ماشین برقی: نحوه شارژ مجدد در خانه? numériques ، ماشین برقی: انتخاب محلول بار مناسب خانه – اتومبیل تمیز

چگونه راه حل شارژ خانه خود را انتخاب کنیم

Contents

یک برق در حال بررسی یک پنل برقی – Worldskills بلژیک – Flickr CC

ماشین برقی: نحوه شارژ مجدد در خانه ?

شارژ خانگی اقتصادی ترین راه حل برای پر کردن الکترون ها و استفاده روزانه از ماشین برقی شما است. بین پایانه ها ، جعبه دیواری و سوکت دیواری ، نحوه بارگذاری آن در خانه ?

تبلیغات ، محتوای شما در زیر ادامه می یابد

اولین دشواری که صاحبان یک خودروی برقی با آن روبرو می شوند اغلب در زمان شارژ انجام می شود. اگر ایستگاه های شارژ سریع ، مانند شبکه های Tesla و Ionity SuperGracharur ، بارزترین راه حل هستند ، این اقتصادی ترین اقتصادی نیست.

برای لذت بردن کامل از ماشین برقی خود ، شارژ مجدد خانه ضروری است. اگر امکان بارگیری در ترمینال ، یک پریز دیواری یا یک جعبه دیواری وجود داشته باشد ، هر حالت اتصال دارای مزایا و معایب خود است. بنابراین مهم است که نیازهای خود را برای انتخاب یک راه حل مناسب به وضوح مشخص کنید.

شارژ برقی: قیمتی که از یک به دو برابر در بزرگراه می رود

اگر می توانید با بنزین در بزرگراه انگشتان خود را در بینی خود پر کنید ، در مورد یک ماشین برقی چیست ? مونتا چه خواهد بود.

شارژ مجدد

بدیهی است ، ساده ترین روش اتصال وسیله نقلیه به یک محل کار معمولی با استفاده از لودر که عموماً تأمین می شود. بدون نیاز به سرمایه گذاری اضافی ، راه حل ممکن است ایده آل به نظر برسد ، اما محدودیت های زیادی دارد.

اولین نقص بدیهی است که در قدرت و مدت زمان بار قرار دارد. محدود به جریان متناوب (AC) 10 A ، قدرت خروجی دیواره به طور کلی از 2.3 کیلو وات تجاوز نمی کند. پس از محاسبه بی ادب ، این به مدت زمان شارژ حدود سی ساعت برای یک فناوری الکترونیکی مگان با باتری 60 کیلووات ساعت ترجمه می شود.

مشکل اصلی دیگر مربوط به ایمنی است. اگر شبکه الکتریکی برای شارژ مجدد خودرو مناسب نباشد ، به خصوص در مورد اسکان قدیمی ، خطرات گرمای بیش از حد وجود دارد که می تواند به نصب الکتریکی آسیب برساند ، تا آنجا که خطر آتش سوزی در جدی ترین موارد وجود دارد. پیشین, نصب الکتریکی تحت استانداردها نباید مشکلی ایجاد کند.

شارژ از سوکت تقویت شده

تبلیغات ، محتوای شما در زیر ادامه می یابد

سوکت تقویت شده گران نیست ، جایگزینی برای خروجی دیوار است ، که باعث می شود غلبه بر خطرات گرمای بیش از حد برای چند ده یورو غلبه کند. بنابراین اتصال وسیله نقلیه خود چند ساعت پشت سر هم بسیار امن تر خواهد بود. با این حال استفاده از یک برقکار حرفه ای برای نصب خانه اجباری است که می تواند به سرعت قیمت نصب را با توجه به هزینه نیروی کار افزایش دهد.

پس از نصب ، سوکت تقویت شده AC 14 A جریان و حداکثر توان 3.2 کیلو وات را به دست می آورد. به طور مشخص ، این زمان شارژ را در حدود 30 ٪ در مقایسه با خروجی دیواره معمولی کاهش می دهد. همان E-Tech Megane می تواند در “فقط” ساعت 8 بعد از ظهر سوخت گیری کند.

