Kawasaki Ninja و Electric Z: سرانجام جزئیات فنی! Cleanrider ، Kawasaki EV: نمونه اولیه موتور سیکلت الکتریکی به زودی در بازار

Kawasaki EV: نمونه اولیه موتور سیکلت الکتریکی به زودی در بازار

بنابراین می آموزیم که قدرت این دو نوع 9 کیلو وات یا 12 اسب بخار قدرت خواهد بود که مطابق با موتور سیکلت های برقی 125 است. در عوض صحیح برای z e-1 ، با ماهیت شهری بیشتر ، این خصوصیات برای نینجا E-1 کمی ناامید کننده است ، با فلسفه اسپرت تر.

Kawasaki Ninja و Electric Z: سرانجام جزئیات فنی !

Kawasaki Ninja و Electric Z: سرانجام جزئیات فنی!

پس از ارائه نوامبر گذشته در سالن Milan Deux-Roues (EICMA) ، اولین اسناد تصویب حاکی از ویژگی ها و عملکرد موتور سیکلت های برقی آینده Kawasaki است. باید اعتراف کنیم که کمی ناامید شده ایم ..

رسمی ، این اطلاعات مستقیماً از طرف سازنده حاصل نمی شود بلکه از اسنادی که او به تازگی به خدمات تأیید استرالیا همراه با یک سری تصاویر دو نوع ارائه داده است. در حالی که NR011A آینده Kawasaki Z E-1 را با سبکی سبک و شهری تعیین می کند ، NX011a اسپرت تر می شود و مطابق با آینده Kawasaki Ninja E-1 است.

اولین اطلاعات فنی

فراتر از تصاویر ، نزدیک به مدلهای ارائه شده در EICMA 2022 ، سند همولوگ یک دسته اطلاعات منحصر به فرد را در مورد ویژگی های این دو مدل ارائه می دهد.

بنابراین می آموزیم که قدرت این دو نوع 9 کیلو وات یا 12 اسب بخار قدرت خواهد بود که مطابق با موتور سیکلت های برقی 125 است. در عوض صحیح برای z e-1 ، با ماهیت شهری بیشتر ، این خصوصیات برای نینجا E-1 کمی ناامید کننده است ، با فلسفه اسپرت تر.

اگر عمر و ظرفیت باتری مشخص نشده باشد ، می دانیم که تولید کننده مایل به حرکت به سمت سیستم باتری قابل تعویض است. منابع غیررسمی ظرفیت سفارش 3 کیلووات ساعت را برانگیخته اند ، که به نظر نمی رسد بسیار زیاد است. این فناوری می تواند از گاچاکو ، شرکتی اختصاص داده شده به باتری های تنظیم شده توسط چهار تولید کننده اصلی ژاپنی (هوندا ، کاوازاکی ، سوزوکی و یاماها) تهیه شود.

از نظر الگو ، دو نوع دارای یک چرخ چرخ یکسان (1370 میلی متر) هستند. کمتر از عرض ، نینجا E-1 کمی سنگین تر از Z E-1 (140 در مقابل 135 کیلوگرم) خواهد بود.

اکنون هنوز تاریخ راه اندازی این دو مدل را می شناسد. سال گذشته در EICMA ، سازنده 2023 را ذکر کرد اما از آن زمان هیچ خبری نداده است ..

نام مدل kawasaki z e-1 Kawasaki Ninja E-1
نام NR011a nx011a
قدرت 9 کیلو وات 9 کیلو وات
وزن 135 کیلوگرم 140 کیلوگرم
عرض 730 میلی متر 690 میلی متر
پایه 1370 میلی متر 1370 میلی متر

Kawasaki EV: نمونه اولیه موتور سیکلت الکتریکی به زودی در بازار

کاوازاکی در پیش نمایش اولین موتور سیکلت الکتریکی که به زودی به بازار عرضه خواهد شد.

این موتورسیکلت الکتریکی قبل از پایان سال به صورت نمونه اولیه در اتاق نشیمن بین المللی اخیر در کلن در آلمان رونمایی شده است و بخشی از برنامه Kawasaki با هدف ارائه بیش از 10 موتور سیکلت برقی و هیبریدی است. از اینجا 2025. نمونه اولیه وسیله نقلیه الکتریکی معادل موتور سیکلت 125 سی سی خواهد بود. با این حال ، طراحی آن لزوماً نشان نمی دهد که یک موتور سیکلت الکتریکی است ! در واقع ، ممکن است کسی فکر کند که دارای یک موتور گرمای جابجایی کوچک است که می توانست در زیر بدنه سیاه پنهان باشد. طراحی نمونه اولیه بسیار شبیه به Kawasaki Z400 است و همچنین دارای همان چارچوب است.

در غیر این صورت ، بدنه ، قسمت عقب ، بلوک نوری و پیکربندی سیستم تعلیق جلوی این موتور سیکلت الکتریکی نیز با Z400 یکسان به نظر می رسد. ما فقط متوجه تفاوت در مخزن می شویم که کوچکتر است زیرا در یک موتور سیکلت الکتریکی بی فایده است. این موتورسیکلت ترمزها و چرخ ها را از Z300 یا نینجا 300 می گرفت.

قدرت ناشناخته

مشخصات فنی مربوط به نمونه اولیه کاوازاکی یا مدل تولیدی که دنبال خواهد شد ، هنوز مشخص نیست و احتمالاً تا زمانی که موتور سیکلت جاده فاش نشود اعلام نمی شود. موتور سیکلت تولید باید عملاً با این نمونه اولیه ارائه شده امروز یکسان باشد.

Masaya Tsuruno ، مدیر عامل Kawasaki Motors Europe ، از برنامه های این شرکت در Intermot صحبت کرد. وی گفت که در این برند سه وسیله نقلیه برقی در سراسر جهان تا پایان سال 2022 ارائه می دهد. وی افزود: اگرچه کاوازاکی در حال توسعه دو چرخ الکتریکی است ، اما برند ژاپنی موتورهای احتراق را رها نمی کند و استفاده از سوخت مصنوعی و سوخت های زیستی را برای تحریک بلوک های حرارتی پیش بینی می کند.