011 ، توسعه مقیاس پاداش زیست محیطی و همچنین برخی از شرایط جایزه آن.

حکم 25 مارس 2011 اصلاح حکم 9 فوریه 2009 مربوط به شرایط ثبت نام وسیله نقلیه

فرمان n ° 2010-1618 از 26 دسامبر 2010 در حال تحول مقیاس های پاداش زیست محیطی و همچنین برخی از شرایط جایزه آن.

فرمان شماره N ° 2010-447 از 3 مه 2010 اصلاح فرمان شماره 2007-1873 از 26 دسامبر 2007 ایجاد کمک در خرید وسایل نقلیه تمیز و فرمان شماره 2009-66 از 19 ژانویه 2009.

حکم شماره شماره 2009-1581 از 18 دسامبر 2009 ، اصلاح فرمان شماره 2007-1873 از 26 دسامبر 2007 ایجاد کمک در خرید وسایل نقلیه تمیز و فرمان شماره 2009-66 از 19 ژانویه 2009.

حکم شماره شماره 2009-66 از 19 ژانویه 2009 اصلاح فرمان N ° 2007-1873 از 26 دسامبر 2007 ایجاد کمک برای دستیابی به وسایل نقلیه تمیز.

فرمان شماره 2007-1873 از 26 دسامبر 2007 ایجاد کمک در خرید وسایل نقلیه تمیز