بیش از افزایش عملکرد ، سوکت دیوار یک دارایی امنیتی واقعی است. برای رانندگان با یک ماشین کوچک شهری ، مانند یک هوشمند برقی یا بهار داسیا یا یک هیبرید قابل شارژ ، این محلول ممکن است مناسب باشد ، به شرط بارگذاری ماشین یک بار در گاراژ بارگذاری کنید.

شارژ با جعبه دیوار

Wallbox (یا Wall Borne) که توسط تولید کنندگان مورد تحسین قرار گرفته است ، نیاز به سرمایه گذاری بیشتری دارد. به طور کلی لازم است که بین 500 € تا 1300 € حساب شود ، که به آن اضافه شده است که یک نصب کننده حرفه ای IRVE (زیرساخت های شارژ وسیله نقلیه الکتریکی) اضافه شده است. علاوه بر این ، چنین نصب و راه اندازی هر دو سال یکبار به مدت صد یورو نیاز به تعمیر و نگهداری دارد.

اگر این ایمن ترین نصب باشد ، Wallbox همچنین بالاترین قدرت بار را برای شارژ مجدد در منزل ارائه می دهد. بسته به مدل انتخاب شده ، آنها به طور کلی 7 کیلو وات توسط جریان تک فاز و 11 کیلو وات تا 22 کیلو وات توسط جریان سه فاز هستند. همچنین لازم است یک اشتراک برق اقتباس شده با تأمین کننده خود استفاده کنید.

برای تسهیل تجهیزات ، برخی از تولید کنندگان جعبه جعبه خود را در کاتالوگ گزینه ها ارائه می دهند. ممکن است جالب باشد که در زمان دستیابی به ماشین برقی خود ، تخفیف در مورد دومی مذاکره کنید. علاوه بر این ، دولت اعتبار مالیاتی 300 یورو و 5.5 ٪ مالیات بر ارزش افزوده را به شما اعطا می کند ، به اندازه کافی برای افزایش اندک به انتقال انرژی.

شارژ مجدد

غالباً ورود یک ماشین برقی به خانه با یک قرارداد جدید با تأمین کننده انرژی همراه است. بدیهی است که قدرت مشترک باید با نیازهای جدید مطابقت داشته باشد ، اما همچنین این که قیمت گذاری ساعت کیلووات در اسرع وقت سرمایه گذاری سودآور است. جای تعجب نیست که تأمین کنندگان مانند Engie یا Totalenergie قراردادهای ویژه ای را برای اتومبیل های برقی ارائه می دهند ، که اغلب مربوط به ساعت کامل/قیمت گذاری ساعت توخالی است.

برای بیشترین استفاده از آن و بدون محدودیت ، برنامه ریزی شارژ مجدد وسیله نقلیه ضروری است. برای انجام این کار ، برخی از Wallbox به شما امکان می دهد تا در یک شکاف زمانی و هفتگی شارژ کنید. بیشتر اتومبیل های برقی همچنین امکان برنامه ریزی شارژ مجدد ، چه از رابط سرگرمی خود ، یا از برنامه تلفن های هوشمند مرتبط ، امکان پذیر است.

اخبار: لوازم جانبی ماشین
کدام کارت شارژ برای ماشین برقی خود را انتخاب کنید ?

ضروری برای همه صاحبان وسایل نقلیه برقی ، اتومبیل به عنوان موتور سیکلت ، کارت شارژ دسترسی به PO را ارائه می دهد.

چگونه راه حل شارژ خانه خود را انتخاب کنیم ?

چگونه راه حل شارژ خانه خود را انتخاب کنیم؟

بیش از 80 ٪ از صاحبان یک ماشین برقی در خانه شارژ می شوند. در مقابل یک خانه ، در یک گاراژ ، در یک پارکینگ خصوصی ، وسیله نقلیه اغلب در شب چند ساعت بار می شود. روش های مختلفی برای اتصال ماشین خود به خانه وجود دارد تا سریع و بیش سریع سوخت گیری کنید و در صورتحساب برق خود صرفه جویی کنید. خودرو-پیش از این راه حل ها را در دست می گیرد.

