نحوه لمس یک عکس: مفاهیم ضروری ، یک عکس را لمس کنید تا نقص ها و لکه های موجود در عکس های Mac – Apple Assister (FR)

یک عکس را برای اصلاح نقص و لکه های موجود در عکس در MAC روتوش کنید

منحنی تن به شما امکان می دهد تضاد تصویر خود را اصلاح کنید. این یک کنترل بسیار خوب در مورد روشنایی و سایه های هر قسمت از تصویر به شما می دهد. هدف ایجاد یک منحنی شکل S است. من قبلاً برای کاهش برش سیاهان و برجسته ها ، انتهای منحنی موجود در گوشه ها را کاهش می دادم.

روتوش عکس در فتوشاپ: هر آنچه را که باید بدانید

بخش بزرگی از حرفه عکاس نیاز دارد روتوش تصویر. این کار بدون تسلط بر فتوشاپ انجام نمی شود. بیایید با هم کشف کنیم که چگونه می توان عکسی مانند یک حرفه ای را لمس کرد !

برنامه آموزش فتوشاپ

+ از 3500 بارگیری

یک عکس با فتوشاپ

Photoshop نرم افزار ویرایش عکس است که در ویندوز یا MACOS استفاده می شود. این امکان را به شما می دهد تا تصاویر ، عکس یا تصویر را بهبود بخش ، اصلاح یا حتی ایجاد کنید.

برای بارگیری Photoshop ، به پلت فرم Adobe مراجعه کنید.

فتوشاپ: مفاهیم اساسی

پس از نصب مناسب فتوشاپ ، بیایید با ذکر مفاهیم اساسی نرم افزار شروع کنیم.

بیت مپ و بردار

در تصاویر بیت مپ از پیکسل ها ساخته شده اند. اکثر تصاویر موجود در وب از یک شبکه پیکسل تشکیل شده است. بنابراین این مورد در مورد عکس های دیجیتال است. Photoshop یک نرم افزار ویرایش عکس Bitmap است.

در تصاویر بردار از منحنی های ریاضی ، بخش ها یا خطوط مستقیم با رنگ و اندازه تشکیل شده است. این فرمولهای هندسی ارائه عناصر تصویر را ایجاد می کنند. وکتور عمدتاً برای طراحی و تصویر گرافیکی استفاده می شود.

رنگ و وضوح

وضوح ، که در پیکسل در هر اینچ (PPP) اندازه گیری می شود ، مربوط به ظرافت جزئیات یک تصویر bitmap است. هرچه تعداد پیکسل ها بیشتر باشد ، وضوح بالاتر می رود.

برای چاپ ، توصیه می شود عکس با وضوح بالا, بین 150 تا 300 ppi.

با توجه به رنگ ها ، این بسته به اینکه آیا تصویر در نظر گرفته شده است متفاوت است تصور (cmjn) و یا به وب (RGB). انتخاب رنگ ها در هنگام روتوش عکس می تواند بسیار زیاد باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویرایش عکس ، می توانید آموزش عکاسی آنلاین ما را داشته باشید ، که به ویژگی های فتوشاپ اختصاص داده شده به ویرایش عکس می پردازد.

تست IMG

عملکردهای پیشرفته دوربین ، ترکیب ، پردازش تصویر و مشاوره برای حرفه ای شدن ().

اندازه یک تصویر را در فتوشاپ اصلاح کنید

وقتی یاد می گیرید که یک عکس را لمس کنید ، با بررسی و تغییر اندازه آن شروع می کنید. برای انجام این کار ، باید به تصویر بروید و سپس روی اندازه تصویر کلیک کنید. اندازه تصویر میانبر ctrl+alt+i است.

یک برگه ، حاوی اطلاعات مختلف ، ظاهر می شود:

 • اندازه تصویر : دیسک فتوشاپ از اندازه واقعی خود برای درمان آن استفاده نمی کند.
 • ابعاد پیکسل : اندازه یک تصویر تعداد پیکسل ها را در عرض و ارتفاع تصویر اندازه گیری می کند.
 • طول و عرض تصویر و همچنین وضوح آن : این سه عنصر مرتبط هستند. بسته به اینکه آیا وضوح را تغییر می دهیم ، طول و عرض تغییر خواهد کرد. از طرف دیگر ، ابعاد موجود در پیکسل ها حرکت نمی کنند.
 • سازماندهی مجدد : این اجازه می دهد تا فتوشاپ بدون تغییر وضوح تصویر را بزرگ یا کاهش دهد. اگر می خواهید یک تصویر را با وضوح خاص چاپ کنید ، می توانید دوباره آن را تنظیم کنید. با این حال ، این می تواند کیفیت تصویر را کاهش دهد.

