Porsche Taycan Cross Turismo ، The Supercar فوق العاده همه کاره – تست توربو از 11/12/2022 ، پورشه Taycan 4 Cross Turismo – Porsche East

مدل های تایکان

Contents

واحد کنترل مرکزی شما به مدیریت عملکردهای صوتی ، ناوبری و ارتباطی اختصاص یافته است: مدیریت ارتباطات (PCM). صفحه نمایش PCM در صفحه مرکزی 10.9 اینچ داشبورد به صورت جداگانه قابل تنظیم است ، به طوری که مهمترین توابع به طور مستقیم قابل دسترسی هستند.

Porsche Taycan Cross Turismo ، Supercar فوق العاده همه کاره – تست توربو از 11/12/2022

در محدوده پورشه وجود دارد ، یک مدل بی بدیل … یک خود به همان اندازه تعجب آور است که جذاب است. این مهمان تعجب آور در پورشه ، نسخه سوم پورشه تیان است !

سدان الکتریکی 100 ٪ که باعث شده است که جوهر زیادی در پاکسازی های برند جوهر شود ، سپس به واگن ایستگاه شکار Taycan Sport Turismo وارد شد ، یک دوز معقول از همه زمینی اضافه کرد و شما این Taycan Cross Turismo را دریافت می کنید ، و برای یک بار من ” من می خواهم خراب کنم: در مورد ما ، او شما را شگفت زده خواهد کرد !

اما آیا واقعاً چاقوی سوئیسی است که من در مقدمه برای شما توضیح دادم ? برای آزمایش مسیر Taycan Cross Turismo ، شهری که متنوع ترین زمین بازی در جهان را ارائه می دهد: لس آنجلس !

در اینجا فرهنگ خودرو همه جاست و پورشیست یک ارتش واقعی است !

حتی رنگ عجیب مدل تست ما با هم مخلوط نمی شود ! اگر وعده های خود را حفظ کند ، صلیب Turismo باید مانند ماهی در آب باشد !

و دقیقاً ، آزمون اول: آن در مورد استراحت خانواده … بسیار دور از تصویری که از پورشه داریم. برای این کار به سمت سانتا مونیکا ، یکی از مکه های گشت و گذار ! اما برای گشت و گذار ابتدا باید تخته ای را در … استراحت قرار دهیم !

صندوق عقب حاوی 39 لیتر بیشتر از یک سدان تیکین است و مسافران از پشت 47 میلی متر بیشتر دارند ، طبیعی است که هیئت مدیره گشت و گذار ما بدون مشکل ظاهر می شود ، بنابراین ، در برابر همه شانس ها ، یک خانواده خودرو یا اوقات فراغت !

اما لس آنجلس بسیار زیاد است و لازم است بیش از دو ساعت رانندگی کنید تا از آنچه که آیا اعلام می کند که آیا Turismo صلیب واقعاً یک GT لوکس است ، در اوج پرستیژ آرم پورشه ..

و فقط به شتاب دهنده فشار می آورد تا از نظر جسمی چهره خود را احساس کند: Turismo Turbo S Cross ، این فقط یک نام است ، در 100 ٪ الکتریکی بدیهی است که یک توربو ندارد ، اما 750 HP ایجاد می کند ، و عملکرد Supercar را ارائه می دهد … 2S9 از 0 تا 100 کیلومتر در ساعت در حالت تقویت … به سختی 6/10 بیشتر از Bugatti Chiron ، به عبارت دیگر یک دستمال جیب … این یک شکار شکار نیست … یک هواپیمای جنگنده !

اما سلام به سرعت در یک خط مستقیم یک چیز است ، اما باتری را با سرعت رعد و برق می خورد ، وقت آن است که متوقف شود ..

یک بار بزرگ بار به شما امکان می دهد سریعتر شارژ کنید ، اما پیوند ضعیف در Turismo Cross و Taycan را به طور کلی مبهم نمی کند ، فقط 419 کیلومتر استقلال در WLTP برای توربو S ، تعداد 320 کیلومتر در واقعیت و و در حتی اگر از آن لذت ببرید … همانطور که می خواهیم انجام دهیم ! و علی رغم دسترسی دشوار ، Taycan ما به ما اجازه داد تا به هدف خود برسیم: یکی از غیرممکن ترین مدارهای جهان: Speedway Apple Valley ، یک مسیر Tarmac ، شما آن را در وسط بیابان دیده اید !

