تایر میشلن بدون هوا: همه چیز در مورد تایر Uptis | Vroomly ، میشلین هوای خود را بدون هوا در Vannies تحویل آزمایش می کند | فشار

میشلین لاستیک های بی هوا خود را در وانت های تحویل آزمایش می کند

اولین وانت های مجهز به این لاستیک ها سه شنبه در شهر شهر شروع به گردش کرد ، این دو شرکت در یک بیانیه مطبوعاتی مشخص می کنند. آنها می افزاید:.

تایر میشلن بدون هوا: همه چیز در مورد تایر Uptis

بهترین گاراژ را برای تغییر لاستیک خود پیدا کنید:

تایر میشلین میشلن مفهوم جدیدی از تایر است که توسط سازنده میشلین ساخته شده است. تایر بی هوا به نام Uptis باید متناقض باشد ، باید در بخش خودرو و زندگی مصرف کنندگان متحول شود. با این حال ، لازم است که کمی بیشتر صبر کنید تا از آن استفاده کنید زیرا راه اندازی آن برای سال 2024 برنامه ریزی شده است.

  • �� تایر میشلین بدون هوا چیست ?
  • �� مزایای تایر میشلین چیست ?
  • �� وقتی تایر میشلین بدون هوا در دسترس است ?

بهترین گاراژ را برای تغییر لاستیک خود پیدا کنید:

قیمت ماشین من را ببینید

�� تایر میشلین بدون هوا چیست ?

این که

در تایر میشلین بدون هوا یک تایر نوآورانه است که توسط تولید کننده تایر فرانسوی ساخته شده است میشلن. همانطور که از نام آن پیداست ، این یک تایر است که حاوی هوا نیست و به عنوان یک طراحی شده است لاستیک مجهز به نوارهایی که ترکیب آنها توسط سازنده لاستیک ها مخفی نگه داشته می شود.

تایر بی هوا تعمید یافت قید توسط میشلن برای سیستم تایر ضد سوراخ منحصر به فرد یا سیستم تایر ضد خلقت منحصر به فرد. بنابراین ، هدف میشلین طراحی a است لاستیک برای دارندگان وسایل نقلیه مسافر.

ایده ساخت تایر خودرو بدون هوا از سال 2004 با ایجاد “چرخ های بدون هوا” در میشلین وجود داشته است بی هوا وت چرخ. ده سال بعد ، میشلین اولین بار خود را باز می کند کارخانه تایر بدون هوا برای ماشین های ساختمانی و ماشین های کشاورزی. این لاستیک ها شامل یک توپی سفت و سخت در پرتوهای تغییر شکل به آج تایر متصل شده است.

تا سال 2017 نگذشت که میشلین تصمیم گرفت این فناوری را برای تولید لاستیک های بدون هوا برای وسایل نقلیه سبک توسعه دهد.

�� مزایای تایر میشلین چیست ?

مزایای تایر میشلین چیست

اگر تایر میشلن میشلن از بخش خودرو طولانی باشد ، به این دلیل است که نشان دهنده یک واقعی است انقلاب فن آوری. در واقع ، حتی اگر ترکیب دقیق تایر هنوز مشخص نباشد ، مدیر فنی و علمی گروه میشلین نشان داد که هوا بدون هوا قادر به عملکرد یکسان برای یک تایر معمولی خواهد بود ، اما با چندین مزیت:

  • در سوراخغیرممکن هستند ؛
  • آنجا فشار تایردیگر واردات نمی شود ؛
  • آنجا زندگی تایر طولانی تر است.

علاوه بر این ، ورود تایر Uptis به بازار باعث کاهش آلودگی مرتبط با لاستیک های خودرو. در واقع ، طبق گفته شرکت فرانسوی ، بیش از 200 میلیون لاستیک هر سال به دلیل سوراخ کردن هر سال تخلیه کنید. طبق یک مطالعه دیگر ، نزدیک 20 ٪ لثه تایر تولید شده به دنبال تغییر شکل نوار نورد یا در اسرع وقت فشار تایر پرتاب می شوند.

بنابراین ، میشلن بدون هوا باید نمایانگر یک باشد راه حل زیست محیطی به مشکل درمان زباله های پنوماتیک.

بهترین گاراژ را برای تغییر لاستیک خود پیدا کنید:

قیمت ماشین من را ببینید

�� وقتی تایر میشلین بدون هوا در دسترس است ?

وقتی تایر میشلن بدون هوا در دسترس است

با وجود شور و شوق پیرامون میشلن بدون تایر هوا ، هنوز نصب آن بر روی وسیله نقلیه خود امکان پذیر نیست. همیشه در مرحله نمونه اولیه ، تایر تایر هنوز در مرحله توسعه در کارخانه های آمریکایی میشلین با همکاری جنرال موتورز است. به گفته سازنده ، تایر بدون میشلین باید به بازار عرضه شود از سال 2024.