برای چاپ تصویر ، باید از تصاویر بسیار بزرگ حمایت کرده و در صورت لزوم آنها را کاهش دهید. برای تصاویر در نظر گرفته شده برای وب ، توجه به اندازه در پیکسل ها و همچنین وضوح بسیار مهم است. دومی امکان دستیابی به اندازه معادل آن را فراهم می کند ، تصویری که خیلی سنگین نخواهد بود.

آموزش فتوشاپ و عکاسی از Walter Learning برای افرادی که مایل به تقویت مهارت های خود و همچنین افرادی هستند که دارای یک پروژه بازآموزی حرفه ای در گرافیک هستند ، در نظر گرفته شده است.

روگن تصویری در فتوشاپ

وقتی این کار را می کنیم ویرایش عکس, روش های مختلفی وجود دارد محصول یا برش یک تصویر.

در پالت ابزار ،تغییر نام دادن. وقتی روی آن کلیک می کنید ، قلاب ها در هر گوشه ای از تصویر شما ظاهر می شوند. سپس می توانید یکی از این قلاب ها را بگیرید و با نگه داشتن ورودی ، حرکت با آن. هنگام انتشار ، تصویر به مکان مورد نظر بریده می شود. منطقه خرد شده یکی از وسط قاب است ، در حالی که منطقه خاکستری آن چیزی است که حذف شده است. با کلیک بر روی منطقه انتخاب شده ، می توانید آن را جابجا کرده و محصول را اصلاح کنید. برای اعتبارسنجی ، کلید Enter را فشار دهید.

راه دوم برای برداشت یک تصویر این است که موش, که شما پشتیبانی می کنید ، منطقه ای که باید خرد شود. پس از آزاد شدن ماوس ، می توانید منطقه را برای تکمیل محصول حرکت دهید. برای اعتبارسنجی کلید Enter را فشار دهید.

سرانجام ، هنگامی که روی ابزار Cropping کلیک می کنید ، در نوار ابزار ، در سمت چپ بالا ، پیدا می کنید ابعاد از پیش تعریف شده. هنگامی که روی یکی از این ابعاد کلیک می کنید ، تصویر مطابق آن بریده می شود ، حتی اگر منطقه را جابجا کنید. برای اصلاح نسبت ابعاد از پیش تعریف شده ، شما باید ساحل را تغییر دهید.

اگر می خواهید جهت گیری یک تصویر را تغییر دهید, منطقه ای را که می خواهید اصلاح کنید انتخاب کنید. هنگامی که مکان نما را از گوشه قاب نگه دارید ، به یک لرزش خمیده تبدیل می شود که به شما امکان می دهد تمایل تصویر خود را تغییر دهید. برای اعتبارسنجی کلید Enter را فشار دهید.

تست IMG

استاد فتوشاپ از A تا Z

مدیریت فضاهای رنگ سنجی ، لایه ها ، برش ، ماسک های فیوژن ، برس ، ویژگی های پیشرفته.

مدیریت رنگ در فتوشاپ

رنگهای اول و پس زمینه

در خرس برای رنگ آمیزی ، پر کردن یا دور زدن عناصر منتخب استفاده می شود. از رنگهای پس زمینه برای ایجاد قسمتهای پایین تخریب شده یا پر کردن مناطق پاک شده هنگام روتوش یک تصویر استفاده می شود. سیاه و سفید به ترتیب رنگهای پیش فرض اول و پس زمینه هستند.

در پالت ابزار ، رنگ پیشرو در جعبه انتخاب رنگ بالا نمایش داده می شود و رنگ پس زمینه در قسمت انتخاب پایین نمایش داده می شود.

برای رنگ پیش زمینه را تغییر دهید, روی کادر رنگ بالا کلیک کنید و رنگی را که توسط Adobe ارائه شده است انتخاب کنید.

برای تغییر رنگ پس زمینه, با کلیک بر روی جعبه رنگ کم ، دستکاری را مجدداً تکرار کنید. اگر می خواهید رنگهای اول و پس زمینه را عوض کنید ، روی نماد Lummer در پالت ابزار کلیک کنید.

در آخر برای نمایش رنگ انتخابی ، برای فعال کردن آن در پنجره Colors قرار دهید.

