تویوتا پریوس جدید در مقابل نسل قدیمی ، هندلینگ – تویوتا پریوس 5 (2023): پریوس وات را قرار می دهد

هندلینگ – تویوتا پریوس 5 (2023): پریوس وات را قرار می دهد

این مدل شما را مورد علاقه خود قرار می دهد ?

تویوتا پریوس 5 (2023) در مقابل پریوس 4: همه چیز تغییر می کند

 • 1/10Toyota Prius 5 (به رنگ زرد) در بهار سال 2023 وارد بازار خواهد شد. این کار از فعلی که در سال 2016 راه اندازی شده است ، به دست می آید
 • 2/10بر خلاف فعلی (به رنگ آبی) که در نسخه ترکیبی کلاسیک ارائه شده و هیبرید قابل شارژ با دو سبک متفاوت در سطح پایان ، تویوتا پریوس جدید فقط قابل تحویل خواهد بود
 • 3/10داشبورد Toyota Prius 5 به وضوح در ذهن SUV برقی Toyota Bz4x است
 • 4/10سقف سیاه تویوتا پریوس 5 با پانل های خورشیدی پوشانده شده است
 • 5/10پوزه Toyota Prius 5 دارای روحیه کمی لکسوس است. این بسیار ارزشمند است
 • 6/10تویوتا پریوس در 16 نوامبر 2022 رونمایی شد
 • 7/10داشبورد Toyota Prius 4 مینی بوس بسیار تایپ شده با ابزار خاص مرکزی است
 • 8/10چراغ های عقب شکل آنها را رها می کنند
 • 9/10Toyota Prius در سال 2018 مجدداً راه اندازی شد
 • 10/10بر خلاف سلف خود ، نسل چهارم پریوس صبر نمی کند تا نسخه قابل شارژ را به دامنه خود اضافه کند
 • 10/10Toyota Prius 5 (به رنگ زرد) در بهار سال 2023 وارد بازار خواهد شد. این کار از فعلی که در سال 2016 راه اندازی شده است ، به دست می آید

این مدل شما را مورد علاقه خود قرار می دهد ?

هندلینگ – تویوتا پریوس 5 (2023): پریوس وات را قرار می دهد

بهترین ماشین هیبریدی در جهان دگرگون شده است. طراحی ، پلت فرم و موتور از کف تا سقف تجدید نظر شده است. انتظار می رود در بهار ، نسل پنجم تویوتا پریوس به طور انحصاری در نسخه قابل شارژ در قلمرو ما فروخته شود. ما جزو اولین کسانی بودیم که چرخ را گرفتیم.

هندلینگ - تویوتا پریوس 5 (2023): پریوس وات را قرار می دهد

به اختصار

نسل 5
قدرت: 223 اسب بخار
از 45000 یورو*

پریوس به مدت 25 سال نیزه محدوده هیبریدی تویوتا است. روند آغازین آن ، سدان ژاپنی به سرعت خود را به عنوان سمبل اکولوژیست شبه نظامی تأسیس کرد. چند سال طول کشید تا مفهوم هیبریداسیون و فواید آن با عموم مردم قبل از رسیدن به موفقیت هایی که امروز می شناسیم ، یعنی عنوان یک اتومبیل سال (در سال 2005) و نزدیک به 22 میلیون نسخه فروخته شده از سال 1997 نصب کنید. این تویوتا موفقیت ، با گذشت سالها ، به کل محدوده ، مدلهای خاصی مانند CH-R یا Corolla حتی برای رسیدن به آدمخواری فروش خود کاهش یافته است.

این نسل جدید پایین تر (-5 سانتی متر) و کمی کوتاه تر (4 ، 51 متر) از این زندگی بالا ، مجهز به 19 رینگ

برای این نسل پنجم و جدید ، تویوتا می خواست احساسات بیشتری را به سدان خود ارائه دهد. از silhouette tricorps خارج شوید. پریوس خود را طراحی کمتری ارائه می دهد که منجر به تغییر نسبت ها می شود. این نسل جدید پایین تر (-5 سانتی متر) و کمی کوتاه تر (4 ، 51 متر) از قدیمی است. بیش از حد کاهش می یابد ، چرخ های چرخ پیشرفت می کنند و شیشه جلوی آن سقوط کرده است. نتیجه منجر به طرحی می شود که هم ظریف و هم پویا است و باید طیف گسترده تری از مشتریان را اغوا کند. این خط توسط 19 رینگ بزرگ و امضای نور بسیار خوب به شکل قلاب برجسته شده است ، که در CH-R بعدی نیز یافت می شود.