این یکی از اولین سؤالاتی است که هنگام آماده شدن برای خرید یک ماشین برقی از شما پرسیده می شود: کجا می خواهید آن را شارژ کنید ? اگر اقلیت ترجیح می دهد محدودیت های عمومی یا در محل کار خود را پر کند ، اگر آنها شارژ رایگان ارائه دهند ، یک انتخاب گاه به دست آور است ، اکثریت قریب به اتفاق صاحبان تصمیم به شارژ خانه دارند: ساده ، عملی و اقتصادی.

نصب الکتریکی خود را بررسی کنید

اگر می خواهید در خانه یا در پارکینگ خصوصی خود بارگیری کنید ، ابتدا باید در مورد پیکربندی شبکه برق خود بیاموزید. برای اطمینان از شارژ ایمن باید به اندازه مناسب ، سیمی و محافظت شود. برخی از اتومبیل ها هنگام تشخیص ناهنجاری در شبکه از راه اندازی شارژ خودداری می کنند. در واقع: متصل ، یک وسیله نقلیه الکتریکی برای بسیاری از ساعتها مقدار زیادی انرژی مصرف می کند.

بیشتر مدل ها می توانند با قدرت 2.3 کیلو وات (معادل خشک کن) به مدت 20 تا 30 ساعت در یک سوکت معمولی بارگیری کنند. در یک ترمینال اختصاصی ، قدرت می تواند به 7 تا 22 کیلو وات (معادل حدود بیست اجاق گاز مایکروویو) برای شارژ مجدد در 3 تا 10 ساعت برسد. ایده آل استفاده از یک برق برای بررسی نصب وی است.

چگونه راه حل شارژ خانه خود را انتخاب کنیم؟

یک برق در حال بررسی یک پنل برقی – Worldskills بلژیک – Flickr CC

اگر در مسکن جمعی زندگی می کنید ، یک وسیله نقلیه برقی را شارژ کنید

از خانه شخصی گرفته تا مسکن جمعی ، راه حل ها متفاوت است. در واقع ، اگر کسی برای نصب سوکت یا ترمینال مورد نظر خود در زیستگاه فردی کاملاً رایگان باشد ، این روند در مالکیت همکار کمی پیچیده تر است. در یک پارکینگ ساختمان ، ابتدا باید توافق نامه اتحادیه آپارتمان یا موجر را بدست آورید. رویکردی که می تواند طولانی باشد زیرا مدت شش ماه طول می کشد تا به هر مخالفت خدمت کند. ترمینال همچنین باید یک پیشخوان برق را ادغام کند تا فاکتور را به کاربر به تعویق بیندازد. برای جلوگیری از معماها ، چندین شرکت بسته های کلید را ارائه می دهند و از مراحل مراقبت می کنند تا راه اندازی ترمینال از طریق صورتحساب انرژی.

اگرچه غیرقانونی است ، برخی از کاربران هنوز بدون هیچ گونه توافق نامه ای خودروی برقی خود را بر روی یک پلاگین در پارکینگ خود شارژ می کنند. در صورت شناسایی ، این قانون باعث ایجاد مزاحمت همكاران خواهد شد كه پس از آن صورتحساب برق را در هزینه های خود پرداخت می كنند. بنابراین بهتر است نصب را در قوانین هنر انجام دهید ، به خصوص که یارانه ها برای تأمین مالی آن تا 50 ٪ از قیمت آن در حد 1300 یورو به استثنای با سیستم کنترل بار برنامه ریزی شده اند). این برنامه “ظهور” است که می تواند برآورده شود نصب ترمینال زیستگاه فردی.

