شارژ مدت زمان و هزینه | سوار برقی ، ماشین برقی خود را بارگذاری کنید ، گرانتر از بنزین?

آیا ماشین برقی با افزایش قیمت برق مجازات می شود

برقی نورد ، ارزان تر است. حتی با استفاده از شارژ عمومی گاهی اوقات.

شارژ مدت و هزینه

نورد برقی عملی است. دریابید که چقدر برق 20،000 کیلومتر در وسیله نقلیه الکتریکی هزینه دارد و با هزینه بنزین برای همان فاصله مقایسه می شود. همچنین به عواملی که بر مدت زمان و سرعت شارژ تأثیر می گذارد ، ببینید.

شارژ مجدد

چه مدت برای شارژ مجدد وسیله نقلیه لازم است ? در واقعیت ، ما فقط به ندرت نگران هستیم ، زیرا شارژ تقریباً همیشه در خانه اتفاق می افتد. بارگیری ماشین خود هنگام رسیدن به خانه به همان اندازه بارگذاری تلفن یا رایانه خود ساده و سریع است.

عواملی که بر مدت زمان و سرعت شارژ تأثیر می گذارند

سرعت شارژ مربوط به تعداد کیلومترهای اضافه شده به استقلال وسیله نقلیه برای هر ساعت شارژ است.

عواملی که بر سرعت شارژ تأثیر می گذارد عبارتند از:

  • قدرت ترمینال مورد استفاده ؛
  • سطح بار باتری ؛
  • دمای باتری ؛
  • قدرت شارژر روی تخته (جزء وسیله نقلیه که جریان متناوب (AC) را از ایستگاه شارژ دریافت می کند و آن را به DC (DC) تبدیل می کند تا باتری را شارژ کند).

شارژ مجدد زمینه ها

ساخت متن-fr.png

در اینجا چند نمونه از زمان شارژ برای برخی از مدل های قابل شارژ وسیله نقلیه آورده شده است.

rephergue-rochege-modeles-fr.png

بسته به اندازه باتری و قدرت شارژر روی تخته وسیله نقلیه ، در اینجا چند نمونه از زمان شارژ برای هر نوع ترمینال آورده شده است.

جدول مدت زمان شارژ

هزینه شارژ

برقی نورد ، ارزان تر است. حتی با استفاده از شارژ عمومی گاهی اوقات.

بسته به مصرف وسیله نقلیه و قیمت انرژی (بنزین یا برق) هزینه های رانندگی 20،000 کیلومتر را مقایسه کنید.

آیا ماشین برقی با افزایش قیمت برق مجازات می شود ?

شارژ یک ماشین برقی

قرار دادن سوختی که در اواسط نوامبر به 10 سنت افزایش می یابد ، هزینه بنزین کامل را افزایش می دهد ، که با هزینه شارژ برقی ، خندق را افزایش می دهد. این با وجود افزایش قیمت برق ، ارزان ترین انرژی برای یک ماشین باقی مانده است.

  • لوسیان ماتیو
  • ماشین کارگردان
  • لوسیان.Mathieu@حمل و نقل.ارگ
  • +32 483 08 48 91

حتی اگر یک ماشین برقی اغلب برای خرید از یک اتومبیل بنزین یا دیزلی گران تر باشد ، هزینه استفاده آن بسیار پایین تر از اینها است. این واقعیت غیرقابل انکار توسط بحران انرژی متزلزل شده است و امروز 61 ٪ از فرانسوی ها فکر می کنند که پر از یک ماشین برقی با همان قیمت پر از بنزین هزینه دارد. اشتباه.

روسیه با تهدید به بستن شیرهای گاز و نفتی که از قاره تغذیه می کنند ، ترس از یک زمستان سخت برای اروپایی ها را تحریک کرده است و قیمت سوخت به سمت بالا رفته است. این بحران همچنین قیمت برق در بازار را منفجر کرده است ، زیرا اینها به قیمت تولید نیروگاه های کار شده بر روی گاز نمایه می شوند.

قهرمان فرانسه از تأمین مالی سوخت فسیلی

این افزایش تا حد زیادی توسط سپر قیمت در قیمت های تنظیم شده برق و سوخت درج شده است. بسیاری از کشورهای اروپایی پس از حمله به اوکراین و اختلال ایجاد شده در بازارهای انرژی ، به طور مصنوعی قیمت بنزین و دیزل را حفظ کرده اند. در فرانسه ، این ایدز در سال 2022 7.5 میلیارد یورو پول عمومی را نشان می دهد ، که باعث می شود کشور ما قهرمان تأمین مالی سوخت فسیلی شود. پمپ از سپتامبر تا اواسط نوامبر به 30 سنت در هر لیتر رسیده است. این خط مشی باعث شده است که قیمت سوخت در ماه سپتامبر با 1.57 یورو در لیتر پایین تر از سطح بحران آنها باشد ، سطحی که از ژوئیه 2021 هرگز دیده نمی شود. برعکس ، متوسط ​​قیمت برق برای خانوارها در ماه سپتامبر با 0.28 €/kWH به بالاترین سطح خود رسید.

