موتور الکتریکی اتومبیل: بهره برداری ، شکست ، قیمت | Vroomly ، بهره برداری از موتور اتومبیل برقی – Easy Electric Life – گروه رنو

چگونه یک موتور اتومبیل برقی کار می کند

بر روی یک ماشین برقی ، قدرت موتور به آن بستگی دارد قدرت در ورودی وت حجم موتور. با توجه توان خروجی, این با تفاوت بین قدرت جریان ورودی وانرژی مکانیکی که موتور به آن احتیاج دارد. به این گفته می شود عملکرد تبدیل انرژی.

موتور الکتریکی اتومبیل: بهره برداری ، خرابی ، قیمت

بهترین گاراژ را برای تعمیر موتور اتومبیل برقی خود پیدا کنید:

موتور اتومبیل برقی با موتور گرما تفاوت واقعی دارد. به طور انحصاری از انرژی باتری سوخت می شود ، موتور الکتریکی اتومبیل راحت تر از موتور گرما نگهداری می شود زیرا حاوی قطعات کمتری است. از طرف دیگر ، موتور الکتریکی قدرت کمتری تولید می کند.

 • ⚡ موتور الکتریکی ماشین چگونه کار می کند ?
 • �� انواع مختلف موتورهای الکتریکی ماشین چیست؟ ?
 • �� طول عمر موتور الکتریکی ماشین چیست؟ ?
 • �� موتور الکتریکی ماشین چیست؟ ?
 • کیت تبدیل موتور الکتریکی چیست ?

بهترین گاراژ را برای تعمیر موتور اتومبیل برقی خود پیدا کنید:

⚡ موتور الکتریکی ماشین چگونه کار می کند ?

چگونه موتور اتومبیل برقی کار می کند

برخلاف موتور گرما ، موتور الکتریکی اتومبیل فقط انرژی توسط باتری ماشین برقی سوخت می یابد. برای کار ، موتور الکتریکی از فرایندی استفاده می کند که شامل استفاده از a است نیروگاه برقی برای ایجاد میدان مغناطیسی در قسمت ثابت موتور. این قسمت ثابت سپس حرکت می کند تا باعث چرخش قسمت موبایل شود.

بنابراین ، موتور اتومبیل برقی از دو قسمت اصلی تشکیل شده است:

 • در پتور : این قسمت استاتیک موتور است که از جریان باتری برای ایجاد یک میدان مغناطیسی استفاده می کند
 • در روتور : این قسمت چرخشی است که میدان مغناطیسی را دریافت می کند.

این دو عنصر بخشی از مجموعه بزرگتر به نام آن هستند موتوری الکتریکی. این مجموعه شامل تمام تجهیزات است که به ماشین برقی اجازه می دهد باتری خودرو را پیش برد و شارژ کند. ما به ویژه بخش های مهم دیگری مانند:

 • در کنترل کننده الکترونیکی قدرت ؛
 • در کاهش دهنده که سرعت منتقل شده موتور را به چرخ های اتومبیل برقی کنترل می کند.

برای درک عملکرد یک موتور الکتریکی خودرو ، به خاطر داشته باشید که دو نوع جریان برقی در داخل یک ماشین برقی گردش می کنند:

 • در جریان متناوب (AC) : بار الکتریکی در جهات مختلف گردش می کند
 • در Dur Durse (DC) : بار الکتریکی فقط در یک جهت گردش می کند.

عملکرد ماشین برقی بر اساس تغییر جریان مداوم باتری اتومبیل برقی با جریان متناوب انجام می شود که باعث می شود موتور اتومبیل برقی کار کند. این گذر از یک جریان مداوم به یک جریان متناوب از طریق a ساخته شده است معکوس کننده.

�� انواع مختلف موتورهای الکتریکی ماشین چیست؟ ?

انواع مختلف موتورهای برقی اتومبیل چیست؟

بسته به مدل اتومبیل برقی که داریم ، می توانیم دو نوع موتور برقی خودرو را پیدا کنیم:

 • در موتور همزمان ؛
 • در موتور ناهمزمان.