لایه تنظیم رنگ ، متحد و شیب

تنظیم لایه ها امکان ساخت آن را فراهم می کند تست های تنظیم رنگ و تن, بدون تغییر دائمی پیکسل های تصویر. به طور کلی با یک بادبان که لایه های زیرین را رنگ می کند مقایسه می شود. یک لایه تنظیم جدید توسط یک قاب سفید در صفحه لایه نشان داده شده است.

رنگ جامد : این لایه تنظیم را با رنگ اصلی انتخاب شده پر می کند.

تحقیر شده : برای نمایش ویرایشگر تخریب شده بر روی گرادیان کلیک کنید ، یا روی فلش معکوس کلیک کنید و سپس یک شیب را در پنل Drop انتخاب کنید. شما فقط باید مسیر شیب خود را روی صفحه ردیابی کنید.

حالت های رنگی

برای لمس یک تصویر ، مهم است که در نظر بگیرید حالت های رنگی.

آنها امکان تولید فایل سازگار با استفاده نهایی شما را فراهم می کنند. CMJN برای چاپ ایده آل است ، در حالی که RGB برای استفاده صرفاً دیجیتالی مناسب است. اگر به رنگ سیاه و سفید باشد ، یک تصویر سطح خاکستری اندازه پرونده را محدود می کند.

برای یک حالت رنگ سنجی را انتخاب کنید, روی برگه تصویر ، سپس حالت را کلیک کنید و یکی از علاقه مندان به شما را انتخاب کنید.

برای یادگیری چگونگی روتوش کامل عکس ها در فتوشاپ ، توصیه می شود یک آموزش در عکاسی یا آموزش فتوشاپ را دنبال کنید. با تشکر از آموزش یادگیری والتر ، شما یاد می گیرید که عکس های زیبایی بگیرید ، آنها را لمس کنید یا از دوربین RAW در Photoshop استفاده کنید.

دانش خود را در مورد فتوشاپ آزمایش کنید

چه گروهی از رنگ ها برای چاپ در نظر گرفته شده است ?

یک عکس را برای اصلاح نقص و لکه های موجود در عکس در MAC روتوش کنید

می توانید لکه ها ، دانه های گرد و غبار و سایر نقایص کوچک را در یک عکس حذف کنید.

توجه: شما نمی توانید با استفاده از ابزارهای ویرایش عکس ، یک ویدیو را لمس کنید. با تغییر و بهبود بخش ویدیویی مشورت کنید.

عکسی قبل از روتوش ، با دستمال های دست سفید روی یک دیوار ، سپس بعد از روتوش ، بدون اثر

 1. در برنامه عکس در Mac خود ، دو بار روی عکس کلیک کنید ، سپس روی Mitify در نوار ابزار کلیک کنید.
 2. روی تنظیم نوار ابزار کلیک کنید.
 3. در تنظیم فرعی ، روی فلش کلیک کنید نگاهی به گذشته.
 4. برای انتخاب اندازه قلم مو ، مکان نما را بکشید. پس از کشیدن مکان نما برای انتخاب اندازه قلم مو ، می توانید با فشار دادن قلاب های سمت چپ ([) و راست (]) آن را تغییر دهید) .
 5. برس را بالای نقص قرار دهید ، سپس روی آن کلیک کنید یا برس را بکشید تا پاک شود. اگر نقص خیلی کوچک است و از اولین تلاش محو نمی شود ، سعی کنید عکس را بزرگ کنید تا تغییرات دقیق تری ایجاد کنید.

فوت و فن : اگر نتایج مورد انتظار را دریافت نکنید ، می توانید پیکسل ها را در قسمت دیگری از عکس کپی کرده و آنها را در نقص اعمال کنید. هنگام کلیک بر روی منطقه ای که دارای بافت مورد نظر است ، کلید گزینه را فشار دهید ، سپس اصلاح را با استفاده از ابزار Retouching اعمال کنید. هنگام نگه داشتن کلید کنترل ، روی تصویر کلیک کنید ، سپس “پاک کردن منبع روتوش دستی” را انتخاب کنید تا کپی کردن پیکسل ها در منطقه متوقف شود.

چگونه می توان عکس های شفق قطبی را لمس کرد

من قبلاً به شما آموخته ام که از چراغ های شمالی عکاسی کنید. گرفتن عکس فقط یکی از مراحل تولید تصاویر زیبا از طلوع است. شما همچنین باید بدانید که چگونه می توانید عکس های Boreales شمالی را روتوش کنید ، بنابراین من این راهنما را آماده کردم که مراحل کار معمول خود را نشان می دهد.