نام او DAI است و در سال 2011 قهرمان جهان Drift شد ، ما برای حضور در تمرینات او آمدیم تا از او بخواهیم کمی لطف کنیم ، چقدر صلیب Turismo می تواند در یک مسیر سرگرم کننده باشد !

من به شما گفتم Taycan Cross Turismo Turbo S اتومبیل است که به نظر می رسد مانند سایر موارد ، ما را از همه میزها به جز استقلال شگفت زده کرد. و این یک پورشه واقعی است ، که متقاعد شود که کافی است قیمت خود را بدهد … 191،374 € بدون گزینه !

مطالب این هفته

Toyota RAV4 – انتشار توربو از 11/12/2022

بین Vercors و Lake Annecy ، این هفته از نسخه جدید تویوتا کشف شد.

انتشار دوشنبه ، 12 دسامبر 2022

Renault Austral vs. Peugeot 3008 ، آیا رقیب می تواند شکست دهد.

نه خیلی پیش ، انتخاب بین یک SUV رنو یا پژو بسته به آن بسیار آسان بود.

انتشار یکشنبه 11 دسامبر 2022

مرسدس -AMG S 63 عملکرد ، ماشین خودمختار – zapping.

مرسدس از عملکرد جدید AMG S 63 رونمایی می کند ، یک مسیر Le Mans / Paris در Peugeot 3008.

انتشار دوشنبه ، 12 دسامبر 2022

5 برتر ، بهترین GT و ورزش سال چیست

5 برتر ، بهترین GT و ورزش سال چیست .

سرانجام آماده می شویم تا صفحه 2022 را در توربو بچرخانیم. و شما با کمال میل به ما کمک خواهید کرد تا فراموش کنیم.

انتشار دوشنبه ، 12 دسامبر 2022

پورشه تیکین از Turismo ، سوپراسپرت فوق العاده همه کاره -.

در محدوده پورشه وجود دارد ، یک مدل ناگسست.

انتشار دوشنبه ، 12 دسامبر 2022

Alpine F1 ، رویای موجود برای کارآموزان.

آوریل 2022 ، ویری چتیلون ، ما در معبد فرمول 1 فرانسوی هستیم. در آلپ.

مدل ها

دو وسیله نقلیه که آینده را منعکس می کنند و با این وجود روح آنها را فوراً آشکار می کنند . و صلیب نگاه به توقف را تسریع می کند.

خارج از .

پرده های هوا.

هوای جانبی در جلوی چرخ های جلو ، به نام Curtains Air ، هنوز هم آیرودینامیک را با هدایت هوای وارد مانند پرده بر روی چرخ ها بهبود می بخشد و بنابراین تلاطم را به حداقل می رساند.

روشنایی.

درست در بالا چراغهای جلو ماتریس LED 4 نقطه ای وجود دارد که تمام عملکردهای روشنایی را در یک ترکیب هوایی ترکیب می کنند.

¹ اختیاری در دسترس است. استاندارد در و S.

دستگیره های اتوماتیک.

silhouette با “خط پرواز” پویا و مسطح مشخص می شود. دستگیره های درب استقرار خودکار وسیله نقلیه مجهز به صندلی ها در موقعیت کم و ورزشی را باز می کنند.

سقف شیشه ای پانوراما.

سقف در 2 گزینه برای انتخاب ارائه شده است. از یک طرف ، نسخه آلومینیومی پروفایل با توخالی در وسط با الهام از موتورسواری. از طرف دیگر ، یک سقف پانوراما ، که احساس فضای باز و هوایی را ایجاد می کند.

بازگشت.

طراحی عقب تحت تأثیر قرار می گیرد ، به لطف پرچم کامل آن و امضای “پورشه” که از حروف در تسکین در ظاهر شیشه ای تشکیل شده است. در بالا سیستم فعال Aterodynamics (PAA) ، به شکل یک اسپویلر عقب سه سطح است.

صلیب خارجی .

تجهیزات طراحی متقابل .

قسمتهای پایین سپر جلو و سپر عقب و همچنین دامن های جانبی در یک طرح خاص ساخته شده اند. ظاهر خارجی به درستی توسط صفحات چرخ و برداشت های مستقل تکمیل می شود.

ترخیص کالا از گمرک زمینی.

Cross با ترخیص زمین 20 میلی متری بیشتر از آن ، نشان می دهد که تطبیق پذیری آن فراتر از زندگی روزمره است ، حتی هنگام توقف.

