Essay-Renault Espace (2023): او هنوز سزاوار نام خود است?, آزمایش ویدیویی – رنو اسپیس (2023): زمان تغییر می کند

آزمایش ویدیویی – رنو اسپیس (2023): زمان تغییر می کند

این تفاوت تعرفه با انتخاب مکانیکی جدید و موقعیت یابی پایین تر توضیح داده شده است. باید گفت که فضا 5 هدف بالایی داشته است. نسل جدید با برآورده کردن انتظارات فعلی مشتریان ترجیح می دهد هزار را تایپ کند.

Essay-Renault Espace (2023): او هنوز سزاوار نام خود است ?

نسخه دراز از جنوب ، فضای جدید دیگر مینی بوس نیست بلکه یک SUV است که بخش زیبایی از روح ماجراجویی و همچنین سکونت آن را به این ترتیب می بخشد. اما ناگهان ، او هنوز لیاقت نام خود را دارد ?

طراحی شده توسط ماترا برای رنو در اوایل دهه 1980 ، با الهام از ون آمریکایی ، Space MEPP را در اروپا در سال 1984 دموکراتیک کرد. قبل از اینکه رنو شروع به ترک این بخش با نسل پنجم کند ، چهار نسل از یکدیگر پیروی کرده اند ، همیشه بزرگتر و قابل سکونت هستند ، نزدیک به یک کراس اوور بسیار مجلل تر.

رنو اسپیس

خوب است بدانید: پیش بینی خرید و فروش مجدد.

به لطف رتبه بندی اتومبیل توربو از Espace Renault شما ، گزینه جایگزین برای ساحل Argus ، می توانید از فروش مجدد یا ارزش بازیابی وسیله نقلیه خود مطلع شوید.

منطقی تر

امروز مد در SUV ها ، همه کاره تر است و رنو در کاتالوگ آن فاقد نیست. بنابراین این فضا برای جایگزینی هم قبلی خود و هم کولئوس که در سالهای اخیر محرمانه مانده است ، در نظر گرفته شده است.

در هر دو مورد ، میزان دسترسی کاهش یافته است. فضای جدید از 44 شروع می شود.500 یورو (یا 5.600 یورو بیشتر از استرالیا) در حالی که از مجازات زیست محیطی صرفه جویی می شود ، در حالی که مورد قبلی در 60 سالگی ظاهر شد.000 یورو و با مجازات 6 مجازات شد.000 یورو و همچنین مالیات بر وزن 1.یورو.

این تفاوت تعرفه با انتخاب مکانیکی جدید و موقعیت یابی پایین تر توضیح داده شده است. باید گفت که فضا 5 هدف بالایی داشته است. نسل جدید با برآورده کردن انتظارات فعلی مشتریان ترجیح می دهد هزار را تایپ کند.

رنو اسپیس

سازش درست ?

بنابراین رنو برخی از اقتصادهای مقیاس را برای توسعه پرچمدار جدید خود ایجاد کرد. این فضا فقط یک نسخه دراز از برادر کوچک خود استرالیا است. از جبهه آشکار است زیرا فقط مشبک با بارت های عمودی آن خاص است. قسمت عقب با درب عمودی آن مانند یک استراحت متمایز است.

در واقع ، این دو مدل تا آنجا پیش می روند که همان سیستم عامل را به اشتراک می گذارند. برای فضا ، درب عقب به ویژه 14 سانتی متر به نفع صندوق عقب کشیده شد. اما رنو کارهایی را به نصف انجام نداد زیرا پایه چرخ نیز 7 سانتی متر افزایش یافته است تا به طول کل 4.72 متر برسد.

بنابراین فضا در برابر پژو 5008 کوتاهتر از 8 سانتی متر به دست می آید. اما این جمع و جور تر از کره ای ها هیوندای سانتافه (4.78 متر) و کیا سورنتو (4.81 متر) ، رقبای اصلی آن در بخش SUV هفت ساکت است.

رنو اسپیس

کمتر از قبل اصلی است

در قسمت جلوی آن ، مبلمان کاملاً با یک استرالیا و چند جزئیات در مگا یکسان است ، با یک سیستم چندرسانه ای مدرن که توسط دو صفحه 12 اینچی تشکیل شده است. کیفیت تولید جدی است ، به خصوص در نسخه نمادین بالا ما که اثاثه یا لوازم داخلی زیبایی ، منسوجات بازیافتی و همچنین داشبورد چرمی را ارائه می دهد.