اولین قدم ها در پردازش عکس های دختران شمالی شما

به شخصه ، من از Adobe Lightroom Classic برای ویرایش عکس های خود از Auroras Boreales استفاده می کنم ، و این آموزش فقط بر اساس این نرم افزار انجام می شود. بسیاری از نرم افزارهای دیگر ، مانند ON1 Photo Raw یا Capture One وجود دارد. همه آنها کم و بیش همانند Lightroom را انجام می دهند ، اما برخی از پارامترها می توانند نام های مختلفی داشته باشند.

اولین قدم قبل از شروع روتوش ، کپی کردن عکس های کارت حافظه خود در رایانه خود است. سپس آنها را در لایتروم وارد می کنید. من شخصاً دوست دارم کنترل کامل این اقدامات را داشته باشم ، بنابراین من در Lightroom هیچ چیزی مجاز نیستم و به صورت دستی به مراحل زیر ادامه می دهم:

 • یک پوشه در رایانه من ایجاد کنید به نام yyyymmdd_aurores-lieu نامگذاری شده و تمام عکس های یک شب معین را از کارت حافظه در این پرونده کپی کنید
 • وارد كردن تمام تصاویر این پرونده در Lightroom

من همچنین دوست دارم هنگام وارد کردن یک پارامتر توسعه اعمال کنم ، مثل اینکه بعداً فراموش نمی کنم. این از پیش تعیین شده (از پیش تعیین شده) فقط یک عنصر ، که مشخصات آن است ، با مقدار تغییر می دهد “دوربین استاندارد”. این در پروفایل گزینه ماژول توسعه ، زیر بخش مطابقت با دوربین است.

برای اینکه کمتر از کندی لایت روم در طول نسخه ناامید شوم ، خواهم کردجلوه های 1: 1 ایجاد کنید برای همه عکسهای پرونده:

 • همه عکس ها را انتخاب کنید
 • به منوی کتابخانه بروید> بررسی ها> ایجاد Glimpses 1: 1
 • برو یک قهوه بخور ، به چند ایمیل پاسخ دهید و وقتی گلایه ها ساخته می شوند ، می توانید ویرایش را شروع کنید.

چگونه می توان عکس های شفق قطبی را لمس کرد

در اینجا مراحلی است که من برای ویرایش عکس های خود از چراغ های شمالی دنبال کردم. با کمال تعجب ، از منوی توسعه در Lightroom از بالا به پایین می رود.

مشخصات

اگر هنگام وارد کردن از پیش تعیین شده استفاده نکرده اید ، نمایه را به یک دوربین خنثی تغییر دهید. فهمیدم که بیشترین فضای مانور را برای همه پارامترهای دیگر می دهد. همچنین ظاهری بسیار طبیعی تر به تصاویر شما می بخشد.

سمت چپ: دوربین خنثی | سمت راست: Adobe Color (تنظیم پیش فرض Lightroom). می بینید که با تنظیم مشخصات پیش فرض Adobe Color ، چراغ های بلند تقریباً سوخته شده اند ، و رنگ ها خیلی روشن هستند.

تعادل رنگ سفید

این در واقع ظریف ترین قسمت از روتوش شما است ، زیرا کل سبک تصویر شما را تعریف می کند. متأسفانه ، ارزش جهانی برای تعادل سفید وجود ندارد ، و شما در شرایط مختلف ، چه در ماه کامل و چه در ماه ، از مقادیر متفاوتی استفاده خواهید کرد ، یا اگر در یک منظره برفی هستید یا نه. من می توانم به اشتراک بگذارم توصیه هابعد ، اما این به شما بستگی خواهد داشت که آنچه را که دوست دارید بیشتر پیدا کنید:

 • زیر ماه کامل: دما 5700-5900 و سایه 30-40
 • بدون ماه: دما 4200-4500 و رنگ 50-60

حتی اگر متوجه شدم که اخیراً در اینستاگرام به یک روند تبدیل شده است ، من این تصاویر را با تعادل سفید بسیار سرد دوست ندارم ، که نشانه ای از تنظیم دما بسیار پایین تر از این مقادیر است. از طرف دیگر ، ارزش بسیار بالایی بسیار سبز یا حتی زرد مایل به زرد تولید می کند ، که به نظر من خیلی جذاب نیست.

با این حال ، تنظیم تعادل سفیدی که برای تصاویر نهایی خود استفاده می کنید صرفاً به سلیقه شما است ، و ارقام فوق به عنوان مقادیر نشانگر برای به دست آوردن طبیعی ترین ظاهر داده می شود.

