هر آنچه را که باید در مورد صفحه AMOLED در تلفن های هوشمند بدانید – پیشنهادات جعبه اینترنت و بسته های تلفن همراه., تفاوت بین صفحه های AMOLED و LCD چیست?

تفاوت بین صفحه های AMOLED و LCD چیست

[در ویدئو] Kézako: عملکرد هوشمندانه صفحه نمایش LCD با ورود HD و 4K در خانه های ما ، ما خود را رها کرده ایم.

هر آنچه را که باید در مورد صفحه AMOLED در تلفن های هوشمند بدانید

AMOLED یعنی دیود آلی ارگانیک فعال ماتریس فعال. این یک فناوری نمایشگر است که از دیودهای الکترولومینسانس آلی برای تولید نور در پاسخ به جریان الکتریکی استفاده می کند. صفحه های AMOLED در نظر گرفته می شوند کیفیت برتر در مقایسه با صفحه های LCD به دلیل توانایی آنها در ارائه سیاهان عمیق تر و رنگ های غنی تر.

صفحه AMOLED چگونه کار می کند ?

یک صفحه نمایش AMOLED ساخته شده است میلیون ها پیکسل, هر یک از سه زیرمجموعه تشکیل شده است که از رنگ های مختلف (قرمز ، سبز و آبی) ساطع می کنند. هنگامی که یک جریان الکتریکی برای هر زیر پیکسل اعمال می شود ، برای ایجاد یک تصویر از نور ساطع می شود. بر خلاف صفحه های LCD ، صفحه های AMOLED برای تولید نور به نور پس زمینه احتیاج ندارند ، به این معنی که آنها می توانند پیکسل های جداگانه را برای نمایش سیاهان عمیق تر و صرفه جویی در مصرف انرژی خاموش کنند.

مزایای صفحه نمایش AMOLED در تلفن های هوشمند

استفاده از فناوری AMOLED در تلفن های هوشمند دارای چندین مزیت است:

  • رنگهای غنی تر و پر جنب و جوش تر: صفحه های AMOLED قادر به تولید رنگهای غنی تر و پر جنب و جوش تر هستند
  • محصولات زراعی اخیر و پیشرفته تر از صفحه های LCD.
  • کیفیت تصویر بالا ، عمق سیاه و رنگهای پر جنب و جوش.

مضرات صفحه های AMOLED:

  • گران
  • به احتمال زیاد پیکسل ها را می سوزاند
  • مصرف انرژی بالا

تفاوت بین صفحه های AMOLED و LCD چیست ?

فن آوری های صفحه نمایش صفحه نمایش AMOLED و LCD گسترده ترین هستند. © Kentoh ، عکس

[در ویدئو] Kézako: عملکرد هوشمندانه صفحه نمایش LCD با ورود HD و 4K در خانه های ما ، ما خود را رها کرده ایم.

برگه های فنی تلویزیون و تلفن های هوشمند اغلب بسیار مبهم هستند ، به ویژه با توجه به فن آوری های صفحه نمایش. چه چیزی در پشت نام های AMOLED ، LCD TFT یا IPS پنهان شده است ? در اینجا توضیحات ما آورده شده است.

این که آیا شما یک تلفن هوشمند ، تلویزیون یا مربی رایانه را انتخاب می کنید ، کیفیت صفحه یکی از معیارهای اصلی است. دانستن فن آوری های مختلف بهترین راه برای انتخاب با توجه به نیازهای شما و بودجه آن است.

فناوری صفحه نمایش AMOLED

صفحه AMOLED (دیود فعال کننده نور ارگانیک ماتریس فعال) یا “OLED Matrix Active OLED” اصل فنی صفحه LCD را از نظر کنترل پیکسل های فردی اما با از بین بردن نور پس زمینه می گیرد. کریستال های مایع مایع با دیودهای الکتریسی دیودهای الکترونی آلی جایگزین می شوند که نور خود را تحت تأثیر جریان الکتریکی جریان الکتریکی تولید می کنند . این نوع صفحه نمایش با شدت رنگ رنگهای آن ، عمق سیاهان آن (زیرا پیکسل ها در آن زمان منقرض می شوند) و سطح بالای کنتراست مشخص می شود .