در موتور همزمان متکی به یک میدان مغناطیسی به طور مستقیم توسط روتور موتور با تشکر از نقش آن به عنوان الکترو دفع. ما از صفت استفاده می کنیم “همزمان” برای اشاره به این واقعیت که سرعت چرخش روتور متناسب با فرکانس جریان مداوم ارسال شده توسط باتری اتومبیل برقی است. موتورهای برقی همزمان در اتومبیل های برقی شهر وجود دارند که باید توقف های مکرر را علامت گذاری کنند.

در موتور ناهمزمان, همچنین به عنوان شناخته می شود موتور القاء, بر اساس استفاده از یک میدان مغناطیسی دوار تولید شده توسط پتور. این چرخش میدان مغناطیسی به روتور منتهی می شود که قدرت لازم را برای موتور برای پیشبرد وسیله نقلیه فراهم می کند. موتورهای ناهمزمان عمدتا در وسایل نقلیه برقی که برای سفرهای طولانی و سرعت زیاد طراحی شده اند یافت می شوند.

بهترین گاراژ را برای تعمیر موتور اتومبیل برقی خود پیدا کنید:

�� طول عمر موتور الکتریکی ماشین چیست؟ ?

طول عمر چیست

تعیین طول عمر دقیق a دشوار است موتور الکتریکی اتومبیل از آنجا که به پارامترهای زیادی بستگی دارد. در واقع ، لازم است که فرکانس استفاده از موتور ، بلکه از شرایط آب و هوایی و سطح نگهداری نیز در نظر بگیرید.

بنابراین ، تخمین زده می شود که یک طول عمر متوسط ​​موتور الکتریکی اتومبیل بین است 15 و 20 ساله. مزیت این نوع موتور این است که دارای قطعات کمتری نسبت به موتور گرما است و بنابراین به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارد.

�� موتور الکتریکی ماشین چیست؟ ?

قدرت D چیست

بر روی یک ماشین برقی ، قدرت موتور به آن بستگی دارد قدرت در ورودی وت حجم موتور. با توجه توان خروجی, این با تفاوت بین قدرت جریان ورودی وانرژی مکانیکی که موتور به آن احتیاج دارد. به این گفته می شود عملکرد تبدیل انرژی.

با این حال ، به دلیل گرما و اصطکاک ، بخشی از انرژی در طی فرایند از بین می رود. بنابراین ، موتور الکتریکی خودرو قادر به استفاده از تمام انرژی تولید شده توسط باتری اتومبیل برقی نیست.

خوب است بدانید: انرژی تولید شده توسط یک موتور الکتریکی خودرو در کیلووات (کیلو وات) بیان شده است.

کیت تبدیل موتور الکتریکی چیست ?

این که

در کیت تبدیل موتور الکتریکی تجهیزاتی است که A را تغییر می دهد موتور حرارتی ماشین در موتور الکتریکی. فراخوانی مقاوم در برابر برقی, این فرآیند فقط توسط a قابل استفاده است شرکت مصوب و مطابق با قوانین اروپا.

تبدیل موتور گرما به موتور الکتریکی در چند مرحله انجام می شود. ابتدا باید تمام عناصری را که روی موتور الکتریکی بی فایده هستند حذف کنید ، یعنی:

 • در موتور ؛
 • در لوله اگزوز ؛
 • در مخزن سوخت ؛
 • آنجا جعبه دنده ؛
 • در سیستم خنک کننده, و غیره.

سپس ، تجهیزات خاص برای موتور اتومبیل برقی اضافه می شود تا نتیجه گیری شود. پس از اتمام عمل ، شرکت به صاحب وسیله نقلیه A می دهد گواهی انطباق. این سند برای اصلاح کارت خاکستری وسیله نقلیه.

تبدیل موتور گرما به موتور الکتریکی به کاهش تأثیر محیطی ماشین حرارتی شما کمک می کند. علاوه بر این ، حتی اگر هزینه تبدیل زیاد (تقریباً 20،000 یورو) باشد ، این یک روش خوب برای مبارزه با افزایش قیمت سوخت است.

