شارژ القایی چگونه کار می کند?, شارژ بی سیم: چیست و چگونه کار می کند? | بیت

شارژ بی سیم: چیست و چگونه کار می کند

شارژ یا القاء بی سیم مبتنی بر قانون القاء فارادی (مرد به قفس) و قانون آمپر است (مردی که نام خود را به وحدت شدت الکتریکی فعلی فعلی داده است). گردش در گردش در یک سیم پیچ باعث ایجاد میدان مغناطیسی می شود. ما این سیم پیچ را در ایستگاه شارژ پیدا می کنیم. این میدان مغناطیسی در سیم پیچ دوم تنش ایجاد می کند ، که در خود دستگاه است. این تنش گردش خون فعلی را در این سیم پیچ دوم امکان پذیر می کند.

شارژ القایی چگونه کار می کند ?

شارژ مجدد القاء جدید نیست: سالهاست که از مسواک های برقی استفاده می شود ، تا از هرگونه خطر برق برای کاربر جلوگیری شود. او اکنون روزهای زیبایی را با دستگاه های دیجیتال تجربه می کند. شارژ مجدد القایی بدون اتصال فیزیکی بین شارژر و دستگاه ، چه تلفن همراه یا لپ تاپ کار می کند. چنین شارژ مجدد بی سیم مبتنی بر اصل القاء الکتریکی است که براساس آن گردش جریان الکتریکی در یک سیم پیچ مس (سیم پیچ سیم) جریان را در یک سیم پیچ در نزدیکی ایجاد می کند.به طور مشخص ، قسمت “شارژر” اغلب به شکل یک سطح صاف در داخل آن می شود که اولین سیم پیچ مس است. هنگامی که توسط یک جریان الکتریکی تغذیه می شود ، یک میدان مغناطیسی تولید می کند (این اصل الکترومغناطیس است). هنگامی که دستگاه شارژ شده روی شارژر قرار می گیرد ، نزدیکی آنها به گونه ای است که میدان مغناطیسی ایجاد شده جریان الکتریکی را در آن ایجاد می کند “گیرنده” و باتری او را تغذیه می کند.از آنجا که دستگاهی که باید شارژ شود ، سیم پیچ الکتریکی داخلی ندارد ، باید به یک سیم پیچ خارجی وصل شود تا انتقال انرژی انجام شود. این به شکل پوسته ای است که در آن تلفن یا یک مورد کوچک را که قرار داده ایم قرار می دهیم “شارژر”. در هر دو مورد ، پشتیبانی به اتصال منبع تغذیه دستگاه برای شارژ مجدد وصل می شود و نقش واسطه را ایفا می کند. با این حال ، اخیراً ، برخی از تولید کنندگان باتری های جایگزینی را برای دستگاه های تلفن همراه ارائه می دهند که در آن یک سیم پیچ در حال حاضر وجود دارد ، که به شما امکان می دهد از پشتیبانی عمل به عنوان گیرنده آزاد شوید

شارژ بی سیم: چیست و چگونه کار می کند ?

شارژ بی سیم: چیست و چگونه کار می کند؟

پایه های شارژ بی سیم برای شکوفایی تلفن های هوشمند در همه جا: در کافه ها ، در مبلمان یا ماشین ها و برای فروش در الکترونیک و فروشگاه های آنلاین یکپارچه شده است. اما چگونه شارژ بی سیم کار می کند ? به چه دستگاه هایی مربوط می شوند ? و مزایا و مضرات این فناوری چیست ? پاسخ همه این سؤالات را در این مقاله وبلاگ کشف خواهید کرد.

شارژ بی سیم ? این جدید نیست: این فناوری سالهاست که وجود داشته است . برای مسواک برقی !

شارژ بی سیم این است که باتری تلفن خود را با قرار دادن آن به صورت ساده و بدون کابل شارژ فعلی بارگذاری کنید. فناوری شارژ بی سیم مبتنی بر القاء الکترومغناطیسی است. این یک تازگی نیست: سالهاست که وجود داشته است. برای مسواک برقی ! تولید کنندگان تلفن های هوشمند از سال 2009 شارژ بی سیم را تجربه کرده اند ، اما تکنیک در حال حاضر یک پیشرفت است.

شارژ بی سیم ، نحوه عملکرد آن ?

شارژ بی سیم به لطف القاء الکترومغناطیسی امکان پذیر است. انرژی الکتریکی از یک شیء مغناطیسی از یک شی به دیگری (به عنوان مثال یک شارژر و یک تلفن هوشمند) منتقل می شود. بنابراین برای شارژ مجدد دستگاه خود به کابل احتیاج ندارید.

شما می خواهید کل تاریخ علمی را بشنوید ? در این حالت ، به خواندن ادامه دهید.

شارژ یا القاء بی سیم مبتنی بر قانون القاء فارادی (مرد به قفس) و قانون آمپر است (مردی که نام خود را به وحدت شدت الکتریکی فعلی فعلی داده است). گردش در گردش در یک سیم پیچ باعث ایجاد میدان مغناطیسی می شود. ما این سیم پیچ را در ایستگاه شارژ پیدا می کنیم. این میدان مغناطیسی در سیم پیچ دوم تنش ایجاد می کند ، که در خود دستگاه است. این تنش گردش خون فعلی را در این سیم پیچ دوم امکان پذیر می کند.