بسته تمام زمینی.

بسته تمام زمینی اختیاری بیشتر از 10 میلی متر ترخیص زمین اضافی در سطح شاسی “متوسط” با کرکره های یکپارچه همه زمینی برای قسمت جلوی سپر جلو ، دامن های جانبی و دیفیوزر عقب افزایش می دهد.

بازگشت.

این پروفایل نه تنها نشانگر “Flyline” نمادین ، ​​بلکه عقب در طراحی صلیب با یک جوجه سخنگوی عقب در سیاه (براق) ، یک درب بزرگ و یک تلسکوپ عقب مسطح – با ارتفاع بیشتر در زیر غرفه برای مسافران به عقب را نشان می دهد. این امر به ویژه با توجه به سقف پانوراما در شیشه های ثابت فوق العاده بزرگ که به شکل وسیله نقلیه یکپارچه شده است جالب است.

سقف پانوراما در لیوان ثابت.

این کشور بسیار فراتر از صندلی های عقب است و منظره ای جذاب از آسمان متحرک ارائه می دهد. به صورت اختیاری ، رمپ های غرفه ای که می توان آنها را سفارش داد نیز به شما امکان می دهد یک صندوق عقب بسیار کاربردی را نصب کنید.

حامل دوچرخه عقب اختیاری.

حامل دوچرخه عقب ، در صورت درخواست ، به شما امکان می دهد تا 3 دوچرخه را برای گشت و گذار به حومه شهر در حومه شهر بگیرید. یک سیستم میرایی بسته به ضمانت وزن – حتی با بار کامل – به آرامی تاشو ، و بنابراین دسترسی راحت به صندوق عقب.

فضای داخلی 100 ٪ دیجیتال این محدوده سبک بسیار تصفیه شده ای را ارائه می دهد که می تواند تا 4 صفحه مجهز باشد. رابط آنها بصری و مستقیم به حداکثر رساندن سهولت در استفاده است.

صفحه خمیده 16.8 اینچی.

این ترتیب به طور معمول روی راننده متمرکز شده است. در مرکز همه توجه ، گوشی ابزار ، ساخته شده از صفحه خمیده 16.8 اینچ و پانل های کنترل خارجی با کنترل لمس مستقیم ، اجازه می دهد تا عملکردهای روشنایی و شاسی تنظیم شود.

نمایشگر سر بلند.

علاوه بر این ، نمایش اختیاری Head -up مهمترین اطلاعات رانندگی را مستقیماً در زمینه دید راننده پروژه می کند.

نمایشگر ماژول قطب نما اختیاری.

اگر به سمت صلیب نگاه کنید ، یک نقطه قوت آنالوگ دیگر را کشف خواهید کرد: ماژول قطب نما اختیاری روی داشبورد.

مدیریت مدیریت (PCM).

واحد کنترل مرکزی شما به مدیریت عملکردهای صوتی ، ناوبری و ارتباطی اختصاص یافته است: مدیریت ارتباطات (PCM). صفحه نمایش PCM در صفحه مرکزی 10.9 اینچ داشبورد به صورت جداگانه قابل تنظیم است ، به طوری که مهمترین توابع به طور مستقیم قابل دسترسی هستند.

کنسول لمسی مرکزی با صفحه 8.4 اینچی.

این امکان را به شما می دهد تا از طریق نوار منو غیرفعال ، به ناوبری ، رسانه ، تلفن ، تنظیمات و CarPlay دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این ، به شما امکان می دهد تنه و کرکره های بارگیری را باز کنید. بارگیری بارگذاری با بار باتری نیز می تواند در این صفحه نمایش داده شود.

رینگ.

پورشه - لبه 20 اینچ

لبه 20 اینچ “Aero”

پورشه - لبه 20 اینچ

20 اینچ “Aero Sport”

Porsche - 21 -inch

“لبه 21 اینچی که در Manufaktur رنگ بدن نقاشی شده است

Porsche - 21 -inch

“21 اینچ” لبه به رنگ مشکی (پایان براق) Manufaktur

پورشه -

لبه “” Manufaktur 21 اینچ

پورشه -

“لبه 21 اینچی که در Aurum (پایان ساتن) Manufaktur نقاشی شده است

پورشه -

لبه “21 اینچ” با Aeroblades Carbon Manufaktur

پورشه -

4 -inch “Rs Spyder” با رنگ GTS خاص به رنگ سیاه ساتن

در اینجا اطلاعات مربوط به لاستیک ها را پیدا خواهید کرد.