ما همچنین از سقف بزرگ پانوراما بیش از یک متر مربع قدردانی می کنیم ، و در حالی که گرمای خورشید را به لطف یک درمان ضد اشعه ماوراء بنفش نشان می دهد ، فضای داخلی لومن را سیل می کند.

با این وجود ، متأسفانه ما همان احساس فضا و همچنین نسل های قبلی را پیدا نمی کنیم ، به ویژه با مقادیر دو قسمت شیشه جلو. اکنون طراحی بسیار معمولی تر است.

رنو اسپیس ، نسل ششم در آزمایش – تست توربو 11/06/2023

رنو اسپیس

هفت مکان کلاسیک

اما در این بخش ، مشتریان به خصوص منتظر یک مدولار خوب هستند. این فضا در پنج یا هفت مکان (بدون هزینه اضافی) ارائه می شود. دومین ردیف کسری 2/3-1/3 در 31 درجه کج می شود و می تواند در 22 سانتی متر اسلاید کند. اما در اینجا دوباره ، این سرویس ها نسبت به گذشته ، با یک سکونت مجدد و یک اثاثه یا لوازم داخلی با کیفیت پایین تر ، تمسخر کمتری دارند.

ردیف پایین ، با دو صندلی قابل جمع شدن در کف ، رزرو برای کودکان ، هم به دلیل دسترسی نسبتاً باریک و هم فضای بسیار کوچک پا است که نیاز به سازش با مسافران ردیف دوم دارد. با این وجود نگهبان سقف صحیح است و ما با زانوها در چانه سفر نمی کنیم. بنابراین مدولار در آنجاست ، اما در این مرحله ، فضا بهتر از رقبای خود نیست.

همان مشاهدات در سمت قفسه سینه ، با حجم 477 لیتر در پیکربندی پنج ساعته ، با پیشبرد نیمکت به 677 لیتر منتقل می شود. ظرفیت به 1 می رسد.714 لیتر پس از تاشو تمام صندلی ها (300 لیتر کمتر از فضای 5). همچنین مراقب باشید زیرا حجم در حالت هفت ساعت فقط به 159 لیتر کاهش می یابد. آستانه بارگذاری کمی نیز وجود دارد. بله ، یک SUV هرگز به اندازه مینی بوس همه کاره نخواهد بود ..

رنو اسپیس

فقط یک موتور در راه اندازی

رنو تنها یک موتور را در راه اندازی خود ارائه می دهد: یک بلوک ترکیبی E-Tech از 200 اسب بخار ، متشکل از یک بنزین سه سیلندر 1.2 لیتری توربو 130 اسب بخار همراه با دو موتور الکتریکی (50 و 25 کیلو وات). کل از باتری 400 ولت در کف آن تغذیه می شود. هیچ نسخه ترکیبی قابل شارژ برای لحظه ای وجود ندارد ، اما برای سفر طولانی ، این فناوری ایده آل است.

در واقع ، هیبریداسیون نور برای حاوی وزن و همچنین مصرف مناسب است. این فضا مطابق با نسخه های حداکثر 215 کیلوگرم کمتر از نسل قبلی است (1.587 کیلوگرم + 35 کیلوگرم در 7 مکان). بنابراین عملکرد خوبی را ارائه می دهد (0 تا 100 کیلومتر در ساعت در 8.8 ثانیه ساخته شده است) و ما احساس واقعی سبکی نسبت به رانندگی احساس می کنیم.

یک احساس همچنین به دلیل بخشی از سیستم چرخ عقب اختیاری. در واقع ، سیستم 4control با توجه به سرعت ، جهت چرخ ها متفاوت است ، که به آن اجازه می دهد تا مانور در شهر نیز راحت باشد (قطر سرقت: 10.4 متر یکسان با یک CLIO) ، زیرا ثبات زیبایی در جاده های سیم پیچ ارائه می دهد.

معکوس مدال ، در میرایی کمی محکم است. با این حال ، رنو ادعا می کند که تعلیق را در برابر استرالیا که روحیه پویا تری دارد نرم کرده است. بنابراین توصیه می کنیم با توجه به اندازه رینگ ها ، برای راحتی بهینه ، منطقی بمانید.