چگونه راه حل شارژ خانه خود را انتخاب کنیم؟

یک ایستگاه شارژ همکار – سرویس ایستگاه شارژ اعتبار BRS

اگر در محل اقامت شخصی زندگی می کنید ، یک وسیله نقلیه برقی را شارژ کنید

اگر در این نوع اسکان هستید ، ضربه بزنید ! هیچ محدودیتی غیر از بودجه شخصی شما وجود ندارد. در خانه خود می توانید ترمینال مورد نظر خود را در محل مورد نظر خود نصب کنید. ارزان ترین راه حل این است که ماشین الکتریکی خود را به یک سوکت معمولی وصل کنید ، با این حال ، با مراقبت از بررسی اینکه شبکه برق شما می تواند از بار برای ساعات بسیار طولانی پشتیبانی کند. در چنین سوکت ، قدرت از 2.3 کیلو وات تجاوز نمی کند. این کاملاً کافی است تا یک شبه شارژ کنید تا سفر روزانه خود را ، تا 150 کیلومتر سفر دور کنید (به شبیه ساز زمان شارژ آنلاین ما مراجعه کنید).

اگر می خواهید بدون شکستن بانک کمی سریعتر شارژ کنید ، می توانید یک لگراند سوکت تقویت شده را خریداری کنید. یکسان با یک سوکت باغ بیرونی ، به شما امکان می دهد قدرت را به 3.2 کیلو وات منتقل کنید. این کافی است برای بازیابی حدود 200 کیلومتر استقلال در ده ساعت. این تجهیزات به تنهایی 60 یورو یا 130 یورو در کیت شامل یک قطع کننده مدار دیفرانسیل است. باید از نظر برق توسط یک برق یا یک فرد بسیار صالح نصب شود.

چگونه راه حل شارژ خانه خود را انتخاب کنیم؟

Legrand Green شارژ شارژ.

ایستگاه های شارژ داخلی برای ماشین برقی

حتی اگر به معنای فراخوانی یک حرفه ای باشد و اگر بودجه گسترده تری دارید ، می توانید در نهایت “Wallbox” دریافت کنید: یک ایستگاه شارژ داخلی. با هزینه 500 تا 1500 یورو ، به شما امکان می دهد از 7 تا 22 کیلو وات بار بارگیری کنید به شرط اینکه نصب الکتریکی به درستی ابعاد شود. این سریعترین و انعطاف پذیر راه حل برای بارگذاری یک ماشین برقی در خانه است. طیف گسترده ای از محصولات وجود دارد که گزینه های مختلفی از قبیل تنظیم برق ، کنترل از راه دور ، ضبط داده های مصرف و مشاوره را از طریق صفحه یکپارچه ، قفل و کنترل دسترسی ارائه می دهد.

چگونه راه حل شارژ خانه خود را انتخاب کنیم؟

ایستگاه شارژ داخلی هاجر.

برای صرفه جویی در شارژ مجدد یک وسیله نقلیه الکتریکی برنامه ریزی کنید

که شما انتخاب می کنید یک ترمینال یا یک سوکت کلاسیک, به یاد داشته باشید که زمان شارژ اتومبیل برقی خود را برنامه ریزی کنید. اگر اشتراک برق در ساعت کامل / ساعتهای خاموش دارید ، بارگذاری شب در طول طاقچه های نرخ پایین که توسط تأمین کننده خود ارتباط برقرار می کند ، اقتصادی تر است. این امر با توجه به نیازهای شارژ شما چند صد یورو در سال صرفه جویی می کند. بیشتر وسایل نقلیه الکتریکی از طریق رایانه روی تخته ، برنامه شارژ را ارائه می دهند. در غیر این صورت ، روی یک سوکت کلاسیک ، یک سوئیچ ساعتی اتوماتیک ساده مانند روشی است که ممکن است قبلاً برای مخزن آب گرم خود داشته باشید. برخی از پایانه ها نیز عملکرد فرمان را ارائه می دهند.

مراقب باشید کابل های شارژ مناسب برای ماشین برقی داشته باشید

ممکن است شما نیاز داشته باشید یک کابل شارژ بخرید ویژه در صورت عدم ارائه ماشین. اغلب ، سازنده دو کابل را تحویل می دهد: یکی اجازه بارگذاری روی یک سوکت کلاسیک و دیگری را در ترمینال ها از طریق کانکتور نوع 2. در صورت لزوم حدود 200 تا 500 یورو را بشمارید ، به عنوان مثال در مورد فروش خاص وسایل نقلیه استفاده شده.