داخلی با جزئیات.

داخلی.

از خارج ، در مورد این واقعیت که این یک است شکی نیست . و در داخل ، شما به وضوح ژن ها را در جدید پیدا می کنید . معماری داخلی اسپرت ، تصفیه شده و واضح است. این نگاه با طراحی باریک کنسول مرکزی که به نظر می رسد شناور است جذب می شود. صفحه های نوآورانه کابین خلبان به وضوح به سمت راننده گرایش دارند و حتی در رانندگی پویا به مهمترین اطلاعات توجه می کنند.

صندلی.

کنسول مرکزی در حال افزایش ، موقعیت نشستن عمیق و ورزشی راننده را برجسته می کند. این روی صندلی هایی که می توانند در 8 موقعیت (یا حداکثر 14 یا 18² اختیاری) مجهز به صندلی های باریک تنظیم شوند ، تنظیم می شود. علاوه بر این ، تأکید بر کیفیت مواد نیز وجود دارد. شما می توانید کلوپ چرمی Olea را انتخاب کنید ، که به صورت پایدار یا تجهیزات چرمی با میکروفیبر-Tex-Tex و همچنین مواد نساجی سه بعدی با کیفیت بالا برنزه شده است.

¹ استاندارد در .
or استاندارد در S و GTS.

فرمان ورزشی چند منظوره.

اگر عملکرد چند منظوره فرمان سری با کلید بازیابی انرژی هنوز به اندازه کافی اسپرت نیست ، می توانید با استفاده از چرخ چند منظوره Sport GT اختیاری ، احساسات ورزشی را بهینه کنید.

¹ در ترکیب با Sport Chrono Pack ؛ استاندارد در صلیب S و S .

مواد بادوام.

تشک کف و فرش های داخل آن از نخ پایدار Econyl ساخته شده است. این یک فیبر بازیافت شده است که از شبکه های ماهیگیری بازیافت شده ساخته شده است ، از جمله موارد دیگر.

حالت.

روشنایی اتاق اختیاری که فضای داخلی را روشن می کند. البته می توانید روشنایی و رنگ را مطابق با سلیقه خود تنظیم کنید.

کنترل پیشرفته آب و هوا.

سیستم تهویه مطبوع نوآورانه کنترل آب و هوا (2 یا 4 منطقه) نه قابل مشاهده است و نه ملموس – این تکامل منطقی سیستم های تهویه مطبوع اتوماتیک کلاسیک است. نازل های Aeeration بدون نوار از طریق مدیریت ارتباطات (PCM) با ناوبری آنلاین کنترل می شوند و امکان راهنمایی و توزیع دقیق هوا را فراهم می کنند.

آلبوم عکس.

* مقادیر تعیین شده با توجه به روش اندازه گیری قانونی اجباری. از اول سپتامبر 2018 ، وسایل نقلیه مطابق استاندارد WLTP (روش تست وسایل نقلیه سبک هماهنگ در سراسر جهان) تأیید شده اند). تا آنجا که مقادیر WLTP به شکل مقادیر آورده شده است ، آنها به یک وسیله نقلیه واحد مربوط نمی شوند و بخشی جدایی ناپذیر از پیشنهاد نیستند: آنها تنها هدف این امکان را دارند که مقایسه بین انواع مختلف وسیله نقلیه را انجام دهند. برخی از گزینه ها و تجهیزات ممکن است پارامترهای خاص خودرو مانند وزن ، مقاومت در برابر نورد یا مقاومت در برابر هوا متفاوت باشد و علاوه بر شرایط آب و هوایی ، شرایط ترافیکی یا سبک رانندگی ، می تواند سوخت مصرف ، برق ، انتشار گازهای گلخانه ای و عملکرد وسیله نقلیه متفاوت باشد.

عملکرد را کشف کنید

پورشه - کامل D

پر از احساسات و آوانگارد.

آنچه قبلاً برای مدل افسانه ای 356 سال 1948 معتبر بود ، حتی بیشتر از آن برای صلیب جدید و جدید است: مفهومی از وسیله نقلیه که مظهر تغییر دوران خودرو است ، به یک روح دارای برچسب نیاز دارد .

باتری و گیربکس.

باتری عملکردی.