خوب است بدانید: کمک های مالی مانند پاداش و پاداش های تبدیل برای تبدیل موتور گرما یا خرید ماشین برقی در دسترس هستند.

موتور الکتریکی اتومبیل از موتور گرما عملکرد بسیار متفاوتی دارد. این فقط از طریق یک باتری برقی کار می کند که جریان مستقیم را به جریان متناوب تبدیل می کند. موتور الکتریکی به ندرت درون آن قرار می گیرد زیرا به اندازه موتور گرما عناصر زیادی ندارد. با این حال ، اگر این اتفاق می افتد ، در مقایسه گاراژهای نزدیک خود برای تعمیر موتور الکتریکی ماشین خود دریغ نکنید.

بهترین گاراژ را برای تعمیر موتور اتومبیل برقی خود پیدا کنید:

چگونه یک موتور اتومبیل برقی کار می کند ?

دیگر سیلندر ، پیستون و گازهای اگزوز: موتور یک ماشین برقی بر اساس مجموعه ای از قطعات طراحی شده برای تبدیل برق به انرژی مکانیکی به لطف ایجاد یک میدان مغناطیسی ساخته شده است.

موتور الکتریکی چیست ?

یک موتور اتومبیل برقی به لطف یک فرآیند فیزیکی که در اواخر قرن نوزدهم توسعه یافته است ، کار می کند. این فرآیند شامل استفاده از یک جریان برای ایجاد یک میدان مغناطیسی در قسمت ثابت دستگاه ، “استاتور” است که با حرکت ، یک اتاق چرخان ، “روتور” در حال حرکت خواهد بود. ما در این مقاله کمی بیشتر روی این دو قطعه زندگی خواهیم کرد.

اصل یک موتور الکتریکی

تفاوت بین موتور گرما و موتور الکتریکی چیست ? هر دو اصطلاح اغلب به طور غیرقانونی استفاده می شوند. بنابراین مهم است که آنها را از ابتدا متمایز کنیم. اگرچه در حال حاضر تقریباً به عنوان مترادف مورد استفاده قرار می گیرند ، در صنعت خودرو ، “موتور الکتریکی” دستگاهی را تعیین می کند که انرژی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند و بنابراین در حرکت است ، در حالی که یک موتور گرما همان کار را انجام می دهد ، اما با استفاده از انرژی حرارتی به طور خاص. هنگامی که ما تبدیل انرژی حرارتی به انرژی مکانیکی را بیرون می کشیم ، بنابراین از احتراق صحبت می کنیم ، و نه برق.

بنابراین نوع انرژی تبدیل شده ای است که نوع موتور ، حرارتی یا برقی را تعیین می کند. با توجه به وسایل نقلیه برقی ، از آنجا که انرژی مکانیکی توسط برق تولید می شود ، از اصطلاح “موتور الکتریکی” برای توصیف سیستم استفاده می شود که وسیله نقلیه الکتریکی را پیشرفت می کند . به این کشش گفته می شود.

چگونه یک موتور الکتریکی در یک وسیله نقلیه الکتریکی کار می کند ?

اکنون که مشخص شده است که ما در اینجا در مورد موتورهای برقی صحبت می کنیم و نه موتورهای حرارتی ، بیایید نگاهی به عملکرد موتور در یک وسیله نقلیه برقی بیندازیم.

امروزه در بسیاری از اشیاء روزمره موتورهای الکتریکی وجود دارد. کسانی که مجهز به DC Motors (DC) هستند دارای ویژگی های بسیار اساسی هستند. موتور مستقیماً به یک منبع انرژی متصل است و سرعت چرخش آن به طور مستقیم به شدت جریان بستگی دارد. اگرچه تولید آن آسان است ، این موتورهای برقی الزامات قدرت ، قابلیت اطمینان یا اندازه یک وسیله نقلیه الکتریکی را برآورده نمی کنند. با این وجود می توان از آنها برای فعال کردن برف پاک کن ها ، پنجره ها و سایر مکانیسم های کوچک در داخل خودرو استفاده کرد.