علاوه بر این ، عدم وجود نور پس زمینه انرژی مصرف انرژی را در مقایسه با صفحه LCD LCD LCD کاهش می دهد و امکان ساخت کاشی هایی را فراهم می کند که ظرافت آنها کمتر از 5 میلی متر است. زمان پاسخ بسیار کوتاه (کمتر از 0.1 میلی ثانیه) ، صفحات AMOLED پایداری را ایجاد نمی کنند و یک سیالیت ایده آل برای بازی های ویدیویی ارائه می دهند .

خیلی برای مزایا ، اما مضرات قابل توجهی نیز وجود دارد. صفحه های AMOLED برای تولید بسیار گران تر هستند زیرا لازم است از هرگونه رطوبت در طی فرآیند تولید جلوگیری شود. علاوه بر این ، طول عمر آنها هنوز هم تا حد زیادی کامل است (حدود 40.000 ساعت) در مقایسه با LCD ، به ویژه به دلیل تخریب زیرپس های آبی.

در بسیاری از نقاط برتر از LCD ، صفحه AMOLED با هزینه تولیدی که هنوز هم خیلی زیاد است و طول عمر کوتاه تر است ، معلول می شود. © Alexlmx ، Shutterstock

بیشتر از LCD در بسیاری از نقاط ، صفحه AMOLED با هزینه تولید هنوز هم خیلی زیاد و طول عمر کوتاه تر است. © Alexlmx ، Shutterstock

تفاوت بین صفحه LCD TFT و IPS چیست ?

صفحه LCD از سلولهای پر از کریستال های مایع تشکیل شده است که توسط نور پس زمینه روشن می شوند در حالی که فیلترها مسئول تعریف رنگ ها هستند. هر پیکسل یک صفحه نمایش از سه زیر پیکسل قرمز ، سبز و آبی تشکیل شده است. دو دسته صفحه نمایش LCD وجود دارد:

  • TFT یا ترانزیستور فیلم نازک ؛
  • سوئیچینگ IPS یا در محل .

فناوری TFT در صفحه های رایانه ای ، تلویزیون و پایانه های تلفن همراه گسترده است. این ماده بر اساس یک ماتریس ترانزیستور باریک و یک الکترود اکسید ایندیم-توان است که کنترل تنش را در هر پیکسل تضمین می کند ، که به بهبود زمان پاسخ و پایداری تصویر کمک می کند. ما در مورد صفحه ماتریس “فعال” صحبت می کنیم.

فناوری IPS تکامل TFT است که توسط شرکت ژاپنی هیتاچی در سال 1996 معرفی شد. از کریستال های مایع استفاده می کند که جهت گیری آنها متفاوت است و یا اجازه می دهد نور از نور پس زمینه عبور کند. این فرآیند زاویه دید را در مقایسه با صفحه TFT بلکه برای کاهش مصرف انرژی بهبود می بخشد. علاوه بر این ، صفحه های IPS LCD سفیدهای روشن تر و رنگهای روشن تر از TFT را ارائه می دهند.

صفحه نمایش فقط LCD ذکر شده از فناوری TFT استفاده می کند در حالی که یک صفحه IPS در توضیحات خود این فناوری را ذکر می کند.

فناوری IPS در حال حاضر کارآمدترین در گروه LCD Screens است. Gmstockstudio ، Shutterstock

فناوری IPS در حال حاضر کارآمدترین در گروه LCD Screens است. Gmstockstudio ، Shutterstock

در پایان ، اگر فناوری AMOLED از LCD بالاتر باشد ، هزینه هنوز هم ممنوع آن است ، در حال حاضر ، ترمز اصلی در گسترش آن. برخی از مدل های تلفن های هوشمند و تبلت های بالا از صفحه های AMOLED استفاده می کنند. از طرف تلویزیون ، به جز ال جی ، تعداد کمی از تولید کنندگان کاملاً متعهد به بازار OLED هستند. فناوری LCD هنوز آینده ای روشن در پیش دارد.