داشبورد با یک ابزار دقیق در پشت فرمان و یک صفحه نمایش چندرسانه ای در موقعیت افقی به یک توسعه سنتی تر باز می گردد

سعادت تنه گسترده و عمیق است اما حجم آن ناامید کننده است. فقط 284 لیتر در دسترس است. در مقابل

در هیئت مدیره ، داشبورد با یک ابزار دقیق که پشت فرمان و یک صفحه نمایش چندرسانه ای در موقعیت افقی به تعویق افتاد ، به یک طرح سنتی تر باز می گردد. کیفیت مواد صحیح است. داشبورد با پلاستیک قابل انعطاف قابل ارزش پوشانده شده است اما چندین پوشش در قسمت فوقانی باعث آسیب کم و کم می شود.

ما در برابر حضور بسیاری از دکمه های فرمان و قالب کاهش یافته (7 ”) از ابزار دقیق دیجیتال وزن داریم. ژاپنی ها با صفحه نمایش لمسی مرکزی 12.3 اینچی با عملکرد و وضوح بالاتر از انتقال به همه دیجیتال جلوگیری نمی کنند. روشنایی LED داخلی “فعال” است و به شرایط ترافیک واکنش نشان می دهد. به عنوان مثال ، در آتش یا در یک ترافیک ، اگر ماشین قبل از شما از بین رفته باشد ، پریوس به شما می گوید که راه رایگان است.

سعادت پد لمسی دارای سیستم اخیر است

برای مسافران ، پریوس جدید گرم و سرد می زند. پایه چرخ بزرگتر فضای پا زیبا را در صندلی های عقب ارائه می دهد. از طرف دیگر ، این شبح پروفایل با شیشه جلو اتومبیل از راه دور سهم خود را از ناراحتی ها دارد. اول ، باعث کاهش دید برای راننده می شود. سپس او نگهبان را در پشت بام در صندلی های عقب مجازات می کند. یک بزرگسال بالای 1M75 سرش را روی غرفه می بیند. به این امر باید یک تونل انتقال کوچک اضافه شود که به مجازات محل وسط می رسد.

خبرنامه

حجم قفسه سینه فقط در نسل فعلی پیشرفت نمی کند. دومی به 284 لیتر (VDA) سقوط می کند ، کمتر از سینه Clio ! یک امتیاز خیلی منصفانه برای یک سدان با این اندازه. ما خودمان را با یک سطح بارگیری گسترده و محل اقامت کابل های زیر کف تسلی می دهیم.

همیشه بسیار هوشیار اما بسیار قدرتمندتر

در حال حاضر 223 اسب بخار به چرخ های جلوی آن فرستاده شده است ، پریوس بدون انجام این کار پویایی را به دست می آورد

پریوس جدید دو نوع مکانیک دارد: هیبرید ترکیبی ساده و قابل شارژ. فقط دومی ، سودآورتر برای تولید کننده ، به اروپا وارد می شود. حتی یک نسخه 4 چرخ وجود دارد که در دستور کار ارائه شده است که هرگز نباید با ما وارد شود.

تویوتا این گروه موتور سیکلت را به همین مناسبت تغییر می دهد. 1.8 جوهر جای 2 را می دهد.0 از 148 اسب بخار ، همراه با موتور الکتریکی 160 اسب بخار ، که قدرت ترکیبی 223 اسب بخار را فراهم می کند ، به چرخ های جلو ارسال می شود. عملاً دو برابر جریان باشد ! ورود باتری با ظرفیت بزرگتر (13.6 کیلووات ساعت) ، که اکنون در زیر صندلی عقب قرار دارد ، به آن اجازه می دهد تا تقریباً شعاع عمل خود را در تمام برقی دو برابر کند. تویوتا 69 کیلومتر را اعلام کرد.

یک حالت رانندگی جدید برای بهینه سازی مراحل برقی

پریوس که به اندازه یک Clio RS تا 100 کیلومتر در ساعت (6.8 ثانیه) شتاب می گیرد ? چه کسی این را باور کرده بود ? زن و شوهر الکتروموتور (قدرتمندتر) دوز ویتامین را که در ژاپنی ها مفقود شده اند به ارمغان می آورد. رانندگی با علی رغم یک گیربکس اتوماتیک با تنوع مداوم (ECVT) که (علی رغم قابلیت اطمینان بسیار زیاد آن) تلاش می کند وقتی که پدال مناسب را می گیریم ، رانندگی سرگرم کننده تر از گذشته و شتاب پایدار در اواسط رژیم سرگرم کننده می شود. حداکثر سرعت در حالت هیبریدی به 177 کیلومتر در ساعت محدود می شود و در تمام حالت الکتریکی 135 کیلومتر.

