تخریب در فیبر نوری یا سرعت کم: چه کاری انجام شود? | arcep ، فیبر: شکست ، حوادث. که بیشترین مشکلات در فرانسه را برطرف می کند?

فیبر: شکست ، حوادث. که بیشترین مشکلات در فرانسه را برطرف می کند

برای کاربران نهایی (مصرف کنندگان ، شرکت ها و غیره.) ساکن در مناطق مربوطه ، اپراتور تجاری آنها باید آنها را از هرگونه از دست دادن احتمالی دسترسی خدمات در طی این کارها مطلع کند. از کاربران دعوت می شود در صورت از دست دادن دسترسی به این سرویس ، مانند زمان عادی ، با اپراتور تجاری خود تماس بگیرند.

تخریب در فیبر نوری یا سرعت کم: چه کاری انجام شود ?

من متوجه تخریب در شبکه فیبر شدم. هشدار دادن ?

در صورت مشاهده تجهیزات بدتر در حوزه عمومی (زمین روی زمین ، سیم پاره شده ، کابینت خیابانی خراب یا نقاط اتصال باز (جعبه) و غیره) می توانید به اپراتور زیرساخت منطقه اطلاع دهید تا آسیب را گزارش کنید ، از طریق یک فرم تماس عمومی در وب سایت خود یا از طریق فرم اختصاصی “آسیب شبکه”.

برای شناسایی اپراتوری که فیبر را در منطقه مستقر کرده اند ، می توانید با برگه “استقرار فیبر” سایت “اینترنت من” مشورت کنید.

در صورت وجود کمد لباس یا تجهیزات فیبر آسیب دیده در داخل یک ساختمان ، می توان به متولی همکار خود اطلاع داد ، که باید با اپراتور که فیبر را در ساختمان مستقر کرده است ، براساس این حادثه ، بر اساس آن تماس بگیرید. توافق نامه بین آپارتمان و این اپراتور برای استقرار فیبر در ساختمان امضا شده است.

به همین ترتیب ، در صورت بروز حادثه با ارائه دهنده دسترسی به اینترنت در داخل ساختمان ، متولی یا آپارتمان می توانند آن را به اپراتوری که فیبر را در ساختمان مستقر کرده اند گزارش دهند.

اگر به موازات خرابی اتصال آن پیدا کنید ، می توانید با ارائه دهنده دسترسی به اینترنت خود تماس بگیرید تا گزارش را گزارش دهید. دومی آن را درخواست می کند یا درخواست مداخله اپراتور را که فیبر را مستقر کرده است درخواست می کند.

من یک جریان کم در خط فیبر خود یا عدم موفقیت در اتصال به اینترنت فیبر من را یادداشت کردم. چگونه واکنش نشان دهیم ?

ابتدا می توانید خاموش ، قطع و سپس اتصال مجدد و روشن کردن تجهیزات خود (جعبه ، رمزگشایی ، جعبه تلویزیون).

اگر این مسئله برای حل مشکل کافی نیست ، می توانید با ارائه دهنده دسترسی به اینترنت خود تماس بگیرید که منشأ خرابی را تشخیص داده و از وضوح آن مراقبت می کند. در صورت لزوم ، ارائه دهنده دسترسی به اینترنت می تواند از اپراتوری که فیبر را در ساختمان یا منطقه مستقر کرده است درخواست کند تا در صورت خرابی محیط آن مداخله کند.

در صورت خرابی طولانی یا مکرر ، می توانید برای دانستن مبالغ و شرایط جبران خسارت به قرارداد اشتراک خود مراجعه کنید.

اگر مایل به درخواست درخواست برای ارائه دهنده دسترسی به اینترنت خود هستید ، می توانید با صفحه ما مشورت کنید.

سرانجام ، نوع اتصال استفاده شده با جعبه می تواند بر سرعت جریان تأثیر بگذارد . به عنوان مثال ، دسترسی به اینترنت از طریق یک شبکه Wi-Fi در مقایسه با اتصال سیمی (توسط کابل اترنت) جریان کمتری را فراهم می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی بهبود کیفیت خدمات WiFi خود ، به صفحه ما مراجعه کنید.