آزمایش ویدیویی – رنو اسپیس (2023): زمان تغییر می کند

او از سال 1984 قدمت دارد و همه او را می شناسند. Espace رنو یک انقلاب واقعی در سیاره خودرو بود. تقریباً 40 سال بعد ، نسل ششم وارد می شود. و او زمان خود را به خوبی نشان می دهد: اکنون یک SUV واقعی است. بله ، زمان تغییر می کند ، دیگر (اصلاً) مینی بوس نیست. E-Tech Hybrid E-Tech Test 200 CH Iconic.

آزمایش ویدیویی - رنو اسپیس (2023): زمان تغییر می کند

نوشتن

به اختصار

نسل ششم فضا

حالا یک SUV

موتور ترکیبی 200 اسب بخار بی نظیر

4.6 لیتر/100 و بین 104 تا 111 گرم CO2/km

از 44.500 یورو

تقریبا 1.35 میلیون واحد نزدیک به 1.35 میلیون فروخته شده است !) از نسل اول او ، در سال 1984. رنو اسپیس در مدت زمان کوتاهی به نمادی از چشم انداز فرانسوی ها و خودروهای اروپایی تبدیل شده است ، به همان اندازه که یک حامل استاندارد برای برند با الماس است.

اما زمان تغییر می کند ، و نمادهای سال گذشته امروز تبدیل شده است. مونوس ها مدتهاست که دستور العمل نشده است. و حتی با قرار دادن پا در دنیای کراس اوور ، نسل قبلی به شدت فروخته شد ، بسیار بد (فقط 322 خریدار در سال 2022 و 126 از ابتدای سال). به دور از 5،627 نسخه از پژو 5008 فروخته شده از ابتدای سال.

آزمایش ویدیویی – رنو اسپیس (2023): زمان تغییر می کند

بنابراین رنو تصمیم گرفته است که این فضا در رده ملکه لحظه به دست می آید: SUV ها ، که موفقیت آنها به هیچ وجه با گذشت زمان انکار نمی شود ، برعکس. یک ایده خوب روی کاغذ ، اما کمی مفهوم فضا را کمی تحریف می کند.

علاوه بر این ، دیگر حتی یک مدل 100 ٪ کامل نیست ، زیرا اکنون نسخه گسترده ای از SUV جمع و جور دامنه است: استرالیا.

پانل جلوی آن از آن متمایز نیست استرن بسیار شبیه به آن است

خبرنامه

فضای 6 امروز یک SUV است

بنابراین فضا طبقه را به عنوان یک مفهوم تغییر می دهد. در مقایسه با جنوب که از آن به دست می آید و با آن به اشتراک می گذارد سکوی به اصطلاح “CMF-CD” ، طول آن را با 21 سانتی متر افزایش می دهد ، تا به 4.72 متر برسد و چرخ های خود را با 8 سانتی متر (2.74 متر) افزایش می دهد ، فواید سکونت عقب و طول پا برای مسافران ردیف دوم.

نیمکت در حال حاضر در 22 سانتی متر (یا حتی 26 هنگامی که می خواهید به ردیف سوم صندلی ها دسترسی پیدا کنید) ، به جای 16 در استرالیا.

با طول 21 سانتی متر بیشتر از L

عرض در 1.84 متر باقی مانده است در حالی که ارتفاع کمی افزایش یافته است ، 3 سانتی متر. با وجود این افزایش طول ، فضای 6 در مقایسه با نسل پنجم ، 14 سانتی متر کوتاه تر است. این گفته رنو قول چنین ابعاد داخلی تمسخرآمیز را می دهد. باید گفت که فضای قبلی به ویژه باریک بود ، در مقایسه با الگوی سخاوتمندانه آن در خارج.

خوشبختانه ، Opus جدید همیشه به شما امکان می دهد 7 نفر را در هواپیما اسکان دهید ، برعکس آن یک جرم از اعلیحضرت بود. ردیف 3 دفتر مرکزی ، ارائه شده ، می تواند به منظور داشتن یک فضای 5 ساعته با حجم تنه سودمندتر ، آن را لغو کند. این یک گزینه منفی رایگان است که می توانید در سفارش مشترک شوید.