شما می خواهید مطمئن باشید که در مورد اخبار اتومبیل های برقی چیزی را از دست نخواهید داد ?

هزینه شارژ خانه برای ماشین برقی شما چقدر است ?

هزینه شارژ خانه برای یک ماشین برقی

همه ما آن را شنیدیم ! در صورت مقایسه با همتایان دیزل و بنزین ، ماشین برقی باعث صرفه جویی در هزینه انرژی می شود. اما واقعاً چیست شارژ هزینه یک ماشین برقی ? و اگر آن را با یک ایستگاه شارژ خانه شارژ کنید ، میزان مصرف برق چقدر است ? Caroom از این مقاله دقیق استفاده می کند.

 • 1 نصب های لازم برای شارژ مجدد ماشین برقی خود
  • 1.1 هزینه برای یک سوکت تقویت شده
  • 1.2 هزینه برای یک والبکس
  • 2.1 عامل مربوط به قرارداد برق در منزل
  • 2.2 و عوامل مرتبط با مدل وسیله نقلیه الکتریکی
  • 2.3 چگونه قیمت شارژ محاسبه می شود ?
  • 2.4 نمونه رنو Zoé Z.اشمیه. 50

  به این راهنما در پادکست گوش دهید

  نصب های لازم برای شارژ مجدد ماشین برقی شما

  برای شارژ مجدد وسایل نقلیه برقی در خانه ، ترجیح داده می شود از اتصال آنها به یک پریز معمولی جلوگیری شود. این ، به طوری که شما نگران شبکه الکتریکی نیستید. زمان شارژ ماشین برقی طولانی تر خواهد بود. آ بیش از حد گرم یا ولتاژ به دلیل کمبود نیرویی که توسط سوکت خانگی تحویل داده می شود (شدت 10 A ، قدرت 2.3 کیلو وات) می تواند اتفاق بیفتد.

  بنابراین استفاده از راه حل های دیگر مانند معقول تر است تقویت شده یا نقطه شارژ. اما هزینه این تاسیسات چقدر است ?

  هزینه سوکت تقویت شده

  ارزان تر برای خرید ، بلکه برای نصب ، سوکت تقویت شده یک سوکت ویژه است که توسط یک برق نصب شده است. به طور معمول ، مداخله فقط یک ساعت طول می کشد. قیمت شامل نصب سوکت و یک قطع کننده مدار دیفرانسیل است. به گفته تأمین کننده ، قیمت گرفتن تقویت شده از آن می رود 130 تا 230 یورو. در کل ، حدود 500 € TTC را بشمارید تا از قدرت 2.3 کیلو وات تا 3.2 کیلو وات (14 A) بروید. توجه داشته باشید که شارژ باتری هنوز سریع نیست ، حتی اگر در حال حاضر بهبود قدرت وجود داشته باشد.

  هزینه های یک جعبه جعبه

  برای لذت بردن از انعطاف پذیری بیشتر ، بر روی دیوار یا جعبه دیوار شرط بندی کنید. این یک ایستگاه شارژ است که یک حرفه ای نصب شده است و شما نمی توانید خودتان آن را نصب کنید. این بار را بهینه می کند. و در اینجا دوباره ، قیمت خرید بسته به قدرت تحویل شده توسط Wallbox متفاوت است. برخی از مدل های ایستگاه های شارژ قدرت 7 کیلو وات یک فاز (شدت 32 A) را نشان می دهند ، سایر پایانه ها برای اتومبیل های برقی با قدرت بار 11 تا 22 کیلو وات سه فاز می روند. در هر دو مورد ، یک دستگاه حفاظت از الکتریکی نیز باید نصب شود. قیمت نصب کامل از این رو قابل توجه است 1000 تا 2000 یورو از جمله مالیات. با این حال ، این سرمایه گذاری ارزش آن را دارد ، زیرا یک Wallbox ارائه می دهد زمان شارژ سریع. گزینه ای که شما را در صورتحساب برق نیز صرفه جویی می کند. از قبل دریغ نکنید تا بدانید که چگونه ایستگاه شارژ خانه خود را انتخاب کنید.