کیفیت خدمات در شبکه های فیبر نوری برای ARCEP اولویت است ، که از سال 2019 بسیاری از آثار را با اپراتورها متحرک کرده است تا بتواند مشکلات پیش آمده در این موضوع را برطرف کند (قطع ، مشکلات خاص در شبکه های خاص و غیره) ، با صفحه ما مشورت کنید.

“حفظ برنامه های شبکه فیبر”: این چیست ? معنی آن چیست ? عواقب آن برای کاربران چیست ?

برخی از شبکه های فیبر نوری تخریب می شوند: نقطه جمع آوری یا “کمد لباس” باز و خراب شده ، الیاف شکسته … باعث مدیریت دشوار زیرساخت ها توسط اپراتورها می شود بلکه اختلالات کیفیت برای کاربران نهایی است.

اپراتورهای زیرساختی سپس احیای عناصر خاصی از شبکه فیبر را سازماندهی می کنند.

بنابراین ، اپراتورهای ارتفاع مادون قرمز و Xpfibre در سال 2022 تصمیم گرفتند بخشی از شبکه های خود را بازگردانند: به ویژه در اسنون و در کالوادوس برای ارتفاع مادون قرمز ، و در ایل د فرانسه و در Rhône برای xpfibre.

در عمل ، اپراتورها با زیرساخت های تخریب شده مانند نقاط جمع آوری ، نقاط اتصال نوری و غیره مطابقت دارند. تقویم اجرای توسط اپراتورها در ژانویه سال 2023 Echelon تا پایان سال 2024 برای مناطقی که در این مرحله مشخص شده اند پیش بینی شده است.

زیرساخت های رایگان همچنین در اوایل سال 2023 یک برنامه اقدام در شبکه هایی با معماری خاص به نام “نقاط جمع آوری ظرفیت بزرگ” اعلام شد ، که اساساً در مناطق بسیار متراکم واقع شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه ها و اجرای آنها ، می توانید به این صفحه مراجعه کنید

برای کاربران نهایی (مصرف کنندگان ، شرکت ها و غیره.) ساکن در مناطق مربوطه ، اپراتور تجاری آنها باید آنها را از هرگونه از دست دادن احتمالی دسترسی خدمات در طی این کارها مطلع کند. از کاربران دعوت می شود در صورت از دست دادن دسترسی به این سرویس ، مانند زمان عادی ، با اپراتور تجاری خود تماس بگیرند.

برای … بیشتر

 • چگونه صلاحیت خود را برای فیبر نوری بدانیم ?
 • من واجد شرایط فیبر نوری هستم ، نحوه اشتراک ?
 • من واجد شرایط فیبر نیستم ، چه زمانی می توانم باشم ?
 • نحوه نصب فیبر در یک آپارتمان ?
 • من افراد محلی را می سازم یا احیا می کنم. چگونه می توان فیبر دریافت کرد ، هزینه های آن چقدر است ?
 • آدرس من در “اتصال اینترنت من” وجود ندارد یا نادرست است. چگونه آن را اصلاح کنیم ?

من Arcep دارم

شما یک فرد ، یک شرکت ، یک جامعه ، یک بازرگان یا ناشر مطبوعات ، توسعه دهنده برنامه ، یک انجمن مصرف کننده ، یک اپراتور هستید ?

شما از راه دور ، اینترنت ، اینترنت ، پستی یا اپراتور توزیع مطبوعات خود مشکلی یا نارضایتی دارید ?

 • به ما بگویید که من Arcep را lale lale
 • آموزش تصویری
 • آنچه از هشدار من می شود ?
 • درست یا غلط ?

فیبر: شکست ، حوادث. که بیشترین مشکلات در فرانسه را برطرف می کند ?

 • کابینت اتصال نوری فیبر

Regulation Regulator the Telecoms ، The Arep ، اولین رصدخانه خود را برای کیفیت شبکه های فیبر نوری در فرانسه منتشر کرد. اگر اکثریت قریب به اتفاق شبکه ها به درستی کار کنند ، به مناطق و اپراتورها اشاره می شود.

ارتباط اسکان شما به فیبر نوری چگونه بود ? بدون شک در بسیاری موارد. شما همچنین ممکن است یکی از مشتریانی باشید که در آخرین متر گال های واقعی را تجربه کرده اید به طوری که فیبر به کابینت مخابراتی متصل می شود که در خدمت اسکان آنها است. برای اولین بار ، ARCEP ، تنظیم کننده مخابرات در فرانسه ، موجودی را در اولین رصدخانه از کیفیت شبکه های فیبر نوری تهیه می کند.