لحن و حضور

هنگامی که نور به خوبی متعادل باشد ، یک تصویر از نظر بصری جذاب است. این همان چیزی است که من هنگام ویرایش عکس های خود از چراغ های شمالی هدف قرار می دهم. تهیه آن با Borealis شمالی اغلب دشوار است ، به دلیل محدوده پویا که اغلب از بیشتر سنسورهای دوربین دیجیتال محدود است. اغلب اتفاق می افتد که اگر آسمان و طلوع شما در معرض دید قرار گیرد ، پیش زمینه شما بسیار تاریک به نظر می رسد.

من معمولاً تنظیمات خود را تنظیم می کنم تا کشویی ها به این شکل باشند.

عکسهای روتوش D

منحنی تن

منحنی تن به شما امکان می دهد تضاد تصویر خود را اصلاح کنید. این یک کنترل بسیار خوب در مورد روشنایی و سایه های هر قسمت از تصویر به شما می دهد. هدف ایجاد یک منحنی شکل S است. من قبلاً برای کاهش برش سیاهان و برجسته ها ، انتهای منحنی موجود در گوشه ها را کاهش می دادم.

عکسهای روتوش D

البته ، یک تنظیم منحصر به فرد نمی تواند با تمام تصاویر مطابقت داشته باشد ، و شما باید دوباره با این کار بازی کنید تا با تصاویر و سلیقه های خود سازگار شوید. توجه داشته باشید که منحنی فقط به طور ظریف منتقل می شود.

پارامترهای TSL (سایه ، اشباع و درخشندگی)

این کشویی ها کنترل کامل بر سایه ، اشباع و درخشندگی هر رنگ تصویر شما را به شما می دهند. من به ندرت باید رنگ رنگ ها را تغییر دهم. با این حال ، مکان نما اشباع و درخشندگی بسیار مفید است ، به ویژه در رنگ سبز. این باعث می شود اشباع سبز حتی بیشتر از زمانی که اشباع کلی را کاهش داده اید ، بدون تأثیر بر بقیه تصویر ، کاهش می یابد.

ترفند این است که اشباع سبز را به یک مقدار منفی برسانید ، در حالی که کمی درخشندگی همان سبز را افزایش می دهد.

همانطور که در بالا مشاهده می کنید ، در این تصویر خاص ، من نیز با آبی بازی کردم. این بسیار مفید است به خصوص در شب های طولانی در بهار یا پاییز ، هنگامی که طلوع آفتاب در ساعت آبی بعد از غروب آفتاب ظاهر می شود. ما می بینیم که تفاوت با و بدون تنظیمات TSL ظریف است ، اما من احتمال از بین بردن ظاهر “چشمک زن” سبز و آبی را بدون لمس بقیه تصویر دوست دارم.

شرح

آخرین بخش که در ماژول توسعه استفاده می کنم جزئیات است. این تنظیمات وضوح تصویر را افزایش می دهد و برای کاهش نویز دیجیتالی که توسط سنسور مقادیر بالا شما ایجاد می شود ISO ایجاد می شود.

بعد از سالها تلاش برای امتحان کردن پارامترهای مختلف ، فهمیدم که کسانی که در تصویر زیر قرار دارند برای من برای عکاسی از چراغ های شمالی برای من بهترین کار را می کنند. باز هم ، باید بررسی کنید که آنها با دوربین و سنسور شما کار می کنند ، اما آنها نقطه شروع خوبی هستند.

تصاویر Boreales شمالی خود را صادر کنید

این همه ، همانطور که می بینید ، لمس کردن عکس های Aurores Boréales چندان پیچیده نیست! وقتی از تنظیمات خود راضی هستید ، وقت آن است که تصاویر نور شمالی خود را صادر کنید ، آنها را در رسانه های اجتماعی ، در وب سایت خود و غیره قرار دهید. شما پوشه ای را انتخاب می کنید که می خواهید عکس ذخیره شود ، اندازه آن ، کیفیت آن و ما می رویم.

سرانجام ، من یک عکس خام را به شما نشان می دهم که در مقایسه با عکس نهایی منتشر نشده است.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید ، در نظرات از من سؤال کنید!

و اگر شکست خورده اید ، فراموش نکنید که با آموزش نحوه عکس گرفتن از چراغ های شمالی مشورت کنید.

و برای الهام بخشیدن به عکسهای شمالی در روتوش خود ، چرا با گالری های بایگانی من مشورت نکنید?