2 مکان اضافی در صندوق عقب همیشه علامت تجاری است

دسترسی به تسمه ها ساده ترین نیست ، حتی دسترسی بسیار باریک است (5008 ، Tiguan Allspace و Kodiaq بهتر هستند) ، اما پس از نصب ، مجازات ها در صورت کمتر از 1M70 ، با فنجان بیشتر ، در یک سطح قابل قبول از راحتی سفر می کنند. دارندگان و سوکت های USB-C برای شارژ مجدد دستگاه های الکترونیکی خود (به نمونه کارها مراجعه کنید).

از نظر زیبایی شناسی ، صرفاً یک استرالیا گسترده است

فضای جدید “تقریباً” با استرالیا با درهای عقب یکسان است. ما به سادگی توجه می کنیم ، در نسخه Entry -Level Techno و روی نماد High -end ، یک مشبک با لاملا عمودی به جای یک مشبک کروم کروم. دومی در پایان Alpine Esprit ، که در محدوده فضا ظاهر می شود ، همانطور که اخیراً در استرالیا انجام شده است و به زودی این کار را در Clio انجام خواهد داد. آرم جدید رنو “Nouvel R” در مرکز آن حضور دارد. بله ، بسیار موجود.

اگر l

به نوبه خود ، استرن میزان هوای دروغین را در سپر اتخاذ می کند. این پروفایل به لطف چرخ دستی طولانی مدت ، تعادل خاصی را حفظ می کند و از بیش از حد قابل تعویض و اثر کوله پشتی که همراه است جلوگیری می کند. یک نکته خوب.

با این حال ، ما در همان برداشت هایی که برای جمع و جور ترین استرالیا ، یعنی یک سبک در لحن با تایمز ، اما بدون اصالت خاص ، کلاسیک و اجماع باقی خواهیم ماند. این امر مانع از شروع خوب تجاری او نشد ، ما می توانیم امیدوار باشیم که در برادر بزرگش موفق شود. و کلاسیک گرایی VW Tiguan Allspace نیز مانع از آن نمی شود.

نه D

همچنین لازم به ذکر است که این فضا هنوز امضای نوری جدید را که توسط Clio بازگردانده شده افتتاح شده است ، اتخاذ نمی کند ، و این طبیعی است: این یک جنوب طولانی است. اما این شرم آور است ، که به او یک شخصیت واقعی اطمینان می داد. شاید (مطمئناً !) به استراحت ? در ضمن ، ما چراغ های روز را به شکل C و چراغ های عقب نگه می داریم که یک امضای شناخته شده را نیز به شکل یک باسن ارائه می دهند.

یک کابین یکسان با استرالیا

اگر در خارج باشد ، فضا یک جنوب گسترده است ، در داخل آن ، یک جنوب است. و به دلایل خوب: آن را به عنوان داشبورد دوم ، بدون هیچ گونه اصلاح. هیچکدام. باز هم ، ما از چیز خاصی برای “پرچمدار” این برند قدردانی می کردیم.

داشبورد کاملاً یکسان با آن است

گفته می شود ، داشبورد جنوبی به خاطر مدرنیته و کیفیت دستاوردش تبریک گفت. بله ، مواد از کیفیت خوبی برخوردار هستند ، بله مجامع خاص. و صفحه ابزار جدید ، افتتاح شده توسط مگا برقی ، به نام “OpenR” همیشه اثر کوچک خود را تولید می کند. این دستگاه شامل ابزار دیجیتالی 12 اینچی و صفحه نمایش چندرسانه ای ، عمودی ، 12 اینچ نیز در زیر یک تخته شیشه ای از “شیشه گوریل” ضد انعکاس و ضد اثر اثر انگشت. در پژو 5008 ، در نقاشی حتی مدرن تر است ، اما ناهمگن تر است. و VW Tiguan Allspace و Skoda Kodiaq اکنون قدیمی هستند -حتی اگر کیفیت تحقق آنها بسیار عالی باشد.

سیستم Multimedia Link OpenR بر روی Android کار می کند و توسط Google تهیه می شود. باید تشخیص داد که با عملکرد سریع ، روان و بسیار ارگونومیک خود نسبت به سیستم های قدیمی رنو اغوا می شود. و ما سفارشات تهویه مطبوع فیزیکی را در زیر نگه می داریم. بازی خوب.

بالا بردن در چرم سبک واقعی یک فضا منحصر به فرد (همه یکسان) و همچنین سقف پانوراما بزرگ زجاجیه است که بیش از یک متر مربع (1.34 متر x 0.88 متر) است. اما بر خلاف رقبا باز نمی شود. ضد UV با آن درمان می شود و به شما امکان می دهد بدون Velum انجام دهید ، که باعث صرفه جویی در پشت بام می شود.