2 ٪ از خطوط مشکل دارند

تقریباً 60 ٪ اشتراک های اینترنتی در فیبر نوری قرار دارند. یا پیشرفت 10 نقطه ای در یک سال. امروز 35.3 میلیون محل می تواند به فیبر فرانسه وصل شود. با این وجود ، فقط 19 میلیون محل در سه ماهه اول سال 2023 ارتباط فعال داشتند.

از رصدخانه بیرون می آید که حدود 2 ٪ از خطوط “نرخ قابل توجهی بالاتر از میانگین ملی” دارند. آنها برای بازگرداندن زیرساخت ها ، جمع یا اندازه شبکه نیاز به کار دارند.

بخشهای مشكل

برای اندازه گیری میزان مشکلات موجود در این زمینه ، نرخ ماهانه اتصال به خرابی ها توسط شبکه و توسط بخش ایجاد می شود. نقشه زیر ، که توسط ARCEP ایجاد شده است ، لیست های اتصال در شبکه های فیبر نوری را بین نوامبر 2022 و آوریل 2023 لیست می کند.

غربالگری با اتصال در شبکه های فیبر نوری

دو بخش متمایز هستند: کالوادوس و هاوت ساووی بلکه بخشی از شمال شرقی یولینز ، شمال اسنون ، بخشی از Rhône ، Loire-Atlantique ، Corrèze ، Moselle و Bas-Rhin. میزان خرابی برای اتصال بیشتر از 11 ٪ است.

تا حدی کمتر ، سایر بخش ها در ارتباط بیشتر از جاهای دیگر با مشکلات بیشتری روبرو می شوند: تارن اتر و تارن جنوبی در اکسیتانیا ، ایسره ، لویر ، هاوت-رین ، هاوت-آلپس ، آلپ های هوت-پروونس یا ووکلوز. میزان شکست بین 8 تا 10 ٪ است.

شبکه های مشکل

برای درک کامل نحوه اتصال فیبر شما ، یک اپراتور زیرساختی و یک اپراتور تجاری وجود دارد. اپراتور زیرساخت شبکه را مستقر و کار می کند. بهترین شناخته شده ها به عنوان infra ارتفاع ، xpfibre (سابق SFR ftth) یا axione نامیده می شوند. پس از ساخت شبکه ، آنها دسترسی به اپراتورهای تجاری که نارنجی ، SFR ، Bouygues Telecom یا رایگان هستند را شارژ می کنند.

رصدخانه ARCEP برای اولین بار نرخ خرابی توسط شبکه را نشان می دهد. بدترین دانش آموز با شکست 5.37 ٪ از مخابرات دنباله ای نامیده می شود. وی در فرانسه 120 شهرداری در فرانسه ، بخشی از Haute-Garonne ، Héarult و Gard در اکیتانیا خدمت می کند. این کار توسط Tutor Europ’sssonne با 5.09 ٪ و Debitex Telecom با 3.09 ٪ دنبال می شود.

نقشه برداری از شکست در قلمرو

در اکیتانیا ، اپراتورهای زیرساختی میزان خرابی رضایت بخش را نشان می دهند: Haute-Garonne Xpfiber 0.54 ٪ ، Xpfiber Gard 0.21 ٪ ، Tarn Fiber 0.19 ٪ ، نارنجی Tarn-ET-Garonne 0.18 ٪ ، فیبر 31 0.16 ٪ ، GARD FIBER 0.13 ٪ ، XPFIBER Hérault 0.12 ٪ ، نارنجی GERS 0.11 ٪ ، فیبر GERS 0.1 ٪. ارقام بسیار کم اما بسیار حاشیه ای به نظر می رسد. به جز وقتی که نگران هستید و اینترنت در خانه کار نمی کند.

نحوه حل مشکلات ?

با آشکار کردن مناطق و شبکه های مشکل ، ARCEP دو محور اصلی را تعریف کرده است: برای بهبود کیفیت مداخلات تکنسین ها از اپراتورهای تجاری در شبکه های فیبر نوری ، با تقویت کنترل و اصلاح کار ضعیف. محور دوم بازیابی بیشترین شبکه های تصادف است.