مرکز ثقل کاهش یافته و آهنگ های گسترده شده ، پریوس را ثبات بالایی بهتر نشان می دهد

تویوتا حالتهای مختلف رانندگی مدل خود را تغییر داده است. پیکربندی آن در تمام “EV” برقی ، در حالت “اتوماتیک” که برای تست ما انتخاب شده است ، اما همچنین در حالت HEV-EV ، که به منظور به حداکثر رساندن مراحل برقی و کاهش مصرف در هماهنگی کار می کند ، امکان پذیر است. این حالت سرعت ، فاصله و همچنین شیب جاده را در نظر می گیرد. سرانجام ، به لطف حالت “بار” می توان باتری را با موتور گرما شارژ کرد.

متوسط ​​مصرف 3.9 لیتر در 100 کیلومتر در حالت ترکیبی

با رانندگی با سرعت خوب در یک دوره متشکل از اکثر جاده های ثانویه و بدون اینکه هرگز تمرین می کنیم به طور متوسط ​​3.9 لیتر در 100 کیلومتر مشاهده کنیم. با توجه به تأیید و پویایی پیشنهادی ، این یک امتیاز بسیار خوب است. هنگامی که باتری ها “خالی” هستند ، پریوس به عنوان یک هیبرید ساده کار می کند. منطقه ای که او کاملاً تسلط دارد. مصرف سپس بسیار کم صعود می کند ، در حدود 4.4 لیتر در 100 کیلومتر. لازم است در نظر داشته باشید که با ورود یک باتری بزرگ ، ظرفیت مخزن اکنون معادل آن با یاریس (40 لیتر) است.

سعادت ناامیدی کوچک قدرت شارژ در 3.5 کیلو وات با جریان متناوب قله می کند. پر کردن باتری 13.6 کیلووات ساعت بیش از 4 ساعت طول خواهد کشید

با انتخاب سقف مجهز به پانل های خورشیدی (حدود 3000 یورو) ، می توان کمی بیشتر در فرایند پس انداز پیش رفت ، که معادل ده کیلومتر در روز را بازیابی می کند. ترمز احیا کننده “B” نیز برای بهینه سازی بازیابی انرژی وجود دارد. پیکربندی شدت نیاز به نیمی از دستکاری ها از طریق رایانه در داخل.

قدرت شارژ ناامید کننده است. اول ، Prius بر خلاف برخی از رقبا مانند GLA Mercedes 250 ام قادر به دریافت جریان مستقیم ، فقط جریان متناوب (AC) را می پذیرد. سپس درپوش برق آن با سرعت 3.5 کیلو وات. رقابت به طور کلی بار سریع ، نوع Wallbox ، تا 7.4 کیلو وات را ارائه می دهد.

ممکن است D جعبه E-CVT

با صداهای گسترده ، یک مرکز ثقل پایین و تعلیق مجدداً (مک پرسون در جلو و مثلث دوتایی در عقب) ، پریوس جدید برای رانندگی بسیار جذاب تر می شود. به عنوان مثال پایداری با سرعت تثبیت شده بهبود می یابد. ژاپنی ها بدون عزیمت از سطح خوبی از راحتی پویا هستند.

مصالحه

این راحتی در عایق صوتی با کیفیت و میرایی بسیار خوب نشان داده شده است. در طول آزمایش ما ، که در جنوب یونان انجام شد ، پریوس توانست کمر ما را از بسیاری از نقص های جاده ای حفظ کند. علاوه بر این ، مجهز به 19 “سواری پنوماتیک”. کار خوب. پویایی توسط یک مرکز ثقل پایین تر ، صداهای گسترده تر و آیرودینامیک بسیار بهتر آورده می شود.

“Satoki Oya” ، مهندس ارشد پریوس چالش اولیه خود را برطرف کرد. برای پیشبرد کودک خود در دو زمینه اصلی: طراحی و رانندگی.

پریوس هیبریدی جدید مکان نما عاطفی رفتار خود را با یک طبقه افزایش می دهد. ژاپنی ها اکنون لذت و عملکرد رانندگی را به دارایی اصلی خود اضافه می کنند: مصرف کنترل شده. قیمت ها و دامنه هنوز برای لحظه ای مشخص نشده است ، اما ما انتظار داریم قیمت شروع حتی بالاتر از پیشین خود ، حدود 45000 یورو.

*تخمین زدن.