برای برخی ، تاریخچه قیمت برق و بازگرداندن بازگشت به عادی برای قیمت سوخت به این سوال که شارژ مجدد ماشین برقی شما ارزان تر از سوخت گیری است. و برخی تعجب می کنند حتی اگر این امر به تحرک برقی متوقف نشود. بیایید به واقعیت ها نگاه کنیم.

پر کردن وسیله نقلیه بنزین دو تا سه برابر بیشتر از بارگذاری ماشین برقی شما

ما هزینه سفر 100 کیلومتری بین پژوهای برقی 208 و همتای بنزین آن را مقایسه کرده ایم ، زیرا اینها بهترین مدل های الکتریکی و حرارتی فروش در سال 2022 در فرانسه هستند. ما میانگین تکامل قیمت برق را از آوریل تا سپتامبر 2022 و تکامل قیمت سوخت ها در نظر گرفتیم.

هزینه D

T&E نشان می دهد که وقتی شارژ آهسته در خانه است – که حاکی از اکثریت قریب به اتفاق کاربردها است -, هزینه سفر 100 کیلومتری با یک ماشین برقی به طور متوسط ​​4 یورو است بین آوریل و سپتامبر 2022. در همین مدت ، همان مسیر وسیله نقلیه گازی 11.5 € ، تقریباً سه برابر است. در ماه سپتامبر ، این شکاف به دلیل تحویل به پمپ 30 سنت کاهش می یابد ، اما تا حد زیادی به نفع برقی باقی می ماند (4.4 یورو در مقابل 9.7 یورو).

درمجموع ، بیش از یک سال ، استفاده از یک وسیله نقلیه الکتریکی جدید به جای حرارتی نشان دهنده افزایش قابل توجه قدرت خرید بیش از 1000 یورو (700 یورو در سال برای شارژ برقی در برابر 1900 یورو در سال برای پر از حرارتی) است [1].

در سال 2023 ، شکافی که به نفع برق افزایش یافته است

تغییرات مالیاتی آینده این مزیت اقتصادی برق را تحکیم می کند. از یک طرف ، نرخ برق تنظیم شده – آنها بیشتر از خانواده ها سود می برند – در سال 2023 15 ٪ افزایش می یابد و بنابراین از 0.18 یورو/کیلووات ساعت به حدود 0.21 یورو/کیلووات ساعت می رسد (که پایین تر از میانگین قیمت های مشاهده شده در اخیر است. سال ها). از طرف دیگر ، افت و سپس لغو سپر قیمت روی سوخت منجر به افزایش قیمت در پمپ خواهد شد. T&E تأثیر این دو پدیده را مقایسه کرد و نشان می دهد که برای برق ، هزینه اضافی 0.4 یورو در هر 100 کیلومتر خواهد بود. برای حرارتی ، هزینه اضافی در سال 2023 1.9 یورو در هر 100 کیلومتر ، تقریباً پنج برابر بیشتر خواهد بود !

فقط یک سناریو وجود دارد که شارژ مجدد برق به همان اندازه پر از سوخت گران است: وقتی این شارژ از طریق یک ترمینال سریع انجام می شود ، به عنوان مثال در یک منطقه بزرگراه واقع شده است. با این حال ، برای خانوارها ، این سناریو نادر و با سفرهای استثنایی مانند عزیمت به تعطیلات مرتبط است. کمیسیون اروپا همچنین تأکید می کند که 90 ٪ شارژ در خانه یا در محل کار ساخته شده است. علاوه بر این ، امانوئل ماکرون به تازگی اعلام کرده است که کلیه ایستگاه های شارژ – از جمله آنهایی که در جاده ها یا در آپارتمان ها واقع شده اند – در سپر قیمت ادغام می شوند ، که شامل قیمت های شارژ در هر شرایطی خواهد بود.

علیرغم یارانه های هنوز به وسایل نقلیه حرارتی و افزایش قیمت برق – به وابستگی بیش از حد اتحادیه اروپا به سوخت های فسیلی – ماشین برقی در حال حاضر بهترین انتخاب اقتصادی برای استفاده است. تسریع در انتقال به وسیله نقلیه برقی ، نه تنها به نام آب و هوا بلکه به نام نمونه کارها رانندگان فرانسوی ضروری است.

یادداشت

[1]: برای یک وسیله نقلیه اول ، براساس 16.500 کیلومتر در سال ، طبق یک مطالعه UFC که انتخاب در هزینه نگهداری وسیله نقلیه . مصرف وسایل نقلیه در شرایط واقعی: EV-Database برای Peugeot E-208 و دستگاه اسپری برای بنزین پژو 208.