اثاثه یا لوازم داخلی چرمی مخصوص آن است سقف پانوراما شیشه ای نیست

مکان های ردیف دوم جادار هستند ، در ردیف 3 کمتر ، و خیلی در دسترس نیستیم که قبلاً آن را ذکر کردیم. و حجم تنه به پیکربندی بستگی دارد. در 5 مکان ، ما بسته به موقعیت نیمکت ، بین 581 تا 777 لیتر داریم و 1818 لیتر نیمکت تاشو شده است. در نسخه 7 -ما بین 477 تا 677 لیتر در 5 سقوط می کنیم ، هنوز هم بسته به موقعیت نیمکت و 1،714 لیتر حداکثر. و در نسخه 7 -Seater ، هنگامی که Trapontines بیرون آمده است ، فقط 159 لیتر باقی مانده است. زیاد نیست. 5008 هنوز 210 لیتر ارائه می دهد ، و Tiguan Allspace و Kodiaq با 270 لیتر سخاوتمند هستند.

مربع های ردیف 2 از نظر طول روی پاها بسیار عالی هستند. نیمکت روی 22 سانتی متر. اما عرض فقط درست است در پیکربندی 7 -Seater ، قفسه سینه مکعب از 477 تا 677 لیتر بسته به موقعیت نیمکت. اما از 581 تا 777 لیتر با

همچنین در اینجا یادآوری می شود که فضای قبلی ، مطمئناً طولانی تر ، 260 لیتر از 7 صندلی ، 680 لیتر با 5 نفر در هیئت مدیره و حداکثر 2035 لیتر ارائه می دهد. بنابراین آخرین ورود در این فصل کمتر است.

یک حرکتی منحصر به فرد

هنگام راه اندازی ، فضای جدید فقط با یک موتور واحد در دسترس خواهد بود. اما ضعیف نیست. در مقابل قدرتمندترین. یک بلوک ترکیبی کامل 200 اسب بخار ، بر اساس نام تجاری جدید 3 -سیلندر 1.2 از این برند ، که 130 اسب بخار ایجاد می کند ، همراه با دو موتور الکتریکی: یکی از 68 اسب بخار و یک جایگزین 34 اسب بخار.

یک موتور واحد در هنگام راه اندازی ، یک هیبرید غیر قابل تجدید مبتنی بر

انتقال ، مانند همه هیبریدهای رنو ، از Clio به فضا ، از طریق Captur و استرالیا ، توسط یک جعبه فلش با 4 نسبت حرارتی و 2 گزارش الکتریکی تضمین می شود. با نوتال ، این 15 ترکیب نسبت سرعت ممکن است. 0 تا 100 کیلومتر در ساعت در 8.8 ثانیه اعلام شده است. و حداکثر سرعت محدود به 175 کیلومتر در ساعت ، مانند همه رنو جدید.

اما این بالاتر از همه کارآیی اوست که تحت تأثیر قرار می دهد ، حداقل روی کاغذ. در واقع ، با 4.6 لیتر در هر 100 کیلومتر اعلام شد و CO2 بسته به پایان ، بین 104 تا 108 گرم منتشر می شود ، از هرگونه مجازات جلوگیری می کند.

از طرف شاسی ، فضای جدید حساب خود را در نظر می گیرد ، اما فقط در نسخه بالا آلپ یا نمادین ، ​​سیستم فرمان چهار چرخ استرالیا و سلف آن.

  • طول: 4.72 متر
  • عرض: 1.84 متر
  • ارتفاع: 1.64 متر
  • تعداد مکان ها: 7 مکان
  • حجم قفسه سینه: 159 L / 677 L
  • گیربکس: خودکار. 4 -speed
  • سوخت: بنزین برقی هیبرید
  • میزان انتشار CO2: 104 گرم در کیلومتر
  • مالوس: NC
  • تاریخ بازاریابی مدل: آوریل 2023

* به عنوان مثال برای نسخه VI E-Tech Hybrid 200 نمادین.

پاداش / مجازات و میزان انتشار CO2 به عنوان نشانه ای برای بیشترین نسخه اکولوژیکی ارائه شده است.

پاداش / مجازات نمایش داده شده این است که در زمان انتشار مقاله در مرحله اجرا است.