استاتور و روتور

برای درک عملکرد یک وسیله نقلیه برقی ، باید خود را با اجزای فیزیکی موتور الکتریکی آن آشنا کنید. این با درک خوبی از اصول دو قسمت اصلی آن شروع می شود: استاتور و روتور. یک روش ساده برای به یاد آوردن تفاوت بین این دو: استاتور “استاتیک” است ، در حالی که روتور در “چرخش” است. در یک موتور الکتریکی ، استاتور از انرژی برای ایجاد یک میدان مغناطیسی استفاده می کند که سپس روتور را تبدیل می کند.

چگونه یک موتور الکتریکی برای تهیه وسیله نقلیه الکتریکی کار می کند ? این امر به استفاده از موتورهای جریان متناوب (AC) نیاز دارد ، که برای تبدیل جریان DC (DC) که توسط باتری تهیه شده است ، نیاز به استفاده از یک مدار تبدیل نیاز دارد. بگذارید به هر دو نوع جریان نگاه کنیم.

برق یک وسیله نقلیه الکتریکی: جریان متناوب (AC) در مقابل DC (DC)

اول از همه ، برای درک عملکرد موتور اتومبیل برقی ، لازم است تفاوت بین جریان متناوب و جریان مستقیم (جریان های برقی) را بدانید.

دو روش برای گردش برق در راننده وجود دارد. جریان متناوب (AC) جریان الکتریکی را تعیین می کند که در آن الکترون ها بطور دوره ای جهت را تغییر می دهند. Dur Court (DC) ، همانطور که از نام آن پیداست ، در یک جهت گردش می کند.

باتری های اتومبیل برقی با جریان مستقیم کار می کنند. با توجه به موتور اصلی وسیله نقلیه الکتریکی (که باعث افزایش کشش وسیله نقلیه می شود) ، این جریان مستقیم باید از طریق اینورتر به جریان متناوب تبدیل شود.

چه اتفاقی می افتد که این انرژی به موتور الکتریکی برسد ? همه اینها به نوع موتور مورد استفاده بستگی دارد: همزمان یا ناهمزمان.

انواع موتورهای برقی

در صنعت خودرو دو نوع موتورهای جریان الکتریکی متناوب وجود دارد: موتورهای همزمان و موتورهای ناهمزمان. در مورد یک وسیله نقلیه الکتریکی ، موتورهای همزمان و ناهمزمان هر کدام دارای نقاط قوت خود هستند. یکی لزوماً “برتر” از دیگری نیست.

موتورهای همزمان و ناهمزمان

موتور ناهمزمان ، که به آن موتور القایی نیز گفته می شود ، مبتنی بر استاتور است که از برق برای تولید یک میدان مغناطیسی در حال چرخش استفاده می شود. این امر باعث چرخش دائمی روتور می شود ، گویی که او سعی می کند بدون اینکه به آنجا برسد با میدان مغناطیسی روبرو شود. موتور ناهمزمان اغلب در وسایل نقلیه الکتریکی در نظر گرفته شده برای سفرهای طولانی و زیاد نصب می شود.

در موتور همزمان ، روتور خود عملکرد الکترو دوستانه را برآورده می کند و بنابراین به طور فعال در ایجاد میدان مغناطیسی شرکت می کند. بنابراین سرعت چرخش آن به طور مستقیم با فرکانس جریان که موتور را تغذیه می کند متناسب است. بنابراین موتور همزمان برای رانندگی شهری ایده آل است ، که به طور کلی شامل توقف های منظم و راه اندازی مجدد کم است.

موتورهای همزمان و ناهمزمان به صورت برگشت پذیر کار می کنند ، به این معنی که آنها می توانند در مراحل کاهش سرعت انرژی مکانیکی را به برق تبدیل کنند. این اصل ترمز بازیابی است که از آلترناتور ناشی می شود.