تایر میشلین میشلن یک تایر انقلابی است که باید مشکلات سوراخ را به پایان برساند. این باید از نوارهای تغییر شکل پذیر به طور مستقیم به یک مرکز سفت و سخت متصل شود. با این وجود ، لازم است تا سال 2024 صبر کنید تا ماشین خود را به میشلین بدون هوا تجهیز کنید.

بهترین گاراژ را برای تغییر لاستیک خود پیدا کنید:

میشلین لاستیک های بی هوا خود را در وانت های تحویل آزمایش می کند

(پاریس) لاستیک های بی هوای میشلن اکنون در شرایط واقعی در وانتهای تحویل DHL در سنگاپور مورد آزمایش قرار می گیرند ، این دو گروه روز سه شنبه اعلام کردند.

ارسال شده در 10 ژانویه

اشتراک گذاری

اولین وانت های مجهز به این لاستیک ها سه شنبه در شهر شهر شروع به گردش کرد ، این دو شرکت در یک بیانیه مطبوعاتی مشخص می کنند. آنها می افزاید:.

میشلین نیز مانند رقبای خود گودیر یا بریجسترون ، در نظر می گیرد که بخش تایر می تواند در میان مدت با لاستیک های بدون هوا انقلابی شود ، حتی در بدترین پوشش ها متناقض باشد و بدون نگهداری.

به طور کلی ، این نوع تایر شامل یک لایه نازک از آدامس است که بر روی یک ساختار انعطاف پذیر گیر کرده است (لاستیک و رزین برای میشلن Uptis).

این فناوری هنوز هم لجبازی باعث می شود استفاده از یک ساختار واحد در زندگی یک ماشین ، بازیافت آن و صرفه جویی در مواد با “چرخش” این لایه نازک از آدامس ، همانطور که قبلاً برای لاستیک های وزنی سنگین انجام می دهیم.

میشلین به عنوان پیشگام با “Tweel” ، یک مدل بدون هوا که مجهز به مزارع صنعتی و ماشین های مورد استفاده در سایت های تخریب است ، قرار داد. اما الزامات جاده ای در جاده (مقاومت در برابر سرعت ، طول عمر ، راحتی ، سکوت ، هزینه) هنوز چند سال پیش غیرقابل تحمل به نظر می رسید.

میشلین در سال 2019 از UPTIS (سیستم تایر ضدعفونی منحصر به فرد یا سیستم منحصر به فرد تایر ضد آزار و اذیت) رونمایی کرده بود و قصد دارد آن را برای اتومبیل های استاندارد در سال 2024 به بازار عرضه کند.

فناوری هوایی “Tweel”

خود را از محدودیت های نگهداری و خطرات سوراخ دار با دامنه ما رهایی بخشید میشلن X®TWEEL® در نظر گرفته شده برای
دستگاه های ساختمانی و حمل و نقل کوچک (لودرهای جمع و جور / SKID STEER).

بزرگنمایی فناوری TWEEL

Tweel ® ، فناوری تایر شعاعی ما بدون مونتاژ نصب شده است

Michelin ® Tweel ® یک راه حل کامل ازمجموعه نصب شده تایر شعاعی : یک واحد واحد جایگزین تایر سنتی و مونتاژ چرخ.

این راه حل نوآورانه عمدتاً شامل موارد زیر است:
• یک آج بهینه شده با توجه به استفاده
• پرتوهای پلی بسیار مقاوم که از وزن پشتیبانی می کنند و اثرات آن را جذب می کنند ، به نرم شدن رانندگی کمک می کنند و انتقال انرژی را فراهم می کنند که باعث کاهش بازگشت تایر می شود
• یک مرکز فولادی تقویت شده دو قطعه

وجود دارد نیازی به تجهیزات پیچیده نیست برای مونتاژ و پس از نصب ، وجود دارد بدون فشار برای حفظ. لاستیک های Tweel ما وظایف مشابهی را به عنوان یک تایر سنتی بدون اشکالاتی و زمان بیحرکتی در صورت سوراخ انجام می دهند.

Michelin X ® Tweel ® SSL RANGE

تجهیز شارژرهای جمع و جور (فرمان اسکید) و وسایل نقلیه ساختمانی سبک, ما سه محصول سازگار با شرایط خاص استفاده آنها را توسعه داده ایم:

X ® Tweel ® SSL All Terrain برای ساخت و ساز
X ® Tweel ® SSL سطح سخت برای رسیدگی
X ® Tweel ® SSL کشش سطح سخت برای رسیدگی به دلایل تصادفی تر

علاوه بر ناپدید شدن خطر سوراخ شدن تعمیر و نگهداری کاهش یافته ، دامنه Tweel X ® SSL بزرگ را ارائه می دهد ثبات و یکی راحتی برای راننده افزایش یافته است ، در حالی که بهبود می یابد بهره وری.