  هزینه شارژ یک ماشین برقی

  علاوه بر نصب ها ، چندین عامل برای تعیین هزینه واقعی شارژ مجدد باتری های اتومبیل برقی در خانه بازی می کنند.

  عوامل مرتبط با قرارداد برق خانگی

  قبل از اینکه حتی ماشین برقی خود را بخرید ، به یاد داشته باشید که خود را تجدید کنید قرارداد اشتراک برق (قیمت اولیه ، نرخ زمان توخالی و غیره.). قیمت گذاری فعلی شما می تواند برای مصرف جدید شما نامناسب باشد. به یاد داشته باشید که علاوه بر استفاده از سایر دستگاه های برقی ، باید وسیله نقلیه الکتریکی را بارگیری کنید. قدرت مشترک برای تأمین کننده شما کافی نخواهد بود.

  هزینه وسایل نقلیه الکتریکی شارژ نیز مطابق با آن اصلاح می شود قیمت ساعت کیلووات برای برق.

  و عوامل مرتبط با مدل وسیله نقلیه الکتریکی

  هزینه بار باتری نیز به آن بستگی دارد مصرف ماشین. به عنوان مثال ، یک BMW i3 ، از نظر تئوری ، 16.6 کیلووات ساعت/100 کیلومتر ، در حالی که یک رنو Twizy 10 کیلووات ساعت در 100 کیلومتر مصرف می کند. برگ نیسان با انرژی بیشتری با 20.6 کیلووات ساعت در 100 کیلومتر مصرف می کند.

  البته این نشانه ها مطابق با نوع رانندگی اتخاذ شده (ترمز ، کاهش ، شتاب ، رانندگی در بزرگراه ، رانندگی در شهر و غیره.) و شرایط آب و هوایی (از دست دادن استقلال 18.5 ٪ از ماشین برقی در هوای سرد).

  قیمت شارژ چگونه محاسبه می شود ?

  فرمول ساده است ، شما فقط باید محصول مصرف ماشین برقی و قیمت هر کیلووات ساعت ارائه شده توسط تأمین کننده انرژی خود را پیدا کنید.

  نمونه ای از رنو Zoé Z.اشمیه. 50

  هزینه شارژ Renault Ze 50 چقدر است؟

  مثال بهترین ماشین برقی فروش برقی در فرانسه را بگیرید رنو زهه Z.اشمیه. 50. باتری با ظرفیت دارد 52 کیلووات ساعت, ارائه یک استقلال نشانگر از 317 کیلومتر. مصرف متوسط ​​آن است 24.7 کیلووات ساعت/100 کیلومتر. با قیمت خاموش EDF در سال 2020 ، هزینه هزینه این است:

  0.380 €/kWH x 24.7 kWh/100 km = 3.40/100 کیلومتر یورو.

  برای شارژ کامل ، این به طور متوسط ​​ما را می سازد 10.77 یورو. قیمت به طور قابل توجهی پایین تر از یک سوخت کامل برای همان نوع ماشین است.

  نکته اصلی که باید به خاطر بسپارید

  با داشتن یک Cautiff با موتور حرارتی ، به طور متوسط ​​بیش از 60 یورو برای سوخت گیری پرداخت خواهید کرد. بنابراین اقتصاد ساخته شده توسط داشتن یک ماشین برقی است غول پیکر. نکات دیگر هنوز هم می تواند باعث کاهش هزینه های انرژی شود. بنابراین می توانید انتخاب کنید:

  • یک مدل ماشین برقی با a سیستم برنامه نویسی شارژ مجدد در ساعات خاموش.
  • آ نصب خورشیدی برای تأمین انرژی وسیله نقلیه الکتریکی خود با انرژی تجدید پذیر.

  اکنون شما در مورد هزینه شارژ بیشتر می دانید ، اما آیا می دانید چگونه ماشین برقی خود را در آپارتمان ها شارژ کنید ?

  و برای شما ، هزینه شارژ وسیله نقلیه برقی شما چقدر است ? شما کاملاً والبکس هستید یا تقویت شده اید ? در حالی که نظرات به ما بگویید !