اجزای موتورهای برقی

حال بیایید نگاهی به برخی از مؤلفه های موجود در موتور یک وسیله نقلیه برقی ، مانند آهنرباهای موتور الکتریکی ، موتورهای تحریک مستقل همزمان یا به طور کلی گروه Motopropulseur بیندازیم.

آهنرباهای دائمی

برخی از موتورهای همزمان شامل یک موتور آهنربای دائمی در سطح روتور است. این آهنرباهای دائمی در روتور فولادی ادغام می شوند ، بنابراین یک میدان مغناطیسی ثابت ایجاد می کنند. یک موتور الکتریکی مگنت دائمی این مزیت را دارد که بدون منبع تغذیه کار می کند. با این حال ، به استفاده از فلزات یا آلیاژها مانند نئودیمیم یا دیسپروسیم نیاز دارد. این “سرزمین های نادر” فرومغناطیسی هستند ، به این معنی که می توانند مغناطیسی شوند و در نتیجه به آهنرباهای دائمی تبدیل شوند. آنها برای اهداف صنعتی متنوع مورد استفاده قرار می گیرند: در توربین های بادی ، ابزارهای بی سیم و کلاه ایمنی ، دینام دوچرخه یا موتورهای کشش تجهیز برخی وسایل نقلیه برقی !

مشکل: هزینه این “زمین های نادر” بسیار نوسان است. برخلاف آنچه نام آنها نشان می دهد ، آنها واقعاً خیلی نادر نیستند ، اما تقریباً به طور انحصاری در چین یافت می شوند. بنابراین این کشور در تولید ، فروش و توزیع آنها شبه انحصاری دارد. به همین دلیل تولید کنندگان تلاش زیادی برای یافتن راه حل های جایگزین برای موتورهای وسیله نقلیه برقی می کنند.

موتورهای تحریک مستقل همزمان

یکی از این راه حل ها ، که توسط رنو برای Zoe و برای Twingo ، Kangoo و Mégane E-Tech Electric حفظ شده است ، ساخت یک آهنربای موتور الکتریکی از یک سیم پیچ مس است. این راه حل به یک فرایند صنعتی پیچیده تر نیاز دارد ، اما ضمن حفظ نسبت عالی بین وزن موتور و گشتاور تولید شده ، امکان جلوگیری از مشکلات تأمین را فراهم می آورد.

Guillaume Faurie ، رئیس خدمات مهندسی در کارخانه رنو در کلون ، پیچیدگی و نبوغ موتور الکتریکی را با روتور سیم پیچ بیرون می کشد: “ساخت یک موتور همزمان همزمان تحریک مستقل نیاز به فرآیندهای بادی و اشباع خاص دارد. محدودیت های مرتبط با انتظارات از نظر عملکرد محصول ، هدف کاهش نسبت وزن/قدرت و میزان بالای تولید تولید شامل استفاده مؤثر از پیشرفته ترین فناوری ها برای اجرای این فرایندها است. »»

گروه موتور سیکلت الکتریکی

در یک وسیله نقلیه الکتریکی ، موتور الکتریکی متشکل از روتور و استاتور بخشی از یک مجموعه بزرگتر را تشکیل می دهد: پیشرانه الکتریکی ، مونتاژ که امکان عملکرد موتور الکتریکی را فراهم می کند.

در حالت دوم ، ما همچنین کنترل کننده های قدرت را پیدا می کنیم:

 • اینورتر که انرژی الکتریکی موتور را برای کنترل گشتاور و سرعت آن تنظیم می کند.
 • مبدل DCDC ، که به طور مداوم ولتاژ باتری 14 ولت را برای شبکه در شبکه تبدیل می کند
 • شارژر AC و جعبه C برای شارژ مجدد باتری کشش

سرانجام ، این واحد شامل کاهش دهنده ای است که سرعت چرخش منتقل شده توسط موتور الکتریکی را به چرخ ها تطبیق می دهد.

ترکیبی از این عناصر عملکرد انعطاف پذیر و مؤثر موتور الکتریکی را تضمین می کند. نتیجه ? ماشین برقی شما ساکت ، قابل اعتماد ، ارزان تر و دلپذیر است !