چه دستگاه هایی را می توانید به صورت بی سیم بارگیری کنید ?

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، مسواک برقی اولین وسیله ای است که از شارژ بی سیم استفاده کرده است. بیشتر و بیشتر مدل های تلفن های هوشمند این فناوری شارژ بی سیم را دارند. در واقع ، دستگاه شما باید به یک “گیرنده” یکپارچه مجهز باشد تا بتواند میدان الکترومغناطیسی را با جریان تبدیل کند.

تلفن هوشمند Draadloos Opladen

شارژ مجدد بی سیم واقعاً باد بوده است زیرا مارک هایی مانند اپل ، سامسونگ ، ال جی یا موتورولا تلفن های هوشمند جدید خود را در این فناوری تجهیز می کنند. پرکاربردترین استاندارد شارژ بی سیم استاندارد QI (تلفظ “TCHI”) است که به شما امکان می دهد تمام دستگاه های موجود در پایگاه های شارژ QI را در فرودگاه ها و کافه ها شارژ کنید.

اگر دستگاه شما سازگار نیست ، می توانید از یک پوشش شارژ ویژه مجهز به فناوری شارژ بی سیم یکپارچه استفاده کنید. یک درگاه USB در داخل جلد ارتباط با تلفن شما را برقرار می کند. این تکنیک خسته کننده خیلی محبوب نیست. در واقع ، شارژ بی سیم این مزیت عمده را دارد که دیگر نیازی به اتصال جسمی دستگاه به یک شارژر نیست و این پوشش ویژه به شما امکان نمی دهد از آن بهره مند شوید.

در حال حاضر ، شارژ بی سیم عمدتاً با تلفن های هوشمند همراه است ، اما ما این فناوری را در سایر دستگاه ها نیز می یابیم. قرص ها البته بخشی از آن هستند ، زیرا بسیار شبیه به تلفن های هوشمند هستند. پوشیدنی های جدید و ساعتهای هوشمند نیز می توانند به صورت بی سیم بارگیری شوند. لوازم خانگی نیز وجود دارد که به راحتی از نظر بی سیم قابل شارژ هستند ، مانند برقی و جاروبرقی و جاروبرقی. اوضاع همچنین در بخش تحرک الکتریکی بسیار تکامل می یابد. ما در پایان این مقاله وبلاگ به این موضوع باز خواهیم گشت.

ساعت هوشمند Draadloos Opladen

شارژ بی سیم: مزایا ، اما همچنین مضرات

افزایش سطح استرس متوسط ​​کاربر متوسط ​​یک تلفن هوشمند متناسب با افت سطح بار باتری است. همه ما قبلاً این وضعیت را تجربه کرده ایم: باتری خالی شده است و شما باید یک پریز برق پیدا کنید که در آن خود را نفرین کرده اید زیرا شارژر مصرف نکرده اید. همانطور که می تواند عملی باشد ، در آن زمان ، دستگاه خود را به صورت شارژ قرار دهید تا از یک استراحت قهوه لذت ببرید و کمی بعداً با یک باتری شارژ شده دوباره به آن برگردید.

برای بارگیری بی سیم ، بدیهی است که به یک پریز برق نیز احتیاج دارید. در واقع ، پایه شارژ از شبکه الکتریکی تغذیه می شود. شارژ بی سیم نیز نسبت به شارژ مستقیم از طریق کابل کندتر است. همچنین توجه داشته باشید که استفاده از یک شارژر بی سیم می تواند دستگاه شما را سریعتر گرم کند ، که می تواند در دراز مدت برای عمر باتری تعصب آمیز باشد.

بنابراین هنگام استفاده از پایگاه شارژ هوشیار باشید: کیفیت آنها ممکن است متفاوت باشد و چندین دستگاه شارژ بی سیم در بازار احتمالاً به تلفن شما آسیب می رساند. همیشه بررسی کنید که آیا پایه “دارای مجوز QI” است و آرم qi را نمایش می دهد. پایه های ارزان قیمت گاهی اوقات ذکر “با qi” یا “qi سازگار” را ذکر می کنند ، که یکسان نیست. “qi” در واقع استاندارد برای انتقال انرژی از انرژی کم در فاصله حداکثر 4 سانتی متر است.

Draadloos Opladen Elektrische Auto

آینده بی سیم است

ما کار زیادی با این فناوری شارژ بی سیم داریم. مثال خودروهای برقی را بگیرید: وسیله نقلیه مجهز به این فناوری در حال حاضر در روتردام تجربه شده است. فرض کنید همه تاکسی ها یا پارکینگ ها دارای ایستگاه های شارژ بی سیم هستند. این امر منجر به افزایش سهولت استفاده برای کاربران اتومبیل های برقی می شود و این باعث می شود افراد بیشتری برای خرید این نوع وسیله نقلیه در نظر بگیرند. نسلی از پروژه تولید برق توسط انرژی خورشیدی در بخشی از بزرگراه ها اخیراً در چین راه اندازی شد. این هدف این است که به تفصیل نحوه بارگذاری اتومبیل های برقی را با استفاده از القاء آزمایش کند.