پتانسیل باتری عظیم سلولهای “فشار” را به خود جلب می کند ، از نظر شیمیایی بهینه شده است تا به حداکثر عملکرد برسد و استقلال بزرگ: 33 ماژول با 396 عنصر (سلول) در نسخه بزرگ (به علاوه باتری عملکرد) در دسترس هستند. باتری عملکرد جمع و جور به علاوه ، که به عنوان تجهیزات استاندارد در و 4S استفاده می شود ، انرژی خود را از 28 ماژول شامل 336 سلول جذب می کند.

مدل ، مدل های S و مدل های GTS و همچنین تمام مدل های متقاطع دارای سری باتری عملکرد بیشتری هستند.

علاوه بر این ، باتری به جای 400 ولت معمول بر اساس فناوری 800 ولت استوار است. نتیجه: عملکرد بهتر در طول بار و رانندگی با ، در همان زمان ، کاهش در بخش کابل ، که تأثیر مثبتی بر وزن کل دارد. خنک کننده تضمین می کند که انتقال در همه شرایط بهینه با انرژی تأمین می شود. و به لطف شاسی باتری به خصوص محکم ، حتی در صورت بروز حادثه ، امنیت بسیار بالایی نیز تضمین می شود.

نصب شده در دو مکان.

کلید طراحی یک انتقال استثنایی که در پیگیری منسجم از رویکرد هدف قرار گرفته است: هیچ سازش در رابطه با تعامل کامل بین اجزای مختلف انتقال وجود ندارد. بنابراین ، یک موتور تحریک دائمی در دو نسخه در همه مدل های 4S ، S ، GTS و Cross – یکی در هر محور – و باتری عملکرد MoreUN نصب شده است. نتیجه: پویا رانندگی برتر و یک درایو تمام چرخ که می تواند در حالت های مختلف رانندگی بهینه تنظیم شود تا سازش ایده آل بین کارآیی و پویایی پیدا شود.

¹ به عنوان گزینه ای برای و 4S موجود است. استاندارد در مدل های متقاطع .

گیربکس 2 -Speed.

آخرین گیربکس اتوماتیک نسل ، در محور عقب ، پویایی بسیار بیشتری را ارائه می دهد. اولین گزارش فوق العاده کوتاه از شتاب اولیه سود می برد ، در حالی که گزارش طولانی دوم ذخایر شتاب را حفظ می کند.

قدرت بیش از حد.

تعامل اجزای موتور مقادیر رانندگی را که از نظر فنی و عاطفی اغوا می کنند تضمین می کند: با حداکثر 761 اسب بخار (560 کیلو وات) قدرت بیش از حد قدرت. با کنترل خودکار عملکرد راه اندازی عملکرد عزیمت ، دو موتور S را از 0 تا 100 کیلومتر در ساعت در 2.8 ثانیه منجنیق می کنند. تکرارپذیری زیاد است: شتاب های متعدد متوالی امکان پذیر است ، تا حداکثر سرعت 260 کیلومتر در ساعت.

بازیابی انرژی.

برای بازیابی همه مدل ها ، ما توسعه داده ایم مدیریت انتقال (PRM), که شامل بازیابی انرژی ترمز و کاهش است. این سیستم دارای یک عمل نوآورانه است و می تواند تا 90 ٪ انرژی ترمز را بازسازی کند. بازیابی انرژی کاهش می تواند با ترجیحات شخصی شما سازگار باشد و بازیابی انرژی ترمز حداکثر کارآیی را تضمین می کند. بنابراین ، در حین ترمز فعال ، ابتدا بازیابی فعال می شود ، ترمز مکانیکی فقط در صورت وجود قدرت ترمز بیشتر رخ می دهد – این سیستم با هوشمندانه توسط سیستم ترمز قادر به مدیریت تعامل کنترل می شود. بنابراین شما به طور قابل توجهی استقامت وسیله نقلیه خود را بهبود می بخشید و بخشی از انرژی جنبشی به کیلومترهای اضافی لذت رانندگی خالص تبدیل می شود.

با قدرت بازیابی بسیار بالا تا 275 کیلو وات ، انرژی را می توان دوباره به باتری منتقل کرد. یا به طور خاص تر: به طور روزانه ، به عنوان مثال در ورزش های ورزشی ، شما فقط با بهبودی به یک سوم استقلال خود می پردازید. توسط یک سیستم بازیابی انرژی ، در طی یک مرحله کاهش 200 کیلومتر در ساعت در 0 کیلومتر ، انرژی الکتریکی برای استقلال اضافی تا 4 کیلومتر قابل بازیابی است.